Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

saját tapasztalat,hogy tudj autótszerelni és legyen tartalék alkatrészed,mert akkor nem érhet semmi váratlanul...... :D :D

öreg autóval sajnos mindig akad gond főleg ha napi használatban van,de nem mondanám hogy nem érdemes öreg autóval rohangálni.

ez már +!!!!!!

remélem. :lol: :lol:

Egyet értek . Én is amit tudok magam javítok rajta, persze van amihez tényleg szakműhely kell. Nálam tavaly rendbe kellett hozni hátul az alját, mert kirohadt a rugótányér környéke. Szólt is a lakatos, hogy ez Opel betegség. Nem árt legalább évente sasolni a hátsó futóműnél a kasznit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

öreg autó? előtte 87-es bmw-m volt, bár ahhoz valóban könnyű volt alkatrészt találni, sok magánember bontott olyat, és rengeteg más típusba is szerelték az alkatrészeit. pedig fordítva gondolná az ember, hogy egy opelből több van, mint cápa bmw-ből.

ez a kocsi 93-as, rozsdát nem nagyon találsz rajta, tényleg megkímélt darab..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A következö problémám van: a nyáron ki lett cserélve a benzinpumpa reléje, után jól ment egészen mostanáig de most mintha ugyan az lene, a relét kicseréltem az nem segített. Kivettem a gyertyákat szikra van. Amikor bemelegszik akkor leáll és utána nem akar indulni, voltam vele opel szervízben (külföldi) kicserélték a termoszenzort, de nemsegített. mi lehet a baja ?? :D

1987 1.8i

Link to comment
Megosztás:

Szeptemberben vettem egy 92-es évjáratú, c20ne motoros Omegát, de sajnos nincs a műszerfalán fordulatszámmérő.

Bontott, fordulatszámmérős műszerfal-elemre ki lehet cserélni úgy, hogy az pontosan működjön is?

Tudom, legjobb, ha magad szereled, de mégis megkérdem:

Budapest környékén tudnátok ajánlani egy olcsó, és megbízható szakértőt, aki megtudná nézni, hogy mely alkatrészeket kellene kicserélni, hogy ne érjen meglepetés?

(Lehetőleg a XXII. ker-hez közel.)

Link to comment
Megosztás:

Szeptemberben vettem egy 92-es évjáratú, c20ne motoros Omegát, de sajnos nincs a műszerfalán fordulatszámmérő.

Bontott, fordulatszámmérős műszerfal-elemre ki lehet cserélni úgy, hogy az pontosan működjön is?

Ki lehet. Mondjuk már az is meglepő hogy egy C20NE-ben nincs fordulatszámmérő...

Maga a műszeregység csereszabatos, ha szerencséd van akkor be is van kábelezve egész az óráig, ha nincs akkor csak a motorvezérlőtől kell egy kábelt behúzni a műszerfali csatlakozóig. Másik műszeregység vásárlásánál arra figyelj hogy az impulzusjeladó kódja megegyezzen (ha minden igaz a műszerfal számlapján egy négyjegyű szám jelzi, W=xxxx formában), különben nem lesz pontos az új műszered.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

A két első ülés közé könyöktámaszt szeretnék tenni a tartórekesz fölé. Olyat szeretnék, ami felnyitható, és a tartórekesz továbbra is használható marad.

Létezik olyan, amit csak egyszerűen a rekesz fölé kell illesztenem?

Esetleg lenne vkinek ilyen eladó?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

A két első ülés közé könyöktámaszt szeretnék tenni a tartórekesz fölé. Olyat szeretnék, ami felnyitható, és a tartórekesz továbbra is használható marad.

Létezik olyan, amit csak egyszerűen a rekesz fölé kell illesztenem?

Esetleg lenne vkinek ilyen eladó?

Itt nézz szét...>>> http://www.streetfreeautotuning.hu/index.p...1&Itemid=31

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Az is jó :blush:

Térjünk a lényegre,mit szeretnél tudni?Igaz szerintem,ha gázzal van kapcsolatban a kérdés,úgy kellett volna feltenned,hogy kinek van Lovato,Landirenzo stb. gázrendszere.Hogy milyen autóban van az szinte másodlagos.

