Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Hamár pörgünk pörögjünk!

Német fórumokon olvasva hallottam a két következőt:

1. A kanyarodáskori indexnyikorgás típusgyengeség, az indexkar cserével orvosolják.

2. Tempomatgombos indexkar beszerelésével + egy kapcsolóval, hogy a kuplunglenyomást érzékelje + némi számítógépes matatással tempomat szerelhető az autóba. Mivelhogy elektronyos a gázpedál, minden bittel megy már (Z16XE).

Van-e Budapesten vagy környékén olyan szervíz, ami kellően rugalmas ahhoz, hogy a nálam - valószínűleg - garanciában cserélendő indexkar helyett némi ráfizetéssel tempomatosat szereljen be? Meg persze a többit?

Link to comment
Megosztás:

mi van?

Öööö... szóval mondjuk úgy, hogy nem egyszer "hallottam" panaszkodni erre embereket, nem akarok hozzáértőnek tűnni, csak felböfögöm, amit olvastam.

http://forum.langzeittest.de/read.php?f=35...8&i=1666&t=1666

http://forum.langzeittest.de/read.php?f=35...8&i=1534&t=1533

most hirtelenjében ezeket találtam, de ha átfésülném az egész fórumot szerintem még lenne benne egy-két utalás erre a hibára.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a gyárit vetted meg? Mert nekem is az van, mármint két sín keresztbe a tetőn. Két csuklómozdulattal fel lehet rögzíteni, és zárható.

Hát én azt rendeltem, hogy azt kaptam e? Kulccsal kell levenni a műanyag burkolatokat, aztán a szerelés idejére tegyem ahová akarom :x . Ezután egy kart félrahúzva nyitható-emelhető a rögzítőfül. A tetején van az imbusz csavar. Ha úgy állítom be a csavart, hogy a rögzítőkart lazán fel dudjam emelni, akkor nem szorít rendesen, laza a sín. Most jobb híján úgy csinálom, hogy lenyomom a rögzítőfület, benyomom a biztosító kart, majd meghúzom a csavart :lol: Jobb és stabilabb megoldást nem talltam. Nem szeretném mondjuk 120-as tempónál elhagyni a bringákat. Egyébként a tetőtartó ismertetőjele még, hogy minden rögzítőtalpon más más színű piktogram mutatja, hogy melyik oldalra, ill előre vagy hátra való. Szó ami szó, a korábbi Caravánomhoz való Thule tartó csúcstechnika ehhez képest.

Link to comment
Megosztás:

Hamár pörgünk pörögjünk!

Német fórumokon olvasva hallottam a két következőt:

1. A kanyarodáskori indexnyikorgás típusgyengeség, az indexkar cserével orvosolják.

2. Tempomatgombos indexkar beszerelésével + egy kapcsolóval, hogy a kuplunglenyomást érzékelje + némi számítógépes matatással tempomat szerelhető az autóba. Mivelhogy elektronyos a gázpedál, minden bittel megy már (Z16XE).

Van-e Budapesten vagy környékén olyan szervíz, ami kellően rugalmas ahhoz, hogy a nálam - valószínűleg - garanciában cserélendő indexkar helyett némi ráfizetéssel tempomatosat szereljen be? Meg persze a többit?

Szia!

Ha a tempomatos dologról megtudsz valami konkrétat, légy szíves add át az infót. Ha nem túl drága, akkor engem is érdekelne :lol:

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha a tempomatos dologról megtudsz valami konkrétat, légy szíves add át az infót. Ha nem túl drága, akkor engem is érdekelne :lol:

Előre is köszi!

1 apróbb közbevetés.

Van az index fórumán, egy "tucsok13" nicket használó hölgy, aki úgy látom, hogy ugyan Zafira-hoz, de tud megoldást az utólagos tempomat beépítésére. Szerintem őt megkereshetnétek az elképzelésetekkel, hátha Meriva esetén is tud segíteni nektek.

Mail címét itt találjátok - mert itt is regelt, de még nem írt - : http://www.opelforum.hu/profile.php?mode=v...wprofile&u=1335

Link to comment
Megosztás:

emelni, akkor nem szorít rendesen, laza a sín. Most jobb híján úgy csinálom, hogy lenyomom a rögzítőfület, benyomom a biztosító kart, majd meghúzom a csavart  :lol:   Jobb és stabilabb megoldást nem talltam.

