Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Hát nem tudom... Az enyém ez: https://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&category_id=21320437&kereso_modell=49&kereso_marka=Opel

Itt is csak egyféle van, nincs különválasztva hogy 1.7 vagy 1.9, csak ennyi: "További tulajdonságok

műanyag

alsó

diesel"

Sőt, még külön fém sincs, csak ez a műanyag.

Mondjuk az ára nem semmi a gyárinak! Kedvezményesen is majdnem 170k!!!

Nem igazán megyek olyan terepen, ahol az alvázat végig tudnám szántani. Inkább nálam is csak az az elsődleges funkciója, hogy a kosztól, portó, víztől nagyjából védjen.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom... Az enyém ez: https://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&category_id=21320437&kereso_modell=49&kereso_marka=Opel

Itt is csak egyféle van, nincs különválasztva hogy 1.7 vagy 1.9, csak ennyi: "További tulajdonságok

műanyag

alsó

diesel"

Sőt, még külön fém sincs, csak ez a műanyag.

Mondjuk az ára nem semmi a gyárinak! Kedvezményesen is majdnem 170k!!!

Nem igazán megyek olyan terepen, ahol az alvázat végig tudnám szántani. Inkább nálam is csak az az elsődleges funkciója, hogy a kosztól, portó, víztől nagyjából védjen.

Múltkor néztük át a céges verdákat, és eddig nem tudtam rájönni, hogy mitől koszos a motortér, de még a műanyag motorburkolat is olyan volt, mintha sáros vízzel szépen összespriccelték volna. Azért volt furcsa, hogy az enyémen semmi kosz nincs.

Ezek szerint sokat véd, úgy tűnik.

Jó, azért tudni kell, hogy ezek nincsenek kímélve, ha menni kell, akkor menni kell, nincs mese.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenleg 0-nál nagyobb a valószínűsége, hogy a nyáron belevágok egy Z16XEP custom szívósor projektbe. Mivel lesz CNC meló is, érdemes lenne nem egy darabot csinálni. Ha valaki csatlakozna írjon privátot!

Kb erről szól a dolog:

http://s1318.photobucket.com/user/meash31/library/?sort=3&page=1

http://www.team-integra.net/forum/blogs/michaeldelaney/130-intake-manifold-tech-runner-size-calculations.html

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/637050-A-small-inlet-manifold-project-Z16XE/page2?highlight=diameter

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Két éves szervíznél miket kell cserélni illetve mit kell kérni hogy nézzenek át?

Kinek milyen tapasztalatai vannak márkaszervízekkel kapcsolatban?

Tudja v.ki hogy ez mit takar: ECOSERVICE ELLENÕRZÉS 1, 3, 5, ... ÉV ELTELTÉVEL ?

Mennyibe fájhat egy 2 éves szervíz?

Tudtok ajánlani egy megbízható alkatrész kereskedőt, mert ha én viszem az anyagot a márkaszervízbe , talán olcsobb lesz.

Mire ügyeljek alkatrészvásárlásnál hogy megfeleljenek a gyári követelményeknek?

Bocs a sok kérdésért, de minnél előbb választ akarok kapni , mert már nagyon esedékes egy service.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Két éves szervíznél miket kell cserélni illetve mit kell kérni hogy nézzenek át?

Kinek milyen tapasztalatai vannak márkaszervízekkel kapcsolatban?

Tudja v.ki hogy ez mit takar: ECOSERVICE ELLENÕRZÉS 1, 3, 5, ... ÉV ELTELTÉVEL ?

Mennyibe fájhat egy 2 éves szervíz?

Tudtok ajánlani egy megbízható alkatrész kereskedőt, mert ha én viszem az anyagot a márkaszervízbe , talán olcsobb lesz.

Mire ügyeljek alkatrészvásárlásnál hogy megfeleljenek a gyári követelményeknek?

Bocs a sok kérdésért, de minnél előbb választ akarok kapni , mert már nagyon esedékes egy service.

Hali.

Én eddig csak márkaszervízben voltam, és nagyon jók a tapasztalataim velük. Képben vanak, értenek az autókhoz, régihez, újhoz is, és van kedvezmény.

- Az egyik verzió az, hogy viszed az alkatrészt, akkor nem adnak 1 Ft kedvezményt se neked a szerelés árából. És vannak olyan gyári alkatrészek, amiből te tuti nem fogsz olcsóbbat kapni, mint ők.

- Másik verzió, hogy nem viszel alkatrészt, hanem adnak egy ajánlatot és azt reszelgetitek. Meg a végén lesznek kedvezmények.

2 éves szervíz: Fogod a szervízkönyvet és megnézed mi van bele írva. De ez elég szubjektív dolog.

Ecoservice: teljes átvizsgálás, olaj, szűrők és klímára külön kitérve.

Mondjuk egy km-óra állás vagy éves km mennyiség és milyen motorral szerelték, hasznosabb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Két éves lesz a kicsike 1.6 XER benzines és 45 ezeee van benne.

