Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Helló!

Őket ismeritek?

Elvileg tudják a H Astrát is!

http://www.rigotech.hu/opel_chiptuningbox.html

nem nagyon bíznék egy olyan oldalba ahol fényezik magukat, hogy ennyire meg annyira képzik tovább magukat, és amikor elolvasom, hogy mit tudnak kihozni az autóból akkor rosszul írják ki az autók adatait.

hogy mire gondolok? pl.: astra g 1.6 16v 230NM vagy calibra 2.0 8v 115 le 260NM. és ez csak pár dolog, két perc nézelődés után.

ezek után kérdem én, hogy mennyire képzik magukat tovább?!

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon bíznék egy olyan oldalba ahol fényezik magukat, hogy ennyire meg annyira képzik tovább magukat, és amikor elolvasom, hogy mit tudnak kihozni az autóból akkor rosszul írják ki az autók adatait.

hogy mire gondolok? pl.: astra g 1.6 16v 230NM vagy calibra 2.0 8v 115 le 260NM. és ez csak pár dolog, két perc nézelődés után.

ezek után kérdem én, hogy mennyire képzik magukat tovább?!

Ezek szerint ennyire! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

szabad tudni, hogy mibe került?

az oladlon nincsenek konkrét árak, vagy nem találtam...

Minden Astra H szívóbenzines tulajnak van egy jó hírem!

Tudták CHIP-elni az autómat (Astra H GTC 1.8 Z18XE 125LE).

Nem is akárhogy!

Felkerült rá az EDS motorsport féle Phase3

Fordulatszám limit kitolva 7500-ra (gyári 6500 helyett)

Az Autokorbel csinált. Nagyon korrektek!

Íme az eredmény:

http://kepfeltoltes.hu/120113/CHIP01_www.k...ltoltes.hu_.jpg

164LE egy gyárilag 125 lovas 1.8-as szívóbenzin motortól! Brutálisan nagyon megy.

Drágább volt, mint valami sufni CHIP, de ez az első tuning cumó az autómba amire kijelenteném, hogy megérte!

Módosítva : coupe
képpel nem idézünk
Link to comment
Megosztás:

Grat az eredményhez, szépek a számok, nekem a görbe karakterisztikája is nagyon tetszik, elég pörgős.

A phase3-as szoftvert csak simán feltöltötték vagy módosítottak is rajta a Te motorod igényeinek megfelelően? Szélessávú szondával mérték közben az AFR-t?

Ami nekem furcsa, hogy keréken ~140lóerőt mértek, 6750es fordulaton 23.5hp veszteségi teljesítmény szokatlanul alacsony. A másik, semmiképp sem kötekedésképp, hogy 161.69hp@6750rpm-nél szerintem csak akkor jön ki, ha a 6750es fordulaton is kb. 168.2Nm a motor nyomatéka (P=M*ω). Nem mintha nem hinnék benne, hogy lehet egy 1.8as ilyen erős, mert könnyedén lehet.

Üdv

szívócsonk és 266-os tengely van, leömlő még nincs :rolleyes:

Gondolkodtam a 280-as tengelyen is, de lebeszéltem magamat. A 266 fokos is 7000-es fordulat környékén adja le a legnagyobb teljesítményét, a 280-asnál szerintem 8000 körüli jelentkezne a max teljesítmény (ahhoz meg durván bele kéne nyúlni a motorba információim szerint).

A teljes diagram itt van:

http://kepfeltoltes.hu/120114/CHIP02_www.k...ltoltes.hu_.jpg

Látszik, hogy a gyári 6500-as fordulat után még volt bőven tartalék

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a választ.

Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó a motor nem kérdőjelezem meg a 164lóerőt sem.

Nekem csak a pad volt kérdéses, mert ha mondjuk 163Nm-t tud a kocsi 6750nél akkor az 156.6hp. Tehát azt nem értem, hogy miért nem számolja rendesen a mért nyomatékból a teljesítményt.

A veszteséget meg azért említettem, mert ott a effektíve a hajtáslánc veszteségéről van szó, amit kinyomott kuplunggal szokás mérni, tehát nem motorfékkel. Ez pl a legtöbb C20XE mérésénél F20as váltókkal ~40lóerőre szokott adódni 6500rpm környékén. Tehát főtengely mért 160lóerőből marad mondjuk 120lóerő keréken.

Ez akkor teljesen EDS program, a helyiek nem írtak bele.

Mekkora a különbség programozás előtti és utáni állapot között, érzetre?

Üdv

Szia!

Amióta bekerült 1 éve a Dbilas szívósor azóta kicsivel könnyebben pörög fel a motor, de cserébe nagyon lecsökkent a motorfékem, ez eredményezheti a 23.5hp veszteséget. Máshol is 25hp körülit mértek.

A grafikon szerint 6700-as fordulaton is még valahol 163Nm körül ad le a motor, szóval nem olyan hatalmas az esés szerintem.

A CHIP-elés úgy működött, hogy autó megmérése után felhívtuk az EDS-es mérnököt németeknél. Kaptunk egy CHIP-et, amivel 158LE/170Nm teljesített az autó (szóval megint mértünk). Én keveseltem :huh: :lol: , úgyhogy adatok átküldése után kb 1.5 órával megjött a teljesen átszerkesztett progi amivel kaptam még pár lovat (sajnos a nyomaték minimális kárára :rolleyes: ).

Szerintem ha még kb 3* mérünk + programozunk sem tudtunk volna sokkal többet összehozni (így is 3 órán keresztül ott voltam).

Szóval ennyit tudtunk összehozni. Nekem elég.