Na, hazamegyek megnézem én is. Én nem tököltem eddig az imbusszal, lehet, hogy kellett volna? Csak elhúztam a kampós végű izét, meg rányomtam az izé rögzítőjét.

Mondjuk én nem bringát hanem csak tetőboxot hordok alkalmanként rajta.

Az tény, hogy a zárható műanyag fedél egybe lejön.

Azért vettem a gyárit, mert éppen akcijóban jóval olcsóbb volt, mint a Thule (Thule: 32 000, gyári 23 000).

Link to comment
Megosztás:

Van az index fórumán, egy "tucsok13" nicket használó hölgy, aki úgy látom, hogy ugyan Zafira-hoz, de tud megoldást az utólagos tempomat beépítésére.

Igen, a Zafis fórumon láttam először felvetni ezt a témát.

Egy német, a Meriváról:

tempomat kompletteinbau ( incl.Binkerschalter + schalter Kupplung + Bremse und fehlendes Kabel irgendwo, hatte vorher festpreis von 280€ vereinbart war nacher noch günstiger ) ~ 250€ bei Fa. Opel-Nau in Stadtallendorf/ hauptsitz in Marburg/Hessen.

szóval indexkar, kupplungkapcsoló, fékkapcsoló (?) és hiányzó kábel beépítése 250 euro, ami k. drágának hangzik. Nade ez német óradíjjal számolva.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a Zafis fórumon láttam először felvetni ezt a témát.

Egy német, a Meriváról:

tempomat kompletteinbau ( incl.Binkerschalter + schalter Kupplung + Bremse und fehlendes Kabel irgendwo, hatte vorher festpreis von 280€ vereinbart war nacher noch günstiger ) ~ 250€ bei Fa. Opel-Nau in Stadtallendorf/ hauptsitz in Marburg/Hessen.

szóval indexkar, kupplungkapcsoló, fékkapcsoló (?) és hiányzó kábel beépítése 250 euro, ami k. drágának hangzik. Nade ez német óradíjjal számolva.

Hahóóóóóóó.

Az index.hu portál fórumára gondoltam.

Írni neki egy levelet nem kerül semmibe :wink:

Link to comment
Megosztás:

Van az index fórumán, egy "tucsok13" nicket használó hölgy, aki úgy látom, hogy ugyan Zafira-hoz, de tud megoldást az utólagos tempomat beépítésére.

No, felhívtam a kontaktembert, 40 000 Ft. körülire mondta a Merivába a tempomatot. Asszem kihagyom, a fene sem gondolta volna, hogy ennyi.

Link to comment
Megosztás:

No, felhívtam a kontaktembert, 40 000 Ft. körülire mondta a Merivába a tempomatot. Asszem kihagyom, a fene sem gondolta volna, hogy ennyi.

Kiváncsiságból megnéztem a Gombos honlapját és ott - Meriva esetén -, 99000 Forintot ír a tempomatra, felszereltségtől függetlenül.

Mégis mennyire gondoltál, mi az az összeg, amennyiért behekkelik a kocsidba ?

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsiságból megnéztem a Gombos honlapját és ott - Meriva esetén -, 99000 Forintot ír a tempomatra, felszereltségtől függetlenül.

Mégis mennyire gondoltál, mi az az összeg, amennyiért behekkelik a kocsidba ?

szerintem ingyen. vagy egy picit még olcsobban.... :roll:

:twisted:

Link to comment
Megosztás:

nem ingyen! ...ingyé'... :oops:

Nem ingyé, de sokallom. Ti itten mind Opel szervizesek vagytok, hogy így ugrotok arra, hogy sokallom az árat? Vagy csak a szomszéd van elkényeztetve, neki 15ért került az erősen off p307-esébe (ami autót mondjuk nem irigylek tőle).

Link to comment
Megosztás:

Nem ingyé, de sokallom. Ti itten mind Opel szervizesek vagytok, hogy így ugrotok arra, hogy sokallom az árat? Vagy csak a szomszéd van elkényeztetve, neki 15ért került az erősen off p307-esébe (ami autót mondjuk nem irigylek tőle).

no látod, azért került ennyibe..... szar autó de tempomattal. a te autód jó kocsika, de nincs tempomat. valamit valéamiért :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem ingyé, de sokallom. Ti itten mind Opel szervizesek vagytok, hogy így ugrotok arra, hogy sokallom az árat? Vagy csak a szomszéd van elkényeztetve, neki 15ért került az erősen off p307-esébe (ami autót mondjuk nem irigylek tőle).

