Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

sziasztok! kombi opel astra h-m van digitalis klimaval es ma arra lettem figyelmes, hogy valami miatt fujta a levegot ugy hogy 0-son vol az ertek? mitol lehet?

udv

b.

Hol fúj ilyenkor?

Ha be van kapcsolva a szélvédő páramentesítés, az felülírja a beállított értéket.

Link to comment
Megosztás:

kozepen fujja a levegot. elvileg kozepre is van allitva de ugy 0-n van! nem kellene jonnie nem?

vagyis eddig meg ugy volt :D

Mennyire fúj? Ha odateszem a kezem én is érzek egy minimális légáramlást, ha 0-án van a ventilátor, főleg nagyobb sebességnél. Gondolom, ha nincs belső keringetésre állítva, akkor a szellőzőn bejön valamennyi menetszél és azt lehet érezni ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Jóestét sziasztok!

Annak hol lehet utánna nézni hogy milyen telefonokat kezel a gyári telefonkihangositó?Van hozzá dokkolóm,de azt sosem használtam,mindig bluetooth-on keresztül de régebbi Nokiákkal (6300,2330...).Most viszont kaptam egy fiatalabbat (225) ebben is van bluetooth,de ezt nem találja. Ebben ha valaki tudna segiteni azt megköszönném.Még annyi hogy a tapitelefonok :D nálam nem játszanak,csakis a rendes nyomógombbal rendelkezők. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A héten valamelyik témánál volt szó a porlasztós ablakmosó fúvóka beszerelésnél, hogy van aki visszacsapó szelepet is épít be.

Az enyémben nincs ilyen. Tegnap alaposan megfigyeltem, hogy is működik így. Valóban van egy kis, kb fél másodperces fáziskésés az ablaktörlő kar meghúzása és aközött amíg a szivattyú az üvegre juttatja a mosólét. De az üveg már pont nedves, mire az ablaktörlő lapátok megmozdulnak. Ott van kb 1 másodperces késleltetés. Szóval pont jó így.

De akinél később ér ki a folyadék, ott valóban javasolt a visszacsapó, hogy ne karistolja szárazon a lapát a szélvédőt. Én amúgy ezt a jelenséget picit inkább a hátsó mosás-törlésnél vettem észre. De ott a visszacsapó sem segítene, mert ott alapvetően az a baj, hogy nem teríti szét az üvegen a lét, hanem csak egy csíkban folyik le. Így az első fél törlés szárazon megy. Maga a lapát teríti szét a mosófolyadékot az üvegen.

Link to comment
Megosztás:

A héten valamelyik témánál volt szó a porlasztós ablakmosó fúvóka beszerelésnél, hogy van aki visszacsapó szelepet is épít be.

Az enyémben nincs ilyen. Tegnap alaposan megfigyeltem, hogy is működik így. Valóban van egy kis, kb fél másodperces fáziskésés az ablaktörlő kar meghúzása és aközött amíg a szivattyú az üvegre juttatja a mosólét. De az üveg már pont nedves, mire az ablaktörlő lapátok megmozdulnak. Ott van kb 1 másodperces késleltetés. Szóval pont jó így.

De akinél később ér ki a folyadék, ott valóban javasolt a visszacsapó, hogy ne karistolja szárazon a lapát a szélvédőt. Én amúgy ezt a jelenséget picit inkább a hátsó mosás-törlésnél vettem észre. De ott a visszacsapó sem segítene, mert ott alapvetően az a baj, hogy nem teríti szét az üvegen a lét, hanem csak egy csíkban folyik le. Így az első fél törlés szárazon megy. Maga a lapát teríti szét a mosófolyadékot az üvegen.

Még én említettem, illetve azt is írtam, hogy kb fél tartályig oké ez a késleltetés, viszont alatta már néha kevés, és beletöröl szárazon, a visszacsapó mindenképpen jó ötlet, mert ezt a hibát kiküszöböli.

Hátulra annyiból segít, hogy nem folyik vissza a csőből és előbb hátraér a nafta, persze a szétterítésen nem segít, de egyik autón sem találkoztam még értelmes hátsó fúvókával. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek annak mi értelme van, hogy elöl az egyik ablaktörlő rövidebb a másiknál?

Mert én most fordítva tettem vissza (elnéztem) és valójában a rövidebb helyén simán elfér a hosszabb is. Vagyis, ha mindkettő 550-es, akkor nagyobb felületet tisztít, vagy nem?