Link to comment
Megosztás:

Mit tud egy ilyen 1.8as motor? Mekkorák a szelepek? Mennyi a biztonságos fordulatszám? Mik a gyenge pontok?

Hogyhogy karburátorozol? Milyen leömlő van rajta? Mik a tervek a hengerfejjel?

Több kérdés nincs :rolleyes:

Nemrégiben láttam nagyszelepes igaz csak hengerenként kétszelepes 1.8as VW motort utcán 310 körüli tengellyel. 2000től szépen ment, nagyobb tengelyt akarnak beletenni, ez túl kicsi a tulaj szerint, túl nyomatékos :huh:

Nekem is ilyen motorom van, viszont nekem csak leömlő van, és a többi hiányzik.

A következő a hengerfejmunka lesz, aztán 40-es weberek 280-296 körüli tengelyekkel, de az már nem utcára.

Link to comment
Megosztás:

Jók a videók, szépen halad az autó chip nélkül is! Nem hiszem, hogy szívósor cserétől csökkenne a nyomaték, én ilyet nem vettem észre legalábbis.

Ja elfelejtettem , hogy van videó (igaz elég rövid) a mérésről: Dynorun

Valamivel 200 felett (kb 205) tiltotta a 4-es fokozatot biggrin.gif

Elvileg chippelés előtt tudott az autó (tengely+szívócső) 142-144LE-t és 160Nm-t (azért ezt én is keveseltem). Lehet, hogy a Dbilas cső miatt vesztettem el pár Nm-t :rolleyes: (gyárilag ez a motor 170Nm).

De már kicsit gondolkodva pár napja ültem haver 1.6-os Seat Toledójában ami 105LE/148Nm (4000u/min környékén), és korántsem húzott annyira mint az Astrám CHIP nélkül :huh: szintúgy 4000-es fordulat magasságában (pedig itt a tengely miatt az astra is kb 150Nm-t tudott). Lehet valami nem kóser a nyomaték számításban, mert a LE nagy valószínűség szerint stimmel (német fórumokon is ennyit tudnak az ilyen kiépítésű opelek)

Van egy videóm 0-100-nál még Phase3 előttről (csak tengely+dbilas cső kb 9sec). Holnap ugyan azon a helyen újramérem és összehasonlítom, de érzésre nálam nagyon sokat jelentett a chip.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen motorom van, viszont nekem csak leömlő van, és a többi hiányzik.

A következő a hengerfejmunka lesz, aztán 40-es weberek 280-296 körüli tengelyekkel, de az már nem utcára.

Ha jól tudom így elérhető a 190-200LE is.

Itt lehet 1-2 "beteg" angolt találni akik babrálták már a Z18XE-ket (jó mintának):corsa-c.co.uk

Link to comment
Megosztás:

A migweben van egy mókus, neki 230 Le 8500-as fordulaton ilyen motorból, és gyári a főtengely, persze semmi más nem az. :rolleyes:

C20XE leömlőt alakítottam át és azt tettem rá, nekem jól működik.

Azért akarok karbikat, mert jóval olcsóbb, mint a 4 pillangó és a programozható computer.

Hengerfej Protechnic lesz, ismerős az emberke, van áramlásmérője, és most készül a motorfékpadja.

Link to comment
Megosztás:

Nem bírtam ki :huh: , teszteltem.

Phase3 0-110

Enyhén szólva elrontottam a 2-esbe váltást. Magas fordulaton nem akarta bevenni csak "két kézzel" izomból.

De így is 8.0 sec a gyári 10.4 helyett :rolleyes:

Szóval ha nem b*szom el, akkor kicsivel még kevesebb lenne (tippem szerint 7.6-7.8 között).

Nekem ez bőőven elég a boldogsághoz.

Hát, te aztán nem kíméled... :lol: Én még nem pörgettem még hétezerig sem, nincs szívem hozzá... :lol: Jól halad a gép, jól összehoztad! Mennyi volt a szoftver?

Link to comment
Megosztás:

Nem bírtam ki :huh: , teszteltem.

Phase3 0-110

Enyhén szólva elrontottam a 2-esbe váltást. Magas fordulaton nem akarta bevenni csak "két kézzel" izomból.

De így is 8.0 sec a gyári 10.4 helyett :rolleyes:

Szóval ha nem b*szom el, akkor kicsivel még kevesebb lenne (tippem szerint 7.6-7.8 között).

Nekem ez bőőven elég a boldogsághoz.

Kuplung felengedésétől 100km/h jelzésig 8.67sec telt el. Váltóméretű gumikkal kb.6-7et csalnak az órák.

Amúgy nekem az a tapasztalatom,hogy az autógyárak is csak óra szerint 100hoz adják meg a 0-100 gyorsulás értékeiket. Legalábbis nekem fokozatmentes automata,kirámolt kasztnis,porzó tankos A6-tal is a gyári 9.4mp alatt sikerült a 0-94. :lol: Valós 100nál meg kb 10mp.

A 7.6-7.8 meredeknek tűnik nekem annak tükrében,hogy a z20ler 200 tagú ménesének kell ennyi ebben a kasztniban. A 170lovas gtc-nek kell 8.5mp a tiéd meg ahhoz van nagyon közel teljesítményben.

Hét végén jövő hét elején megyek leméretem mit sikerült alkotni az x16sz motorból kb. 40eft befektetéssel a "sufniban".

A cél az Si 100lova volt, óra szerint 100ra (94re :lol: ) 10.4 alatt gyorsul.

A 90 lovas corsa 11mp alatt gyorsul gyár szerint, Az 16Si motoros B-nél könnyebb A corsa 10mp ebből tippelek kb. 95 lovat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.