Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Ilyen kapható itthon is és még olcsóbb is: http://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-F1-LEDFOG201-led-kodlampa

De akkor inkább már egy ilyet raknék be, hogy a ködlámpa funkció se vesszen el. Illetve ez még azt is tudja, hogy indexre fölkapcsolja az egyik oldali ködlámpát: http://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-fog-nappali-menetfeny-led-kodlampa

A nappali menetfényes ködlámpa, vajon a sima H Astrába passzol? A weblap szerint csak az OPC-be jó...

Link to comment
Megosztás:

A nappali menetfényes ködlámpa, vajon a sima H Astrába passzol? A weblap szerint csak az OPC-be jó...

A felfogatásnál az egyik lyuk máshova esik, ahogy nézem a képről és ha jól rémlik. Ez az egy macera van vele. De valahogy csak megoldható. Ennél legalább nem kell semmit vágni, fúrni, mint a "csík" típusnál.

Link to comment
Megosztás:

A felfogatásnál az egyik lyuk máshova esik, ahogy nézem a képről és ha jól rémlik. Ez az egy macera van vele. De valahogy csak megoldható. Ennél legalább nem kell semmit vágni, fúrni, mint a "csík" típusnál.

hm. az enyémen határozottan emlékezem,hogy a felfogató csavarok függőlegesek,merőlegesek a ködlámpa testre.ezen párhuzamosak.várjá.most kerestem egy képet astra h ködlámpáról.az alsók függőlegesek,a felsők passzolnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ople Astra H 1.6 benzin 2004

Szerintetek melyik a biztonságosabb a tolató radar vagy a tolató kamera? Szeretném valamelyiket beszereltetni és nincs a környékemen ismerős akinek tapasztalata volna erről. A tolató kamerát vagy a radarkijelzőt a gyári kijelzőre rá lehet kötni, vagy cserélni kellene valami újabb monitorra vagy jobb ha külön monitoron van a tolató egysége? Lenne valakinek valami típus ajánlata ami nem horror összegből kihozható?

Vagy valakinek valami képes vagy videós szerelési és használati útmutató?

A segítségeteket Köszönöm!

Jó utat mindenkinek.

Szia!

Vannak elég jó tolatókamerák, amik megjelenítik az autó pozícióját tolatáskor, ráadásul nem is drágák. A pontosság kedvéért a kamerát középre kell szerelni. Fent a pótféklámpa miatt nincs hely, alatta meg az ablaktörlő miatt. Kívül a csomagtartó zárja fog zavarni. Viszont van olyan kamera is, amit a rendszámtábla kerettel egybeépítve lehet megvásárolni.

A kijelzővel már gondok lehetnek. Csak színes kijelző (CID) lesz jó hozzá. Ahhoz pedig kell egy átalakító, majd van még egy kis macera, hogy működjön. Ez nagyjából 60 ezer körül van. Viszont onnantól aztán köthetsz rá DVD lejátszót is. Az olcsóbb megoldás, hogy veszel hozzá egy kisebb monitort és ráteszed a napellenzőre. Tolatáskor csak lehajtod és látsz mindent.

A tolatóradarból vehetsz gyárit, meg más márkát is. Viszont annyit tudni kell, hogy a gyárihoz tartozik egy gomb a középkonzolon ami kikapcsolja a radart, ha éppen nincs rá szükség. Ha a gyárit nem lökhárítóval veszed, vagy nem gyárit veszel, akkor a lökhárítót fúrni kell. Az pedig egy másik kérdés, hogy a hangjelző része bent van-e az autóban alapból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A tolató kamerát vagy a radarkijelzőt a gyári kijelzőre rá lehet kötni, vagy cserélni kellene valami újabb monitorra vagy jobb ha külön monitoron van a tolató egysége?

Ha alapból CID kijelződ van, egy százasból tudsz hozzá e-bay-ről rendelni olyan átalakítót, amivel tud videójelet is fogadni a kijelző, így a tolatókamerát rá tudod kötni.

A radarnál, legalábbis a gyárinál nincs vizuális kijelzés, a csipogások sűrűségéből tudod, hogy mennyit mehetsz még. Utólagosnál sem hiszem, hogy a gyári kijelzőre rá lehetne kötni. Legalábbis én még nem láttam olyan radart, amin külön videokimenet lett volna. De ha valaki jobban ért a témához, javítson ki!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hmm a 70-ert vett lámpa esetén nincs sok kedvem barkácsolni...

