Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Van hátsó lámpa is az ebay-en.

De full lakk fekete... :lol:

Milyen jogszabályok vannak Magyarországon erre???

Üdv

Elvileg csak a gyárilag szerelt lámpát lehet berakni, többire műbizonylat, és típusengedély kell.

Elvileg a projektoros lámpához is kellene már...

Sötétített hátsó lámpa van amúgy is az Omikon hátul, de ettől még ha nagyon akarnak, csont nélkül beleköthetnek...

Más kérdés, hogy a kutya nem fog okoskodni. Elmúltak már az az idők, amikor a rendőrök kaptak az ilyenre (pl a forgatott felni anno a Warbin :lol: )

Akinek meg az autója valami miatt nincs teljesen "rendben", úgyis olyan helyre viszi műszakiztatni ahol úgymond átsiklanak az ilyen részletek felett ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg csak a gyárilag szerelt lámpát lehet berakni, többire műbizonylat, és típusengedély kell.

Elvileg a projektoros lámpához is kellene már...

...

Kérdem én melyik az a rendőr, aki be tudja bizonyítani, hogy nem projektoros lámpával jött ki a gyárból... "E" jel benne van, ezzel szerintem mindenki le is van szerelve...

Akkor már inkább keres vmi egyebet, amiben tud kötözködni :lol: Bár nekem eddig a fólia firtatása is megakadt még mindig annál a pontnál, hogy műbizonylat van-e? Igenlő válaszra meg se nézték mi van rajta a műbizonylaton :lol:

Sötétített hátsó lámpáért meg én a helyszínen főbe is lövetnék mindenkit, főleg, ha vmi csodafestékkel sötétített sufnituning. Nem látni, hogy mikor fékez az előtted lévő gagyigyáros, csak egyre jobban közeledik... Aztán meg rádverik, hogy nem tartottál megfelelő követési távolságot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdem én melyik az a rendőr, aki be tudja bizonyítani, hogy nem projektoros lámpával jött ki a gyárból... "E" jel benne van, ezzel szerintem mindenki le is van szerelve...

Akkor már inkább keres vmi egyebet, amiben tud kötözködni :lol: Bár nekem eddig a fólia firtatása is megakadt még mindig annál a pontnál, hogy műbizonylat van-e? Igenlő válaszra meg se nézték mi van rajta a műbizonylaton :lol:

Sötétített hátsó lámpáért meg én a helyszínen főbe is lövetnék mindenkit, főleg, ha vmi csodafestékkel sötétített sufnituning. Nem látni, hogy mikor fékez az előtted lévő gagyigyáros, csak egyre jobban közeledik... Aztán meg rádverik, hogy nem tartottál megfelelő követési távolságot :lol:

Jahh...

Tapasztalat, hogy a rendőr semmit se firtat, ha olyanja van... Ha meg zseton kell, akkor úgyis talál hiányzó izzót, bontott eü dobozt, hiányzó elakadásjelző háromszöget...

Ellenben... Ha nagyon akarnak, akkor berendelhet felülvizsgálatra kpm-hez, ahol mindent megvizsgálnak... Na azoknak nem magyarázod meg, hogy miért van fólia, meg miért projektoros, miért van rajta más felni a gyári mérethez képest...

Na az a cumi! :lol:

Na igen. Ilyen sztorim volt amikor a Sintra-t hajtottam. Miután megvettem a kocsit, felfigyeltem, hogy mögöttem hatalmas fékcsikorgások történtek menet közben. Először nem is vettem észre semmi extrát, haver szólt, hogy nem világítanak a hátsó lámpák! Amikor néztem álló helyzetben, nem volt vele semmi gond.

De amikor kicsit sütött a nap, SEMMI sem látszott a lámpák fényéből, mert előző tulaj sztem NEOLUX-al lefújta a búrát belülről!

Szépen nézett ki, de életveszélyes volt :lol:

Megoldás a búrák cseréje lett, 30e huf-ért :D

Link to comment
Megosztás:

Talán öcsém megmondja. Sztem a rendőrrel szemben sok múlik azon is mennyire vagy magaslovon. Ha nem ugatsz be a rendőrnek akkor lehet, hogy csak figyelmeztet. Ha kpmre kell vinni az autót előtte úgyis visszaalakítod. Még műszakira sem hagyom fenn az alukat, hanem a gyári acéltárcsák kerülnek feltéligumival. Lámpafestésben ivannorbi a sztár :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell a gyári projektoroshoz. KPM-nek sem.

Na igen, ha az autód gyárilag projektoros. Haver így járt Puntóval. Projectoros lámpatest volt benne, persze utólag. És kötözködtek, hogy akkor automata magasságállítás, meg mosó, meg stb. Mondta, hogy nincs is benne xenon, meg hogy másik punyeszban van projektoros. mondták hogy ez ok, de ebben az autóban nem ez a standard. Végülis ennyivel megúszta, megcsinálták neki a vizsgát...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hi!

A LUCID lámpákkal van valakinek tapasztalata?

Érdemes ezekkel foglalkozni vagy felejtős?

Faceliftbe kellene vmi xenon lámpa mert harmat gyönge a mostani, már írtam nekik vélasz majd hétfőn gondolom

Az oldalukon az van hogy H1- H7 foglalat amit nem értek mert a gyári XENON Facelift-ben D2S...

