Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

De, hogy a témánál maradjak: kerüld az olcsó chippelési lehetőségeket, mert nem lesz Yo a kocsidhoz...nekem a kipuffal valamint a motor optimalizálással cak und púder: 250-be fájt anno..de nagyon megérte..már 50.000kmert csavartam a gépbe azóta..csak ajánlani tudom! B)

Vigyázz rá öreg,mert még én is akarom majd használni! B)

Link to comment
Megosztás:

nekem 110ezer km van az autoba, es inditasnal nekem is kidob egy pamacsot. De ami a linken van problema azt azert nem mondanam erre. Meg nem is kekes a fust. Olajfogyasom sincs semennyi, igy osszessegeben bar laikus vagyok, normalisnak gondolom a jelenseget. De cafoljon meg valaki ha mast gondol.

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/070716a/

Esetleg elképzelhető, hogy nálam is ez a probléma? B)

Link to comment
Megosztás:

Lehetne konkrétabban?

Mondjuk ajánlott cég, márka, programozó, mi mit hozott a teljesítményt ill. a fogyit illetően.

Persze: bár a fórumon sokaknak nem tetszik a Janó féle munka, nekem ők csinálták a kipuffot: katalizátortól 60as rendszer, Remus dobbal és gázgyorsítóval a középdob helyén. Ezzel a megoldással közel 10 Le érkezett, aztán hozzá lett igazítva a motor elektronikája is..melyet az ATC-nél dolgozó egyik ismerős lelkiismeretesen írt közel fél napig..az eredmény, melyet bemérettem-->82LE - 110Le valamint 170Nm, helyett 235Nm lett. Nekem a szóban forgó mesteremberek teljesen megfeleltek! Ne dőlj be annak a cégnek, ahova becsattogsz és 10 perc múlva, már mehetsz is a nagyon erős új járgánnyal, ami rádásul 1 lieterrel kevesebbet eszik, ha beteszik a chippet... B)

Link to comment
Megosztás:

Ha normális a progi akkor az a leg motorbarátabb.... B)

Én már közel 3 éve nyúzom a nem gyári motorvezérlő progival..... B)

ENDYKA se ma kezdte, mondjuk neki más is lett alakítva.

Nekem is a 101le-s progija van feltöltve,de amit tapasztaltam,hogy tovább engedi forgatni a motort.De minden ötletnek örülök mert kissé még tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Bejáratos vagyok az itteni opel szervízbe,már kaptam olyan tanácsot is,hogy"semmisítsem"meg a katalizátort.Azzal már 1 folytó tényező megszünik.

Kétlem, hogy jó ötlet és valszeg csak a levelezős műszakin mész át! Nekem kifejezetten tanácsolták, hogy hagyjuk meg a gyárit, esetleg cseréljük verseny katalizátorra.. B)

Link to comment
Megosztás:

Bejáratos vagyok az itteni opel szervízbe,már kaptam olyan tanácsot is,hogy"semmisítsem"meg a katalizátort.Azzal már 1 folytó tényező megszünik.

Ja, főleg ha szabályzott katalizátoros az autód! Lambda szonda meg majd csinál utána valamit.... vagy egy másik motorvezérlő....

Zöldkártya meg nem érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, üdv minden fórumozónak.

Én még csak mostanában szeretnék opel tulajdonos lenni, eddig fiattal és forddal dizeleztem 15 évet. Öten vagyunk a családban, ezért akarunk egy astra kombit venni. Előzetes tájékozódásaim alapján én az 1,7 isuzu motoros felé hajlottam. Azonban miután végigolvastam a fórumbeli hozzászólásaitokat teljesen el vagyok bizonytalanodva. Ezért szeretnék az itt szép számmal található hozzáértőktől egy pár dolgot kérdezni

1. az olajhűtő repedéses probláma csak az isuzu motorosokra jellemző?

2. a computer meghibásodást okozó adagolószelep problémát észre lehet venni autóvásárláskor?

3. minek higgyek az isuzu motorral kapcsolatban, a fórumon olvasott (nekem soknak tűnő)panasznak, vagy az erről a motorról kialakult jó megítélésnek

4. a 2 literesekre jellemző az indítási probléma?

