Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Helló!

Elképzelhető! Én javasolnám ,hogy rakd vissza a gyári szűrőt minél hamarabb,bár a leírtak alapján már lehet,hogy késő!

Ehh :lol:

Akkor lehet hogy a direktszűrő vágta haza a lev.mennyiség mérőmet?

De akkor a többi autón hogy van rajta?Mért nem csinálja ezt?

Link to comment
Megosztás:

Ehh :lol:

Akkor lehet hogy a direktszűrő vágta haza a lev.mennyiség mérőmet?

De akkor a többi autón hogy van rajta?Mért nem csinálja ezt?

Nagyon is lehetséges!

A légtömegmérő(mennyiségmérő a 8 szelepesen van)úgy működik,hogy egy hajszál vékony izzószál van felfűtve,amit a beáramló levegő hűt,ami aztán ellenállásokat kapcsol és ez alapján küldi a megfelelő jeleket a vezérlőelektronikának!

A szűrőknél használt olaj szépen ráég erre az izzószálra,ez okozza a fals jeleket,vagy egyszerűen elég az olajjal együtt!

Egyébként sincs sok értelme a direktszűrőnek!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a tömegmérőt nem a direktszűrő öli meg, hanem az olaj, amivel le kell kezelni.8V-nél még nem fűtőszálas.Az csak a 16V-nél lett olyan.Bár elvileg a 8V is működik vele....

De az normális hogy a motor beszívja az olajat a szűrőröl??Akkor igy egy idő után le fogja szivni az összeset?Mert akkor mi fogja majd meg a porszemeket?

Vagy tul sok olajat raktam rá és nem tud annyit lekötni a szűrő és ezt szivja el a motor?

De akkor ha mondjuk kitisztítom a szűrőt és enm fújom be olajjal és ugy kipróbálom, akkor elvileg jónak kell lennie?(tudom hogy ugy nem nagyon szabadna menni vele.., csak a próba erejéig)

Link to comment
Megosztás:

De akkor ha mondjuk kitisztítom a szűrőt és enm fújom be olajjal és ugy kipróbálom, akkor elvileg jónak kell lennie?(tudom hogy ugy nem nagyon szabadna menni vele.., csak a próba erejéig)

Ha még jó lenne a légtömegmérőd és nem lenne már tele olajjal akkor elvileg igen, de a direktszűrő olaj nélkül használva meg elveszíti a szűrőképessége javát, ugyanis éppen az olaj kötné meg a levegő apró porszemeit.

A direktszűrők amúgysem a hosszú távú autózás céljait szolgálják, hanem a rövid távú teljesítménynövelését, ahol nem számít hogy pár(tíz)ezer kilóméter alatt tönkrevágja a motort. Másszóval versenycélú használtara inkább javallott mint közúton, de ha mindenképp ragaszkodsz az általuk elérhető jobb szívóhanghoz, akkor a gyári szűrőházba rakott sportbetétszűrő lehet talán elfogadható kompromisszum.

Olvasnivaló a témában:

19182993370.JPG

19183021979.JPG

19183295458.JPG

19182726552.JPG

Link to comment
Megosztás:

Áhh :lol: akkor most ezért vettem meg ...... pedig olvasgattam róla elötte, de ilyesmiről senki nem írt...

Az én 16 szelepesembe is ilyen fűtőszálas megoldás van...

Hát akkor kénytelen leszek visszatenni a gyárit...:S

Köszi a segítséget!

Ha jól emlékszem 93-ig ez a fűtőszál,utána vékony lemezes!De ugyanazt váltja ki mindkettőnél!Nem érdemes kockáztatni!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!!

Turbos Calibrám már a felépülés jeleit mutatja-6os váltó le, kuplung csere...-a városom(na jó nem vagyok Corleone, de itt születtem) aszfaltját szaggatja egy evo lancer meg egy type-r integra, itt lesz az ideje, hogy letakarítsam öket az útról :lol: .Apropó a levett F28as váltóm eladó-3.ban ragadt a többi fokozat hibátlan ha valaki érez hozzá kedvet müködöt faraghat belöle!!Hivjatok a 305015130on vagy emilezzetek, baráti áron megegyezünk!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos, hát ugynéz ki már elkéstem a direktszűrő leszedésssel és behalt a légtömegmérőm......:D

Mivel nem találtam sehol bontottat, ezért vettem egy újat 22 ezerért..

Aztán beraktam, gondolva hogy simán olyan jó lesz minden mint azelött, de NEM! :S

Az autó el sem akar indulni ha nem adok neki gáz indítózáskor....alig akar beállni az alapjárat...és ha odáig jutok hogy már nem kell a gázt nyomogatni, akkor is vmi katasztrófális az alapjárata...

Na most ilyenkor mi van?Rossz az új légtömegmérő?Vagy az ilyen no name gyártmányok enniyre szarok?Vagy mi a fene?

Na ha valaki tud legyenszives írjon, mert elég sürgető a dolog...Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted azt h milyet?c20xe -hez ,nincs márkája...

Vagy mire gondolsz?

A gyári légtömegmérő az Bosch gyártmány,és ennek az ára újonnan olyan 80-100 Ft körül van!

A gyáriak között is több típus létezik,olyat kell szerezned aminek a száma megegyezik a tiéddel!

Húzd le a tömegmérőd csatlakozóját és ha a helyzet változatlan,akkor valószínűleg nem jó légtömegmérőt vettél!

Link to comment
Megosztás:

A gyári légtömegmérő az Bosch gyártmány,és ennek az ára újonnan olyan 80-100 Ft körül van!

A gyáriak között is több típus létezik,olyat kell szerezned aminek a száma megegyezik a tiéddel!

