Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Egy ismerősöm akar venni Fronterát, úgyhogy szívesen vennék infókat a típusról, mik az esetleges gyengéi, mire kell figyelni, stb... Leginkább az érdekelne hogy mit tudtok az X22DTH motorról (mennyire megbízható, miegymás), bár ha jól tudom ezt még Sintrába is szerelték.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Itt egy Fronterás fórum az indexről: http://forum.index.hu/Article/showArticle?...e&t=9071878

Sztem a 2.2 diesel kicsit gyenge lehet ehhez a kasztnihoz. Én 3.2 V6-okat nézegettem, de sajnos az alkatrészek ehhez sem Opel áron vannak, hanem min 2szeres.

Mivel tegnap fennakadtam egy homokpadon, gondoltam kéne majd később egy jeep, de ha lehet Opel.. Monterey vagy Frontera? Sztetek? (igaz a seggem kinn a gatyából, meg munka sincs, de álmodozni csak szabad :D )

Link to comment
Megosztás:

Mivel tegnap fennakadtam egy homokpadon, gondoltam kéne majd később egy jeep, de ha lehet Opel.. Monterey vagy Frontera? Sztetek? (igaz a seggem kinn a gatyából, meg munka sincs, de álmodozni csak szabad :lol: )

ha terepjárásra kell egyik sem mert terepen ugyanannyiért van náluk jobb.

ha aszfaltra kell és néha egy kis földút akkor megint egyik sem mert ahhoz meg túl teherautós :D -bár a frontera II egy kicsit jobb lehet...

Link to comment
Megosztás:

ha terepjárásra kell egyik sem mert terepen ugyanannyiért van náluk jobb.

ha aszfaltra kell és néha egy kis földút akkor megint egyik sem mert ahhoz meg túl teherautós :D -bár a frontera II egy kicsit jobb lehet...

a max terepezés az annyi, hogy ki tudjam húzni az elakadt Omegákat :lol: :lol: (tank útra azzal meg nem megyek, csak betévedek egy erdei ösvényre, vagy földútra... )

És azért maradnék az Opelnél :D - sztem rosszul adja ki magát a 3 Omega mellett egy Szutyuki vitara :lol:

Link to comment
Megosztás:

a max terepezés az annyi, hogy ki tudjam húzni az elakadt Omegákat :D :lol: (tank útra azzal meg nem megyek, csak betévedek egy erdei ösvényre, vagy földútra... )

És azért maradnék az Opelnél :D - sztem rosszul adja ki magát a 3 Omega mellett egy Szutyuki vitara :lol:

A Frontera tán egy kicsit kevesebbet kajál a Montinál.Abból is valszeg az Isuzu motorost venném,benzines felejtős :lol:

Link to comment
Megosztás:

a max terepezés az annyi, hogy ki tudjam húzni az elakadt Omegákat :D :lol: (tank útra azzal meg nem megyek, csak betévedek egy erdei ösvényre, vagy földútra... )

És azért maradnék az Opelnél :D - sztem rosszul adja ki magát a 3 Omega mellett egy Szutyuki vitara :lol:

de ha a suzuki jobb terepjárót csinál mint az opel ? - itt mondjuk a samurai-ra gondolok nem a vitarára....

vegyél akkor monterey-t mert nagy disznó :lol:

Link to comment
Megosztás:

nagybátyámnak egy 98as van anno újonan vette most kb 150 lehet benne...motor és hajtás ok de egyre kevesebb dolog működik benne :lol:

de hogy ne legyen off.... a Frontera amúgy tetszik. :D

Elég nagy a Frontera is.. sztem... arra amire kellene :lol:

No jó, úgyse most lesz csak kíváncsi voltam..

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagyon bejön a II-es Frontera. Majdnem vettem is egyett két éve, de elvitték előttem. Az alkatrész árak viszont nem kimondottan Opelesek. Nekem a 3.2V6 jön be :D Egyik ismerősöm azt tanácsolta, inkább maradjak az Ominál, mert hétköznapi használatban nem olyan nagy durranás a terepjárózás.

Link to comment
Megosztás:

gyűjts antarára :lol:

Nem tetszik... amiért nem tetszik az új Land Roverek (freelander és tsai) ... arról nem beszélve hogy kinézetre a Frontera inkább terepjáró mint az antara.. , akkor inkább vmi mitsu pickup, vagy B2500 twincab... :D vagy Grand Vitara - még az is jobban bejön...

Amúgy - ugyan off - de a mai új Opelek nem igazán jönnek be.. Ld hozzászólásom az insigniánál...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagyon bejön a II-es Frontera. Majdnem vettem is egyett két éve, de elvitték előttem. Az alkatrész árak viszont nem kimondottan Opelesek. Nekem a 3.2V6 jön be :D Egyik ismerősöm azt tanácsolta, inkább maradjak az Ominál, mert hétköznapi használatban nem olyan nagy durranás a terepjárózás.

