Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

A torpanás:

Milyen fordulatszámon használod általában a motort (mettől meddig)?

Gyertyák mikoriak ?

A szívósor alatt és a 3-4es henger injektora között megy rá az injektorsor kábelkötegére a csatija. A trafónak a kábelját is nézd meg, nekem is az szarakodott..

Nos, úgy néz ki, megszűntettem a problémát, habár nem szeretném elszólni magam. Beszéltem egy szakival, aki azt mondta, takarítsam ki az egr szelepet...Ez tegnap meg is történt és úgy néz ki, sikerrel jártam. Igaz, nem mentem vele túlságosan sokat, de alapjáraton sem "hagyogat ki" és alacsonyabb fordulatszámnál való gyorsításnál sem torpan a gép.. :)
Link to comment
Megosztás:

köszöntem !!! bicskakulcs készletet kötöttem be..... mert nem volt rádiós a vezérlőm , most faxa. jól müxik !!!

van digitális órám ha érdekel valakit....... van kilométróra jeladóm is és olajnyomás gombám is !!!

Engem érdekel!!!

Ez meg itt nem az adok veszek.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem!

pontosan azért gondolom ezt mert már több vectránál tapasztaltam azt hogy még nem áll meg teljesen zaa autó a fordulatszámot egy kicsivel fentebb tartja az alapjárat felett persze gondolom ezt nagyobb sebességnél a váltás miat vagy tudja fene mi miatt ! pontosan nem tudom de tuti hogy van valamilyen ilyen szerepe is!

Kipróbáltam és tényleg magasabban tartja a fordulatszámot mindaddig amég meg nem áll a kocsi! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet de minek? Minél kevesebb eletronika, annál jobb.

Ezzel én is így vagyok de fogyasztás szempont nem lenne jobb ha lambdás lenne pláne hogy van gázom is szerintem 1-1 literel kevesebbet zabálna!!!

Tehát ha lehet akkor hogyan kezdjek hozzá én azt gondolom hogy csak be kell kötni azt az egy szál kábelt valahová max egy ecut kell cserélnem vagy más programot rá ?!

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is így vagyok de fogyasztás szempont nem lenne jobb ha lambdás lenne pláne hogy van gázom is szerintem 1-1 literel kevesebbet zabálna!!!

Tehát ha lehet akkor hogyan kezdjek hozzá én azt gondolom hogy csak be kell kötni azt az egy szál kábelt valahová max egy ecut kell cserélnem vagy más programot rá ?!

Hát ha jelenleg nincs lamdba szondád, akkor szerintem erősen bele kell ott nyúlni a dolgokba, és minimum ecu csere. Na de milyen motorod van neked hogy nincs benne lambdaszonda?
Link to comment
Megosztás:

Bocsi!!1993-as,c16nz 1.6-os! Köszi!

Mennyit áldozol rá?

Eredendően nem volt hozzá, ne is keresd a BC csatit.

Kell 1 másik kábelköteg, vagy valaki bekábelezi neked. (bár ennyi erővel a kábelkötegcsere gyorsabb)

Kell BC.

Mit akarsz látni rajta? Mindent?

Akkor jeladókra is szükséged lesz. Aztán mindezt összekötni egymással.

Ja, és még hozzá kell programoztatnod Tech műszerrel a gépsashoz.

Link to comment
Megosztás:

Mennyit áldozol rá?

Eredendően nem volt hozzá, ne is keresd a BC csatit.

Kell 1 másik kábelköteg, vagy valaki bekábelezi neked. (bár ennyi erővel a kábelkötegcsere gyorsabb)

Kell BC.

Mit akarsz látni rajta? Mindent?

Akkor jeladókra is szükséged lesz. Aztán mindezt összekötni egymással.

Ja, és még hozzá kell programoztatnod Tech műszerrel a gépsashoz.

Az én véleményem erről az hogy többe kerül a leves mint a hús.. <_< Persze nyilván ízlés kérdése, illetve hogy ki mire áldoz!

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is így vagyok de fogyasztás szempont nem lenne jobb ha lambdás lenne pláne hogy van gázom is szerintem 1-1 literel kevesebbet zabálna!!!

Tehát ha lehet akkor hogyan kezdjek hozzá én azt gondolom hogy csak be kell kötni azt az egy szál kábelt valahová max egy ecut kell cserélnem vagy más programot rá ?!

Olcsóbb, ha valakivel átíratod, h egy bizonyos fordulatszámig takarékosabban működjön a motor, 14,7 helyett 16 AFR körülire (lambda=1,06-1,1), elméletileg 6-10%-os fogyasztáscsökkenéssel számolva. Viszont így nem biztos, h zöldkártyán megfelelne, mivel ilyenkor a nitogén-oxid szint drasztikusan emelkedik.

Egyébként, ha nincs lambda-szondád, mi alapján változik a befecskendezés? Van légtömegmérő? Vagy folytószelep-állás érzékelő? Mert esetleg ezek jelét is meg lehet variálni, lényeg, h elhiggye az ECU, h kevesebb levegőt kap, mint valójában, bár ez eléggé sufni-tuning kategória. Viszont ehhez szükség van egy AFR mérőre is, dehogy túlságosan elszegényítsd a keveréket, mert akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

Az én véleményem erről az hogy többe kerül a leves mint a hús.. <_< Persze nyilván ízlés kérdése, illetve hogy ki mire áldoz!

Szia!

Olcsóbb, ha valakivel átíratod, h egy bizonyos fordulatszámig takarékosabban működjön a motor, 14,7 helyett 16 AFR körülire (lambda=1,06-1,1), elméletileg 6-10%-os fogyasztáscsökkenéssel számolva. Viszont így nem biztos, h zöldkártyán megfelelne, mivel ilyenkor a nitogén-oxid szint drasztikusan emelkedik.

Egyébként, ha nincs lambda-szondád, mi alapján változik a befecskendezés? Van légtömegmérő? Vagy folytószelep-állás érzékelő? Mert esetleg ezek jelét is meg lehet variálni, lényeg, h elhiggye az ECU, h kevesebb levegőt kap, mint valójában, bár ez eléggé sufni-tuning kategória. Viszont ehhez szükség van egy AFR mérőre is, dehogy túlságosan elszegényítsd a keveréket, mert akkor kuka.

Hát fojtó szelep potméter van benne afr mérőt meg én már raktam bele!

És ugy veszem észre hogy kiss terhelésnél mindig szegény a keverék ugy 60 70 km /ó ig!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.