Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Ez igen ezek aztán korrekt válaszok :rolleyes:

Egyébként nekem csak a fék kopás világít a többinek nyoma sincs se a kupakba se az olajteknőn.Megint okosabb lettem. Azért van benne ez-az(távirányítós kp. zár+riasztó+lopás gátló,el. ablak, el. tükör, el.tető) nekem csak egy klíma kéne bele meg egy új motor. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez igen ezek aztán korrekt válaszok :rolleyes:

Egyébként nekem csak a fék kopás világít a többinek nyoma sincs se a kupakba se az olajteknőn.Megint okosabb lettem. Azért van benne ez-az(távirányítós kp. zár+riasztó+lopás gátló,el. ablak, el. tükör, el.tető) nekem csak egy klíma kéne bele meg egy új motor. ;)

Képet rakhatnál föl az autódról!

Amúgy jól felszerelt gépek voltak ezek, amiket írtál azok közül a kp. zár (távirányító nélkül) és az el. tükör széria volt, a klíma nélküli verziókban az elektromos tető is (a klímásokhoz már külön meg kellett rendelni), a java részük elektromos ablakkal jött ki, bár mutatóba akad néhány tekerős ablakos is, valamint lehetett gyárilag is riasztót rendelni.

Link to comment
Megosztás:

Képet rakhatnál föl az autódról!

Oksa teszek fel képeket ha nállam lesz az autó.

Egyébként, hogy tudom megállapítani egy motorba, ha sok a kertergáz, és mennyi egy felújított motorba a kompresszió?

Más! :rolleyes:

Viszont az kellemes meglepetésként ért, hogy eddig bármilyen alkatrészt vittem be az opel márkaszervízbe mindent tudtak volna szerezni, még az alsó spoiler-be az emelő toldatot (kb3500ft), vagy ajtódíszléc felfogató műanyag(320 ft) eddíg minden volt. Azt azért nem tudom, hogy más autómárkák szervizei így el vannak-e látva régi tipusokhoz alkatrésszel. Azt mondta egyszer egy ismerősöm, hogy az opel elég sok generációt gyárt le ugyan azzal az alkatrészekkel így van mindíg alkatrész utánpótlás.

Link to comment
Megosztás:

Kartergáz témához sajna nem értek, nem vagyok szerelő.

A pozitív tapasztalatoknak az alkatrészekkel kapcsolatban csak örülhetsz, ezexerint nem turbód van, mert ahhoz például a nyomástároló gömb újonnan gyakorlatilag beszerezhetetlen, pedig ha jól rémlik 60e km-ként cserélni kell...

Amennyire tudom, van egy olyasfajta irányelv az alkatrészellátásra vonatkozóan, hogy az autógyáraknak egy típus kifutása után még legalább 7 évig garantálniuk kell az alkatrészellátást. Mivel a Calibrát 1997-ig gyártották, ezért ez a 7 év is letelt 2004-ben, innentől fogva elvileg az Opelnak nem kell gyártani hozzá alkatrészeket (illetve ha mégis gyárt az a cég jóindulatán múlik), amit kapsz az alkatrészboltban az a gyári raktárak polcain maradt illetve utángyártott cucc. Mondjuk azért nem kell félni, épp elég készlet van azokon a polcokon hogy kitartson még jópár évig, bár egyes tételek elfogyhatnak, mint például a fentebb említett nyomástároló gömb. Azt tudom hogy két-három éve még egy komplett Calibrát össze lehetett rakni a gyár polcain található alkatrészekből (állítólag egy német Opelőrült meg is csinálta, neki van a világon egyedül hivatalosan is 2006-os gyártású Calibrája), nemrég még komplett kasztnit is lehetett rendelni itt Magyarországon is, bár ez asszem már nincs rajta a Csergő árlistáján.

Link to comment
Megosztás:

A karter gázt úgy szokták nézni, hogy járó, már meleg mototrnál kihúzod az olajnívó pálcát és ott ha nagyon nyomja kifelé a cuccot akkor gáz van!

