Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok,

4napja kaptam céges autónak opel astra j 1.6T cosmo kombit. (Teszt autó volt)

Szalon szerint benne van a kihangosító, miután nincs a beállításban ilyen menü pont, így elismerték nincs benne ilyen.

Utólag be lehet ezt valahol szereltetni, vagy ne is foglalkozzak vele?

üdv 1.6T Kolléga :D

Elvileg CD400-hoz is rá lehet kötni (német Opel fórum szerint : http://www.motor-talk.de/forum/bluetooth-mobiltelefon-nachruesten-fuer-cd-400-t2948121.html ), csak kell hozzá egy szakember.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Mostanában alkalmam nyílik egy A20DTH volánja mögött ülni. Hát ... élmény az autó. Dinamikus, ugrik, amikor kell, gyors :-) , emellett csendes, stabil.

Annyi van vele, hogy amikor felkapcsolom a világítást, írja a Code020 üzenetet (je. lámpa nem működik). Autót körbenéztem és minden fényforrás működik. Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet a nyűgje?

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Mostanában alkalmam nyílik egy A20DTH volánja mögött ülni. Hát ... élmény az autó. Dinamikus, ugrik, amikor kell, gyors :-) , emellett csendes, stabil.

Annyi van vele, hogy amikor felkapcsolom a világítást, írja a Code020 üzenetet (je. lámpa nem működik). Autót körbenéztem és minden fényforrás működik. Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet a nyűgje?

Lehet, hogy egy korábbi izzócsere következménye, én törölném a hibát utána megpróbálnám újra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az létezik, hogy a kocsi nem mutatja a pillanatnyi fogyasztást?

Itt van a felszereltsége: http://ecat24.com/opel/catalog/vindecode/W0LPD8EG5B8037555

Még nincs nálam, hétvégén már nálam lesz.... :)

De fura lenne, hogy nem tudná, sportülés, kihangosító, tempomat, és egyéb dolgok pedig benne vannak. :unsure:

Hát ha a computer nem tudja, akkor létezik. A sportülés, kihangosító meg tempomat extraként rendelhető volt. 2010ben előfordulhat, hogy az enjoy felszerelésben a fedélzeti még a butított verzió volt.

Link to comment
Megosztás:

Az létezik, hogy a kocsi nem mutatja a pillanatnyi fogyasztást?

Itt van a felszereltsége: http://ecat24.com/opel/catalog/vindecode/W0LPD8EG5B8037555

Még nincs nálam, hétvégén már nálam lesz.... :)

De fura lenne, hogy nem tudná, sportülés, kihangosító, tempomat, és egyéb dolgok pedig benne vannak. :unsure:

BC-n a napi kilóméterszámláló oldalon elvileg van pillanatnyi fogyasztásmérő, ha jól rémlik

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem, megkerestem, mert rémlett, hogy már vki kérdezte itt ezt. Íme a válaszok időrendben:

Elküldve: Szerző: carlos on 2013 február 15 - 21:56 itt Astra J

mitől lehet az hogy a fedélzeti számítógép nekem csak a Napi km-számláló 1 ,Napi km-számláló 2, Pillanatnyi sebességet jelzi ki hiába forgatom a nyilakat a karon nem mutatja a többi infót : Megtehető út, Átlagfogyasztás, Pillanatnyi fogyasztás, Átlagsebességet pedig mindent átnéztem. Ezek anno extrák voltak vagy minden felszereltségben alapból benne vannak? (1.7CDTI)
Elküldve: Szerző: camaron on 2013 február 16 - 10:37 itt Astra J

'carlos', on 15 Feb 2013 - 9:56 PM, said:snapback.png

mitől lehet az hogy a fedélzeti számítógép nekem csak a Napi km-számláló 1 ,Napi km-számláló 2, Pillanatnyi sebességet jelzi ki hiába forgatom a nyilakat a karon nem mutatja a többi infót : Megtehető út, Átlagfogyasztás, Pillanatnyi fogyasztás, Átlagsebességet pedig mindent átnéztem. Ezek anno extrák voltak vagy minden felszereltségben alapból benne vannak? (1.7CDTI)

Extraként lehetett kérni. A 2011-es árlistában az essentia és enjoy felszereltséghez +20000ért lehetett kérni a fedélzeti számítógépet. A cosmoban és a sportban széria volt.

