Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Mi a jó ár neked tempomatra? Kar is kell vagy csak a motor a bowdennel?

A kedves Omegás cartárs nyilván nem tudja, hogy az Astrában is van sebességjel, az ECU-nak szüksége van rá ;) A kilométeróra valóban spirálos, de előállít optikai jeladóval egy sebességjelet, amit egyébként a BC is használ, meg némelyik rádió automata hangerőszabályzó funkciója is (kivétel talán a C20NE motor vezérlője, annak úgy rémlik, nincs szüksége rá). Én is gondolkodom ilyesmin, napi 25km munkába járásnál már van értelme, csak tudjak szerezni jó áron,

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Gondom akadt MV6-ommal. Full-full extrásan vettem, 2.5 V6 1995, 4 el. ablak, bőr, ülésfűtés elől hátul, fed.computer, tempomat......

Az ülésfűtés nem megy hátul, nincs hova csatlakoztatni az ülésből kivezetett vezetékeket. A tempomat nem reagál semmire, ahogy a computer ablaktörlős kapcsolói sem. A gond az, hogy nem is Boardom van, csak sima megosztott kijelzős vacak, ami hőmérsékletet időt dátumot mutat. Akkor minek van benne a karról vezérelhető kapcsoló, ami be is van kötve, mert már néztem? A tempomattal Ugyanez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Gondom akadt MV6-ommal. Full-full extrásan vettem, 2.5 V6 1995, 4 el. ablak, bőr, ülésfűtés elől hátul, fed.computer, tempomat......

Az ülésfűtés nem megy hátul, nincs hova csatlakoztatni az ülésből kivezetett vezetékeket. A tempomat nem reagál semmire, ahogy a computer ablaktörlős kapcsolói sem. A gond az, hogy nem is Boardom van, csak sima megosztott kijelzős vacak, ami hőmérsékletet időt dátumot mutat. Akkor minek van benne a karról vezérelhető kapcsoló, ami be is van kötve, mert már néztem? A tempomattal Ugyanez?

Mióta van meg a vasad? Nemrég vetted , igaz? Nos amennyire én tudom 2.5 v6 - ban nincs MV6-os. Azt viszont el tudom, képzelni, hogy egy nepper telerakta bőrrel meg mindenféle kapcsolókkal, hogy jobban el tudja adni. Mindent megcsinálhatsz egyébként, de magadnak kell lekábelezni. A tempomatot lecsekkolhatod úgy, hogy vetsz egy pillantást a pillangószelepre elöl a motorban, hogy hány bowden megy rá. Ha kettő akkor nyertél és van tempomat, csak nem jó. Nekem is megosztott kijelzős vacakom (TID - Triple Info Display) van, de nincs hozzá kompjúteres ablaktörlő kapcsoló, szerintem az csak árnyékolásnak van ott, hogy ha az ember benéz akkor HHHHÚÚÚÚúúúúú appáááááámmmmm érzése támadjon és nagyon meg akarja venni az autót. Az meg, hogy be van kötve csak akkor jelent valamit ha a kábel másik vége is be van kötve. Egyébként őszintén remélem, hogy tévedek és csak meg kell javítani őket. Járj utána ezeknek és hajrá. Ha kell kapcsolási rajz, emilben tudok küldeni. De vannak komoly guruk itt fene tudja hány ezer hozzászólással, ha valamiben tévedtem majd kijavítanak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Gondom akadt MV6-ommal. Full-full extrásan vettem, 2.5 V6 1995, 4 el. ablak, bőr, ülésfűtés elől hátul, fed.computer, tempomat......

Az ülésfűtés nem megy hátul, nincs hova csatlakoztatni az ülésből kivezetett vezetékeket. A tempomat nem reagál semmire, ahogy a computer ablaktörlős kapcsolói sem. A gond az, hogy nem is Boardom van, csak sima megosztott kijelzős vacak, ami hőmérsékletet időt dátumot mutat. Akkor minek van benne a karról vezérelhető kapcsoló, ami be is van kötve, mert már néztem? A tempomattal Ugyanez?