5. átlagfogyasztásban mekkora a különbség az 1,7-es és a 2 literes motor között

A z sorozatú motorosokra nem is merek gondolni, mert anyagilag nincs hozzá kedvem.

Összegezve, fenntartási szempontból nem tudom melyik típusú motorosat válasszuk, kérlek ebben adjatok tanácsot.

Üdv: andrew.s

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, üdv minden fórumozónak.

Én még csak mostanában szeretnék opel tulajdonos lenni, eddig fiattal és forddal dizeleztem 15 évet. Öten vagyunk a családban, ezért akarunk egy astra kombit venni. Előzetes tájékozódásaim alapján én az 1,7 isuzu motoros felé hajlottam. Azonban miután végigolvastam a fórumbeli hozzászólásaitokat teljesen el vagyok bizonytalanodva. Ezért szeretnék az itt szép számmal található hozzáértőktől egy pár dolgot kérdezni

1. az olajhűtő repedéses probláma csak az isuzu motorosokra jellemző?

2. a computer meghibásodást okozó adagolószelep problémát észre lehet venni autóvásárláskor?

3. minek higgyek az isuzu motorral kapcsolatban, a fórumon olvasott (nekem soknak tűnő)panasznak, vagy az erről a motorról kialakult jó megítélésnek

4. a 2 literesekre jellemző az indítási probléma?

5. átlagfogyasztásban mekkora a különbség az 1,7-es és a 2 literes motor között

A z sorozatú motorosokra nem is merek gondolni, mert anyagilag nincs hozzá kedvem.

Összegezve, fenntartási szempontból nem tudom melyik típusú motorosat válasszuk, kérlek ebben adjatok tanácsot.

Üdv: andrew.s

Hi!

Én is csak egy vásárló vagyok,nem pedig szerelő.Én egy 1.7 ydti autóról beszélek(ISUZU)Én saját tapasztalatom osztanám meg veled:

olaj volt a tágulásiban-azt hidtem,hogy hengerfejes(majd magamhoz nyúltam).Olvastam a fórumon,hogy ezt valószínű az olajhűtő okozza-típushiba.Kicseréltettem

A szervízcsatin olajat véltem felfedezni-erre azt írták,hogy az EGR szelep repedése okozza.Itt félő dolog ha a vezérlőegységbe bejut a gázolaj,mert méllyen zsebbenyúló gondot tud produkálni.-

Ezekre figyelj oda és szerintem nem jársz rosszul egy ilyen autóval.

Ami a fogyasztást illeti:vegyes fogyasztásban nekem 5,5l/100km,hosszútávon szerintem le lehet csalni 5 literre a fogyasztást.

szerintem JÓ AUTÓ!!!! B) a teljesítménye 75ló(lehetne erősebb is)-egyébként nem rossz egy régebbi dieselhez képest.

Ki kell probálni kereskedésekben!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köv volna a kérdésem:Mi a szerepe az Egr szelepnek?Nekem meg van repedve (jön fel a gasolaj a vezetéken)Mit befolyásol?

Azért kérdem,mert hosszú távra mennék vele és mire lehet számítani B) .Nem szeretném ha megállna alattam a verda vagy ilyesmi.

Hol és mennyiért lehet beszerezni?

előre is köszi válaszotokat! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köv volna a kérdésem:Mi a szerepe az Egr szelepnek?Nekem meg van repedve (jön fel a gasolaj a vezetéken)Mit befolyásol?

Azért kérdem,mert hosszú távra mennék vele és mire lehet számítani B) .Nem szeretném ha megállna alattam a verda vagy ilyesmi.

Hol és mennyiért lehet beszerezni?

előre is köszi válaszotokat! B)

Szia!

Tisztázzunk egy félreértést! A gázolaj szivárgásnak az EGR szelephez semmi köze!!

A Te motorodon valószinűleg az adagolón lévő előtöltés állítós szelep repedése okozza a gázolaj szivárgást. Erről már írtam én is itt a fórumban elég részletesen.

