Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

A Turbo nagyon nem számít kicsi átalakításnak ha utólag teszed rá egy 8 vagy akár 16 szelepes Calira, tekintve hogy annyi mindent át kell hozzá alakítani (nem csak a motoron vagy az erőátvitelen (váltó, kuplung), de még a futóművön és a féken is) , hogy bőven nem éri meg, sokkal jobban jársz ha veszel egy eleve (gyárilag) turbós Calibrát, összességében jóval kevesebb lesz a végösszeg. Arról most ne beszéljünk (bár én Calibra fanatikus vagyok, ennek ellenére az a véleményem) hogy a turbo Cali is egy pénztemető a gyárilag alulméretezett konstrukciójú összkerékhajtása miatt, szóval ahhoz hogy egy igazán korrekt és erős Turbós Calibrát összerakj, milliókat (2.5-3 nagyjából, de ebben benne van a vételár is) kell rászánnod, de ennyiért lesz egy olyan autód, ami könynedén felveszi a versenyt a jóval drágább (esetenként sportosabb) autókkal is. Elég ha annyit mondok, hogy a német autók közül a Porsche mellett a Calibra Turbo az egyetlen, amelyik nincs leszabályozva 250-nél, és ez annyira nem csak látszat, hogy egy hibátlan állapotú(!) példány könnyedén meg is futja ezt a tempót, és ilyen autókat azért máshol nem kapni még 2-3 millióért sem.

Link to comment
Megosztás:

pfff, már nemazért de ha kicsit megnézed, ma új autót 2M-3M forintért vesz az ember. ez meg 700e-1100e Ft körül van. Azaz bőven marad pénz bármire. ^^

Sorry csak segíteni akartam :D

Én eddig láttam kb. 6-8 ember mennyit locsolt ilyen átalakításra és hol tart most, mi lett belőle, mennyi szivás volt. Ezt a 6-8 embert személyesen ismerem, vagy eléggé képben vagyok mi történik itt a fórumon keresztül, tehát nem csak haverom haverjának unokaöccsének a szomszédja mesélte :D Alakalmanként többszázezres alkatrészekről, munkadíjról, trélerről, ipari méretű szopásokról beszélek.

Egyetlen embert ismerek aki biztosan megelégedne egy gyári turbómotorral és az én vagyok. Azért mert gyávább vagyok mint egy lukinyúl és körülményesebb mint egy német könyvelő :D

Link to comment
Megosztás:

Sorry csak segíteni akartam :D

Én eddig láttam kb. 6-8 ember mennyit locsolt ilyen átalakításra és hol tart most, mi lett belőle, mennyi szivás volt. Ezt a 6-8 embert személyesen ismerem, vagy eléggé képben vagyok mi történik itt a fórumon keresztül, tehát nem csak haverom haverjának unokaöccsének a szomszédja mesélte :D Alakalmanként többszázezres alkatrészekről, munkadíjról, trélerről, ipari méretű szopásokról beszélek.

Egyetlen embert ismerek aki biztosan megelégedne egy gyári turbómotorral és az én vagyok. Azért mert gyávább vagyok mint egy lukinyúl és körülményesebb mint egy német könyvelő :D

Hát igen.Egy LET v.hol 400e.-től indul.Ha XE-t turbósítasz, legalább 1M.Igaz, akkor 300LE-s lesz.Aztáb jöhet a váltó (80e.), jöhetnek a féltengelyek, fékek, futómű......célszerűbb olyat venni amiben minden gyárilag benne van....... :D Aztán inkább azt szögelni....

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Akkor valószinű az ára is olyan lesz :S Nem tudom hogy érdemes lenne e még belefogni egy caliba, főleg egy turbóba... de igazából kisebb meg nem kell mert hamár homár legyen kövér ugyebár... nem tudom hogyha rákölteném azt az X összeget hogy rendbe legyen utánna meddig lenne normálisan használható max kisebb hibákkal

Link to comment
Megosztás:

nem tudom hogyha rákölteném azt az X összeget hogy rendbe legyen utánna meddig lenne normálisan használható max kisebb hibákkal

Az amortizáció mértéke mindig attól függ, hogyan használod. Ha télire mindig betolod a garázsba és amikor mész vele, akkor még a csatornafedeleket is kerülgeted ahogy én tettem, akkor gyakorlatilag konzerválódik a jelenlegi állapotában... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az amortizáció mértéke mindig attól függ, hogyan használod. Ha télire mindig betolod a garázsba és amikor mész vele, akkor még a csatornafedeleket is kerülgeted ahogy én tettem, akkor gyakorlatilag konzerválódik a jelenlegi állapotában... :)

Hát a corsát jó lenne meghagyni télire, mert sose volt vele még semmi gond és sajnálnám is eladni. Sőt ha 1.6 os motor lenne benne eszembe se jutna lecserélni, de ez a 45 ló már elég vékonyka nekem. Ahhoz meg egyenlőre vékony a pénztárca hogy két autót tartsak fent :lol: úgyhogy lehet el kell napolni a calivételt csak attól félek hogy kifutok az időből mert már a legfiatalabb is 10+ éves és félek, hogy nem lesz egy olyan normális amit ha rendberakok még használni is tudjam egy jó pár évig :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát a corsát jó lenne meghagyni télire, mert sose volt vele még semmi gond és sajnálnám is eladni. Ahhoz meg egyenlőre vékony a pénztárca hogy két autót tartsak fent.

