Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

De van, a gyujtási sorrend általában 1 3 4 2. Az a legegyszerűbb, ha kiveszed az 1. hengerből a gyertyát (a vezérlés felőli oldalon van) és a felső holtpontba tekered a motort, megemeled az egyik első kereket, sebességbe rakod, és forgatod, amíg a dugattyú felér, azt úgy állapítod meg, hogy csavarhúzót tartassz a gyertya helyén, és amikor érzed, hogy teljesen fenn van akkor megállsz. Ezek után leszeded a gyujáselosztó fedelét, és megnézed, melyik irányba áll a rotor. Az lessz az 1. henger. Az elosztó felől nézve a motort annak forgása az óramutató ellentetje. Ezzek után a sorrendnek megfelelően ráteheted a kábeleket. Az is előfordulhat ilyenkor, hogy a rotor a 4. henger felé áll, és nem indul el. Csak annyi a tennivaló, hogy a fedélen átellenesen megcseréled a kábeleket.

Értem...Nagyon köszönöm a leírást, ma is tanultam valamit... :huh:

Még annyit, hogy a leírt módszered bonyolultsága miatt ha esetleg azzal próbálkoznék, hogy rádugom valamilyen formában a kábeleket, kiveszem a gyertyákat és öníndítózással megnézem, mikor melyik ad szikrát?

Ha jól értettem, akkor az 1-es a vezérműszíj felőli henger, aztán a 2., 3., és a 4-es az elosztó felőli?

És a szikrákat igy kellene látnom: 1,3,4,2...igaz?

Szerinted igy is megoldható?

Link to comment
Megosztás:

Értem...Nagyon köszönöm a leírást, ma is tanultam valamit... :huh:

Még annyit, hogy a leírt módszered bonyolultsága miatt ha esetleg azzal próbálkoznék, hogy rádugom valamilyen formában a kábeleket, kiveszem a gyertyákat és öníndítózással megnézem, mikor melyik ad szikrát?

Ha jól értettem, akkor az 1-es a vezérműszíj felőli henger, aztán a 2., 3., és a 4-es az elosztó felőli?

És a szikrákat igy kellene látnom: 1,3,4,2...igaz?

Szerinted igy is megoldható?

És akkor honnan tudnád, hogy melyik az 1.-es, és melyik henger van felső holtponton. Így nem műxik, próbáldd úgy ahogy leírtam.

Link to comment
Megosztás:

És akkor honnan tudnád, hogy melyik az 1.-es, és melyik henger van felső holtponton. Így nem műxik, próbáldd úgy ahogy leírtam.

Okés, csak gondoltam ha lehet, egyszerűsítenék rajta.... :huh:

Nagyon köszönöm a segítséget, holnap kipróbálom és megírom az eredményt!

További szép napot mindenkinek!

Sziasztok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem ismerem konkrétan a mocit, de meg kéne nézni, hogy van-e valami kis jelölés az ékszíjtárcsán. Valamint a kis jelöléshez nincs-e valami kis pöcök is a blokkon. Ha volna, akkor "jelre" állítva vagy az 1-es, vagy a 4-es henger van gyújtási ponton. Eldönteni csak a vezérműkerék állása alapján lehetne pontosabban. Na szóval ilyenkor kéne úgy rádugni a kábeleket, hogy az 1-3-4-2 sorrend maradjon, a nyíl az elosztón ennek az irányát jelöli(gondolom).

Aztán próba csereszne. Vagy pöccre indul, vagy sehogy. Utóbbi esetben kábelek rádugásán 180 fokot fordítani.

Link to comment
Megosztás:

nem ismerem konkrétan a mocit, de meg kéne nézni, hogy van-e valami kis jelölés az ékszíjtárcsán. Valamint a kis jelöléshez nincs-e valami kis pöcök is a blokkon. Ha volna, akkor "jelre" állítva vagy az 1-es, vagy a 4-es henger van gyújtási ponton. Eldönteni csak a vezérműkerék állása alapján lehetne pontosabban. Na szóval ilyenkor kéne úgy rádugni a kábeleket, hogy az 1-3-4-2 sorrend maradjon, a nyíl az elosztón ennek az irányát jelöli(gondolom).

Aztán próba csereszne. Vagy pöccre indul, vagy sehogy. Utóbbi esetben kábelek rádugásán 180 fokot fordítani.

Az a tüskés, ékszíjtárcsás megoldás asszem csak 1,8-tól felfelé van. Az lenne a legtutibb, ha leszedné a vezérlés burkolatát, és úgy állítaná be az 1. hengert gyujtásra, de az nagyobb meló, mint a gyertya kiszedése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét itt...

Hát röhögni fogtok... :P

Én fogtam magam és a "mi bajom lehet"-elv alapján összedugdostam a kábeleket... :huh:

Indult, de nem igazán harapott és magasabb fordulaton csattogott.

Aztán átdugtam máshogy...

El sem indult... :P

Aztán megint egy kis variálás és pöccre indult és gyönyörűen jár! :P

Mindenkinek köszi a segítséget, és amúgy igazatok van: a felső hátsó az 1-esé és ott van a nyíl. :D

(amugy ha valakit érdekel, egyik haverom szokta alkalmazni a "mi bajom lehet"-elvet:

"-Iszok mégegyet, mi bajom lehet?"