1. Ez nem MV6

2. Full extrásan vetted, de átbaxtak

3. Sose volt benne ülésfűtés, lásd 2. pont

4. Vagy a pixelhibás BC-t cseréltéd semmirevaló kijelzőre, vagy a semmirevaló kjelzőhöz fölösleges kart cserélték BC-shez valóra. Sanszos az előző, ergó 2. pont

5. Tempomat sincs benne, és nem iss lesz, 2. pont

Link to comment
Megosztás:

Kedves

Malterkoma! Mitől MV6 az MV6? Állítólag TID helyett nem lehet berakni MIDet. Más a csatlakozója, de lehet tévedek.

FAPAD:

Sajnos nem tévedsz, egy neppertől vettem... De akkor sem logikus, hogy elől megy az ülésfűtés, hátul nem, pedig ott is bőr van... És a kapcsolók is megvannak, nyáron mikor vettem világított is, mutatta a fejjúúúú... Akkor nem lehet beletenni MID-et ugye? És a riasztó gomb? Van belül is a középkonzolon, de semmi reakció, még a kulcsom is távirányítós, bár találtam néhány nem kicsi csatlakozót üresen illetve hidalgatva. És azt sem tudom, hogy egy omegához tényleg 2 kulcs kell-e gyárilag? 1 indító és egy ajtók? És képet hogyan tudok ide létrehozni? Ha feltehetnék 2 képet, látnátok miről van it nagybaszó:)

Link to comment
Megosztás:

Kedves

Malterkoma! Mitől MV6 az MV6? Állítólag TID helyett nem lehet berakni MIDet. Más a csatlakozója, de lehet tévedek.

FAPAD:

Sajnos nem tévedsz, egy neppertől vettem... De akkor sem logikus, hogy elől megy az ülésfűtés, hátul nem, pedig ott is bőr van... És a kapcsolók is megvannak, nyáron mikor vettem világított is, mutatta a fejjúúúú... Akkor nem lehet beletenni MID-et ugye? És a riasztó gomb? Van belül is a középkonzolon, de semmi reakció, még a kulcsom is távirányítós, bár találtam néhány nem kicsi csatlakozót üresen illetve hidalgatva. És azt sem tudom, hogy egy omegához tényleg 2 kulcs kell-e gyárilag? 1 indító és egy ajtók? És képet hogyan tudok ide létrehozni? Ha feltehetnék 2 képet, látnátok miről van it nagybaszó :)

Az MV6 az a 3.0 V6 és a szinte kizárólag ehhez a motorhoz tartozó felszereltségi szint. Az, hogy neked a csomagtartó ajtódon szerepel(?) ez a felirat, az max azt jelenti, hogy annak idején lerongyolták a hátulját.

Képet nem biztos, hogy akarunk róla látni :sneaky: ....

Link to comment
Megosztás:

Mélyentisztelt Malterkoma! Nem kötelez téged senki hogy a képeim nézegesd. Lehet hogy te nem szeretnél, e más segítene éppen. Ha te szarba lennél biztos örülnél ha így kezelnének :unsure: Kb ugyanennyi erőfeszítéssl értelmeset is írhattál volna a kritikáid helyett. :pinch: Ja és nem a csomagtérajtómon van mv6 felirat hanem az oldalán a felszereltség emblémánál. Meg lehet azért kérdeztem, mert nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Kedves

Malterkoma! Mitől MV6 az MV6? Állítólag TID helyett nem lehet berakni MIDet. Más a csatlakozója, de lehet tévedek.

FAPAD:

Sajnos nem tévedsz, egy neppertől vettem... De akkor sem logikus, hogy elől megy az ülésfűtés, hátul nem, pedig ott is bőr van... És a kapcsolók is megvannak, nyáron mikor vettem világított is, mutatta a fejjúúúú... Akkor nem lehet beletenni MID-et ugye? És a riasztó gomb? Van belül is a középkonzolon, de semmi reakció, még a kulcsom is távirányítós, bár találtam néhány nem kicsi csatlakozót üresen illetve hidalgatva. És azt sem tudom, hogy egy omegához tényleg 2 kulcs kell-e gyárilag? 1 indító és egy ajtók? És képet hogyan tudok ide létrehozni? Ha feltehetnék 2 képet, látnátok miről van it nagybaszó :)

Szia!

