Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Jò estèt kivánok! Szeretnèk segitsèget kèrni vagy valami informáciot.Van nekem egy 2003-as c vectram (z16xe) 140e.km volt bene mikor vetem 3 ève (az orában) akor is ete már az olajat de kb 1l/5ekm most 205ekm van bene ès mocskos modon eszi az olajat 1l/500km.Kinèz neki egy gyürüzès meg szelepszár szimeringezès bár azok ujak (volt egy vezèrmüszijszakadásom). Na inenjön a kèrdèsem milyen márkályu gyürüt tegyekbele meg szimeringeket ès hogy hol lehet beszerezni .Halotam olyasmit hogy van a götz nek valami olyanja amitöl megszünik az olajfogyasztás tudtok e rola valamit? Egy másik kèrdès hogy a z16xe ès a z16xepz közöt mi a külömbsèg. Válaszoitokat elöre is köszönöm. Üdv imi

Link to comment
Megosztás:

Ha vegyes a kábelezés ráadásul nem is gyári és még el is van öregedve, akkor az nem túl biztató. Először hibakód, és ha gyújtásra vezethető vissza, akkor kábelcsere.

Sziasztok! Udvozlok mindenkit!

Vegre kiderult, mi okozta a motor fulladasat! A katalizator teljesen szet ment belulrol, apro darabokba jott ki, miutan az utana levo csovet megbontottuk! Teljesen kipucoltuk, azota semmi gond, semmi hibakod!

Lenne meg 2 kerdes!

Olajcseret meg kell meg csinalnunk, milyen olaj valo bele? A gyari ugy tudom a GM 5-30, de lehet talan jobbat erdemelne! Motor kod: Z22YH

A masik kerdes, hogy kell e a vezermulancot cserelni, es ha igen, mikor?

Koszonom a valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Lenne meg 2 kerdes!

Olajcseret meg kell meg csinalnunk, milyen olaj valo bele? A gyari ugy tudom a GM 5-30, de lehet talan jobbat erdemelne! Motor kod: Z22YH

A masik kerdes, hogy kell e a vezermulancot cserelni, es ha igen, mikor?

Koszonom a valaszokat!

a lényeg...

legyen dexos2 gyártóművi jóváhagyása !!!

ennyi :)

itt egy lista amiknek van :

http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands

Link to comment
Megosztás:

Kôszi, mert valami 0w is jó net szerint, de akkor ilyet veszek :)

Én az astrában is 10 ezres cserét tartok mindig, castrol olajjal.

a márka az mindig hit kérdés :)

ha gondolod próbáld ki a mobil1 esp 0w40 -t ,szerény 3100ft/liter :) ,ugye kell 6liter a motorba meg tarcsiba még egy :)

Link to comment
Megosztás:

Jò estèt kivánok! Szeretnèk segitsèget kèrni vagy valami informáciot.Van nekem egy 2003-as c vectram (z16xe) 140e.km volt bene mikor vetem 3 ève (az orában) akor is ete már az olajat de kb 1l/5ekm most 205ekm van bene ès mocskos modon eszi az olajat 1l/500km.Kinèz neki egy gyürüzès meg szelepszár szimeringezès bár azok ujak (volt egy vezèrmüszijszakadásom). Na inenjön a kèrdèsem milyen márkályu gyürüt tegyekbele meg szimeringeket ès hogy hol lehet beszerezni .Halotam olyasmit hogy van a götz nek valami olyanja amitöl megszünik az olajfogyasztás tudtok e rola valamit? Egy másik kèrdès hogy a z16xe ès a z16xepz közöt mi a külömbsèg. Válaszoitokat elöre is köszönöm. Üdv imi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,6 benzin Z16XEP

Hűtővízzel kapcsolatos kérdéseim lennének.

A hűtővíz hőmérsékletét hogy tudom meg nézni járó motornál?

Mennyi időnként kell utána tölteni a hűtőfolyadékot? Mennyi a megengedett fogyás?

Az hogy levegős e a rendszer vagy a motor beledolgozik e a hűtőrendszerbe hogy lehet megállapítani?

