Jump to content
OPEL FÓRUM

Recommended Posts

T mantec!

"...életveszélyes..."

Nem, a teszteredmény az pocsék, max. az autó lehet életveszélyes, de ha nem törik össze akkor az sem. ;)

"...a vizsgálatokat követően az Opel bejelentette visszavonását a modellkínálatból..."

Kevesen tudják, hogy a modellkínálatból történő kivonásnak nem csak a kritikán aluli teszteredmény volt az oka, hanem hogy '99-ben már bevezetésre készen állt a Zafira, ami szinte teljesen megegyező vevőkörnek készült, így házon belüli konkurenciát jelentett volna a Sintrának. Az Opel azt is megtehette volna hogy biztonsági szempontból átdolgozza a Sintrát, ahogy ezt tették az anyamodell Pontiac Montanaval is, amit végül további 10 évig gyártottak, igaz az észak-amerikai piacon nem volt Zafira ami veszélyeztethette volna a pozícióját.

"...Nem, még a gyártó sem vállalta..."

Ha már annyira ügyelsz a pontos megfogalmazásra amikor motorolajakról van szó, akkor legyünk itt is pontosak: a gyártó igenis vállalta (lásd fentebb), a Sintra ugyanis nem Opel gyártmány, hanem a GM georgiai üzemében készült a testvérmodelljeivel együtt. Amennyire tudom ebben az autóban egyedül a motorok (az sem mind, a 2.2-es pl. asszem nem) voltak európaiak, a karosszéria annyira amerikai, hogy még a csavarok is colmenetesek benne.

• 1 month later...

SZintra tulajdonosok figyelem! Tudna e valaki nekem segíteni abban hogy mi lehet a baja az autmnak? Van egy opel szintrám 2.2,es benzines:) A probléma pedig az,hogy az olaj bele folyt a hűtőbe,,de a hengerfej tömítésnek semmi baja..Mert sajnos így ránézésböl nemlehet meg állapítani a problémát..Ha valaki tudna ebben segíteni meg köszönöm,talán valaki szembesült már ezzel a problémával,vagy esetleg hallot ijenröl: Asegítséget előrre is köszönöm:)

SZintra tulajdonosok figyelem! Tudna e valaki nekem segíteni abban hogy mi lehet a baja az autmnak? Van egy opel szintrám 2.2,es benzines:) A probléma pedig az,hogy az olaj bele folyt a hűtőbe,,de a hengerfej tömítésnek semmi baja..Mert sajnos így ránézésböl nemlehet meg állapítani a problémát..Ha valaki tudna ebben segíteni meg köszönöm,talán valaki szembesült már ezzel a problémával,vagy esetleg hallot ijenröl: Asegítséget előrre is köszönöm:)

Attól még a hf-en belül, ott még átéghetett a tömítés.Vagyis csak ott, ha kívülről nem látszik ugye...

• 7 months later...

Igen , lehet hf tömités , maga a hf , de ritkább esetben a motorblokk is....Jobb eset ha hőcserélős a motor de sajna a 2.2 nem az...

Nekem is van egy sintrám , imádom , de rengeteg melón vagyok túl vele és még sok van belőle , az előző tulajnak "köszönhetően" .

A törésteszt érdekes dolog...

• 8 months later...

sziasztok,

van egy Sintrám, mostanában vettem.

van vele pár gond, ezért keresek jó/megbízható szerelőt - aki ráadásul a colos menet láttán sem riad meg :icon1:

...lehetőleg a xx. kerületben, vagy a környékén.

köszönöm!

• Like 1
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Üdv!

Sintrához jól értőkhöz lenne egy kérdésem: Normális az, hogy a belső világítás mennyezeti lámpáin (középső üléssor, ill. csomagtér ajtónál levő) mindössze 9V-ot lehet mérni? Van valami szabályozási lehetősége ezeknek a lámpáknak?

Köszi!