A felfogatásnál az egyik lyuk máshova esik, ahogy nézem a képről és ha jól rémlik. Ez az egy macera van vele. De valahogy csak megoldható. Ennél legalább nem kell semmit vágni, fúrni, mint a "csík" típusnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ople Astra H 1.6 benzin 2004

Szerintetek melyik a biztonságosabb a tolató radar vagy a tolató kamera? Szeretném valamelyiket beszereltetni és nincs a környékemen ismerős akinek tapasztalata volna erről. A tolató kamerát vagy a radarkijelzőt a gyári kijelzőre rá lehet kötni, vagy cserélni kellene valami újabb monitorra vagy jobb ha külön monitoron van a tolató egysége? Lenne valakinek valami típus ajánlata ami nem horror összegből kihozható?

Vagy valakinek valami képes vagy videós szerelési és használati útmutató?

A segítségeteket Köszönöm!

Jó utat mindenkinek.

Nekem sokáig csak radar volt, most mind a kettő van és a középső konzolon (CID) mutatja a radar távolságot, stb. a kamera képére rákeverve.

Korábban a radar külön kijelzős volt, mutatta a távolságot, de csipog is közben és az segít a legtöbbet.

Én inkább a radart ajánlom, mert a kamerát folyamatosan nézni kell, nem is csipog. Ráadásul egyszerű műhelyben még ha CID kijelződ van, akkor sem tudják rátenni a jelet, tehát külön kijelzőt fognak berakni valahová (a radarhoz is azt fognak, ha kijelzőset kérsz, de az sokkal kisebb, kevésbé zavaró ha jó helyre teszik.)

Összeszerelési útmutatót adnak hozzá, de gyakorlatilag csak össze kell dugni a csatlakozókat, nem az a nagy munka, hanem berakni az érzékelőket, bevinni a kábeleket, elhelyezni a központi egységet, ha kijelzős, akkor előre húzni a kábelt. Egy bő fél napot el lehet vele szórakozni, ha az ember korektül meg akarja csinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek milyen lehet ez a kamera?

Neten próbáltam utánanézni, de főleg orosz oldalakon írnak róla. Ez a Texet is valami orosz forgalmazó (gyártó?) lehet.

De kapható itthon is üzletben 2 év garanciával 18e körüli áron, ami nagyon kedvezőnek tűnik, mivel ebben van GPS vevő is, tehát rögzíti a helyet, sebességet is, ráadásul fullHD-ben.

Néztem feltöltött felvételeket is. Nem tűnik rosszabbnak mint az átlag. A kicsomagolási videón is elég korrektnek tűnik.

Vagy válasszak valami ismertebb márkát?

Másik amit néztem a ConCorde RoadCam HD30. Az ár hasonló, de nincs benne GPS. Viszont legalább magyar fórumokon is ismerik, van róla sok teszt, vélemény.

(e-bay-t nem kedvelem.)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek milyen lehet ez a kamera?

Neten próbáltam utánanézni, de főleg orosz oldalakon írnak róla. Ez a Texet is valami orosz forgalmazó (gyártó?) lehet.

De kapható itthon is üzletben 2 év garanciával 18e körüli áron, ami nagyon kedvezőnek tűnik, mivel ebben van GPS vevő is, tehát rögzíti a helyet, sebességet is, ráadásul fullHD-ben.

Néztem feltöltött felvételeket is. Nem tűnik rosszabbnak mint az átlag. A kicsomagolási videón is elég korrektnek tűnik.

Vagy válasszak valami ismertebb márkát?

Másik amit néztem a ConCorde RoadCam HD30. Az ár hasonló, de nincs benne GPS. Viszont legalább magyar fórumokon is ismerik, van róla sok teszt, vélemény.

(e-bay-t nem kedvelem.)

Elsőre elég korrektnek tűnik, főleg ilyen áron... Nézegettem én is ezeket a kütyüket, de mindig ki kell venni az autóból ha megállok és egyel több dologra kell figyelnem :)

Én telefonra töltöttem le egy alkalmazást és szépen veszi az utat, közben nem megy a kijelző, tehát nem meríti annyira a készüléket. fullHD-ban vesz fel, GPS és minden egyéb természetesen van benne, de még így sem telik be a memória(64GB).