Ha már itt tartunk én is kérdeznék,mindenkitől.Hol van a szűrő a gázrendszerben és hogy néz ki?

Link to comment
Megosztás:

Nekem Lovato van beszerelve.

Nekem az a kérdésem volna, hogy baj-e, hogy amikor kifogy a gáz, nem rögtön áll át benzinre a rendszer, hanem elöbb leáll a motor, és utánna sokat kell indítózni benyaüzemben? (Ez csak a gáz elfogyásánál van.)

Gázinjektor vagy sima keverőfejes rendszer?

Link to comment
Megosztás:

Nekem Lovato van beszerelve.

Nekem az a kérdésem volna, hogy baj-e, hogy amikor kifogy a gáz, nem rögtön áll át benzinre a rendszer, hanem elöbb leáll a motor, és utánna sokat kell indítózni benyaüzemben? (Ez csak a gáz elfogyásánál van.)

[/quote

ha sima keverőfejes akkor nem.

annak a vezérlője nem érzékeli a gáz mennyiségét.

benyával meg valszeg azért kell indítózni sokat,mert elengedi a nyomást az a/c-d.

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk én is kérdeznék,mindenkitől.Hol van a szűrő a gázrendszerben és hogy néz ki?

a redi elött nem sokkal(20-60 cm szokott lenni álltalában).nem különleges dolog 1 kb nagyobb tojás mérető rézház amiből 2 rézcső megy ki-be.az alja leszedhető és ott van a filter amit lehet cserélni(én már 150000-nél járok vele és semmi baja),de csak elzárt multinál szedd szét,mert nyomás alatt van állandóan.

Link to comment
Megosztás:

a redi elött nem sokkal(20-60 cm szokott lenni álltalában).nem különleges dolog 1 kb nagyobb tojás mérető rézház amiből 2 rézcső megy ki-be.az alja leszedhető és ott van a filter amit lehet cserélni(én már 150000-nél járok vele és semmi baja),de csak elzárt multinál szedd szét,mert nyomás alatt van állandóan.

Nekem olyanom nincs szinte biztos.De a gázrendszerem fuldoklik szépen.Alapjáraton szépen jár,de ahogy a gázra lépek befullad.Folyamatos padlógáznál föl-le ugrál a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

Most benyával mászkálok, és pöccre indul. Amúgy, ha közben átváltottam benyára, minden gond nélkül beindult. (Mert álváltásnál is leállt, de utánna pöccre indult benyaállásban.) Nekem az a gyanúm, hogy amikor kifogy a gáz, némi még marad a rendszerben, ami a fennakadást okozza.

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyanom nincs szinte biztos.De a gázrendszerem fuldoklik szépen.Alapjáraton szépen jár,de ahogy a gázra lépek befullad.Folyamatos padlógáznál föl-le ugrál a fordulat.

Én egyszer véletlen elmozdítottam a gyújtókábelen lévő kb. 15-20 mm re feltekert vékony kábelt, (a bemenő gyújtókábelen van) és az okozott rendellenes motorjárást gáz üzemben.

Elvittem szakműhelybe, és egy óra mulva jöttek rá, mi a baj. Rákötöttek mindenféle műszert, és mind jó eredményt mutatott. Egyszer csak az egyik szerelőnek eszébe jutott a kis vékony kábel, megigazította, és valamit forrasztott rajta, és ez volt a hiba. Nézd meg te is.

Zöldkártya vizsgálatkor beraktak egy mechanikus szelepet a meglévő elé, mert annak a szabályozó csavarja berohadt. (Az a szelep zárja le a gázt, ami működik is továbbra, csak nem lehet szabályozni.) Azóta egy kicsit lomhább lett az autó gázzal.

Link to comment
Megosztás:

Most benyával mászkálok, és pöccre indul. Amúgy, ha közben átváltottam benyára, minden gond nélkül beindult. (Mert álváltásnál is leállt, de utánna pöccre indult benyaállásban.) Nekem az a gyanúm, hogy amikor kifogy a gáz, némi még marad a rendszerben, ami a fennakadást okozza.

Lehet,hogy a dupla üzemanyagtól fullad be,azért nem indul elsőre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.