Üzemanyagszűrőt meg légszűrőt azt ráérünk 60 ezernél cserélni nem?

Két szervizzel vettem fel eddig a kapcsolatot, az egyik 40 , a másik 42 ezerért csinálná meg a két éves szervízt.

Viszont eltérőek hogy ki mit cserélne benne.Az olaj, olajszűrő, pollenszűrő mindkét szervíznél benne vannak.

A drágábbnál fékfolyadék van, a másiknál légszűrő, gyújtógyertya és Ecoszervíz ellenőrzés is van.

Még várok egy ajánlatot azt meglássuk, ki nyer.

Link to comment
Megosztás:

Két éves lesz a kicsike 1.6 XER benzines és 45 ezeee van benne.

Üzemanyagszűrőt meg légszűrőt azt ráérünk 60 ezernél cserélni nem?

Két szervizzel vettem fel eddig a kapcsolatot, az egyik 40 , a másik 42 ezerért csinálná meg a két éves szervízt.

Viszont eltérőek hogy ki mit cserélne benne.Az olaj, olajszűrő, pollenszűrő mindkét szervíznél benne vannak.

A drágábbnál fékfolyadék van, a másiknál légszűrő, gyújtógyertya és Ecoszervíz ellenőrzés is van.

Még várok egy ajánlatot azt meglássuk, ki nyer.

Nekem 62000 be fájt a 2 éves szervíz 2009 ben

Érdekel most mennyi az annyi

Link to comment
Megosztás:

MI volt benne neked a két évesbe?

olaj,szűrők.pollen aktívszenes,fékolajcsere,átvizsgálás,

Ecoservice ell. :14490

fékhatás mérés 4140

jármű előkészítése 1380

korrózióvédelmi átvizsg.:690

würth tisztító zsírtalanító 1214

würth olaj spray 510

olajleeresztő csav.töm:206

levegőszűrő 4082

fékolaj 1712

olaj 19560

olajszűrő 2704

utastérszűrő 10412

EZ 2009 májusi Szalonár

akkor nem érdekelt nagyon de mai szemmel eléggé húzós néhány tétel

ja meg 27000ért ajánlottak első fékbetétcserét :)

Jó volt az 7 ért is :) több mint 30ezret mentem már vele :)

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

olaj 19560

ja meg 27000ért ajánlottak első fékbetétcserét :)

Jó volt az 7 ért is :) több mint 30ezret mentem már vele :)

Jesszus! Vagyis krisztus! :D

Milyen olaj az ami 20e-be került?

A fékeket 2 év alatt elkoptattad? Mennyit mentél vele ezalatt? Engem ez a veszély nem fenyeget. Felhajtok az autópályára, majd megyek 200km-t fékezés nélkül. Pont ez a baj, sokszor még a rozsda se tud rendesen lekopni a tárcsákról, pedig km-t azt megyek vele.

Link to comment
Megosztás:

Két éves lesz a kicsike 1.6 XER benzines és 45 ezeee van benne.

Üzemanyagszűrőt meg légszűrőt azt ráérünk 60 ezernél cserélni nem?

Két szervizzel vettem fel eddig a kapcsolatot, az egyik 40 , a másik 42 ezerért csinálná meg a két éves szervízt.

Viszont eltérőek hogy ki mit cserélne benne.Az olaj, olajszűrő, pollenszűrő mindkét szervíznél benne vannak.

A drágábbnál fékfolyadék van, a másiknál légszűrő, gyújtógyertya és Ecoszervíz ellenőrzés is van.

Még várok egy ajánlatot azt meglássuk, ki nyer.

Évente érdemes cserélni: olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt, pollenszűrőt, nekem is most esedékes, az egészet vettem 15k-ért csegőéknél a héten, gyári olaj, gyári szűrő, gyári levegőszűrő és aktív szenes nem gyári pollent. Ezeket otthon is ki lehet cserélni kb. 30-60 perc alatt ingyen. (nyilván kell egy akna, hogy az olajat le tudd kényelmesen engedni)

Benzinszűrőt nem lehet benne cserélni, gyertyákat 60ezrenként kell cserélni!

Márkaszervízben horror árak vannak, persze ha kell szervízkönyv meg ha még garanciális az autó akkor érthető, hogy oda akarod vinni.

Link to comment
Megosztás:

Jesszus! Vagyis krisztus! :D

Milyen olaj az ami 20e-be került?