Valaki tud abban segíteni hogy a hűtőventillátorral mit lehet kezdeni ha nagyon hangos és nyeszereg és eléggé szorul?Gondolom csapágyas lehet.....ezeket szét lehet szedni és kicserélni a cspágyat, vagy mi lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

A karter gázt úgy szokták nézni, hogy járó, már meleg mototrnál kihúzod az olajnívó pálcát és ott ha nagyon nyomja kifelé a cuccot akkor gáz van!

Valaki tud abban segíteni hogy a hűtőventillátorral mit lehet kezdeni ha nagyon hangos és nyeszereg és eléggé szorul?Gondolom csapágyas lehet.....ezeket szét lehet szedni és kicserélni a cspágyat, vagy mi lehet vele?

Esetleg próbáltál már valami spray-t mondjuk szilikonnal befujni a közepét hátha segít a zajon.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
hali. van egy kis calibra probléma és érdeklődnék lehet-e 1991-es c20ne 8szelepes calihoz, 0280160220 cikkszámú üzemanyagnyomásszabályzó. az új ára borsos. be lehet ezt olcsóbban szerezni? vagy netán lenne valakinek fölösben :lol: ?

Hali, honnan tudod hogy az a baja?Meg lett mérve a nyomás?Vagy hogy derítetted ki, mert az enyémnél sem 100-as valami...:S

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

nah, úgylátom a nagy nyári sziesztának véget kell vessek :huh:

szóval, c20xe, megyek-megyek az új rozsdamentes kipufogó rendszeremet túráztatom, gyönyörködöm a csajokban stb.

erre gyorsításkor elkezd berregni, lassulni a szerencsétlen (mintha áthúzna valami, szikra? ) égek, mint a rongy... :D

ha leállok, feltépem a mothtetőt, már nem csinálja, gázfröccsökkel pedig kiiktatható a hiba menet közben :D

hibakód nincs, alapjáraton NEM csinálja, csak gyorsításkor, Denso gyertyáim vanak, lecsekkoltam őket.

újak (1 évesek) a gyújtókábelek és a gytrafó is.

help! <_<

u.i. régen, amikor motoroztam a kis simsonommal, akkor volt ilyen hang , jelenség, amikor "beköpte" a gyertyát, de ezt csak az idősebbeknek mondtam, pl. mint opelzsolt :lol:

Link to comment
Megosztás:

nah, úgylátom a nagy nyári sziesztának véget kell vessek :huh:

szóval, c20xe, megyek-megyek az új rozsdamentes kipufogó rendszeremet túráztatom, gyönyörködöm a csajokban stb.

erre gyorsításkor elkezd berregni, lassulni a szerencsétlen (mintha áthúzna valami, szikra? ) égek, mint a rongy... :D

ha leállok, feltépem a mothtetőt, már nem csinálja, gázfröccsökkel pedig kiiktatható a hiba menet közben :D

hibakód nincs, alapjáraton NEM csinálja, csak gyorsításkor, Denso gyertyáim vanak, lecsekkoltam őket.

újak (1 évesek) a gyújtókábelek és a gytrafó is.

help! <_<

u.i. régen, amikor motoroztam a kis simsonommal, akkor volt ilyen hang , jelenség, amikor "beköpte" a gyertyát, de ezt csak az idősebbeknek mondtam, pl. mint opelzsolt :lol:

[/quote

Ác pumpa, Szivocsonk tankba csinált nálam hasonlot de csak ha bizonyos szint alá eset az üzemanyagszint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Először is bocsi ha valamit rossz helyre írok, még sose írtam ide semmit. Van két Calibrám (C20LET és C20XE) és lenne egy pár kérdésem. A Turbosra szeretnék rátenni a Borck B1-es felniket. Elöl 5X110 8.5X17 ET 13 hátul 5X112 10X17 ET 20 a mérete, ezt nem értem, hogy hogy megy rá az 5X110-es osztókörre. Másrészt tudomásom szerint az összkerékhajtás miatt nem lehet eltérő felni és gumiméret az autón, de látam már 4x4-es Calin. A másik dolog, hogy tettem bele lefújószelepet és a kis vákumcsövet a tetején bekötöttem a pillangószelep mögé. Alapjárati gázfröccsök után nem volt vele semmi csak amikor kivittem az útra elment az alapjárat és leállt a motor vagy éppen olyan 500 körül volt. Megfigyeltük, hogy amikor elengedjük a gázt akkor egy kicsit kinyit és mintha ott szívna levegőt. (Szerintem gyenge benne a rugó.) A másik Calim is összkerékhajtású de néha megzavarodik. Néha úgy gondolja, hogy nem hajt néha hónapokig jó. Arra gondoltam ha lecserélem az olajat a szervoban lehet ,hogy jobb lesz, de szerintem a nyomástartó gömböm van ki benne. A másik bajom vele, ha elkezdem dundizni akkor 1-esben és 3.-ban olyan 6000-es fordulatnál kigyullad a motorkontroll lámpám, (a motor az erejéből nem veszít) ha elváltom utána elalszik. A többi fokozatban még nem vettem észre. Itt tippem sincs, hogy mi lehet vele.

Előre is köszi a segítségeket!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Először is bocsi ha valamit rossz helyre írok, még sose írtam ide semmit. Van két Calibrám (C20LET és C20XE) és lenne egy pár kérdésem. A Turbosra szeretnék rátenni a Borck B1-es felniket. Elöl 5X110 8.5X17 ET 13 hátul 5X112 10X17 ET 20 a mérete, ezt nem értem, hogy hogy megy rá az 5X110-es osztókörre. Másrészt tudomásom szerint az összkerékhajtás miatt nem lehet eltérő felni és gumiméret az autón, de látam már 4x4-es Calin. A másik dolog, hogy tettem bele lefújószelepet és a kis vákumcsövet a tetején bekötöttem a pillangószelep mögé. Alapjárati gázfröccsök után nem volt vele semmi csak amikor kivittem az útra elment az alapjárat és leállt a motor vagy éppen olyan 500 körül volt. Megfigyeltük, hogy amikor elengedjük a gázt akkor egy kicsit kinyit és mintha ott szívna levegőt. (Szerintem gyenge benne a rugó.) A másik Calim is összkerékhajtású de néha megzavarodik. Néha úgy gondolja, hogy nem hajt néha hónapokig jó. Arra gondoltam ha lecserélem az olajat a szervoban lehet ,hogy jobb lesz, de szerintem a nyomástartó gömböm van ki benne. A másik bajom vele, ha elkezdem dundizni akkor 1-esben és 3.-ban olyan 6000-es fordulatnál kigyullad a motorkontroll lámpám, (a motor az erejéből nem veszít) ha elváltom utána elalszik. A többi fokozatban még nem vettem észre. Itt tippem sincs, hogy mi lehet vele.

Előre is köszi a segítségeket!!

Az osztómű villámgyorsan fel fogja adni a harcot ilyen körülmények között. <_<

A felni excentrikus csavarral felmehet, de gondolom központosító kell majd hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Az osztómű talán nem annyira ha a gumiméret megfelelő, (a szigor a kerék átmérőjére vonatkozik inkább, tudtommal mindössze 3%-os a tűrés, tehát még a guminyomás is fontos hogy egyforma legyen a két tengelyen, a kerék szélessége kevésbé számít), viszont a futómű alkatrészei (szilentek, kerékcsapágy, lengéscsillapító) meg fogják sínyleni az extrém széles és kis ET számú felni valamint a híresen jó minőségű magyar utak kombinációját, szóval a rázó kormány meg a búgó kerékcsapágy majdhogynem borítékolható.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