Mondom, nem is azért kéne, hogy mindennap.. csak ha az ember elmegy a saját elakadt Omegáját húzni :lol: :lol: Meg néha nem árt az összkerék, meg nagyobb hasmagasság.. főleg hogy a bnőm lovagol.. Namármost nem aszfalton mennek a lovak... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tetszik... amiért nem tetszik az új Land Roverek (freelander és tsai) ... arról nem beszélve hogy kinézetre a Frontera inkább terepjáró mint az antara.. , akkor inkább vmi mitsu pickup, vagy B2500 twincab... :lol: vagy Grand Vitara - még az is jobban bejön...

Amúgy - ugyan off - de a mai új Opelek nem igazán jönnek be.. Ld hozzászólásom az insigniánál...

a frontera terepjáró az antara nem, az csak diszkódzsip :D ott asszem csak akkor kapcsol az összekerék ha kipörög a hajtott...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy Campo? :lol:

Terepen is jól megy, igaz csak 2.0 D tehát nem versenygép de van benne erő, lehet kocsikat húzgálni, magas is, platós-puttonyos -sajnos ebből fakadólag inkább csak 2 személyes de azért néhány cucc elfér még a kabinban viszont a raktért alvóhelynek is be lehet rendezni, nem is sokat eszik. Viszont a hátránya, hogy rosszabb utakon eléggé keményen pattog a hátsó féderek miatt. Általánosságban véve jó, teszi a dolgát. :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Naszóval Gelko kérésére :blush:

Mint volt Frontera tulaj leírom a tapasztalataimat. Kb 1 évig ( kb 8000 Km ) volt Fronterám egy 98-as A Frontera 2.0 ( x20se ) Sport (3 ajtós levehető tetős)

Kezdjük az elején, a vásárlásnál. Megnéztem egy jópár Frontit, mire kiválasztottam a sajátomat. Úgy vettem észre, hogy a fronterák először az első sárvédő ajtó felöli részének az aljánál kezdenek rozsdásodni. Van olyan is, amikor azért van a gallytörőrács felszerelve az autóra, mert kicsit már csámpásan állnak a kasznielemek, és ez valamennyire eltereli erről a figyelmet. Gyenge pont lehet még az első kerékagy, főleg az autómatikus.

Amikor megvettem az autót, utána nem sokkal tűnt fel, hogy amikor ráadom a gyújtást, nem világít a motor piktogram, ez gyanus is lett. szétszedtem a műszerfalat, persze nem volt benne izzó. Akkor már kezdtem izgulni, hogy valami gond lehet itt. Beraktam egy izzót, és menetközben időnként fel is villant. Na ekkor elkezdtem túrni az internetet, és szerencsére ebből a tipusból még ki lehet villogtatni a hibakódot. Lambdaszonda cserével meg is úsztam a dolgot. Kb 12 eFt. Következő hiba, nehezen indult az autó. Elsőre vettem is egy akksit, 75 Ah-s kell bele. Persze még mindig nehezen indult. Levettem az önindítót. Szerelő akna nélkül meg se próbálja senki :D . Szétszedtem darabokra, ez is tökjó volt még. Mindegy, legalább bezsíroztam jól ahol csak lehetett. Kefe hidat meg elég nagy szenvedés volt visszarakni. Gondoltam akkor keresek tovább, és végül meg is lett a hiba, a motortérben lévő biztosíték táblára menő fő vezeték kötése már tök laza volt. persze ezt is szétkaptam, az elfekedett részt megtisztítottam összeraktam tettem új rugós alátétet és jól meghúztam. Ezután már mindig pöccre indult akár hideg akár meleg volt. Ami még érdekes volt, hogy ezután a műszerfalon lévő töltés visszajelző műszer is jobban kitért, és kis fordulaton valamivel erősebb volt a motor is. Ezután következett a szimmering (motor felöli) , és a kardánkeresztek. Ezt szerelőre bíztam. kb 35 e ft lett a vége. Mondta a szerelő, hogy a váltó az rohadt nehéz van vagy 100 kiló :D . Még egy érdekeség, a váltóban én cseréltem olajat, és abba nem hajtómű olaj, hanem motorolaj kell valami multi grade. A kardánkereszteken meg azért van a zsírzószem, hogy azt időnként meg is zsírozzák, nem csak dísz :D ha ezt megteszi az előző tulaj bizonyára nem kellett volna cserélnem. Jött az első kerékagy hiba. Autómata szabadonfutós. ezt is szétszedtem párszor :lol: . A hiba az volt, hogy ha beraktam 4 kerékbe akkor nem is volt semmi gond, de amikor kivettem akkor az istennek sem akart kiugrani rendesen, és kerepelt. Csak hosszas vacakolás után lehetett kiugrasztani. Ez ugye ugy működik, hogy bent a kis karral beteszem az elsőkerék hajtást is, előre megyek óvatosan mondjuk kb 1 métert, és két kis klattyanás jelzi, hogy mindkét kerék zárva van. Kivétel pont fordítva, ugye ha előre mentem, akkor 4 kerékből ki a kis karral, hátragurul óvatosan, kb 1 m-t ugyanígy 2 klattyanás és ennyi. Valószínűleg ezeket a dolgokat nem tartotta be rendesen az előző tulaj, és jól elkoptatta az agyat. Szerencsére ezt ingyen meg tudtam oldani esztergélyos ismerős segítségével. Ja, és mivel nincs a fronterában középső difi, ezért a 4 kereket nem ajánlatos aszfalton bekapcsolva hagyni, mert azért terheli a futóművet és a gumit is koptatja. Földúton hóba sárba már nem gond. Egyszer kivettem a hűtőt is, mert kicsit szivárgott és kellet utánatöltögetnem vizet mindig. Ennél az volt a gond, hogy a hűtő tetején lévő müayag víztér és a hűtő ahogyan össze van szotrítva, ilyen kis fém fülekkel, ott szivárgott. A fém füleket kicsit megkalapáltam hidegvágó segítségével, és ez is elmúlt. Vot még ajtókárpit leszedés, mert a hangszórók az ajtóban nem szóltak, szerencsére csak lecsúsztak a vezetékek. Ezek a dolgok szerintem nem voltak olyan igazán nagy voumenű javitások, inkább csak simítások. Ez annak volt köszönhető, hogy igyekeztem a lehető leg jobb állapotút megvenni. A kasznival szerencsére nem volt semmi teljesen rozsdamentes volt. Ez volt a vásárlásnál is a fő szempont. Ami érdekesség volt az autóba, hogy bőrbelsős volt, azóta sem láttam ilyet.

