Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Kérdezd meg tőle. Rádió nem hiányzik neki?

Majd megkérdem, ha sír a szája megint. Amúgy nem hiányzik neki a rádió, mert írkál szépen a rádió a kijelzőre. Még mindig gyári Car400-am van (a 4x20W-os verzió). :) Az is marad. :D

Az üzem anyagszint jelző pontatlansága lehet oka annak, hogy a BC szerinti 0km megtehető távolság helyett még elautóztam 10-15km- t?

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ahogy a szegénységjelző se, így a BC sem a mutató állásából tudja, hogy mennyi nafta van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....... szeretném átalakítani az OBD1 (vectra "A")- esemet OBD2 re (pl vectra "b")

A 10 pin -es csatlakozómról már van leírásom de az Obd2-es scatlakozóról nem találtam........

Még egy kérdés: 10pin -esről át lehet alakítani Obd2 -re ugye? Mert mintha a neten láttam volna ilyen kábelt.

Nos nekem vagy a bekötése kéne az Obd2-nek vagy a kábelnek.

Tudom hogy Google a barátom de nem találtam fiúk segítsetek légyszives.

A lényege annak amiért ezt csinálom: A környékünkbe sehol nincs (még a szervízben sem) 10 pines csatlakozó a vectrámhoz,

nekem viszont van Obd2 csatlakozóm amit "B" vectrából bontottam ki.

Köszönöm előre is !!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....... szeretném átalakítani az OBD1 (vectra "A")- esemet OBD2 re (pl vectra "b")

A 10 pin -es csatlakozómról már van leírásom de az Obd2-es scatlakozóról nem találtam........

Még egy kérdés: 10pin -esről át lehet alakítani Obd2 -re ugye? Mert mintha a neten láttam volna ilyen kábelt.

Nos nekem vagy a bekötése kéne az Obd2-nek vagy a kábelnek.

Tudom hogy Google a barátom de nem találtam fiúk segítsetek légyszives.

A lényege annak amiért ezt csinálom: A környékünkbe sehol nincs (még a szervízben sem) 10 pines csatlakozó a vectrámhoz,

nekem viszont van Obd2 csatlakozóm amit "B" vectrából bontottam ki.

Köszönöm előre is !!!

Erre gondoltál?

http://electronics-planet.blogspot.com/201...tor-pinout.html

De, hogy az átalakítás csak annyi lenne, hogy átkötöd abban nem vagyok biztos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....... szeretném átalakítani az OBD1 (vectra "A")- esemet OBD2 re (pl vectra "b")

A 10 pin -es csatlakozómról már van leírásom de az Obd2-es scatlakozóról nem találtam........

Sztem olcsóbb, és gyorsabb, ha veszel magadnak átalakítót hozzá. Pl.: itt van egy A srác megbízható, és gyors.

Erre gondoltál?

http://electronics-planet.blogspot.com/201...tor-pinout.html

De, hogy az átalakítás csak annyi lenne, hogy átkötöd abban nem vagyok biztos...

De, annyi. :)

Link to comment
Megosztás:

A protokoll ugyanaz a kettőnél?

Nem, de ez már a diag műszeren múlik, hogy melyiket ismeri. Ami nekem van, az mindkettőt felismeri és kezeli, még azt is megtudja keresni, hogy melyik csatin találkozhat az ECU-val.

A csatiban csak a lábkiosztás változik. A képen látszik is, hogy csak egy darab kábel 2 csatival. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, de ez már a diag műszeren múlik, hogy melyiket ismeri. Ami nekem van, az mindkettőt felismeri és kezeli, még azt is megtudja keresni, hogy melyik csatin találkozhat az ECU-val.

A csatiban csak a lábkiosztás változik. A képen látszik is, hogy csak egy darab kábel 2 csatival. :)

Illetve a régi OBD1-es csatlakozónál egy szálon van az összes eszköz kommunikációja, OBD2-nél már külön érintkezőn vannak. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok

egy olyan kérdésem lenne, hogy x14xe motorhoz, gyári rádió nélkül, angol nyelven, metrikus mértékegységgel jól nézem-e, hogy a 111es kód a leginkább hozzáillő??

és esetleg vki tudna abban segíteni, hogy bc-ben az tankméretet átlehet-e vhogy állítani??

köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.