Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

  • 4 months later...

udv mindenkinek.

Uj vagyok a forumon es mar kellene egy kis segitseg.

Kb 2 honapja vettem egy 2002-ben gyartott Fronterat,2.2DTI,16 szelepes motorral(motorkod Y22DTH).

A meleg napokon felmelegedett a viz,en nyugodtan vartam,hogy a ventilator majd vegzi a dolgat,de az bizony nem kapcsolt be(pedig van belole 2).a nagy ijjedsegben elkeztem keresni a hibat,talaltam is egy dobozt amire 3 ventilatorjel van festve,de mikor kibontottam nem volt benne semmi,pedig van 3 relefoglalat.

A kerdesem az lenne,hogy tudja-e valaki milyen relek kellenek oda,melyik mire szolgal es ha beteszem az uj releket,hogy probaljam ki a jo mukodest?

Kicsit furcsallom,hogy a nemet elfelejtsen nehany relet berakni,

gondolom van valami oka annak,hogy hianyzanak.

Elore is kosz a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

udv mindenkinek.

Uj vagyok a forumon es mar kellene egy kis segitseg.

Kb 2 honapja vettem egy 2002-ben gyartott Fronterat,2.2DTI,16 szelepes motorral(motorkod Y22DTH).

A meleg napokon felmelegedett a viz,en nyugodtan vartam,hogy a ventilator majd vegzi a dolgat,de az bizony nem kapcsolt be(pedig van belole 2).a nagy ijjedsegben elkeztem keresni a hibat,talaltam is egy dobozt amire 3 ventilatorjel van festve,de mikor kibontottam nem volt benne semmi,pedig van 3 relefoglalat.

A kerdesem az lenne,hogy tudja-e valaki milyen relek kellenek oda,melyik mire szolgal es ha beteszem az uj releket,hogy probaljam ki a jo mukodest?

Kicsit furcsallom,hogy a nemet elfelejtsen nehany relet berakni,

gondolom van valami oka annak,hogy hianyzanak.

Elore is kosz a segitseget.

Az hogy hiányoznak a relék a dobozból, elég "egyszerű" megoldása annak a problémának, ha mondjuk zárlatos volt a ventillátor. Hogy milyen relé kell bele, abban leginkább egy autóvillamossági szerelő tud neked segíteni, viszont va sikerült szerezni, akkor csak egy módja van a kipróbálásnak: álló helyzetben alapjáraton járatod a motort egészen addig amíg a hűtővíz hőmérséklete majdnem eléri a piros mezőt, ott hallanod kell amikor bekapcsol a ventillátor. Mondjuk én ilyen hiányzó relé dologgal még nem találkoztam, viszont az elképzelhető hogy a vízhőfok-jeladó gomba a rossz, amelyik kapcsolja a ventillátort. (Van belőle még egy, amelyik a műszerfali vízhőfokmérőnek jelzi a hűtővíz hőmérsékletét)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Ugyan csak tippjeim vannak mert még nem volt szerencsém Fronterához, de szvsz az a diagnosztikai csatlakozó a motortérben lesz, nem a műszerfalon. A calibránál legalábbis a motortér jobb felső sarkában van (ha szembe állok az autóval), jó eséllyel valahol ott kéne keresgélni a Fronterában is. Biztos választ majd uhuhu ír neked, ő mégiscsak ilyen körben mozog és talán látott már Frontera diagnosztikai csatit. :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
mondj 1et

ja, en is igy csinaltam. de F astran ott mennek az ablaktorlo vezetekei. ha elfurod, maskor jon a meglepetes :)

amugy haverom F astrajan ott van a kiegyenlito tartaly, es teljesen lefedi a teret. esely sincs, hogy benyulj melle...csak nagynehezen, serulesek aran tudtuk megcsinalni :blink: marmint mi serultunk :)

Egy munkatársam szeretne vásárolni egy: 94-es C20NE motoros rövid tengelytávú Fronterát.

Érdekelne,hogy tudna-e mesélni valaki típushibákról,fogyiadatokról stb.

Mire kell figyelni a hajtáslánccal kapcsolatban stb. stb.

Előre is köszi az infókat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy munkatársam szeretne vásárolni egy: 94-es C20NE motoros rövid tengelytávú Fronterát.

Érdekelne,hogy tudna-e mesélni valaki típushibákról,fogyiadatokról stb.

Mire kell figyelni a hajtáslánccal kapcsolatban stb. stb.

Előre is köszi az infókat. :blink:

Szerintem ne vegyen olyan régit, minden kegyetken drága hozzá.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sajnos a 3.2 V6 az orrunk előtt kp elvitték. Bár amikor elindultak próbaútra vmi rettentően fütyült benne. De a kereskedő egy igazi se..fej volt. Letagadta, hogy egy nappal előtte beszéltünk telefonon, és 6-700 körül igért az omiért, kijelentene, hogy Omegát még véletlenül sem számítana be, mert nincs rá szüksége. De ezt mondhatta volna egy nappal korábban is a telefonba, mert megspórolhattam volna 10 rugót. Amúgy a sofőrajtó összevolt karcolva, a bal első lámpa törött volt, a távfények nem voltak párok, de asszem a fütyülés miatt úgyis otthagytam volna inkább. De ha már pesten voltunk megnéztünk egy kettőkettes benzinest is. Indítás után azt hittem, hogy diesel, és sajnos ez a kételyem fél perc járás után is megmaradt. Ezért benéztem a motortérbe, ahol rémülten láttm, hogy valóban benzines, csak a szelepek csattogtak. A szervónál folyott az olaj, a sofőrülés ki volt égetve, karosszérián néhány helyen csámcsogott a rozsda. De itt legalább az eladó rettentő kedves és előzékeny volt. Asszem egy darabig marad az Omi, és ráköltök egy ötvenest, hogy makulátlan legyen ne csak jó állapotú.

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nem adom el. Frontera nincs értelmes áron, másik omit meg felesleges vennem, mert ennek sincs semmi baja. A hirdetésem is csak egy napig volt fenn. Amúgy nézegettem az S80 Volvokat is, de sokan írták, hogy drága a szervíz. Ezért felhívtam egy szervizt. A vezműszíj csere kb 150e forint. Az ominak 88e volt. Így Volvom biztos nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.