Lehet hogy úgy xenon hogy veszek egy sufni xenon szettet is? - vagy minmálisan kábelt a gyári trafóhoz H7-es foglalthoz.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Ha direkt Xenont veszel, abba D2S égő kell, de abból még nem láttam utángyártottat. Ha H1/H7 projetorost veszel, akkor abba egy H1-es xenonszet kell, vagy kivágod a foglalatot, hogy bele menjen a D2S foglalatú xenon. Nekem gyári Bosch lett belerakva utólag, és a foglalat lett kivágva, mert mikor beleraktam még nem volt univerzális szet.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A LUCID lámpákkal van valakinek tapasztalata?

Érdemes ezekkel foglalkozni vagy felejtős?

Faceliftbe kellene vmi xenon lámpa mert harmat gyönge a mostani, már írtam nekik vélasz majd hétfőn gondolom

Az oldalukon az van hogy H1- H7 foglalat amit nem értek mert a gyári XENON Facelift-ben D2S...

Lehet hogy úgy xenon hogy veszek egy sufni xenon szettet is? - vagy minmálisan kábelt a gyári trafóhoz H7-es foglalthoz.

Zoli

Nekem Depo van, ami gáz, hogy a hozzáadott gumi egy hulladék, nem illeszkedik úgy mint a gyári, meg valahol nem jó az illesztése se, mert most egy évesen az egyiken már látszik belül némi kosz...

ha d2s-hez ragaszkodsz, akkor a patacsinál van az árlistában elvileg d2s-es igaz Depo lámpatest. Meg jelenleg csak az egyik oldalit tudják rendelni, de egy telefont megérne szerintem, hogy tényleg így van-e.

Link to comment
Megosztás:

Ha direkt Xenont veszel, abba D2S égő kell, de abból még nem láttam utángyártottat. Ha H1/H7 projetorost veszel, akkor abba egy H1-es xenonszet kell, vagy kivágod a foglalatot, hogy bele menjen a D2S foglalatú xenon. Nekem gyári Bosch lett belerakva utólag, és a foglalat lett kivágva, mert mikor beleraktam még nem volt univerzális szet.

És látsz vele? :D

Xenon kell, most is az van de gyenge, megnézettem és azt mondták szerintük maga a projektor vesz le sokat (gyári Hella lámpa), ja és kezd már kicsit mattulni a műanyag rajta...

Égők előző tulaj szerint fél évvel eladás előtt voltak cserélve

Link to comment
Megosztás:

Nekem Depo van, ami gáz, hogy a hozzáadott gumi egy hulladék, nem illeszkedik úgy mint a gyári, meg valahol nem jó az illesztése se, mert most egy évesen az egyiken már látszik belül némi kosz...

ha d2s-hez ragaszkodsz, akkor a patacsinál van az árlistában elvileg d2s-es igaz Depo lámpatest. Meg jelenleg csak az egyik oldalit tudják rendelni, de egy telefont megérne szerintem, hogy tényleg így van-e.

Szilót neki vazz.... :D

Ja gondolom hogy a gyári ár töredékéért azért nem minden fenékig tejfel.

Gyengének találom a gyári HELLA cuccot azért kellene.

Megkérdezem köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

És látsz vele? :D

Xenon kell, most is az van de gyenge, megnézettem és azt mondták szerintük maga a projektor vesz le sokat (gyári Hella lámpa), ja és kezd már kicsit mattulni a műanyag rajta...

Égők előző tulaj szerint fél évvel eladás előtt voltak cserélve

Azon kívül, hogy a foncsor felfüggesztését újra kellett gyártani semmi bajom nincs vele.

brezsy is Depo lámpákat vett, és ott is elég gányul állnak a gumik a lámpa körül. Javasoltam neki, hogy szedje le a régiről és rakja át.

Öcsémnek a gyári Xenonok kezdtek rosszul világítani, de neki égőcsere megoldotta a problémát.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Csak azt nem értem miért nem lehet külön venni az első búrát műanyagot vagy akár üveget ha lepattínthatós a házról!?........ (1995 hella)

Mert a mercihez van mindkettőből :D új 2800 péz/db

Eddig amit láttam (gyári és depo), mindkettőn ragasztva volt a búra. Deponál nekiálltam leszedni,

de lehetetlennek találom, erősebb a ragasztó, mint a műanyag keret ;)

Link to comment
Megosztás:

Eddig amit láttam (gyári és depo), mindkettőn ragasztva volt a búra. Deponál nekiálltam leszedni,

de lehetetlennek találom, erősebb a ragasztó, mint a műanyag keret :D

Én is nekiálltam, mondom kitakarítom, gyári HELLA és nekem is ragasztva van mind a kettő, vannak rajta ilyen letapintható fülecskék, de hogy minek?...mind a kettő ragasztva van, és tényleg erős a ragasztó, bár nekem egyik spanom azt mondta tegyem be a sütőbe 200C fokon pár percre és szétjön. Nem próbáltam ki...másik, meg mosogatógépbe kell rakni a burát, ha szétjött mert elméletileg nagyon szépen megtisztítja. Ezt sem próbáltam ki...mert nekem nem jött szét, és a sütős megoldás, meg nem tudom...még nem próbáltam...

Előbb a váltóm legyen jó....azt majd a lámpa ;) pacsek

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello:-)

Szóval, ma felpolíroztam az első lámpát mert olyan matt volt,/dohány barna :lol: /hogy a csíkokat nem lehetett benne már látni :)

2X1 dl polírpaszta természstesen 2 féle, karcra és magas fényre, ár össz 2100Ft :lol:

STANDOX márkaboltban vettem és kivan mérve,hogy ne kelljen egy egy kg mindkettőből

Nos, a műanyag mint a vadi új lámpáé :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.