Gyárilag rövidebb az egyik, az okát nem tudom, de most már minden újabb autón így van, a vezető oldalon többet töröl.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek annak mi értelme van, hogy elöl az egyik ablaktörlő rövidebb a másiknál?

Mert én most fordítva tettem vissza (elnéztem) és valójában a rövidebb helyén simán elfér a hosszabb is. Vagyis, ha mindkettő 550-es, akkor nagyobb felületet tisztít, vagy nem?

Nagyon érdekes, amit írsz!

Mármint az, hogy tegnap én is fölpróbáltam fordítva és nekem bizony nem fér el a hosszabb a jobb oldalon. :o Kb 2-3 centivel hosszabb, mint az üveg és emiatt beleütközne az "ablakkeretbe".

Ezek szerint kétféle szélvédőméret létezik? :confused: A te lapátod amit próbáltál, tuti hogy gyári (méretű)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szoktatok önkiszolgáló autómosóban viaszt használni?

Szoktatok egyébként használni külön viaszt autoapolas gyanánt?

Nem tudtok ajánlani vmi jo karpitisztitot ami kiviszi az erősebb szennyeződéseket?

Köszi előre is!

Szia!

Nekem nem túl szimpatikusak ezek az önkiszolgáló mosók: kapkodni kell, hogy beleférj abba az 50 másodpercbe, ha minden ajánlott programon végigmész nem is olcsó. A kapkodás miatt nem lesz makulátlanul tiszta az autó, csak nagyjából lecsapatod. Valamint lehet hogy semmi köze az esethez és csak babona a részemről, de mikor legutóbb ilyen mosót használtam, közvetlenül utána ment gallyra a generátorom.

Nem önkiszolgáló gépi mosóba is inkább csak télen megyek, miután órákat autóztam hóviharba és nem akarom hogy a sós latyak napokig olvadozzon, csordogáljon a kocsiról a garázsban. Ekkor viszont alvázmosást is szoktam kérni.

Egyébként meg otthon az udvaron mosom az autót slaggal, samponnal, kézzel. Általában két hetente mosom és olyan 1,5-2 havonta szoktam waxolni (viaszolni) jó fajta viasszal.

Kárpittisztító: Nekem a csomagtér padlójának a kárpitján volt egy tenyérnyi folt. Már így vettem az autót. Eleinte azt gondoltam hogy eladás előtt az előző tulaj próbálta mindenféle profi tisztítóban kitisztíttatni, de nem sikerült. Erre csak abból következtettem, hogy mielőtt átvettem a kocsit grátiszként kívül-belül kitakaríttatta, lepolíroztatta a teljes kasznit, frissen gépi waxoltatta. Tényleg csillogott-villogott kivül-belül a kocsi.

Ezért sokáig nem is foglalkoztam a csomagtartóban lévő folttal. Úgy voltam vele, hogy úgy sem jön ki... Majd egyszer csak volt otthon egy olcsó Lidl-ben vett valami W5 márkájú kárpittisztítóm. Nem kifejezettem a autóhoz vettem, de egyszer csak jött az ötlet, hogy kipróbálom a csomagtartóban, hiszen nem vesztek vele semmit. Már egy kezeléssel teljesen kijött a folt, semmi nem látszik belőle, mintha soha ott se lett volna. Ha ezt tudom, már előbb kitisztítottam volna. Szóval kellemes meglepetés ért. :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon érdekes, amit írsz!

Mármint az, hogy tegnap én is fölpróbáltam fordítva és nekem bizony nem fér el a hosszabb a jobb oldalon. :o Kb 2-3 centivel hosszabb, mint az üveg és emiatt beleütközne az "ablakkeretbe".

Ezek szerint kétféle szélvédőméret létezik? :confused: A te lapátod amit próbáltál, tuti hogy gyári (méretű)?

A lényeg, hogy én nem a lapátokat cseréltem fel, hanem a karokat, mert levettem a szélvédő alatti rácsot.

Így a jobb oldali sokkal nagyobb felületen töröl, mint egyébként, viszont a bal oldalra egy hosszabb lapát simán elférne, mert ott alul egész sokat kihagy így.

Aztán észrevettem, hogy az egyik kar enyhén hajlított, lehet itt van a kutya elásva.

Link to comment
Megosztás:

A lényeg, hogy én nem a lapátokat cseréltem fel, hanem a karokat, mert levettem a szélvédő alatti rácsot.