Az álltalad említett EGR, vagy Német rövidítésben AGR szelep a kipuffogógáz visszavezető szelepet jelenti. A kipuuffogó gáz egy része vissza van vezetve a szívócsőbe, környezetvédelmi okokból. Ezt szabályozza ez a szelep.

Ezt a szivárgást minnél előbb meg kell szüntetni!!! Hosszabb távon nem tesz jót a kábel szigeteléseknek, meg az ECU-nak sem a gázolaj. Nem beszélve arról, hogy a párolgó gázolajat kell szagolni állandóan.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Én az Isuzut ajánlom.... :D

Akinek meg Opel motoros van, és nem volt vele "sok" gondja az pedig azt..... B)

Okosok lehetünk, de bölcsek nem.....esetleg ha mindkettőt kipróbáltuk... ;) Talán... B)

én az y17dti ajánlom baj pedig mindegyikkel lehet nekem bevált 1 éve hajtom havi2700 - 2800 km-t teszek bele az elsö olyan autom amelyik 1gr. oilt sem eszik meg a fogy. 750km 39-42 l gasoil.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köv volna a kérdésem:Mi a szerepe az Egr szelepnek?Nekem meg van repedve (jön fel a gasolaj a vezetéken)Mit befolyásol?

Azért kérdem,mert hosszú távra mennék vele és mire lehet számítani B) .Nem szeretném ha megállna alattam a verda vagy ilyesmi.

Hol és mennyiért lehet beszerezni?

előre is köszi válaszotokat! B)

SOS. CSERE MERT ADAGOLÓAUTOMATIKA NAGYON DRÁGA 300-400000 ft. de nem EGR SZELEP ..........

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tisztázzunk egy félreértést! A gázolaj szivárgásnak az EGR szelephez semmi köze!!

A Te motorodon valószinűleg az adagolón lévő előtöltés állítós szelep repedése okozza a gázolaj szivárgást. Erről már írtam én is itt a fórumban elég részletesen.

Az álltalad említett EGR, vagy Német rövidítésben AGR szelep a kipuffogógáz visszavezető szelepet jelenti. A kipuuffogó gáz egy része vissza van vezetve a szívócsőbe, környezetvédelmi okokból. Ezt szabályozza ez a szelep.

Ezt a szivárgást minnél előbb meg kell szüntetni!!! Hosszabb távon nem tesz jót a kábel szigeteléseknek, meg az ECU-nak sem a gázolaj. Nem beszélve arról, hogy a párolgó gázolajat kell szagolni állandóan.

Üdv: András

Köszi a felvilágosítást!

Elnézést a tévedésért B) ,de nem vok autószaki!

Hol és mennyiért lehet ezt a TCV szelepet beszerezni?

S:O:S!!!!!!!!!!!!

köci:Csada

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tisztázzunk egy félreértést! A gázolaj szivárgásnak az EGR szelephez semmi köze!!

A Te motorodon valószinűleg az adagolón lévő előtöltés állítós szelep repedése okozza a gázolaj szivárgást. Erről már írtam én is itt a fórumban elég részletesen.

Az álltalad említett EGR, vagy Német rövidítésben AGR szelep a kipuffogógáz visszavezető szelepet jelenti. A kipuuffogó gáz egy része vissza van vezetve a szívócsőbe, környezetvédelmi okokból. Ezt szabályozza ez a szelep.

Ezt a szivárgást minnél előbb meg kell szüntetni!!! Hosszabb távon nem tesz jót a kábel szigeteléseknek, meg az ECU-nak sem a gázolaj. Nem beszélve arról, hogy a párolgó gázolajat kell szagolni állandóan.

Üdv: András

Szia Bandi!

Elnézést a félreértésért.

Hol és mennyiért lehet beszerezni ezt a TCV szelepet?

S.O:S!!!!!!!!!!

Köci

Link to comment
Megosztás:

nézz vissza a topikba már irtam én is rola ...........................

Köszi segítséged.

Nem lehetne bővebben?van egy jó pár hozzászólásod,pontosan melyikben találom? B)

engem ár és,hogy hol lehet kapni ez érdekel a legjobban.Persze az is,hogy mi baja lesz az autónak,ha nem cseréltetem ki,de a gázoilfelszivárgást(nem tocsog az oil) a csatlakozóba azt már kiküszöböltem.így lehet valami gond vele? B)

Link to comment
Megosztás:

Köszi segítséged.