Másnap meg jön oda hozzám, hogy "Te figyelj már, voltál tegnap kocsmában? Elmesélhetnéd mi volt..." :lol: :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét itt...

Hát röhögni fogtok... :P

Én fogtam magam és a "mi bajom lehet"-elv alapján összedugdostam a kábeleket... :huh:

Indult, de nem igazán harapott és magasabb fordulaton csattogott.

Aztán átdugtam máshogy...

El sem indult... :P

Aztán megint egy kis variálás és pöccre indult és gyönyörűen jár! :P

Mindenkinek köszi a segítséget, és amúgy igazatok van: a felső hátsó az 1-esé és ott van a nyíl. :D

(amugy ha valakit érdekel, egyik haverom szokta alkalmazni a "mi bajom lehet"-elvet:

"-Iszok mégegyet, mi bajom lehet?"

Másnap meg jön oda hozzám, hogy "Te figyelj már, voltál tegnap kocsmában? Elmesélhetnéd mi volt..." :lol: :D :D )

Örülünk, hogy tudtunk segíteni :P .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves segítőtársaim!:)

Sajnos újabb probléma adódott az én kicsikémmel... :D ;) :D

A probléma a következő:

Úgy tünik, mintha az olajbetöltő nyílás sapkája alól jönne az olaj...

A szerelő azt mondta, hogy valószínűleg nem tud eltávozni a nyomás a motorból, mert mondtam neki, hogy általában rövid utakra használom és hogy egyszer már a légszűrőben jelentkezett az a "mustár"-szerű anyag, ami a kartergáz visszavezető csövön jött fel.

Arra gyanakodott, hogy el van dugulva a kartergáz szűrője és azért a betöltő sapka alatt tolja ki a nyomás az olajat...

Szűrő tisztítva (nem sok gané volt benne), termosztát cserélve, hogy könnyebben melegedjen a motor, mert gyanús volt, hogy állandóan nyitva van (de érdekes módon a fűtés most is ugyanolyan jó, csak mostmár melegszik is a motor).

Aztán mivel elég olajos volt mindehol a moci, a biztonság kedvéért szelepfedél-tömítést is cseréltünk, mert az már elmúlt 1 éves és azt mondják azt a sz*r parafát ennyi időnként illik cserélni.

Ezeket körülbelül 3 napja csinálta a szerelő, de sajnos 30 km után ugyanúgy megjelent az olaj, viszont mostmár egyértelműen kivehető, hogy a sapka alól jön!

Kinek milyen ötlete van? Mi lehet a hiba?

Csak egyszerűen a sapka nem zárna jól? :) (úgy tünik semmi baja és úgy tünik zár is rendesen, de nem tudom...)

Akinek esetleg volt már hasonló problémája, vagy lenne ötlete, kérem írjon! :huh:

Vagy adjam el?

DE HÁT IMÁDOM! :lol:

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

ki kéne cserélni a sapkát vagy ha kapható hozzá gumi(ami többnyire igaz lehet), akkor csak azt, és megfigyelni. :huh:

Ha sok lenne a kartergáz, azt egyszerűen ellenőrízheted. Járó mocinál húzd ki a nívópálcát. Ha nem érzékelhető különösebb áramlás, akkor szerintem a tömítés cseréje megoldhatja a gondod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha sok lenne a kartergáz, azt egyszerűen ellenőrízheted. Járó mocinál húzd ki a nívópálcát. Ha nem érzékelhető különösebb áramlás, akkor szerintem a tömítés cseréje megoldhatja a gondod. :lol:

Vagy ha nagyonsok kartergáz lenne, kilőné a nívót! :huh:

Link to comment
Megosztás:

ki kéne cserélni a sapkát vagy ha kapható hozzá gumi(ami többnyire igaz lehet), akkor csak azt, és megfigyelni. ;)

Ha sok lenne a kartergáz, azt egyszerűen ellenőrízheted. Járó mocinál húzd ki a nívópálcát. Ha nem érzékelhető különösebb áramlás, akkor szerintem a tömítés cseréje megoldhatja a gondod. :D

Értem, köszi a tippet, a gumi cseréjére gondoltam én is, de nem gondoltam, hogy azt lehet külön kapni. :huh: Majd utánanézek...

Amugy ha sok a kartergáz, az mitől lehet? És mit tudok vele kezdeni? :D

És mit értesz "különösebb áramláson"? Valamit azért kell éreznem, vagy egyáltalán semmit?

És alapjáraton nézzem, vagy pörgessem kicsit közben?

Bocsi a sok kérdésért, de itt egyszerűbb megbeszélni, mint a szerelőhöz rohangálni... :lol:

Hátha én is meg tudom javítani a láma fejemmel... :) :)

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most elképzeltem magam előtt a nívót az égben.... :lol: :) :)

Nagy élmény lehetett... :D

Na de esetleg válaszok a kérdéseimre? :huh:

Vagy szerintetek nem nagy probléma? Ha nem oldódik meg sapka cserével, hagyjam a fr*ncba és néha törölgessem le?

Vagy esetleg lehet idővel belőle nagyobb gond is, ha nem vizsgáltatom ki a kicsikét? ;)

Mindekinek köszönöm a segítségét és mára szép, jó éjszakát kívánok!

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.