Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Bigblock Corsák / kérdések, válaszok, infók


Demó

Recommended Posts

Jól hangzik :)

Te hogy is oldottad meg a hátsó hidat? :)

Ha vannak képeid, rakhatnál fel párat.

Az első fékről, a hátsóról, a főfékhenger és fékrásegítő átalakításról is :)

Én a hátsóhidat hegesztettem, egy a veki hídról lett levágva a fék alaplemeze és az lett átvarrva a corsa hídjára, adtam neki dőlést is hátul, igen elegánsan zsiguli bölcsőjénél használatos hézagolókkal, célnak tökéletesen megfelel, fel rett faragva a hídra egy stabrúd is.

Pénteken érkezek haza, akkor dobok fel egy soroza képet, érdekes lesz.

Link to comment
Megosztás:

A hídra ugye 4 csavarral fogatod fel az agyat. Na annak a két alsó csavarja alá tettél alátétet és így csináltál dőlést hátra? Nem rossz 5let bár kérdés mennyire masszív és mit kezd vele a kerék.

Szerk.: és a kéziféket hogy oldottad meg? Mert így ahogy én gondolom és felvázoltam, úgy a kézifék pofái ferdén állnak a dobban, ami gondolom nem tesz jót semminek. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

A hídra ugye 4 csavarral fogatod fel az agyat. Na annak a két alsó csavarja alá tettél alátétet és így csináltál dőlést hátra? Nem rossz 5let bár kérdés mennyire masszív és mit kezd vele a kerék.

Szerk.: és a kéziféket hogy oldottad meg? Mert így ahogy én gondolom és felvázoltam, úgy a kézifék pofái ferdén állnak a dobban, ami gondolom nem tesz jót semminek. :goofy:

OFF Swift 2-nél is ugyanígy hézagoltuk a kupás autókat. Azok bírták.

Link to comment
Megosztás:

Szerk.: és a kéziféket hogy oldottad meg? Mert így ahogy én gondolom és felvázoltam, úgy a kézifék pofái ferdén állnak a dobban, ami gondolom nem tesz jót semminek. :goofy:

Valahol valami hiba van a gondolatmenetedben, mert ha annál a 4 csavarnál állítanak dőlést/összetartást, akkor maga a kerékagy+ fék egységen nem változik semmi, az egész egyben marad, csak más szögben lesz felcsavarva a hídra.

A kézifék megoldható lenne. Mondjuk nekem is ki van pakolva az egész :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol valami hiba van a gondolatmenetedben, mert ha annál a 4 csavarnál állítanak dőlést/összetartást, akkor maga a kerékagy+ fék egységen nem változik semmi, az egész egyben marad, csak más szögben lesz felcsavarva a hídra.

A kézifék megoldható lenne. Mondjuk nekem is ki van pakolva az egész :D

A rendes fék nem változik valóban, én a kézifékről beszélek. Bár még most az is eszembe jutott hogy akkor a nyeregnek is alá kell tenni valamit, mert a felfogatási pontja annak is a hídon van és nem a kerékagyon. :goofy:

De várjuk meg a képeket, arról kiderül minden. :)

Link to comment
Megosztás:

A rendes fék nem változik valóban, én a kézifékről beszélek. Bár még most az is eszembe jutott hogy akkor a nyeregnek is alá kell tenni valamit, mert a felfogatási pontja annak is a hídon van és nem a kerékagyon. :goofy:

De várjuk meg a képeket, arról kiderül minden. :)

Ööööö. Nem. :)

Link to comment
Megosztás:

A 256 fék Á.L.L.A.T.

Utasok szólnak,hogy hagyjam abba a kemény fékpróbákat. :D

Próbáltam 120-0kat,eleinte szokatlan volt a nyeknyeknyeknek határt megtalálni,de hamar hozzászoktam,hogy több bennük a tartalék.

Kösz Demó! :icon13:

Örülök, hogy tetszik! :)

Gondolom azért érezhető a különbség a régihez képest :)

Igazán nincs mit! :)

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy tetszik! :)

Gondolom azért érezhető a különbség a régihez képest :)

Igazán nincs mit! :)

Igen sokkal sokkal határozottabb,elhiszed neki,hogy ez megfog akármikor a tapadás határan belül természtesen. Meg a második határozott fékezés után nem csikorognak,mnt a 236 tömörnél.

A pedál egyáltalán nem fog mélyebben talán csak annyval amennyivel hamarabb blokkol. "Versenyautósan harapós" fék lett alatta,am falábúaknak,anyukáknak talán sok kicsit így ABS nélkül,nyomják aztán csúszik.

De amúgy beoptam ezt a kisfék elég dolgot,vállalom. :D :lipssealed:

Link to comment
Megosztás:

Igen sokkal sokkal határozottabb,elhiszed neki,hogy ez megfog akármikor a tapadás határan belül természtesen. Meg a második határozott fékezés után nem csikorognak,mnt a 236 tömörnél.

A pedál egyáltalán nem fog mélyebben talán csak annyval amennyivel hamarabb blokkol. "Versenyautósan harapós" fék lett alatta,am falábúaknak,anyukáknak talán sok kicsit így ABS nélkül,nyomják aztán csúszik.

De amúgy beoptam ezt a kisfék elég dolgot,vállalom. :D :lipssealed:

Ugye hogy ugye. :D

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen a kis fék is elég azoknak a nagymamáknak akik csak hétvégi bevásárlásra használják a Corsát, és sosem mennek vele 45km/h-nál többel, nekik sztem viszonylag ritkán melegszik el... :D Viccen kívül az autógyárak nem azért szerelnek kicsi fékkel egy autót, mert "az is elég", hanem mert olcsó... Persze azért az idők szava rájuk is hat, csak sajna a kelleténél lassabban: pl. Astránál (F)/Vectránál/Calibránál még a 150LE-höz is 256-os féket párosítottak gyárilag, nekem a Coupén már 280-as jutott a 125LE-höz is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, a következő lenne a kérdésem,tervem. nem szeretnék motort cserélni se autot, B corsa 96 évj bár ebbe dupla légzság immo napfénytető szóval nem tudom h 96 évj lenne.. valami tuningot szeretnék mert eléggé lomha végig 50-es rendszer van alatta gázgyorsítóval egyelőre vissza raktam a gyári szűrőt tudnátok vlmi tanácsot adni hogy mivel tudnék pár Le nyerni....ha lehet Off-ot ne irjatok ! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a következő lenne a kérdésem,tervem. nem szeretnék motort cserélni se autot, B corsa 96 évj bár ebbe dupla légzság immo napfénytető szóval nem tudom h 96 évj lenne.. valami tuningot szeretnék mert eléggé lomha végig 50-es rendszer van alatta gázgyorsítóval egyelőre vissza raktam a gyári szűrőt tudnátok vlmi tanácsot adni hogy mivel tudnék pár Le nyerni....ha lehet Off-ot ne irjatok ! :icon1:

Alapból a te hozzászólásod itt Off... :)

Csak a lényeget nem írtad le: milyen motor van a vasban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.