Tehát én megoldottam telóval, hiszen mindig felteszem a tartóra ha beszállok az autóba. Ja és még a gyári kihangosítóra is rá van kapcsolva bluetooth-al és így is elég sokat bír akku.

Módosítva : hening
Videóval idézés.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elsőre elég korrektnek tűnik, főleg ilyen áron... Nézegettem én is ezeket a kütyüket, de mindig ki kell venni az autóból ha megállok és egyel több dologra kell figyelnem :)

Én telefonra töltöttem le egy alkalmazást és szépen veszi az utat, közben nem megy a kijelző, tehát nem meríti annyira a készüléket. fullHD-ban vesz fel, GPS és minden egyéb természetesen van benne, de még így sem telik be a memória(64GB).

Tehát én megoldottam telóval, hiszen mindig felteszem a tartóra ha beszállok az autóba. Ja és még a gyári kihangosítóra is rá van kapcsolva bluetooth-al és így is elég sokat bír akku.

@vans

Mi az a program, amit használsz telefonon?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek milyen lehet ez a kamera?

Neten próbáltam utánanézni, de főleg orosz oldalakon írnak róla. Ez a Texet is valami orosz forgalmazó (gyártó?) lehet.

De kapható itthon is üzletben 2 év garanciával 18e körüli áron, ami nagyon kedvezőnek tűnik, mivel ebben van GPS vevő is, tehát rögzíti a helyet, sebességet is, ráadásul fullHD-ben.

Néztem feltöltött felvételeket is. Nem tűnik rosszabbnak mint az átlag. A kicsomagolási videón is elég korrektnek tűnik.

Vagy válasszak valami ismertebb márkát?

Másik amit néztem a ConCorde RoadCam HD30. Az ár hasonló, de nincs benne GPS. Viszont legalább magyar fórumokon is ismerik, van róla sok teszt, vélemény.

(e-bay-t nem kedvelem.)

Szia!

Szerintem ami még fontos, hogy a látószöge is elég nagy legyen, hogy utólag lehessen látni, mi történt jobb-bal oldalon. Aztán amit még fontosnak tartok, hogy sötétben is jó felvételt készítsen. Ne csak balesetben gondolkodj, ahol ott marad a másik fél, mert egy közúti veszélyeztetés esetén is jól jöhet a felvétel. Viszont, ha a lámpafények annyira megzavarják, hogy jó ideig tart amíg "magához tér" akkor értékelhetetlen lesz a felvétel, aztán még egy autómárkát sem tud mondani az ember a pacáról, ami a felvételen van.

Szerintem itt tipikusan igaz a puding próbája mondás. Vásárlás után nem árt rögtön tesztelni, megnézni számítógépen is a felvételeket, hogy mennyire rekonstruálható egy-egy helyzet. Ha nem jó, akkor meg vissza kell vinni még a csereidő alatt.

A 18 ezerhez számolj még egy 32-64 GB-os memóriakártyát is, gondolom az nem jár hozzá. Meg van amelyikhez saját szoftver is van, úgy sokkal könnyebben tudod kezelni a számítógépen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen programot én is próbáltam már. Pl ezt, de van sok hasonló: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlab.videoroad

Nekem annyira nem jött be. Föltenni a telefont a tükörhöz és onnan állandóan ki-be rakosgatni, elég macerás. Lejjebb nem fogom tenni, mert kifejezetten zavar, ha valami van előttem és kitakarja a kilátást. A mobilom most is a kijelző alatt a szellőzőrácsra csiptett tartóban van. Ott nincs útban, látom ha valaki keres, egy mozdulattal fel tudom venni és ki tudom hangosítani. Csak innen meg a kamera nem lát ki. Ezért gondoltam inkább egy külön eszközre.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a kocsi az udvaron állt, semmiből semmi csak egy nagy durranás, azt hittük hogy valamelyik ablak ment ki, körbenéztük de semmit nem leltünk, ma meg elmentem melóba, útközben hátulról csak annyit hallottam mintha valami el lenne szabadulva, mikor vas vasat ér meg is álltam alánáztem de nem láttam semmit, majd hazaérve , aknára állva ez a látvány fogadott!