Így a jobb oldali sokkal nagyobb felületen töröl, mint egyébként, viszont a bal oldalra egy hosszabb lapát simán elférne, mert ott alul egész sokat kihagy így.

Aztán észrevettem, hogy az egyik kar enyhén hajlított, lehet itt van a kutya elásva.

Ja? Így már értem.

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek már! :O

Pár hete volt szó a levegőminőség érzékelőről, ami a szélvédő előtti műanyag alatt van. És talán még én linkeltem róla a Cromaxos linket. Akkor nem valami huszonezer volt?

Mert most ezt találtam: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41560000-jelado-erzekelo-gomba/41560837-utaster-levegominoseg-erzekelo/10798-utaster-levegominoseg-erzekelo-opel

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek már! :o

Pár hete volt szó a levegőminőség érzékelőről, ami a szélvédő előtti műanyag alatt van. És talán még én linkeltem róla a Cromaxos linket. Akkor nem valami huszonezer volt?

Mert most ezt találtam: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41560000-jelado-erzekelo-gomba/41560837-utaster-levegominoseg-erzekelo/10798-utaster-levegominoseg-erzekelo-opel

De! Huszonezer volt. Még el is gondolkodtam rajta, aztán úgy döntöttem inkább előbb megjavítom a külső/belső keringetőt :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi az eredeti (gyári) szivargyújtó aljzat cikkszáma, és mennyibe kerül? Kombiba kellene, hátulra.

Szia!

Csatlakozó aljzat: 1744078

Zárógyűrű: 1744308

http://ecat24.com/catalog/part/1/9/587/111/1348/

http://kepfeltoltes.hu/view/140521/IMG_20120712_080906_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Beszerelés: http://www.opelforum.hu/topic/1022-elektronikak-elektromos-kerdesek/page-268#entry991774

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az most komoly, hogy Szerviz4+ban 8e-be kerül egy ablaktörlő lapát szett csere? És ez gyári GM? Mert ennyiért sehol nem lehet kapni.

Ha ez így van, azt hiszem nem hallgatom tovább a Bosch nyikorgását. Most legutóbb már nem bírtam tovább, visszaraktam az ezer éves gyárit. Ez nem nyikorog, viszont eléggé hártyásan töröl már.

Link to comment
Megosztás:

Az most komoly, hogy Szerviz4+ban 8e-be kerül egy ablaktörlő lapát szett csere? És ez gyári GM? Mert ennyiért sehol nem lehet kapni.

Ha ez így van, azt hiszem nem hallgatom tovább a Bosch nyikorgását. Most legutóbb már nem bírtam tovább, visszaraktam az ezer éves gyárit. Ez nem nyikorog, viszont eléggé hártyásan töröl már.

Nekem gyorsan kellett helyben tudtam venni 10-ért Valeo-t, fájt is az összeg két "gumidarabért", de muszáj volt mert a gyári halláskárosodást okozott már, plusz egyáltalán nem törölt.

Hátsót pl csak neten találtam, de ott is alig. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni főleg azoktól akik OP-Comot használnak,hogy ezzel a programmal meg tudom nézni a valós km-er óra állást?

És hogy melyik menüben találom azt hiszem ez valami angol verzió de nem biztos , még nincs nálam majd a jövőhéten kapom kölcsön pár napra és szeretnék pár dolgot meg nézni beállítani!

A válaszokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni főleg azoktól akik OP-Comot használnak,hogy ezzel a programmal meg tudom nézni a valós km-er óra állást?

És hogy melyik menüben találom azt hiszem ez valami angol verzió de nem biztos , még nincs nálam majd a jövőhéten kapom kölcsön pár napra és szeretnék pár dolgot meg nézni beállítani!

A válaszokat előre is köszönöm!!

Hát, hogy valós-e vagy nem azt nem tudom, de egy kilométer állást meg lehet nézni benne, fejből már nem tudom melyik menüpontban volt, egy listát dob ki amiben csak 1 hely foglalt az a km állás talán valami tachometer vagy valami ilyesmi néven volt bent, régebben néztem már pontosan nem tudom, de arra biztosan emlékszem, hogy egy van bent, nekem pár száz km különbség volt bent mínuszban a km számláló kijelzőhöz képest, de az betudható a gyárban történő teszteknek illetve a szerviz alatti futásoknak is.

Illetve garantáltan tudom, hogy nekem mennyit futott az autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.