Az autó mivel nem egy hatalmas terepjáró, városi forgalomban is megállta a helyét, és mivel magas ezért ki is lehetett látni a kocsik mögül. Száguldozásra nem alkalmas, szerintem a 2.0 ( 115 Le ) motor kicsit kevés ebbe az 1700 Kg -ba. Olyan 90 környékéig jól érzi magát , 120 felett már nem kellemes. Mivel alvázas, jó masszív szerkezet amikor az ember terepen megy vele, vagy akár csak egy fekvőrendőrön átmegy nem zörög nem nyeklik-nyaklik. A futómű alkatrészek jó vaskos masszív cuccok, ha cserélni kell biztos drágább mint egy személyautó, de nagyon tartós lehet. első futómű torziós rugóval van ellátva, az enyémben a hátsó már tekercs rugó volt. A régebbiek laprugósak asszem 96 előttiek. Utánfutó vontatására nagyon jó, nem rángatja nem cibálja a súly. Terepen szerintem jó, de nekem nincs összehasonlítási alapom, és én sem sokat mentem vele olyan igazi terepen. ennek több oka is volt. A gumik inkább utcai mintázatúak voltak, és nem is voltak elég ballonosak. A fényezés is elég jó volt, és amikor bementem az erdőbe az ágak közé, rájöttem ez nem tesz jót neki :D . Kétszer saraztam vele, mindkétszer félnapot mosogattam utána, mert ugye ha nem mosom le rendesen akkor rozsdásodni kezd. Egyszer volt olyan, hogy nagy nyomvájúkban mentem vele, és amikor otthon mostam láttam, hogy bizony már a hátsó difit a földön húztam, a bordák közt ott voltak a földdarabok beszorulva. Az üzemanyagtank és az autó első része is jó vastag páncélzattal van ellátva. Van a vízhűtő mellett olajhűtő is ,ezt is gondolom a terepezés miatt kapta. A lökhárítók is vasból vannak elöl hátul. Normális gumit venni rá min 25e / darab. Nekem szerencsére nem kellett vennem. a max gumi ami rámegy, az a 31 col átmérő. ilyet kapott volna ha megtartom.

A fogyasztás olyan 9-12 között mozgott, de én városban nem túl sűrűn használtam, max havonta 2-3 alkalommal mentem vele Pestre. És hogy miért adtam el, ennek több apró oka volt. Keveset használtam terepen mert sajnáltam túl jó állapotú volt ahoz, mert hátra nehéz beszálni , mert csak 4 személyes, mert a csomagtartóban nem lehet semmit otthagyni, mert belelátnak, mert a csomagtartó alapból nem túl nagy,. Szóval eladtam, és kb az árának a feléből lett egy 2 évvel fiatalabb Astrám ami azért sokkal jobb bőrben van, Bár óra szerint az astrába csak 10-e kmel van kevesebb. :)

Hát nem lett rövid .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.