Húzd le a tömegmérőd csatlakozóját és ha a helyzet változatlan,akkor valószínűleg nem jó légtömegmérőt vettél!

Tudom, de nem akarok 100e ért venni egy ilyen kütyüt....ezért vettem vmi utángyártottat 22ért....megmondtam a gyári bosch számot és ők ezt hozták....

Most vagy azt tudom elképzelni hogy mégsem ennek a szának megfelelőt hozták és talán más értéket ad a computernek, vagy hibás maga a szerkezet, vagy ennyit tudna az ilyen utángyártott cucc? :D

Lehúztam a csatit, igy elindul az autó meg van alapjárat is, de hát nem az igazi meg sokat eszik....gondolom ilyenkor ha nincs jel onnan, akkor beáll egy vmi köztes értékre amivel még lehet azért közlekedni...

A benzinszűrőt meg nemrég cseréltem kb 1000km-rel ezelött!

Link to comment
Megosztás:

Ha határozottan jobb a helyzet lehúzott csatlakozóval mint anélkül, akkor bizony el kell keserítselek, nem jó légtömegmérőt vettél. A boltban amúgy hiába mondasz Bosch-számot hogy "ennek megfelelő légtömegmérőt hozzanak", hiú ábránd azt várni hogy egy 20e Ft-os utángyártott légtömegmérő ugyanazt tudja majd, mint a 80-100e Ft-os gyári... Szóval a helyedben az utángyártott légtömegmérőt mielőbb elfelejteném, ez ennyit tud, ezzel nem lesz jó sosem. Egyetlen megoldásként marad a gyári, ha nincs pénzed újra, akkor próbálj keresni bontóban (sztem olcsóbb lesz mint az utángyártott új), és sűrű ima hogy az még jó. De legalább megtanultad hogy miért is nem jó a direktszűrő...

Link to comment
Megosztás:

Hát ez komoly, de akkor mért gyártanak ilyen silány szarokat?Az eladó az ódákat zengett hogy heti 2-3 db ilyet elad és semelyikkel nem volt még gond, és igy biztos az én autómon más baj is van .....

Nem vettem volna ezt meg, de nem találok egyetlen bontottat sem sajna!

De hát akkor kénytelen leszek keresni tovább!

A direktszűrőmet meg akkor elkezdem hirdetni :S

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hát ez komoly, de akkor mért gyártanak ilyen silány szarokat?Az eladó az ódákat zengett hogy heti 2-3 db ilyet elad és semelyikkel nem volt még gond, és igy biztos az én autómon más baj is van .....

Nem vettem volna ezt meg, de nem találok egyetlen bontottat sem sajna!

De hát akkor kénytelen leszek keresni tovább!

A direktszűrőmet meg akkor elkezdem hirdetni :S

Köszi a segítséget!

Hali.

Ezt nézted már?

http://www.vatera.hu/calibra_c20xe_legtome...o_86911438.html

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Na végre megoldódott a légtömegmérős gondom, most a hidegebb időkben hideg motornál azt vettem észre hogy ledadog az autó ha kicsit jobban odalépek neki, meg gyorsulni sem nagyon akar . . .de ha bemelegszik minden oké!

Valakinek van ötlete?

Hogyan sikerült megoldanod?

Hibakód van?

Első körben a hőmérséklet-jeladót nézném meg!

Második körben a gyújtás venném szemügyre!

Link to comment
Megosztás:

Hogyan sikerült megoldanod?

Hibakód van?

Első körben a hőmérséklet-jeladót nézném meg!

Második körben a gyújtás venném szemügyre!

Hát a 22ezres légtömegmérőt, amivel egyzserüen nem is ment az autó, nagy nehezen visszaszámoltattam.....aztán egy imserősöm hozatott egyet 40ezerért próbára, de ez sem volt az igazi, ezt vissza tudtuk küldeni...és ő szerzett egy tök új gári Bosch-t 70 ért :S

Nem örültem neki hogy ennyi..de remélem ezzel nem lesz mostanában gondom!

Melyik hőmérséklet-jeladó-ra gondolsz?Ami a termosztát háznál van?

Ha jól tudom ott van kettő is az egyik ami a hőfok mutatónak ad jelet és a másik ami a computernek, ennek 2es csatlakozója van....ez lehet az?Azt hogy tudom megállapítani h aza rossz?Csak cserével?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Par napja egyszeruen nem megy az autom ha igazan odalepek neki, egyertelmuen benzint nem kap szerencsetlen.A motorelektronika lampam allandoan eg(114es kod-turbo nyomas alapjaraton hatar felett, azt hiszem ez `normalis` mert novelt toltonyomassal dolgozik a para)ugyhogy nem volt egybol logikus illetve lathato hogy tarolt vmilyen hibat is.Tagnap kivillogtattam es kiadta a 81 es 82 kodot mely szerint az 1es es 2es injektor szelep feszultsege alacsony.Nem vagyok szerelo,bar allandoan ket kezemmel kellett buheralnom autoim nagy reszet, megsem ertek annyira hozzajuk, tehat szetdurrantottam az injektorokat es befujtam tisztitas utan kontaktsprayel oket, eredmeny zero! Tud valaki segiteni?Az is felmerult bennem, hogy az emelt benzinnyomast mar a szivattyu nem birja el,de annak mas lenne a kodja nem?Hogy tudnam megnezni mi a gyikja?Ki kellenne mernem a feszultseget?Jaro motornal feltetelezem.Meg elotte a benzinnyomast szinten jaro motornal, terhelesnel?Ismetlem nem vagyok szerelo, de most szabadidom es kedvem is lenne megcsinalni a gepet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.