Biztosan nem MV6!

FAPAD jól írta, beleraktak egy MV6 belsőt.

Elöl azért működik az ülésfűtés, mert az eredeti autóba be volt kötve (talán alapfelszereltség?).

A 2 kulcsot nem gondoltad komolyan, ugye?

Riasztó gomb nekem is van, mert beraktam a vakdugó helyett (sőt még a rolónak a kapcsolóját is).

A tempomatot megnézheted, hogy van-e, a tágulási tartály alatt kell lennie egy doboznak.

Sajnos téged nagyon átvertek, igaz nem tudom mennyiért vetted.

.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg át, de 270-ért vettem, és nem bánom végülis, de ha várok egy fél évet, komolyabbat vehettem volna, mostanában nagyon esik az ára. Amúgy nem bőrös ülésben is van fűtött? De ezek még nem oldják meg a problémáimat.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg át, de 270-ért vettem, és nem bánom végülis, de ha várok egy fél évet, komolyabbat vehettem volna, mostanában nagyon esik az ára. Amúgy nem bőrös ülésben is van fűtött? De ezek még nem oldják meg a problémáimat.

Nagyjából mindent leírtak előttem. A kérdésem, hogy első ködlámpa, illetve színre fújt külsőtükrök vannak-e? Ha nincs, akkor gyári benne a TID, ellenkező esetben MID való bele. Riasztó csak akkor van benne, ha a B oszlop tetejében benne van az ultrahangos beltér érzékelő, ha nincs, akkor csak az immo működését jelzi vissza a riasztó gombja. Gyárilag két kulcs van az Omegához gyárilag, de egy kulcsos az autó, tehát, ha két kulcs kell az ajtónyitáshoz, és indításhoz, akkor vmelyik zár/gyújtáskapcsoló cserélve lett. Van nem bőrösben is ülésfűtés elöl és hátul is. Hátul időkapcsolós az ülésfűtés, aminek a reléje az ülőlap alatt van bal oldalon a merevítésben. Tehát a kapcsolónak nem szabad kattannia, csak nyomógomb. Ha kattan, akkor utólagos a fűtés. De azért mert nem világít, nem jelenti, hogy nem működik a fűtés. Sajnos az Omega kapcsolói elég selejtesek.

Amúgy, ha értesz kicsit az elektromossághoz, az Omegába bármi berakható utólag kapcsolási rajz segítségével.

Innen le tudsz tölteni sok mindent Omegához: https://www.dropbox.com/sh/xwtzwtzj48icjaa/z_N90ejZS7/Opel%20Omega%20B%20prospektusok

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg át, de 270-ért vettem, és nem bánom végülis, de ha várok egy fél évet, komolyabbat vehettem volna, mostanában nagyon esik az ára. Amúgy nem bőrös ülésben is van fűtött? De ezek még nem oldják meg a problémáimat.

ne parázz, a motor a lényeg! ha azzal nincs baj akkor nem buktál nagyot és apránként mindent bele tudsz tenni ahogyan Kori is írta. Figyelj az olajcserékre a karter szellőzésre néha nézd meg a pipákat nem-e olajosak vagy vizesek-e. ha stabil a motor akkor nem fogod megbánni a vételt akkor sem ha nem MV6-ot vettél.

Link to comment
Megosztás:

ne parázz, a motor a lényeg! ha azzal nincs baj akkor nem buktál nagyot és apránként mindent bele tudsz tenni ahogyan Kori is írta. Figyelj az olajcserékre a karter szellőzésre néha nézd meg a pipákat nem-e olajosak vagy vizesek-e. ha stabil a motor akkor nem fogod megbánni a vételt akkor sem ha nem MV6-ot vettél.

