Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Műszaki (honosított) 8000. Az tök jó! Régen a 22800Ft-ot szedték, előtte meg, még nekem amire kellett vinni az 45eFt volt.

http://www.nkh.gov.hu/web/kozuti-gepjarmu-kozlekedesi-hivatal/hir/-/hir/180759/true/15134?_regensnewsdetails_WAR_regensnewsdetailsportlet_backURL=%2Fweb%2Fkozuti-gepjarmu-kozlekedesi-hivatal%2Fdijtablazat%2F-%2Fokos-kerdes%2Fszures%3Fp_auth%3DyaIw40HB

Módosítva : NeedForSpeed
Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz :)

Most nincs kéznél a kocsihoz kapott doksi pakk, de abban van egy majd 400€-s számla. Megnézem majd, h nem-e egy láncjavítás, csere.

Ha jól tudom volt egy visszahívás lánc ügyben, de nem tudom ezt a motorkódot érintette-e és h elvitték e a kocsit.

Persze százezerért megnyugodhatnék ha kicserélem a láncot... :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Ez teljesen új információ :D

:D :D

Egyébként azért nincs még, mert még mindig nincs nálam minden kintlévőség, de ami késik ... !

Újabban azon filózom, hogy bár jobb lehet a 2.2, úgy fest kényesebb (spzoli mindig egy kicsit elveszi a kedvem :D), és bár juro4, tehát regadó olcsóbb, azért a többi itthoni szerviz adó és stb-nél előbb-utóbb az 1.8 behozza az árát.

Meg hát, annyira nem vagyok "jaszkari" típus.

Viszont még kintről is egyre gyérebb az 1.8-as felhozatal... o.O

Egyébként csak a kíváncsiság kedvéért egy vacsi'új 2.2 motor mibe fáj, ha egyáltalán... ?!

Módosítva : gtb
Link to comment
Megosztás:

:D :D

Egyébként azért nincs még, mert még mindig nincs nálam minden kintlévőség, de ami késik ... !

Újabban azon filózom, hogy bár jobb lehet a 2.2, úgy fest kényesebb (spzoli mindig egy kicsit elveszi a kedvem :D), és bár juro4, tehát regadó olcsóbb, azért a többi itthoni szerviz adó és stb-nél előbb-utóbb az 1.8 behozza az árát.

Meg hát, annyira nem vagyok "jaszkari" típus.

Viszont még kintről is egyre gyérebb az 1.8-as felhozatal... o.O

Egyébként csak a kíváncsiság kedvéért egy vacsi'új 2.2 motor mibe fáj, ha egyáltalán... ?!

:D

Ma is volt egy ember aki gyertyát cserélt a 22ben és eltörte a hengerfejet... :D

Új nemtom, de a bontott is 1000eurtól van.

Link to comment
Megosztás:

Ezt ismeri valamelyikőtök, tud-e róla valamit? Nem, mintha lenne nálam ennyi, de... :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_coupe_1.8_16v-8329592 már nincs is fent.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_coupe_1.8_16v_sportbor.klima.4_legzsak.szep-8405794 ez csinibb, csak drágább ugye és harmadszorra van regisztrálva

Módosítva : gtb
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A bézs szövet Coupe ülésem két ponton ki van szakadva/kopva (az egyik már úgy volt mikor vettem).

Bézs szövet Coupe ülés érdekelne valakit? Nekem csak egyre lenne szükségem (vagy akár csak két darab kárpitra egy hátsó ülésből) de egyben lehetne venni teljes szettet. Illetve: tudtok egyéb jó megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, mennyiért adják a szettet. Lehet esetleg autókárpitosnál próbálkozni, ha tudnak gyári textúrájú szövetet szerezni akkor megcsinálják úgy hogy nem is látod hol volt kiszakadva, csak egyrészt kevés ilyen van (bár évekkel ezelőtt valaki írta hogy talált ilyen műhelyt pesten, csak nem írta hogy pontosan hol), másrészt meg ki tudja mennyiért csinálnák...

Más részről viszont a texas bézs belső elég ritka (hirtelen nem is tudom kinek van még a klubban az enyémen kívül), úgyhogy bár az enyém nincs kiszakadva, ha lenne erre acélra mozgósítható anyagi keretem, még lehet be is szállnék az árba hogy legyen tartalékom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most, hogy itt vannak a hűvösebb napok derült ki, hogy a kocsiban nem túl acélos a fűtés.

