Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsások-Tigrások beszélgetnek


uhuhu

Recommended Posts

Állok a lámpánál, 3 sáv, én középen, jobbról pedig eldönget mellettem egy C Corsás emberke, és sivító gumival kezd kanyarodni jobbra, rá a körútra.Már xarul indult bele, szal alig bírta megfogni a kis gépsast, és éppen csak nem csattant neki a szembejövőknek.Láttam, ahogy tornázik a gyerek a kocsival.Hogy lehet vki ekkora féfinemiszerv????Egy 14-es felnin a 185/60-14-es gumi még nem biztosíték a sportos kanyarvételre.A fenti példa mutatja.Ha nem sajnálna egy kis pézecskét normális rugó+gátló dologra, talán tovább maradna sérülésmentes a Corsája.De így, gyorsba kuka lesz.Amatőr. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ez most picit OFF lesz, mert némileg elvonatkoztatva a Corsától, de én is azt vettem észre hogy nagyon kevesen tudják pontosan felmérni autóik képességeit és azok határait. Sajna ezt magamon is észrevettem, de inkább a másik irányba. Egyre többször fordul elő hogy én már parázok nagyobb tempónál egy kanyarban, holott az autóm jelenlegi állapotában könnyedén abszolválná azt. Vajon ez már az öregség jele? Lehet el kéne adnom a Calibrámat, ha már nem tudom kihasználni a képességeit? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lehet el kéne adnom a Calibrámat, ha már nem tudom kihasználni a képességeit? :lol:

De nagy hiba lenne :huh: Egyébként én az Astrával vagyok soxor így, tudom, hogy többet is bírna, de mégsem merem beletépni abba a kanyarba, azzal a sebességgel.Ellenben pl. a Corsával határozottan bátrabb vagyok, pedig lényegesen könyebb kisautó.

Link to comment
Megosztás:

Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy összekevered a két autó képességeit...Akkor leszel csak igazán nagy sz...ban :huh:

Pedig megvan az esélye. Amúgy sofőrködöm és kisbusszal járok, de eddig egyszerű volt a megoldás ha véletlen nem jutott volna eszembe hogy melyik kocsiban ülök éppeni: ha magasan ülök, akkor az a lendületautó, olyankor kár nyomni neki, ha meg közel a földhöz, akkor nyugodtan odaléphetek. Viszont a Corsa az már nem olyan feltűnően magas a Calihoz képest, úgyhogy lehet gondok lennének...

Link to comment
Megosztás:

Egy jó futómű orvosság a bajra! :huh:

Az a helyzet hogy télleg gondolkodom egy Corsa A beszerzésén, de mivel téli autónak szánom (lusta vagyok tél előtt kereket cserélni, egyszerűbb ha átülök egy másik autóba :lol: ), ezért az ültetés szóba sem jöhet. Akkor már két frankó autóm lenne, télen mégis járhatnék busszal...

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy télleg gondolkodom egy Corsa A beszerzésén, de mivel téli autónak szánom (lusta vagyok tél előtt kereket cserélni, egyszerűbb ha átülök egy másik autóba :huh: ), ezért az ültetés szóba sem jöhet. Akkor már két frankó autóm lenne, télen mégis járhatnék busszal...

Szerzel állíthatót, és télen visszatekered! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mentem a fater kis A Corsájával egy hosszabb távot és számomra hihetetlen volt,hogy az 1200-es 33 kW-os motorral mire képes az a kis gép.Érzésre szerintem a mi 1000-es 44 kW -OS 60 lovas C Corsánkat simán veri,és az a hang :) ,meg ahogy pörög.Élvezet vele közlekedni. :huh:

http://kep.tar.hu/mackosajt/50266959/21334462#2

Ém is meg tudok olykor lepődni a kis OHV dinamikáján. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem akarlak elkeseriteni, és legyen szerencséd, de szerintme ezt az autót se most, se 5 év mulva nem lehet "jól" eladni.

van egy jóismerősöm, aki most adta el az ugyanilyen autóját, 1.2 es,1994 12 havi, 129 ezer km, első tulaj, sérülés mentes, 4 téligumi sötöbö.

és 450.000 forintért adta el, pedig hibátlan volt az autó, és most 75 éves a bácsi. annyi a különbség, hogy az nem metál szinü.

ugyanis, akinek van 810 ezer forintja autóra, az nem veszi meg egy 12 éves autót, hanem belenyul egy párévesbe, amit részletre meg tud venni. én is igy vettem a coupét...

volt egymilliom, és választhattam: veszek egy 10 éves autót, vagy veszek egy 5 éves szupikocsit, vagy egy majdnem ujat. és fizetek havi 25 öt ...

szerintem más is igy gondolja, főképp, hogy ma már nulla százalék befizetésével el lehet vinni egy uj kiskocsit.

de ne legyen nekem igazam, én végigjártam a szopókázást decembertől...

Link to comment
Megosztás:

Az biztos,hogy aki most a kocsiját a reális árán tudja eladni az nagy művész!Hihetetlen mennyi az eladó autó,soxor elgondolkozom azon,hogy mi lesz azzal a rengeteg használt autóval amik ott állnak hónapok óta a telepeken.Ki fogja azokat megvenni vagy hová viszik őket?Mi velünk annak idején jól jártak a németek ,svájciak stb mert elhordtuk onnan az öreg gépeket,de innen ki viszi el?

Link to comment
Megosztás:

.....Mi velünk annak idején jól jártak a németek ,svájciak stb mert elhordtuk onnan az öreg gépeket,de innen ki viszi el?

Még mindíg jól járnak, mert most meg a románok hordják el tőlük az autókat! Amikor megyek haza, magyarba, elég sokat látok az úton, amin beviteli rendszámmal közlekedik!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok?

Van itten valakinek C Corsajában Angel eyes, ha van a yardok mit szóltak hozzá?

Igaz minednfelé mások a rendőrök de ált. nem jószívűek...

A Tigráshoz semmit nem szóltak...Pedig már megbámulta egy-két rendőr, meg a Lexust is, de nem volt semmi..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.