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy 270-ért szalonautót vett. Amennyi hibát leírt laikusként, már az sok(k). Majd csak figyelt a többit. Bár nem nagyon lesz. Ugyanis megnézheted, sokan beesnek 1-2 hónapig, max félévig szenvednek, aztán túladnak gyorsan a vason, mert rájönnek arra, amit évek óta mondok...

Link to comment
Megosztás:

Mélyentisztelt Malterkoma! Nem kötelez téged senki hogy a képeim nézegesd. Lehet hogy te nem szeretnél, e más segítene éppen. Ha te szarba lennél biztos örülnél ha így kezelnének :unsure: Kb ugyanennyi erőfeszítéssl értelmeset is írhattál volna a kritikáid helyett. :pinch: Ja és nem a csomagtérajtómon van mv6 felirat hanem az oldalán a felszereltség emblémánál. Meg lehet azért kérdeztem, mert nem tudom.

Nem írtam egy betűnyi kritikát sem. Nem írtam, hogy ronda, meg hogy szar. Pedig úgy néz ki, hogy az.

Tipikusan az a fajta vagy, aki beesik, aki szarban van épp, behányja ide a kismillió problémáját 2-3 alkalommal, aztán eltűnik. Ennyi mindent nem lehet kézrátétellel, meg távgyógyításban megoldani. De ha azt akarod, hogy írjak valami értelmeset iss, akkor tessék:

VIDD EL SZERVÍZBE, ÉS KÉSZÍTSD A BUKSZÁDAT!!!

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy 270-ért szalonautót vett. Amennyi hibát leírt laikusként, már az sok(k). Majd csak figyelt a többit. Bár nem nagyon lesz. Ugyanis megnézheted, sokan beesnek 1-2 hónapig, max félévig szenvednek, aztán túladnak gyorsan a vason, mert rájönnek arra, amit évek óta mondok...

Sokadszorra ismétlem, hogy nem az a baj, hogy mondod hanem az AHOGYAN mondod, de ez egyre kevésbé lesz érvényes...be kell vallanom finomodik a stílusod. Gratulálok, hidd mindenki örömére válik. Ami meg a szalonautós dolgot illeti lehet, hogy igazad lesz és elpucol a srác, de szerintem az esélyt akkor is mendenkinek meg kell adni.

Link to comment
Megosztás:

Sokadszorra ismétlem, hogy nem az a baj, hogy mondod hanem az AHOGYAN mondod, de ez egyre kevésbé lesz érvényes...be kell vallanom finomodik a stílusod. Gratulálok, hidd mindenki örömére válik. Ami meg a szalonautós dolgot illeti lehet, hogy igazad lesz és elpucol a srác, de szerintem az esélyt akkor is mendenkinek meg kell adni.

nem TD puhul, te szokod a szántást... :P

majd meglátod! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sokadszorra ismétlem, hogy nem az a baj, hogy mondod hanem az AHOGYAN mondod, de ez egyre kevésbé lesz érvényes...be kell vallanom finomodik a stílusod. Gratulálok, hidd mindenki örömére válik. Ami meg a szalonautós dolgot illeti lehet, hogy igazad lesz és elpucol a srác, de szerintem az esélyt akkor is mendenkinek meg kell adni.

Esélyt mindenki kapott. Megszülethetett! Ja, hogy jobban esik lustának és hülyének lenni. Nem baj, lelkük rajta. A baj csak az, hogy ezt megmondva, hatalmas lesz a önérzet. Tudod miért vagyok én boldog ember? Mert ezeket és az ilyeneket nagy ívben lesz@rom!

Link to comment
Megosztás:

Én is most vettem a 2.5v6-os omegámat kb annyiért amennyiért mint Salcy az enyém 2000 es kiadású!

Úgy vettem hogy tudtam a hibáit és azt is mennyibe fog kerülni a végén!

Mindig így veszek autót és így is fogok!