A fékeket 2 év alatt elkoptattad? Mennyit mentél vele ezalatt? Engem ez a veszély nem fenyeget. Felhajtok az autópályára, majd megyek 200km-t fékezés nélkül. Pont ez a baj, sokszor még a rozsda se tud rendesen lekopni a tárcsákról, pedig km-t azt megyek vele.

olaj gyári 5w 30 as amit tettek bele.persze 5 litert számoltak,jó köcsögök voltak mert csak 4.5 megy bele és nem kaptam fél litert

42000 volt benne javasolták hogy lassan csereérett a betét.előtte vettem az autót 3-4 hónappal úgyhogy passz hogy hol jártak vele

Amit tudok hogy kétszer cseréltettem olajat stb-t szervízben:ELŐSZÖR MEG UTOLJÁRA

20000ből megoldom amit kell :D

Link to comment
Megosztás:

Mivel most vettem a kocsit ezért minél előbb, minél több mindent ki akarok cserélni rajta,még garanciaidőn belűl, meg kitudja, hogy az előző tulaj hogyan használta, milyen körülmények között. HA lejár a gar. ,majd én cserélgetem őket.

Én vidéki vagyok, azt hallani a vidéki márkaszervizek megbízhatóbbak. Most majd kiderül, két héten belűl megejtem valamelyiknél.

Ha fékolajat és gyújtógyertyát is kérek cserélni akkor 50-55-ből kihozzák nekem a szervízt a vidékiek- mondták. Persze nem tudom hogy az ajánlat és a gyakorlatban megejtett szervíz költsége mennyire van köszönő viszonyban egymással.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy Opel Astra h DVD90 Naviba szeretnék 2014 es dvd-t.

Ebbe tud nekem valaki segíteni???

Ha szoktál torrentezni akkor bizonyos oldalakon van fent 2013-as verzió. Töltöd,kiírod használod :D

Ha kell segítség írj pm-et.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valakinek van arról pontos tapasztalati infoja hogy a benzines caravannak mekkora a tankja valójában?

Mennyi lehet benne amikor a range 0-ra ér? Spritmonitoron a nagyobb tankolasok 48 -49 literesek. Nekem 48 körül érne most a range nullára - ha meg merném várni :)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valakinek van arról pontos tapasztalati infoja hogy a benzines caravannak mekkora a tankja valójában?

Mennyi lehet benne amikor a range 0-ra ér? Spritmonitoron a nagyobb tankolasok 48 -49 literesek. Nekem 48 körül érne most a range nullára - ha meg merném várni :)

Köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valakinek van arról pontos tapasztalati infoja hogy a benzines caravannak mekkora a tankja valójában?

Mennyi lehet benne amikor a range 0-ra ér? Spritmonitoron a nagyobb tankolasok 48 -49 literesek. Nekem 48 körül érne most a range nullára - ha meg merném várni :)

Köszi

Szia! Igaz nekem nem karavánom van, de eddig 46.7 liter ment bele. Persze a range 12 km- t mutatott. Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

Asszem 52-56 liter között mozognak a tankok, opc-be lehet nagyobb.

Üdv!

Valakinek van arról pontos tapasztalati infoja hogy a benzines caravannak mekkora a tankja valójában?

Mennyi lehet benne amikor a range 0-ra ér? Spritmonitoron a nagyobb tankolasok 48 -49 literesek. Nekem 48 körül érne most a range nullára - ha meg merném várni :)

Köszi

A kézikönyv szerint 52L. Motorkód szerint.....

Link to comment
Megosztás:

Van egyáltalán olyan H Astra, amelyikbe nem a szabványos 52 literes tankot tették?

Ezen kívül még néhány liter elfér a betöltőcsőben is, ha csurig töltöd.

Nekem teljesen még soha nem ürült le a tankom. Kivéve mikor vettem a kocsit. Akkor valami 8-10km-t mutatott. De már nem emlékszem mennyi ment bele.

Ha a mutató pont félnél áll kb 28 liter megy bele teljesen teletöltve.

A BC csak egy kalkulált értéket ad. Nekem Range-re időnként bő 100 km-eket is csal simán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van egyáltalán olyan H Astra, amelyikbe nem a szabványos 52 literes tankot tették?

Ezen kívül még néhány liter elfér a betöltőcsőben is, ha csurig töltöd.

Nekem teljesen még soha nem ürült le a tankom. Kivéve mikor vettem a kocsit. Akkor valami 8-10km-t mutatott. De már nem emlékszem mennyi ment bele.

Ha a mutató pont félnél áll kb 28 liter megy bele teljesen teletöltve.

A BC csak egy kalkulált értéket ad. Nekem Range-re időnként bő 100 km-eket is csal simán.

Igen, tankolás után nekem is írt már 1000km+ ranget is, ami aztán a következő 200km alatt szépen 600km-re szelidült. A BC pontosságát már csekkoltam két tankolással is 1%-on belül volt az BC szerinti elfogyasztott a tankolt mennyiséghez képest(mindig csurig töltöm, a csövet is).

Úgy nézem, hogy a csurigtank utáni 47 elogyasztott liternél jönne a 0 range. Tehát ha 52liter a tank egy kattig akkor ilyenkor még 5 liter, ha 3 kattig számít az 52 -bár ezt kétlem hogy ez lenne a hivatalos adata- akkor pedig még 6+ liter lehet benne.

Ez valóban vastagon hülyebiztos!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.