Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

A három tekerővel 3 ponton billentve lehet állítani. Legalábbis a projektoros lámpákat...

'98-as Hella xenon.

Nekem ket tekerom van plusz az automata magassagallito(hol lenne a harmadik?). A kulso tekero szepen viszi a magassagot, gondoltam a belso lenne a jobb-bal kancsalitas.

Link to comment
Megosztás:

'98-as Hella xenon.

Nekem ket tekerom van plusz az automata magassagallito(hol lenne a harmadik?). A kulso tekero szepen viszi a magassagot, gondoltam a belso lenne a jobb-bal kancsalitas.

Az ilyen öreg (ha még eredeti) HELLA lámpák állítói darabokra hullanak ilyen korban, gyárilag xar műanyagból vannak, vedd ki a lámpát és nézd meg nincs -e széttörve az állítója.

Nem véletlen csinálgatnak házilag hozzá ilyeneket:

http://www.ebay.co.uk/itm/Aluminium-Vauxhall-Omega-Headlight-Adjusters-post-98-/251095059153?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a766e8ad1

Amúgy vegyél egy DEPO-t bele, mert nem éri meg maszturbálni ilyen öreg lámpákkal, ennak a vetítési képe és iminimálisan rosszabb, de nem kell se polírozni, se lakkozni csak használni.

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen öreg (ha még eredeti) HELLA lámpák állítói darabokra hullanak ilyen korban, gyárilag xar műanyagból vannak, vedd ki a lámpát és nézd meg nincs -e széttörve az állítója.

Nem véletlen csinálgatnak házilag hozzá ilyeneket:

http://www.ebay.co.u...=item3a766e8ad1

Amúgy vegyél egy DEPO-t bele, mert nem éri meg maszturbálni ilyen öreg lámpákkal, ennak a vetítési képe és iminimálisan rosszabb, de nem kell se polírozni, se lakkozni csak használni.

Amikor ez van eltörve akkor nem tudsz magasságot állítani és a belső rész lötyögni is szokott. Nálam egyik sem áll fent. A vetítési kép pedig frankó, semmi esetre nem cserélném le egy sz*ros depora, volt hozzá szerencsém... -legalábbis, ha hasonló minőségű, mint a H1/H7-es verziójuk.

Link to comment
Megosztás:

Amikor ez van eltörve akkor nem tudsz magasságot állítani és a belső rész lötyögni is szokott. Nálam egyik sem áll fent. A vetítési kép pedig frankó, semmi esetre nem cserélném le egy sz*ros depora, volt hozzá szerencsém... -legalábbis, ha hasonló minőségű, mint a H1/H7-es verziójuk.

Valóban lötyög.Most nincs előttem a lámpa, de ha a belső rész a magasságállítás akkor Te hogyan állítottad be a külsővel a magasságot? Nem a belső a magasság és a külső az összetartás?.

Hidd el van pár Omegás ismerősöm és mind DEPO-ra cserélte már a fényszóróit..lehet nem véletlenül....(főleg xenon). Ami esetleg megéri a HELLA terelő lemezét átteni a DEPO-ba, ezzel sakk-matt a HELLA-nak -ennek fő oka, hogy facelift esetében a vetítési kép távolságilag ok, de túl alacsony lesz normális beállításánál, egyébként ugyanez a B1-re nem igaz, ott nincs ezzel probléma.

Link to comment
Megosztás:

2 pár Hella lámpát cseréltem új Depo-ra (1 garnitúra Xenon és egy projector-os H1/H7 halogén) és csak pozitív tapasztalatom van. Vetítési képek renden vannak, ár/érték arányban verhetetlen. Persze igazán objektív véleményalkotáshoz kellene 1-1 pár vadi új Hella is, de egy "picit" irreális áron vannak. :)

Link to comment
Megosztás:

2 pár Hella lámpát cseréltem új Depo-ra (1 garnitúra Xenon és egy projector-os H1/H7 halogén) és csak pozitív tapasztalatom van. Vetítési képek renden vannak, ár/érték arányban verhetetlen. Persze igazán objektív véleményalkotáshoz kellene 1-1 pár vadi új Hella is, de egy "picit" irreális áron vannak. :)

Lényeg a lényeg, hogy az eredeti kérdésre senki? Majd ha odajutok, hogy szétkapom megírom mi volt.. Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Lényeg a lényeg, hogy az eredeti kérdésre senki? Majd ha odajutok, hogy szétkapom megírom mi volt.. Köszi mindenkinek.