Ha hengerfejes akkor csepegés vagy folyás jelentkezik, és hol?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,6 benzin Z16XEP

Hűtővízzel kapcsolatos kérdéseim lennének.

A hűtővíz hőmérsékletét hogy tudom meg nézni járó motornál?

Mennyi időnként kell utána tölteni a hűtőfolyadékot? Mennyi a megengedett fogyás?

Az hogy levegős e a rendszer vagy a motor beledolgozik e a hűtőrendszerbe hogy lehet megállapítani?

Ha hengerfejes akkor csepegés vagy folyás jelentkezik, és hol?

Köszi!

Ez amúgy a c vectra fórum.

A hűtővíz hőmérsékletét te sehogy nem tudod megnézni, csak a mutatóró/bc-ről, mert a tágulási tartály sapkáját durva levenni. Szerintem.

Ekvileg nincs fogyás, ha minden ok benne.

Levegős nem lehet a rendszer, önmagát légteleníti (legalábbis f astránál)

Ha hengerfejes, nincs csepegés, akkor a motorba megy a víz általában, de ha megis, az azonnal elpárolog, csepegést nem látsz. Kipuffhoz tedd a tenyeredet, ha vizes lesz, akkor lehet hengerfejes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,6 benzin Z16XEP

Hűtővízzel kapcsolatos kérdéseim lennének.

A hűtővíz hőmérsékletét hogy tudom meg nézni járó motornál?

Mennyi időnként kell utána tölteni a hűtőfolyadékot? Mennyi a megengedett fogyás?

Az hogy levegős e a rendszer vagy a motor beledolgozik e a hűtőrendszerbe hogy lehet megállapítani?

Ha hengerfejes akkor csepegés vagy folyás jelentkezik, és hol?

Köszi!

Hello! A homersekletet meg tudod merni, itt a muszer linkje: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=100980

Utana tolteni normalis mukodesnem szinte soha nem kell. En 100e km alatt egyszer nem toltottem utana!

Legteleniteni sem szukseges!

Ha hengerfejes a motor, annak tobb tunete is lehetseges, nekem a Puntom forralta a vizet, es 10-20 Km-enkent fogyott 1-2 l viz!

Tomites csere szerencsere megoldotta a problemat, de a termosztat hibaja miatt lett hengerfejes, termeszetesen azt is csereltuk!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Van egy 3,2-es GTS Vectrám. Még csak 3 hete van meg de már 3000 km belement és nagyon szeretem. Automata váltóban szeretnék olajat cseréltetni és kérdezném, hogy milyen olaj kell bele? Speciális Opel? Az is érdekes, hogy szinte csak automata váltóra specializálódott szakemberek mernek olajcserét megcsinálni 15-60 ezer Ft-ig terjed a skála.

Módosítva : Petivagyok
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 3,2-es GTS Vectrám. Még csak 3 hete van meg de már 3000 km belement és nagyon szeretem. Automata váltóban szeretnék olajat cseréltetni és kérdezném, hogy milyen olaj kell bele? Speciális Opel? Az is érdekes, hogy szinte csak automata váltóra specializálódott szakemberek mernek olajcserét megcsinálni 15-60 ezer Ft-ig terjed a skála.

Szia!

Váltóolaj cserében nem tudok segíteni ,de gratula az autódhoz!

Link to comment
Megosztás:

T petivagyok!

Váltó: AF23, AF33
Gyártó: Aisin Warner
Gyártóművi olajkövetelmény: JWS 3309
GM követelmény: GM 9986195

Csere: 3,5 liter.

Elfogadással rendelkező termékek:


GM 93160393
Opel 19 40 771

Mobil ATF 3309
Castrol ATF Multivehicle
Shell Spirax S5 ATF X
Gulf Multi-Vehicle ATF
Q8 Unitrans JK
Eni Rotra ATF Multi
Fuchs Titan ATF 4400
Liqui Moly Top Tec ATF 1200
Valvoline MaxLife ATF


Alkatrész jegyzék.
Csere leírása.

