Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Hogy ne legyen ennyire üres a topic :)

Üdv mindenkinek!

Egy idei Meriva gazdija vagyok nyár óta, kíváncsi vagyok, másoknak hogyan vált be.

Szia eXpero!

"Meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt".Talán ennyit erről a tipusról.Mikor először megláttam nálunk a Tesco-ban nagyon megtetszett.Azt gondoltam,vajon milyen autóból is tervezték.Rájöttem. Egy felpumpált Corsa.Nagyon jó volt a külseje,meg a belseje is.De ezek után,mint azt te is jól tudod, vettem egy Daewoo Kalos-t. :)

Üdv:

sznuni

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Jók ezek a szűkszavú hozzászólások, de végre valaki kifejthetné bővebben a tapasztalatait! :wink:

u.i.:fene a kíváncsi természetemet! :)

2 éves daewoo 1,4/8 sedam kalosból ültem át a merivába. A meriva 1,4-es euro felszereltségű fekete (zafir) metál. Kényelmes, jó vezethető autó. Szervója, fékrendszere nagyon ok. Kilátást egy kicsit akadályozza a kettős A oszlop. Fogyasztását egyszer mértem 1/4 országút 3/4 város 8,2. Ekkor még nem volt 1000 km a az autóban. Kanyarokban jól viselkedik, túlzott dőlést, billegést nem vettem észre. Autópályán 130-at mentem vele, könnyedén vitte. Sem erős szélzaj, sem motorzaj nem volt. A fordulatból itélve többet is simán elvisz, csak a téli guminak 130 körül rendesen megjön a hangja.

Kényelmes elöl hátul. Jól pakolható, ülésdöntés nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

:D tehát meg vagy elégedve a géppel.de miért meriva tán család miatt?Csak azért kérdem,mert nem sokat látni az utakon.Ha van kedved írhatsz az előző gépedről is a konkurens márkák daewoo topicjába :)  Tudod:a nyújtod a kisujjad... :wink:

Egyszerüen csak tetszett :) ezért lett meriva. Vezettél már egyterűt ?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

ma voltunk az opel interat-nal.

nagyon keszseges volt az elado. astra classic II ugyben mentunk, de ugy jottunk el, hogy beleimadtunk a merivaba. meg nincs gyerek, de 2-3 even belul szeretnenk. 150ezerrel kerulne tobbe, mint az altalunk kitalalt astra. 90%, hogy merivat fogunk venni :)

Link to comment
Megosztás:

ma voltunk az opel interat-nal.

nagyon keszseges volt az elado. astra classic II ugyben mentunk, de ugy jottunk el, hogy beleimadtunk a merivaba. meg nincs gyerek, de 2-3 even belul szeretnenk. 150ezerrel kerulne tobbe, mint az altalunk kitalalt astra. 90%, hogy merivat fogunk venni :)

Mesélj kicsit, milyen paraméterekkel bír a kiszemelt gépsárkány ? :D

Link to comment
Megosztás:

Mesélj kicsit, milyen paraméterekkel bír a kiszemelt gépsárkány ?

hogy on topic maradjak a merivarol irok, de igeny eseten megirom, hogy classic II-ben mi volt az igenyunk. a felszereltseget latva egyebkent kitalalhato, hogy nekunk mi kell :D

3 variacioban, de ugyanabban a felszereltsegi szintben gondolkozunk. ime a duna ajanlata:

meriva essentia (1.4 XEP, 90LE):

alapar: 3.199.000.-

legkondi: 288.000.-

elektromos tukrok: 39.000.-

elektromos elso ablakok: 65.000.-

riaszto: 57.500.- (allitolag jobb a gyari, mert "ellat" a kocsi vegeig)

ules magassag allitas: 11.000.-

kozponti zar: 67.000.-

konyoklo: 15.000.-

osszesen: 3.741.500.-

kedvezmeny: 150.000.-

fizetendo: 3.591.500.-

meriva euro (1.4 XEP, 90LE):

alapar: 3.199.000.-

legkondi: 0.-

elektromos tukrok: 39.000.-

elektromos elso ablakok: 0.-

riaszto: 57.500.- (allitolag jobb a gyari, mert "ellat" a kocsi vegeig)

ules magassag allitas: 0.-

kozponti zar: 0.-

konyoklo: 15.000.-

osszesen: 3.741.500.-

kedvezmeny: 0.-

fizetendo: 3.510.500.-

meriva enjoy (1.4 XEP, 90LE):

alapar: 3.452.000.-

legkondi: 0.-

elektromos tukrok: 0.-

elektromos elso ablakok: 0.-

riaszto: 0.- (allitolag jobb a gyari, mert "ellat" a kocsi vegeig)

ules magassag allitas: 0.-

kozponti zar: 0.-

konyoklo: 0.-

osszesen: 3.452.000.-

kedvezmeny: 250.000.-

fizetendo: 3.202.000.-

+ ajandek gyari mp3 CD

+ ajandek kormanyon levo vezerlok a CDhez

valszeg enjoy-t fogunk venni, de addig meg el kell(ene) adni az off topic automat :lol:

penteken megyunk interathoz, valami kozmikus ero azt sugja, hogy ott fogjuk megvenni a kocsit :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

:shock: :shock: :shock: :shock:

hát gyerekek ez ledöbbentett

ha akarok egy olyan merivat amiben nem a levegöben log a könyököm hanem kaspok egy vacak könyöktámaszt (amihez gondolom nem kell a nasa meg a japán earthquake simulator összes számítási kapacitását bevetni hogy megtervezzék, legyártsák) akkor jobban járok ha veszek egy full extrásat

ki érti ezt az árképzést....

Link to comment
Megosztás:

:shock: :shock: :shock: :shock:

hát gyerekek ez ledöbbentett

ha akarok egy olyan merivat amiben nem a levegöben log a könyököm hanem kaspok egy vacak könyöktámaszt (amihez gondolom nem kell a nasa meg a japán earthquake simulator összes számítási kapacitását bevetni hogy megtervezzék, legyártsák) akkor jobban járok ha veszek egy full extrásat

ki érti ezt az árképzést....

barmelyikhez rendelheted a konyoktamaszt, ha megnezed jobban! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.