Elküldve: Szerző: AndrasM on 2013 február 17 - 10:47 itt Astra J

'carlos', on 15 Feb 2013 - 9:56 PM, said:snapback.png

mitől lehet az hogy a fedélzeti számítógép nekem csak a Napi km-számláló 1 ,Napi km-számláló 2, Pillanatnyi sebességet jelzi ki hiába forgatom a nyilakat a karon nem mutatja a többi infót : Megtehető út, Átlagfogyasztás, Pillanatnyi fogyasztás, Átlagsebességet pedig mindent átnéztem. Ezek anno extrák voltak vagy minden felszereltségben alapból benne vannak? (1.7CDTI)


Elvileg mindegyikben benne van a megfelelő szoftver a fogyasztási adatok számításához-kijelzéséhez, csak nincs aktiválva alacsonyabb felszereltségnél. Szerintem egy szervizben megcsinálják a beállítást, ha szépen kéred....

Módosítva : camaron
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem, nem, megkerestem, mert rémlett, hogy már vki kérdezte itt ezt. Íme a válaszok időrendben:

Elküldve: Szerző: carlos on 2013 február 15 - 21:56 itt Astra J

mitől lehet az hogy a fedélzeti számítógép nekem csak a Napi km-számláló 1 ,Napi km-számláló 2, Pillanatnyi sebességet jelzi ki hiába forgatom a nyilakat a karon nem mutatja a többi infót : Megtehető út, Átlagfogyasztás, Pillanatnyi fogyasztás, Átlagsebességet pedig mindent átnéztem. Ezek anno extrák voltak vagy minden felszereltségben alapból benne vannak? (1.7CDTI)
Elküldve: Szerző: camaron on 2013 február 16 - 10:37 itt Astra J

'carlos', on 15 Feb 2013 - 9:56 PM, said:snapback.png

Extraként lehetett kérni. A 2011-es árlistában az essentia és enjoy felszereltséghez +20000ért lehetett kérni a fedélzeti számítógépet. A cosmoban és a sportban széria volt.

Elküldve: Szerző: AndrasM on 2013 február 17 - 10:47 itt Astra J

'carlos', on 15 Feb 2013 - 9:56 PM, said:snapback.png

Elvileg mindegyikben benne van a megfelelő szoftver a fogyasztási adatok számításához-kijelzéséhez, csak nincs aktiválva alacsonyabb felszereltségnél. Szerintem egy szervizben megcsinálják a beállítást, ha szépen kéred....

Felhívtam ma 3 szervizt is, és mind azt mondta, hogy nem lehet aktiválni. :(

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam ma 3 szervizt is, és mind azt mondta, hogy nem lehet aktiválni. :(

Ja nálam is azt mondták H Astránál amikor aktiváltatni akartam a GID-en a BC-t, hogy cseréljek kijelzőt, pedig csak egy kattintás volt, fél óra győzködés után leb...sztam a telefont.

Szóval attól még, hogy azt mondják ne könyveld el, hogy nem lehet.

Ha Vas megye közelében lennél tudnék mondani megbízható szakit.

Link to comment
Megosztás:

Ja nálam is azt mondták H Astránál amikor aktiváltatni akartam a GID-en a BC-t, hogy cseréljek kijelzőt, pedig csak egy kattintás volt, fél óra győzködés után leb...sztam a telefont.

Szóval attól még, hogy azt mondják ne könyveld el, hogy nem lehet.

Ha Vas megye közelében lennél tudnék mondani megbízható szakit.

Zala megye, úgyhogy ha meg tudja csinálni, akkor majd egy hétvégi kiruccanást megér az nekem. ;)

Pl Szombathely nekem nem távolság. ;)

Link to comment
Megosztás:

Zala megye, úgyhogy ha meg tudja csinálni, akkor majd egy hétvégi kiruccanást megér az nekem. ;)

Pl Szombathely nekem nem távolság. ;)

Böngésztem egy kicsit az astraownersnetwork-ön és ott is írták, hogy sok kereskedésben mondták, hogy nem tudják. Aztán jött egy ilyen post.