Teljesen feltekerve sem forró a levegő csak langyos.

A hőfokmutató rendíthetetlenül áll a 80C°és 90C°között és csak dugóban éri el nehezen a 90fokot.

Ventilátort sosem hallottam még

Nektek is így áll a mutató? Érdemes lenne emelt hőfokos termosztáttal próbálkozni a jobb fűtés érdekében?

KÉP A MUTATÓRÓL

Link to comment
Megosztás:

Nem látom a képet, de szerintem nem kell ide semmiféle emelt hőfokos termosztát, bőven elég ha újra (Wahler-t ajánlom) cseréled a mostanit.

Más. Ezt a jószágot Dunaföldváron a 6-os út melletti autókereskedés előtt láttam a minap.
770e-ért van hirdetve (regadóval), 2000 9. havi 1.8-as erősen kérdéses ízlésességú optikai tuninggal, amúgy átlagos állapotban. Semmi érdemleges extra nincs benne, se bőr, se digit klíma, se oldallégzsák, viszont ez a Magmarot szín elég ritka a Coupéknál, úgyhogy gondoltam felteszem ide:
1669094-20141201-GYTeiq.jpg
1669095-20141201-KVrwyW.jpg
1669096-20141201-xmQ3K7.jpg
Link to comment
Megosztás:

Nem látom a képet, de szerintem nem kell ide semmiféle emelt hőfokos termosztát, bőven elég ha újra (Wahler-t ajánlom) cseréled a mostanit.

Azt is érdemes még nézni sztem, hogy hosszú lejtmenetben mennyit hűl. Maga a mutató (bár a képet én sem látom) simán lehet ennyi idősen már pontatlan. OBD kütyüvel lehet könnyen (és olcsón) monitorozni pl. telefonnal menet közben, hogy mennyi az ECU által érzett hőfok. De az se kizárt talán, hogy a fűtőradiátor és környéke vízköves.

Tavaly még nem volt OBD cuccom, s lejtmenetben érezhetően hűlt ezért bár nem volt még túl öreg, cseréltem termoszt (gyári ismét). Jjobb lett minden (fűtés is), tehát nem bántam meg (motornak, fogyasztásnak is rossz ha rossz), de egyáltalán nem volt vészes a helyzet a régivel sem.

Link to comment
Megosztás:

Nem látom a képet, de szerintem nem kell ide semmiféle emelt hőfokos termosztát, bőven elég ha újra (Wahler-t ajánlom) cseréled a mostanit.

Más. Ezt a jószágot Dunaföldváron a 6-os út melletti autókereskedés előtt láttam a minap.
770e-ért van hirdetve (regadóval), 2000 9. havi 1.8-as erősen kérdéses ízlésességú optikai tuninggal, amúgy átlagos állapotban. Semmi érdemleges extra nincs benne, se bőr, se digit klíma, se oldallégzsák, viszont ez a Magmarot szín elég ritka a Coupéknál, úgyhogy gondoltam felteszem ide:
1669094-20141201-GYTeiq.jpg
1669095-20141201-KVrwyW.jpg
1669096-20141201-xmQ3K7.jpg

a tetőspoiler tetszik, a többi nemigazán :)

valakinek volt itt ilyen színű coupeja nem ?

Link to comment
Megosztás:

A kép

Nem látom hűlni lejtőn... több youtube videót néztem, szinte mindenkinek így áll a mutatója :/

Gondolkodom én is bluethootos OBD holmin kínából... van tipp melyik a jó?

Akkor egy cserével nyúzom a szerelő ismerőseim majd. Gondolom itt sem árt a csavarokkal az óvatosság a könnyűfém ötvözetek miatt :)

A magmarot zseniális szín... nem győzök betelni vele :) A mutatott Coupé valóban véleményes extrákkal terhelt, de vannak dögös részletei.

1510847_10202993740944509_54220442971317

Link to comment
Megosztás:

A kép

Nem látom hűlni lejtőn... több youtube videót néztem, szinte mindenkinek így áll a mutatója :/

Gondolkodom én is bluethootos OBD holmin kínából... van tipp melyik a jó?

Akkor egy cserével nyúzom a szerelő ismerőseim majd. Gondolom itt sem árt a csavarokkal az óvatosság a könnyűfém ötvözetek miatt :)

A magmarot zseniális szín... nem győzök betelni vele :) A mutatott Coupé valóban véleményes extrákkal terhelt, de vannak dögös részletei.

...és mikor teszteled az ECUt? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.