Hehe.

Pont mint én.

Két autóm van, és amit télen használok, pont egy 45LE-s Corsa.

Elmondom neked hogy semmivel sem több a fenntartása mint ha csak az Astra Coupém lenne, mivel félévente másikat használok a két autó közül, és amíg az egyik gurul, addig a másik ideiglenesen forgalomból kivonva pihen a garázsban. Ez idő alatt a kivont autóra nem kell sem biztosítást, sem teljesítményadót fizetni, a Corsára meg ez a két adó annyival kevesebb, hogy ha hozzácsapom a forgalomból kivonás évi kétszeri 1800Ft-os költségét (egyszer az Astrát, egyszer meg a Corsát kell kivonni ugye), még akkor sem éri el azt az összeget, mint ha egész évben csak a Coupét használnám, azonkívül a Corsa fogyasztása valamivel kisebb, szóval még ezen is nyerek, és a ritkább használat miatt remélhetőleg később fognak tönkremenni az autók.

Egyedüli hátránya a dolognak, hogy ha nincs egy évben legalább 9 hónap aktív (tehát fizetett, mert az enyém sincs felmondva, csak szüneteltetem) kötelező felelősség biztosításod, akkor az életben nem fogsz előrelépni bónuszban, szóval amíg ez a helyzet fennáll, addig én sajna megmaradok B4-ben a Coupéval, és A0-ban a Corsával... :lol:

Link to comment
Megosztás:

és, ha a corsaba raknál egy 1,6gsi motort?

képről a második turbo is jól néz ki, érdemes lenne megnézni

Bocsi hogy közbe szolok, még uj vagyok az Opelos témában de ha 1.6-os motort rak bele akkor csak a Mozaik utcában vizsgázhat!

És a kaszni is 1.4-es motorhoz lett kitalálva. + a motor se stimmel a vezérlés végett. sorry ha hülyeséget írtam :lol:

Link to comment
Megosztás:

és, ha a corsaba raknál egy 1,6gsi motort?

képről a második turbo is jól néz ki, érdemes lenne megnézni

Pont az a baj, hogy a corsámnak a motorja ami nagyon jó, és ezért nem szivesen raknék bele egy kitudjahonnanvaló 1.6os motort. nagyanyám 60 párezer km-el vette 7 évesen én két éve kaptam meg tőle szóval addig se volt széthajtva most van benne 120e km. Szóval amennyiért én el is adnám annyiért tuti nem venné meg senki...

Így inkább megtartom és amit tgabika mondott az lehet nem is hülyeség. Már csak az asszonyt kéne calibraszeretre nevelni mert neki nem jön be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pont az a baj, hogy a corsámnak a motorja ami nagyon jó, és ezért nem szivesen raknék bele egy kitudjahonnanvaló 1.6os motort. nagyanyám 60 párezer km-el vette 7 évesen én két éve kaptam meg tőle szóval addig se volt széthajtva most van benne 120e km. Szóval amennyiért én el is adnám annyiért tuti nem venné meg senki...

Így inkább megtartom és amit tgabika mondott az lehet nem is hülyeség. Már csak az asszonyt kéne calibraszeretre nevelni mert neki nem jön be :lol:

Asszonyé a Corsa tied a Calibra nincs is ebben hiba :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Asszonyé a Corsa tied a Calibra nincs is ebben hiba :lol: :P

Asszonykának előbb jogsi kell :lol:

Aztán majd ha jogsi megszerzése után vezetni is megtanult akkor esetleg lehet szó ilyesmiről, de addig én ülök a kormány mögött :lol: :P

Tényleg Tgabika végül jó kezekbe került a calid? :)

Link to comment
Megosztás:

Tényleg Tgabika végül jó kezekbe került a calid? :lol:

Hát ez jó kérdés, amikor eladtam még reménykedtem, aztán a híreket hallva nem úgy tűnt mintha jó helyre került volna (amennyire tudom egyszer összetörték az elejét), azután sokáig nem tudtam róla semmit, mígnem most nemrég mackósajt cartárs felfedezte egy parkolóban. A jelen állapotáról egy topikkal arrébb találsz képet, amikor meg még nálam volt, akkor így nézett ki:

32305907_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát ez jó kérdés, amikor eladtam még reménykedtem, aztán a híreket hallva nem úgy tűnt mintha jó helyre került volna (amennyire tudom egyszer összetörték az elejét), azután sokáig nem tudtam róla semmit, mígnem most nemrég mackósajt cartárs felfedezte egy parkolóban. A jelen állapotáról egy topikkal arrébb találsz képet, amikor meg még nálam volt, akkor így nézett ki:

Képpel nem idézünk....levettem linkre...Anti

http://kepfeltoltes.hu/080308/32305907_3_w...ltoltes.hu_.jpg

Azt tudom hogy régen hogy nézett ki mert még a hasznaltauton is néztem amikor árultad, szépen rendbe volt, azért is kérdeztem hogy azóta mi lett vele. És nem bántad meg hogy eladtad? Jobb a cupé?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.