Oktató anyag.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Helo sziasztok! Remelem valaki tud segiteni 2005 opel vectra c 2.2 benzines kisautom el kezdte enni az olajat nem gyengen! nem szivarog sehol sem nem is füstöl se hidegen se melegen! most 10w40 -es gm olaj van benne! 3000 alatt megeszi az 1litert! Nagy a gond? Lancos es 230ezer van benne!elöre is köszi mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

T Opel gts!

"... mi való bele ..."

Aktuális gyártóművi olajkövetelmény GM dexos2.

Ezt teljesítő - Mo-on kapható - motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet,

új vagyok a fórumon, egy Z22YH Vectra C 2.2 direct Automata "boldog" tulajdonosa.

Második hónapja nincs autóm, a hibajelenség annyi, hogy egyszerűen elszállt az erő az autóból. Eddig cserélve lett a magasnyomású szivattyú, üzemanyag szivattyú, nyomásszabályozó szelep, gyertyák. A katalizátor tiszta, a légtömegmérő jó. Már a második szervízben van az autó, hibakód nincs és sajnos egyelőre megoldás sincs a problémára. Alacsony fordulaton nagy gázra nálam is jelentkezik a horkoló/morgó hang.

Van esetleg valakinek tippje, hogy milyen irányba kellene keresgélni a hibát?

Előre is köszönöm.

Módosítva : sas34
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet,

új vagyok a fórumon, egy Z22YH Vectra C 2.2 direct Automata "boldog" tulajdonosa.

Második hónapja nincs autóm, a hibajelenség annyi, hogy egyszerűen elszállt az erő az autóból. Eddig cserélve lett a magasnyomású szivattyú, üzemanyag szivattyú, nyomásszabályozó szelep, gyertyák. A katalizátor tiszta, a légtömegmérő jó. Már a második szervízben van az autó, hibakód nincs és sajnos egyelőre megoldás sincs a problémára. Alacsony fordulaton nagy gázra nálam is jelentkezik a horkoló/morgó hang.

Van esetleg valakinek tippje, hogy milyen irányba kellene keresgélni a hibát?

Előre is köszönöm.

Hello!

Az én autóm ugya ez a tipus! Ugyanezzel a jelenseggel kuzdott!

Soha nem volt hibakodod? Nekem eleinte volt! Tokeletlen eges!

A katalizator volt szethullva! Tuti, hogy nalad is ez van! Az elso lambdaszondat tekerjed ki, es inditsd el az autot, hogy ott ki tudjon menni a fustgaz!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az én autóm ugya ez a tipus! Ugyanezzel a jelenseggel kuzdott!

Soha nem volt hibakodod? Nekem eleinte volt! Tokeletlen eges!

A katalizator volt szethullva! Tuti, hogy nalad is ez van! Az elso lambdaszondat tekerjed ki, es inditsd el az autot, hogy ott ki tudjon menni a fustgaz!

Szia,

köszönöm a visszajelzést. Egyetlen egy hibakód volt, még az elején, v.mi üzemanyag-ellátási v. befecskendezési hibát jelzett, ezért cserélték ki a szivattyúkat és a nyomásszabályozó szelepet. A katalizátort már nézték, teljesen rendben van. Most szóltam a szerelőnek, hogy nézzék meg a lambdaszondát is. Jelentkezem, ha lesz fejlemény.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

köszönöm a visszajelzést. Egyetlen egy hibakód volt, még az elején, v.mi üzemanyag-ellátási v. befecskendezési hibát jelzett, ezért cserélték ki a szivattyúkat és a nyomásszabályozó szelepet. A katalizátort már nézték, teljesen rendben van. Most szóltam a szerelőnek, hogy nézzék meg a lambdaszondát is. Jelentkezem, ha lesz fejlemény.

Figyu!

Ha gondolod, tudunk beszelni!

Nagyon kivancsi lennek, a fejlemenyekre es nagyon szivesen segitek!

Az enyem most tokeletes es IMADJUK :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.