"As i said before tech told me is not possible when he saw the car... But i insisted and told him others have done it... He agree to try... He didn't say what he done.. But said to me '' i've learned something new today'' and is related to software because the sensors exist in all the cars with or without trip comp"

Ebből nekem az derül ki, hogy valóban lehetséges, csak még a szerelők sem tudják, hogy hogyan működik, míg egyszer meg nem próbálják. Mondjuk találkoztam már én is olyannal, hogy a márkakereskedésben azt mondták nem lehet, de egy autóvillamosságis meg azt mondta, hogy miért ne lehetne....

Módosítva : camaron
Link to comment
Megosztás:

Ma kapott az autó egy prémium waxot: https://picasaweb.google.com/lh/photo/Zg-gMc4nNv5aVfvPklAgrX7ab9HI6m7_5nuCU3Dx1uo?feat=directlink

Sajnos a műhelyben csak hátulról tudtam lefotózni... :blush:

fúúú ennek a színe de tetszik :blush: én csak fehéret kértem, beáldoztam a színt cserébe a felszereltségnek, mondjuk céges autónak felesleges csillivillinek lennie, de ha magamnak rendeltem volna privát, akkor ezzel a színnel kértem volna valszeg :icon10:

Link to comment
Megosztás:

apropó, ma is találkoztam egy apró bibivel...

valamilyen úton-módon pár hetente "elfelejti" a rádió beállításokat és a hangszínbeállításokat az autó. az összes eltárolt csatorna elveszik, és a hangszín visszaáll alapbeállításra.

ez mitől lehet ? (akksi saru nincs leszedegetve, autó napi szinten használva, nem jövök rá mitől van ez ... )

Link to comment
Megosztás:

apropó, ma is találkoztam egy apró bibivel...

valamilyen úton-módon pár hetente "elfelejti" a rádió beállításokat és a hangszínbeállításokat az autó. az összes eltárolt csatorna elveszik, és a hangszín visszaáll alapbeállításra.

ez mitől lehet ? (akksi saru nincs leszedegetve, autó napi szinten használva, nem jövök rá mitől van ez ... )

Valami nem OK, egy szálat kap, ami állandó 12V-al látja el. Vagy egy elem vagy akksi lenne a rádióban? Ez a két lehetőség van.

Link to comment
Megosztás:

fúúú ennek a színe de tetszik :blush: én csak fehéret kértem, beáldoztam a színt cserébe a felszereltségnek, mondjuk céges autónak felesleges csillivillinek lennie, de ha magamnak rendeltem volna privát, akkor ezzel a színnel kértem volna valszeg :icon10:

Ma reggel egyből látszódott a hatása waxolásnak. Konkrétan az összes autóra az utcán oda volt fagyva az ónos eső, de az Astrán nem: https://picasaweb.google.com/107340154269799151341/OpelAstraNotchback2014?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLDs3uq78My5zgE&feat=directlink

apropó, ma is találkoztam egy apró bibivel...

valamilyen úton-módon pár hetente "elfelejti" a rádió beállításokat és a hangszínbeállításokat az autó. az összes eltárolt csatorna elveszik, és a hangszín visszaáll alapbeállításra.

ez mitől lehet ? (akksi saru nincs leszedegetve, autó napi szinten használva, nem jövök rá mitől van ez ... )

Ezt nekem is csinálta egy ideig akkor az volt a bibi, hogy váltogattam a kulcsokat. Akkor csináltam teljes resetet az infotainment rendszeren és mindkét kulcsra beprogramoztam ugyanazokat a kedvenceket. Azóta nem jelentkezett ez a hiba.

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Böngésztem egy kicsit az astraownersnetwork-ön és ott is írták, hogy sok kereskedésben mondták, hogy nem tudják. Aztán jött egy ilyen post.

"As i said before tech told me is not possible when he saw the car... But i insisted and told him others have done it... He agree to try... He didn't say what he done.. But said to me '' i've learned something new today'' and is related to software because the sensors exist in all the cars with or without trip comp"

Ebből nekem az derül ki, hogy valóban lehetséges, csak még a szerelők sem tudják, hogy hogyan működik, míg egyszer meg nem próbálják. Mondjuk találkoztam már én is olyannal, hogy a márkakereskedésben azt mondták nem lehet, de egy autóvillamosságis meg azt mondta, hogy miért ne lehetne....

Ma beszéltem akitől veszem, sikerült aktiválniuk (márkaszerviz) a BC-t. :) Mondták, hogy eddig nem tudták, de ez jó dolog.

