Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Nem hiszem hogy bele menne,mivel teljesen tönkre tenné a fényezést a szerszám legyártása.Ráadásul szerintem jobban járnátok ha nem üvegszálas anyagból csináltatnátok szerintem....

Hogy tenné már tönkre? Azt nem közvetlenül rá kenik! :unsure:

Szénszálból is lehet, de valóban jobb az eredeti rugalmas műanyag, de nem ismerek olyat, aki azzal az anyaggal dolgozna. Sajnos. :)

Link to comment
Megosztás:

Én tudok egyet!

Opel Performance Center! :D :unsure:

De valóban nem hallottam én sem olyat, aki itthon ilyesmit nem üvegszálból gyártana!

Sajnos az üvegszál tényleg lényegesen sérülékenyebb, de így akkor is kijön 40-50e-ből, míg az eredeti 120-140e körül van! :)

Link to comment
Megosztás:

Jól áll a schmidt felni a coupenak

astra qp-n ezek a kilógó kerekek nagyon jól mutatnak... hátha még szárnya sem lenne a kicsikének :unsure:

más:

ma este felmentem a városba az autóval (bő 3 hét után először...), és az 5. percben mit látok meg magam előtt? egy 1.8as Capri sárga Coupe-t... nah nyomban utána is eredtem, de nem sikerült kideríteni kié lehet, viszont annyit igen, hogy a rendszámtáblatartó a helyi érdekeltségű Opel szalontól, azaz annak az elődjétől származik (tehát: most Opel Ramiris van nálunk, régebben Opel Ballainak hívták, és ilyen volt a rendszámtartó keret)... a rendszám H** - 550 asszem, vagy ilyesmi... egy idő után már nem "üldöztem", másfelé volt dolgom, de azóta sem láttam... nah, talán holnap :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki eladó OPC frontot? Mondjuk ha Voszit rá lehetne venni, hogy szerszámot készítsünk az övéről, akkor tudok embert, aki megcsinálná és nem kerülne sokba egy-egy példány. :unsure:

skacok, ha le tudja venni úgy, hogy nincs belőle karcolás, stb., akkor az enyémből lehet dógozni.

Nem hiszem hogy bele menne,mivel teljesen tönkre tenné a fényezést a szerszám legyártása.Ráadásul szerintem jobban járnátok ha nem üvegszálas anyagból csináltatnátok szerintem....

ettől féltem. újrafényeztetést azért nem akarok, mert nagyon látszani fog, amit meg qrvára nem szeretnék. továbbra is mondom, hogy ha van vmi gázmentes megoldás, az enyém használható.

Link to comment
Megosztás:

Hogy tenné már tönkre? Azt nem közvetlenül rá kenik! :unsure:

Szénszálból is lehet, de valóban jobb az eredeti rugalmas műanyag, de nem ismerek olyat, aki azzal az anyaggal dolgozna. Sajnos. :)

Közvetlenül a lökhárítóra kenik,és csak olyan lökösről tudnak sablont csinálni ami le van fényezve,hogy tökéletes legyen a szerszám.Mikor megkötött az anyag és leszedik a lökhárítóról akkor szokott a fényezés is lejönni.Kérdezd meg Redlinet mikor elvitték a vonószem takaróját hogy sablont csináljanak belöle,teljesen elcseszték a fényt,mivel másként nem lehet.Akkor is mondtam és senki nem hite el nekem.

Link to comment
Megosztás:

Közvetlenül a lökhárítóra kenik,és csak olyan lökösről tudnak sablont csinálni ami le van fényezve,hogy tökéletes legyen a szerszám.Mikor megkötött az anyag és leszedik a lökhárítóról akkor szokott a fényezés is lejönni.Kérdezd meg Redlinet mikor elvitték a vonószem takaróját hogy sablont csináljanak belöle,teljesen elcseszték a fényt,mivel másként nem lehet.Akkor is mondtam és senki nem hite el nekem.

Igen ez igy volt :unsure:

De elhittük és számoltunk is vele, hogy majd belekalkuláljuk az árba, csak ez valahogy "elfelejtődött" :)

Link to comment
Megosztás:

Ez hogy készül? Csak kézi matyizás? Vagy kell rá valami kórm réteg is?

Ilyesmét el tudnék képzelni a GSi-n...

simán felpolírozzák az alufelnit... a krómozás más, valamivel szebb, fényesebb és időtállóbb, viszont klasszisokkal drágább! Amennyire én tudom a polírozást a következőképpen csinálják (legalábbis haverom így csinálja):

1. festés lemaratása, (réz)drótkefés pucolás

2. hibák javítása

3. kézi csiszolás, nagyon finom vízpapírral

4. gépi polírozás

5. kéti polírozás az apró, géppel el nem érhető helyeken, korrigálás

az alumínium motyókat tükörfényesre lehet polírozni

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem haverommal és sajnos tényleg nem tudja megcsinálni, mert a leválasztó anyagra kent gyanta sajnos a megkötésnél melegedik, vagy mi és a leválasztásnál a sarkoknál szokott gondot okozni, mert mindíg ott jön le a festék.

Viszont adott egy tippet (nekik készíti Ő is a spoilereket), ahol hasonlót lehet rendelni, meg egy csomó cucc van még opelekhez.

Ha nem ismernétek a helyet:

Fönix tuning

Link to comment
Megosztás:

Tudsz valami jobbat ajánlani?

A tuning termékekben a talán a főnix a legolcsóbb,tehát ott vásárolnék.A műanyagozás az már más kérdés,ha ott elöttem felrakná és passzol akkor megvenném,de látatlanban biztos nem.Amúgy szerintem sokkal jobban járnátok ha elmennétek egy műanyagoshoz,ő szerintem biztos jobbat csinálna mivel neki kell felrakni is.Szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.