De mi a kérdés? Sokat kell-e tekerni? Ha állítódik, akkor igen, de valószínűbb, hogy a műanyag szét van esve, el van porladva, de ezt ISS kifejtették előttem...

Link to comment
Megosztás:

Amikor ez van eltörve akkor nem tudsz magasságot állítani és a belső rész lötyögni is szokott. Nálam egyik sem áll fent. A vetítési kép pedig frankó, semmi esetre nem cserélném le egy sz*ros depora, volt hozzá szerencsém... -legalábbis, ha hasonló minőségű, mint a H1/H7-es verziójuk.

Nekem iss beváltak a Depo projektoros lámpák, 3,5 éve vannak bent. Talán azótá már homályosodott (de nem biztos), de mivel egy egy folyamat, én nem veszem észre. Árban iss korrekt volt anno, jól iss látok vele (persze xenyonnal...)

Link to comment
Megosztás:

Nekem iss beváltak a Depo projektoros lámpák, 3,5 éve vannak bent. Talán azótá már homályosodott (de nem biztos), de mivel egy egy folyamat, én nem veszem észre. Árban iss korrekt volt anno, jól iss látok vele (persze xenyonnal...)

Majd 10 évesen már észreveszed. Az enyémek rendesen mattulnak már, igaz lassan 10 éve, hogy benne vannak. Ha kicsit kipofozom a vasat, akkor valszeg cserés lesz. Amilyen olcsó a Depo, nincs értelme políroztatni...

Link to comment
Megosztás:

Majd 10 évesen már észreveszed. Az enyémek rendesen mattulnak már, igaz lassan 10 éve, hogy benne vannak. Ha kicsit kipofozom a vasat, akkor valszeg cserés lesz. Amilyen olcsó a Depo, nincs értelme políroztatni...

Nálam biztos nem lesz 10 éves...

10 évesen a gyáriaknak iss végük van már, szal miről beszélünk??

Link to comment
Megosztás:

Azenyémben mintha nem működne és van egy enyhe széttartása a két csóvának. Vagy csak tényleg olyan nagyonsokat kell rajta tekerni?

Válasz: IGEN!

Akkus csavarbehajtóval kb. 50 teljes fordulat kellett a megfelelő pozícióhoz. Igy jóhogy nem láttam kézzel tekergetve semmi mozgást ...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nem igazán szoktam fórumozni de tanácstalan vagyok.

Van egy 2002-es gyártású gyári xenonnnal szerelt autóm.

Nem látok vele nincs fénye polírozás után is elég gyenge. Viszont a gyári Hella baromi drága ahogy utánna érdeklődtem.Szeretném tudni hogy DEPO ill. a KLOKKERHOLM utágyártott fényszórokról mi a vélemény ,Érdemes megvenni? Vagy felesleges pénzkidobás?

Előre is köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem igazán szoktam fórumozni de tanácstalan vagyok.

Van egy 2002-es gyártású gyári xenonnnal szerelt autóm.

Nem látok vele nincs fénye polírozás után is elég gyenge. Viszont a gyári Hella baromi drága ahogy utánna érdeklődtem.Szeretném tudni hogy DEPO ill. a KLOKKERHOLM utágyártott fényszórokról mi a vélemény ,Érdemes megvenni? Vagy felesleges pénzkidobás?

Előre is köszi mindenkinek.

Hali,

Oldal teteje, jobb felső sarok -> Keresés... Ebben a témában, kulcsszó "depo". Épp múlt hónapban került elő a téma legutóbb. Ha visszaolvasás után még mindig lesz kérdésed, tedd fel nyugodtan.

Üdv

A keresés eredménye

A keresés a következő kulcsszóra: depo visszaadott 49 eredményt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.