Első fékbetéteket és felső kuplung munkahengert,termosztátot cseréltem benne,ültetett volt de megkaptam hozzá a gyári rugókat amiket vissza is raktam!A motor száraz olaj eddig nem tűnt el belőle 200 003 km el vettem!Bár küzdök némi fűtés gonddal de az elhanyagolandó!

Ellenben egy csomó számlát is kaptam szervizről és alkatrészekről amiket kicserélt az eladó és szervizkönyvet ami vezetve is volt!Na meg két garnitúra alufelnit a nyári 16-os színre fújt.

Belülről hibátlan nem kopott nem lelakott!

Kívülről csak fényezni kell,felemeltettem alulról hibátlan rozsdamentes!

A valóság az hogy most nagyon olcsón lehet venni nagy köbös erős autót!113 500 volt csak az átíratás és 10 litert eszik a kötelező is több mint az astráé volt,és az alkatrész sem olcsó hozzá(bár kategóriájában a legolcsóbbak között van)!

Igaz én vártam a lehetőségre egy ideje,de úgy érzem nem vettem roncsot,azért mert relatív olcsó volt!

Link to comment
Megosztás:

Én is most vettem a 2.5v6-os omegámat kb annyiért amennyiért mint Salcy az enyém 2000 es kiadású!

Úgy vettem hogy tudtam a hibáit és azt is mennyibe fog kerülni a végén!

Mindig így veszek autót és így is fogok!

Első fékbetéteket és felső kuplung munkahengert,termosztátot cseréltem benne,ültetett volt de megkaptam hozzá a gyári rugókat amiket vissza is raktam!A motor száraz olaj eddig nem tűnt el belőle 200 003 km el vettem!Bár küzdök némi fűtés gonddal de az elhanyagolandó!

Ellenben egy csomó számlát is kaptam szervizről és alkatrészekről amiket kicserélt az eladó és szervizkönyvet ami vezetve is volt!Na meg két garnitúra alufelnit a nyári 16-os színre fújt.

Belülről hibátlan nem kopott nem lelakott!

Kívülről csak fényezni kell,felemeltettem alulról hibátlan rozsdamentes!

A valóság az hogy most nagyon olcsón lehet venni nagy köbös erős autót!113 500 volt csak az átíratás és 10 litert eszik a kötelező is több mint az astráé volt,és az alkatrész sem olcsó hozzá(bár kategóriájában a legolcsóbbak között van)!

Igaz én vártam a lehetőségre egy ideje,de úgy érzem nem vettem roncsot,azért mert relatív olcsó volt!

Majd 10 év múlva. Vannak itt akik legalább 10 éve, ha nem több koptatják az Opeleket és az Omegákat...

Link to comment
Megosztás:

Majd 10 év múlva. Vannak itt akik legalább 10 éve, ha nem több koptatják az Opeleket és az Omegákat...

Én csak hat éve koptatok Opelt előtte Fordot koptattam huszonkét éve van kocsim!

Az autóimat nagyrészt magam javítottam,nem érzem magam laikusnak annyira!Ezt az Omegát is én szereltem most is!

Vannak tipushibák ezeket biztosan jobban ismerik azok akiknek régóta van Omija mint én,de azért én is láttam már autót!

Egyébként a 2.5 td BMW motorhoz is volt,van szerencsém csak BMW-ben!

Nehogy az legyen hogy aki csak most vett Omgát az hülye az autókhoz!

Link to comment
Megosztás:

Én csak hat éve koptatok Opelt előtte Fordot koptattam huszonkét éve van kocsim!

Az autóimat nagyrészt magam javítottam,nem érzem magam laikusnak annyira!Ezt az Omegát is én szereltem most is!

Vannak tipushibák ezeket biztosan jobban ismerik azok akiknek régóta van Omija mint én,de azért én is láttam már autót!

Egyébként a 2.5 td BMW motorhoz is volt,van szerencsém csak BMW-ben!

Nehogy az legyen hogy aki csak most vett Omgát az hülye az autókhoz!

Nem, de annyira illik tisztelni, hogy pontosan írjuk a nevét. Omega. Omi=nagyi (németül)...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.