Ma megyek a kocsiért, már várom. :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ma beszéltem akitől veszem, sikerült aktiválniuk (márkaszerviz) a BC-t. :) Mondták, hogy eddig nem tudták, de ez jó dolog.

Ma megyek a kocsiért, már várom. :)

Mentem a kocsiért, vagyis hozták, de a J beadta a kulcsot... (De a G-t meg eladtam már, nincs kocsim)

Mire ideért a kocsi Nagykanizsáról Zalaegerszegre addig kipurcant. Dobott egy P0303-at és egy P062B-t. Visszamentünk Nagykanizsára a szervizbe...(igaz ki sincs fizetve, de már a nevemen van) Ha a hibakód ki lett törölve a motor rángatott, majd átállt vészüzemre és valamelyest jobb lett...

Tegnap kapott egy SW frissítést, és pár napja egy új gázolaj szűrőt.

Kipróbáltuk, hogy újratöltjük az SW-t, de nem lett jó. Tehát valószínű nem SW hiba...

Alapjárati kis mennyiségű befecskendezési kalibrációs hiba, és égéskimaradás a 3. hengerben. Valószínű, hogy az egyik (3. henger) befecskendezővel van valami... Hétfőn megy a BOSCHoz, és megnézik. Vagy kipucolják, vagy ha nem lehet, akkor kap egy újat. De hogy ennyire kényes lenne. Tanulság: otthon én tuti nem fogok gázolajszűrőt cserélni, egy porszem, és behal az egész...

Nem valami jó előjel, lehet megbánom, hogy J-re és 1.7 cdti-re váltottam? :o

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Hidd el meg sokkat fogod banni, nekem is mind8g bajom van az 1.7 el. Rendszeresen kuld szervizbe izogyertyat cserelni,mindig problema van az alapjarattal, sot van vagy ketfele hang a motorterbol ami nagyon zavar de eddig nem jottek ra mi a gond a szervizbe. A varosi fogyasztasom is eleg nagy 8.4l/100km autopalya 140km/h nal pedig 7.5l/100km es az atlag fogyasztasom 8l felett van. A nagy problema a nehez auto miatt van ami 1600kg folott van merlegen 1 szemelyel es szerintem ide vagy az 1.7 keves vagy a valto szarul van elosztva de varosba idegbetegseg vele menni annyit kell valtani es a fogyasztas is ettol lehet nagy.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el meg sokkat fogod banni, nekem is mind8g bajom van az 1.7 el. Rendszeresen kuld szervizbe izogyertyat cserelni,mindig problema van az alapjarattal, sot van vagy ketfele hang a motorterbol ami nagyon zavar de eddig nem jottek ra mi a gond a szervizbe. A varosi fogyasztasom is eleg nagy 8.4l/100km autopalya 140km/h nal pedig 7.5l/100km es az atlag fogyasztasom 8l felett van. A nagy problema a nehez auto miatt van ami 1600kg folott van merlegen 1 szemelyel es szerintem ide vagy az 1.7 keves vagy a valto szarul van elosztva de varosba idegbetegseg vele menni annyit kell valtani es a fogyasztas is ettol lehet nagy.

Üdv. Mibe fáj a szervizbe egy izzító gyertya csere? Nekem alacsony izzítási feszültség hibát dob fel de csak hidegen.

Link to comment
Megosztás:

Eleg sokba, 20euro darabja es erdemes mind a 4 et cserelni. De ha az auto rendesen indul akkor nem erdemes egyett sem cserelni, en 1 ev alatt 2xer csereltem masodszor igaz garancias volt es nem kellet fizetnem, de 2honap utan mar megint irja viszont az auto pocre indul most a -4fokba is. A szerviz azt mondja lehet kontakt hiba egyelore tobb ilyen problemajuk volt, de meg nem kaptak meg az okat. Amugy a generator szij is mar 2xor volt cserelve mert inditas utan 5-6percet vonyitott tompan, aztan csereltettem gorgot es feszitot is mindent eredetit es par hete ujra sir a szij. Erzem neha hogy lesz egy full casco es utana langa borul a szeretet J Astra.