2-3 napja megváltam 1996-os teljesen gyári Calibra Turbomtol. Volt vele is problémám nem mondom-a legnagyobb baja a 4x4 volt, gondolom nem újdonság vmi jóképességű egyed KIVETTE a 4x4 ecut és mivel nem kapható már igy ki kellett kötnöm ill. áttenni a gépet állandó elsökerékhajtásra. 1ébként Dublinban élek ahol többet esik az esö mint egy esöerdöben gondolhatjátok milyen cukor volt vizen autózni igy. Kb sehonnan nem tudtam meglépni ügyeskedö kuplunghasználat nélkül. Mind1 a lényeg, hogy megváltam töle azaz egy az egyben elcseréltem egy jobbkormányos Vauxhall turbora ami 309 Le-t produkál. Mindez itthon történt egy kerepesi úriemberrel. Hogy-hogy nem ahogy hazavittem a gépet, másnap 1ből jelentkezett egy igen nagy gyikja az autónak. Ürasben van a váltó, mégis 3.ban ragadt. Hiába teszem át bármelyik fokozatba az 3.ból nem mozdul. Ráadásul felfedeztem, hogy beékeltek egy bilincset amolyan távtartóként a kuplung bowdenjéhez, tehát anélkül már ki sem emel a jószág. Valakinek van elképzelése mi a franc van a váltóval és-vagy a kuplunggal??Amúgy imádom a Calibrákat, de hogy mind1ikkel szivnom kell az már kicsit zizegőssé tesz :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2-3 napja megváltam 1996-os teljesen gyári Calibra Turbomtol. Volt vele is problémám nem mondom-a legnagyobb baja a 4x4 volt, gondolom nem újdonság vmi jóképességű egyed KIVETTE a 4x4 ecut és mivel nem kapható már igy ki kellett kötnöm ill. áttenni a gépet állandó elsökerékhajtásra. 1ébként Dublinban élek ahol többet esik az esö mint egy esöerdöben gondolhatjátok milyen cukor volt vizen autózni igy. Kb sehonnan nem tudtam meglépni ügyeskedö kuplunghasználat nélkül. Mind1 a lényeg, hogy megváltam töle azaz egy az egyben elcseréltem egy jobbkormányos Vauxhall turbora ami 309 Le-t produkál. Mindez itthon történt egy kerepesi úriemberrel. Hogy-hogy nem ahogy hazavittem a gépet, másnap 1ből jelentkezett egy igen nagy gyikja az autónak. Ürasben van a váltó, mégis 3.ban ragadt. Hiába teszem át bármelyik fokozatba az 3.ból nem mozdul. Ráadásul felfedeztem, hogy beékeltek egy bilincset amolyan távtartóként a kuplung bowdenjéhez, tehát anélkül már ki sem emel a jószág. Valakinek van elképzelése mi a franc van a váltóval és-vagy a kuplunggal??Amúgy imádom a Calibrákat, de hogy mind1ikkel szivnom kell az már kicsit zizegőssé tesz :lol: :lol:

Szerintem Te is tudtad hogy ez nem lesz valami jo csere. Egy nem jo 4x4-est egy masik turbosra ami raadasul tuningolt is..... PÜ megy, talan tudok segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Elsőként a váltórudazatot nézném meg, hogy nem szakadt-e el ott valami, mert ha jól értem bent az utastérben akárhová mozgatod a váltókart, a váltó nem kapcsol. Ha ez jó, akkor attól tartok szét kell dönteni a váltót, mert belül lesz a bibi...

Ha másik váltót kell venni az nagy szívás lesz, idehaza a hibátlan és értelmes áron eladó F28 pöttyet ritkább a fehér hollónál, nem tudom Írországban mi a helyzet ilyen téren, de nem hinném hogy sokkal jobb lenne...

Link to comment
Megosztás:

Az igazság az, hogy hétfőn lesz megbontva a gép és csak akkor tudom majd meg pontosan mi a helyzet. Valóban ha a váltó oda akkor igencsak megszivtam mert ugyan tudok egy f28ast eladót_50e ftért!!!!-de az meg Békéscsabán van Én pedig Gyöngyösön.Azt meg, hogy az Ireknek lenne Én is kétlem mert kb3 darab Calibra Turbo fut az utakon. Mind1 valahogy csak kiretkelem a gépet ebből a trutyiból is de azért sem veszek BMWt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olyan gondom lenne, hogy a 2000es 16 szelepes calibrámra felraktam egy direktszűrőt a napokban.....és néha leáll, ha nagyobb fordulatról gyorsan állok meg..., meg ha alacsony fordulaton padlógázt adog össze vissza ledadog!!

Mi lehet a baj vele?A levegő mennyiség mérő nem veszi a lapot talán?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.