Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Voszi tőlük miért nem kérsz egy ajánlatot?Valószínüleg büdös drága lenne de hátha nem.Egy email-t megér szerintem főleg hogy nem is 2ft-ot szánsz rá.Múltkor láttam az angol ebay-n egy f18-as 6sebességes tolókerekest (az angolok dog gearbox-nak hívják) amit szintén ők alakítottak át.Minden anyám tyúkja benne volt ami a versenyzéshez kell.Azt 1800font-ért árulták.Gyanítom hogy a tiéddel is tudnának mit kezdeni.Csak egy ötlet <_<

Link to comment
Megosztás:

Voszi tőlük miért nem kérsz egy ajánlatot?Valószínüleg büdös drága lenne de hátha nem.Egy email-t megér szerintem főleg hogy nem is 2ft-ot szánsz rá.Múltkor láttam az angol ebay-n egy f18-as 6sebességes tolókerekest (az angolok dog gearbox-nak hívják) amit szintén ők alakítottak át.Minden anyám tyúkja benne volt ami a versenyzéshez kell.Azt 1800font-ért árulták.Gyanítom hogy a tiéddel is tudnának mit kezdeni.Csak egy ötlet <_<

igen, az ötlet jó, de sajni ezt már lefutottam. nem az én zsebem szintje, egy a célnak megfelelő egység kb. 10.000 EUR-ból állna meg! nekem az sok, ilyen pénzeket a gazdag amatőr rallisok szoktak megmozgatni erre a célra. (profiknak ugye kifizetik) én ettől messze vagyok.

amit 1800 fontokért árulnak, azok általában elég leharcolt darabok. ami még önmagában teljesen ok, azt nem nagyon adják el, elhasználják.

sajnos. Quaife dettó (neki nincs is igazán ilyen célú dogboxa).

Link to comment
Megosztás:

megbukott akkor ez is. mind1.

ezt most találtam, már létezik az ap racing-nél kifejezetten vxr (angliában az opc) fékrendszer:

VXR-brake-system-ap-racing-01.jpg

VXR-brake-system-ap-racing-02.jpg

4 dugattyús rendszer, 340x32 mm-es szerelőtárcsás kivitel, nem luggatott, és nem forgásirányban hűtött az igaz. az ára is horror: 1743 fontocska. 18" felni kötelező hozzá. durva. lehet piros és kék változatban rendelni.

Link to comment
Megosztás:

megbukott akkor ez is. mind1.

ezt most találtam, már létezik az ap racing-nél kifejezetten vxr (angliában az opc) fékrendszer:

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/ot...p-racing-01.jpg

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/ot...p-racing-02.jpg

4 dugattyús rendszer, 340x32 mm-es szerelőtárcsás kivitel, nem luggatott, és nem forgásirányban hűtött az igaz. az ára is horror: 1743 fontocska. 18" felni kötelező hozzá. durva. lehet piros és kék változatban rendelni.

szerintem az a 600e ft kicsit sok érte

a tied nincs ennyi és olyan ha nem jobb

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
És ez mi alapján mér, mert egy szélessávú lambdaszonda már lényegesen drágább ettől.

elvileg egy sima lambda alapján,ami 0-1 voltig tud vagy mifene(nem vagyok még otthon ebben a témában).

nem 1 precíz dolog lenne az biztos,de nekem nem is az kell.elég ha megmondja szegény vagy dús a keverékem.

egyébként szekvenciális gázszettből lenne átalakítva erre a célra,és azért nem drága,mert más paraméterekben hibás vezérlőket alakít át a srác.

Link to comment
Megosztás:

elvileg egy sima lambda alapján,ami 0-1 voltig tud vagy mifene(nem vagyok még otthon ebben a témában).

nem 1 precíz dolog lenne az biztos,de nekem nem is az kell.elég ha megmondja szegény vagy dús a keverékem.

egyébként szekvenciális gázszettből lenne átalakítva erre a célra,és azért nem drága,mert más paraméterekben hibás vezérlőket alakít át a srác.

kukk itt

Link to comment
Megosztás:

Mi sajnos nem használjuk ezeket az egyszerű ledes AFR mérőket...mert lassúak, és nem adnak pontos értéket...ellenben sokkal olcsóbb az általunk használt VEMS műszerrel szemben, de a húzott turbósok esetében ez a plusz költség megtérül a hasznos információkért cserében... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.