Opel fun vagyok ez a 4 dik Astram (Bertone Cabrio 1.8, Astra G combi 1.6, Astra H 1.6, es most a franc esen bele Astra J 1.7) Ne ertsetek felre az autoval tokeletesen elegett vagyok es nagyott fejlodott az elodokhoz kepest minden teren. Es errol a 20 eves Isuzu motorol is csak jokkat mondtak eddig,viszont ugy erzem most a motort korulvevo alkatreszek tul vannak bonyolitva es iszonyat szar minoseguek, meg a korbe rakot szenzorok egymast veret es az en penztarcamat iszak.

Módosítva : kakas19
Link to comment
Megosztás:

Hidd el meg sokkat fogod banni, nekem is mind8g bajom van az 1.7 el. Rendszeresen kuld szervizbe izogyertyat cserelni,mindig problema van az alapjarattal, sot van vagy ketfele hang a motorterbol ami nagyon zavar de eddig nem jottek ra mi a gond a szervizbe. A varosi fogyasztasom is eleg nagy 8.4l/100km autopalya 140km/h nal pedig 7.5l/100km es az atlag fogyasztasom 8l felett van. A nagy problema a nehez auto miatt van ami 1600kg folott van merlegen 1 szemelyel es szerintem ide vagy az 1.7 keves vagy a valto szarul van elosztva de varosba idegbetegseg vele menni annyit kell valtani es a fogyasztas is ettol lehet nagy.

Mondjuk a hibakódokkal tényleg túl van spilázva, a 21-es hibakóddal nem tudnak mit kezdeni... pedig a bal első izzót is kicserélték. 1 év garit adnak rá, ha nem kopó alkatrésszel van a gond.

Én nem fogok sokat városozni, de tegnap rossz befecskendezővel is 100-nál az átlagfogyasztásmérő 4.1-et mutatott 3 személlyel...

Eleg sokba, 20euro darabja es erdemes mind a 4 et cserelni. De ha az auto rendesen indul akkor nem erdemes egyett sem cserelni, en 1 ev alatt 2xer csereltem masodszor igaz garancias volt es nem kellet fizetnem, de 2honap utan mar megint irja viszont az auto pocre indul most a -4fokba is. A szerviz azt mondja lehet kontakt hiba egyelore tobb ilyen problemajuk volt, de meg nem kaptak meg az okat. Amugy a generator szij is mar 2xor volt cserelve mert inditas utan 5-6percet vonyitott tompan, aztan csereltettem gorgot es feszitot is mindent eredetit es par hete ujra sir a szij. Erzem neha hogy lesz egy full casco es utana langa borul a szeretet J Astra.

Opel fun vagyok ez a 4 dik Astram (Bertone Cabrio 1.8, Astra G combi 1.6, Astra H 1.6, es most a franc esen bele Astra J 1.7) Ne ertsetek felre az autoval tokeletesen elegett vagyok es nagyott fejlodott az elodokhoz kepest minden teren. Es errol a 20 eves Isuzu motorol is csak jokkat mondtak eddig,viszont ugy erzem most a motort korulvevo alkatreszek tul vannak bonyolitva es iszonyat szar minoseguek, meg a korbe rakot szenzorok egymast veret es az en penztarcamat iszak.

Hm, tényleg sok benne a szenzor.

Neked mennyi az átlagfogyasztásod?

Link to comment
Megosztás:

100km/h tempomattal = 5.5l/100km

140km/h tempomattal = 7.5l/100km

Varosba = 8.5l/100km

Irhatnek en is ide csoda 4litres fogyasztasokat de sajnos nem annyira jo az auto nagy onsulya miat. Jartam par honapot 1.7 H Astraval es annak 1l jobb volt a fogyasztasa akar palyan akat varosba, igaz nem volt tobb mint 1300kg.

Módosítva : kakas19
Link to comment
Megosztás:

100km/h tempomattal = 5.5l/100km

140km/h tempomattal = 7.5l/100km

Varosba = 8.5l/100km

Irhatnek en is ide csoda 4litres fogyasztasokat de sajnos nem annyira jo az auto nagy onsulya miat. Jartam par honapot 1.7 H Astraval es annak 1l jobb volt a fogyasztasa akar palyan akat varosba, igaz nem volt tobb mint 1300kg.

Úgyis az átlag lesz majd az értékelhető adat. A BC-t ahogy olvastam úgy is mindig lefelé csal.

Amúgy én 90%-ban országúton és pályán használom. Pályán meg elég nekem a 120-130 közti tempó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.