Nem lehetne bővebben?van egy jó pár hozzászólásod,pontosan melyikben találom? B)

engem ár és,hogy hol lehet kapni ez érdekel a legjobban.Persze az is,hogy mi baja lesz az autónak,ha nem cseréltetem ki,de a gázoilfelszivárgást(nem tocsog az oil) a csatlakozóba azt már kiküszöböltem.így lehet valami gond vele? B)

ha már kiküszöbölted az oil fel szivárgást akkor már nem lehet hiba vele. ennek a topiknak a 38.oldalán irtam ..

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ezt a kiküszöbölést már hallottam, de sokak azt mondták, hogy nem éppen egészséges vagdosni vezetéket, meg saruzni, mert nagyobb hiba is lehet. Mármint több kárt csinál mint hasznot.... ha erről az elvágás saruzásról van szó.

Személy szerint ha bekövetkezik a baj, én mechanikus adagolósra alakítom vissza, azt akkor többet má nem lesz baj...

De várom én is a megelőző megoldásokat ha van....

Meg persze a tapasztalatokat, ha már valaki csinált valamit....

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ezt a kiküszöbölést már hallottam, de sokak azt mondták, hogy nem éppen egészséges vagdosni vezetéket, meg saruzni, mert nagyobb hiba is lehet. Mármint több kárt csinál mint hasznot.... ha erről az elvágás saruzásról van szó.

Személy szerint ha bekövetkezik a baj, én mechanikus adagolósra alakítom vissza, azt akkor többet má nem lesz baj...

De várom én is a megelőző megoldásokat ha van....

Meg persze a tapasztalatokat, ha már valaki csinált valamit....

Szia!

Én nem vok egy autószerelő,csak az eszemre hivatkoztam B)

A következő képpen:fogtam-FESTO- csövet,egy T elosztót.Egyik ágán a menetszél beáramlik,második ágán "vákuumot" csinál,harmadik ágán lecsöpög.

Mindegyik ágat a megfelelő helyre tettem és úgy néz ki működik a dolog.Lecsavartam már vele azóta több mint 2000km-ert és a csatlakozó nem,hogy oilos lenne,inkább prosodik.tehát összegezve-MŰKÖDIK!!!!!!! B)

Szerintem bevállt és semmi kábelvagdosás,semmi kókányolás.

Egy műszerésztől úgy gondolom nem is rossz. :D

Jó munkát hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én nem vok egy autószerelő,csak az eszemre hivatkoztam :D

A következő képpen:fogtam-FESTO- csövet,egy T elosztót.Egyik ágán a menetszél beáramlik,második ágán "vákuumot" csinál,harmadik ágán lecsöpög.

Mindegyik ágat a megfelelő helyre tettem és úgy néz ki működik a dolog.Lecsavartam már vele azóta több mint 2000km-ert és a csatlakozó nem,hogy oilos lenne,inkább prosodik.tehát összegezve-MŰKÖDIK!!!!!!! B)

Szerintem bevállt és semmi kábelvagdosás,semmi kókányolás.

Egy műszerésztől úgy gondolom nem is rossz. ;)

Jó munkát hozzá!

Na akkor egy fényképet vagy valamit dobjál, mert nem tom hova kötötted?B) Vízuális tipus vagyok!

THX!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ezt a kiküszöbölést már hallottam, de sokak azt mondták, hogy nem éppen egészséges vagdosni vezetéket, meg saruzni, mert nagyobb hiba is lehet. Mármint több kárt csinál mint hasznot.... ha erről az elvágás saruzásról van szó.

Személy szerint ha bekövetkezik a baj, én mechanikus adagolósra alakítom vissza, azt akkor többet má nem lesz baj...

De várom én is a megelőző megoldásokat ha van....

Meg persze a tapasztalatokat, ha már valaki csinált valamit....

ugy tudom hogy az y-os motorokat nem lehet mechanikusra alakitani mert minden elektronikus müködésü.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.