Én nem :(

Leírom, hogy mi furcsa számomra.

Ugyen szeretnél valamit, ami listaár 40%ért megkaphatnál utólag beépítve, gondolom, sufnituning szinten.

Ha azt vesszük alapul, nem túl reális, hogy bontott alkatrészek felhasználásával hajtanák végre ezt a műveletet, akkor ugye gyári új alkatrészekre van szükség> tehát már nem lehet annyira olcsó, mert tudom jól az F Astra-hoz mennyibe kerül egy BC vezérlős kar, feltételezem, hogy a Meriva tempomatos karja sem lehet olcsóbb.

És akkor ott vanna még a plussz sallangok - nem tudom, pontosan mire van szükség - és a beszerelés költsége.

Ha márkaszervízben szerelik be akkor azért ott vannak nemalacsony óradíjak.

Ha gondolod, akkor hívd fel a Csergőt ls kérdezd meg mennyibe kerül egy ilyen Meriva alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Jaaaa....így viszont nekünk "Opel szervízeseknek" is más! :( :lol: :lol:

Csak azt nem értem minek egy autóba tempómatt?? Nem szeretsz vezetni?? Űjj az anyósűlésre, és vezessen más! :lol:

Itten nem Amerika van, az egyenes hájvéjek hazája! 8) :lol:

Szóval tényleg nem értem! :smt017 :smt102

Link to comment
Megosztás:

....Csak azt nem értem minek egy autóba tempómatt?? Nem szeretsz vezetni?? Űjj az anyósűlésre, és vezessen más! :lol:

Itten nem Amerika van, az egyenes hájvéjek hazája! 8) :(

Szóval tényleg nem értem! :smt017 :smt102....

Ne kötekedj mánnnn :lol:

Ha nem is tudod esetleg megérteni miért, probáld elfogadni, hogy ő szeretne tempomatot a kocsijába.

Ő kocsija, azzal "bőviti" amivel jónak látja :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem minek egy autóba tempómatt?? Nem szeretsz vezetni?? Űjj az anyósűlésre, és vezessen más! :lol:

Itten nem Amerika van, az egyenes hájvéjek hazája! 8) :(

Szóval tényleg nem értem!

Pont oda kell, ahol esélye sincs annak, hogy élvezhesd a vezetést.

Hosszú, eseménytelen autópályázásokra.

És ha nálunk nincs is ilyen (pedig van, éjjel M1 teljes hosszában pl. amin legutóbb jött a gondolatom, hogy talán kéne tempomat), de alkalmanként megfordulok külföldön is. Egy Velence-Milánó, Zágráb-Split szakasz pl. rettenetesen ingerszegény vezetési szempontból.

Link to comment
Megosztás:

Értelek... :wink:

Mondjuk én nem sokat autópályázok. Amikor meg volt szerencsém horvát, szlovén, olasz ótópályán nyargalni az nekem nem volt ingerszegény, mert 150 - 160 között nyomtam, meg néztük a külföldöt! 8) :(

Ha gyakran és hosszan kéne 90 - 130 -cal menni lehet, hogy én is imádkoznék egy tempómattért! 8)

Link to comment
Megosztás:

Értelek... :wink:

Mondjuk én nem sokat autópályázok. Amikor meg volt szerencsém horvát, szlovén, olasz ótópályán nyargalni az nekem nem volt ingerszegény, mert 150 - 160 között nyomtam, meg néztük a külföldöt! 8) :(

Ha gyakran és hosszan kéne 90 - 130 -cal menni lehet, hogy én is imádkoznék egy tempómattért! 8)

Hát, én egészen pontosan 140-150-el szoktam menni ezeken a pályákon.

Síelés Franciaországban, 1300 km. egy nap alatt, a lucskos mediterrán télben az olasz autópálya, körbe a nagy semmi... legrosszabb autós élményeim közé tartozik. Mert lehet, hogy a kispolák meg annó lerohadt velem az út szélén, de legalább történt valami :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.