IMAG0225_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMAG0229_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Eltörik a rugó álló helybe, 9 éves a kocsi, hát nem enyhén lepődtem meg. Macerás ennek a cseréje, megoldható otthon?

és ugyan olyan rugó megyen ebbe (ASTRA H 5 ajtos) mint a kombi verzióba ?

Módosítva : Robee
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 7 éves korban tört el a hátsó rugó a kombiban menetkozben. A cserét szerelomnel csináltuk. Csapos emelovel egy óra volt a két hátsó rugó cseréje.

Tegnap a kocsi az udvaron állt, semmiből semmi csak egy nagy durranás, azt hittük hogy valamelyik ablak ment ki, körbenéztük de semmit nem leltünk, ma meg elmentem melóba, útközben hátulról csak annyit hallottam mintha valami el lenne szabadulva, mikor vas vasat ér meg is álltam alánáztem de nem láttam semmit, majd hazaérve , aknára állva ez a látvány fogadott!

IMAG0225_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMAG0229_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Eltörik a rugó álló helybe, 9 éves a kocsi, hát nem enyhén lepődtem meg. Macerás ennek a cseréje, megoldható otthon?

és ugyan olyan rugó megyen ebbe (ASTRA H 5 ajtos) mint a kombi verzióba ?

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkát érdemes bele tenni? (Monroe stb)

Hát bevallom nem emlékszem a márkára. Csak arra, hogy a kombihoz 3-4 napos szállítással tudtak volna hozni rugót. Emiatt aztán mikor nagy nehezen találtunk valahol 1 párat azt azonnal elhoztam. Jahh igen párban kell cserélni a rugót természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a kocsi az udvaron állt, semmiből semmi csak egy nagy durranás...

Nekem is pont ilyen volt, már akkor mikor hozzám került a kocsi.

Bár én nem vettem észre semmi különöset használat közben, csak mikor csápos emelővel meg lett emelve a kocsi, akkor mondta a szerelőm, hogy az egyik oldali rugó törött. (Állapotfelméréskor Opel szervizben egy szót nem szóltak róla... :angry: )

Ráadásul az IDS+ hoz valami speciális külön rugó kellett. Utángyártottból (fogalmam sincs már milyen márka lett berakva) kedvezményesen 40.000Ft volt a pár két éve. (Nem tudom a kombié jó-e az 5 ajtósba.)

A csere nem volt egy nagy dolog, kb 10-15 perces művelet volt csápos emelővel. Régi ki, új be a helyére. Úgy emlékszem nincs is külön rögzítve, maga a futómű tartja a helyén.

Link to comment
Megosztás:

A kombi és az 5 ajtós rugó nem kompatibilis mert a kombi esetén nagyobb teherbirasu kell. De az ár majdnem annyi volt mint neked....

Nekem is pont ilyen volt, már akkor mikor hozzám került a kocsi.

Bár én nem vettem észre semmi különöset használat közben, csak mikor csápos emelővel meg lett emelve a kocsi, akkor mondta a szerelőm, hogy az egyik oldali rugó törött. (Állapotfelméréskor Opel szervizben egy szót nem szóltak róla... :angry: )

Ráadásul az IDS+ hoz valami speciális külön rugó kellett. Utángyártottból (fogalmam sincs már milyen márka lett berakva) kedvezményesen 40.000Ft volt a pár két éve. (Nem tudom a kombié jó-e az 5 ajtósba.)

A csere nem volt egy nagy dolog, kb 10-15 perces művelet volt csápos emelővel. Régi ki, új be a helyére. Úgy emlékszem nincs is külön rögzítve, maga a futómű tartja a helyén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd az egész cserében a legnagyobb élmény ez volt. A legtöbb alkatreszes cég (Unix Bárdi tipusuak) sem kulonboztettek meg a két külön típust. Így lehetett szépen menni az épp rugoval és osszehasonlitani a készleten levovel. Ja persze szerintük az nem gond hogy a kombi rugó magasabb kb. 10 centivel mint az 5 ajtós, mert legalább befer ???? Ez volt a legviccesebb magyarázat úgy emlékszem.

Köszönjük az infót! :)

Igen, volt nekem is egy ilyen sejtésem, csak nem akartam hülyeséget írni.

Módosítva : Thomas80
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.