Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Igen, színre szagra ugyan ez, csak erről hiányoznak azok a bizonyos számok meg betűk:)

A DRL vezérlő is ebayről jött szintén nevetséges pénzért, de azt nyugodt szívvel nem ajánlom... 2 db-ot vettem anno, az enyém megy a mai napig a spanomé viszont talán 1 napot tudott...

Képek témában körbenézek, valahol van egy-két szerelős kép. Viszont nekem le kellett hozzá vennem a lököst nem úsztam meg...

Link to comment
Megosztás:

Miért nem törekedtek a gyári megoldásra? Létezik nappali menetfény abban is. Csak egy relé, és egy biztosíték a 32-es helyre. Gyújtásra helyzetjelző, motor indítás után tompított.

Igen, a skandináv országokba alapból így szállították.. Én azért választottam mégis a májerlámpát mert nem akartam a xenon rendszert járatni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a skandináv országokba alapból így szállították.. Én azért választottam mégis a májerlámpát mert nem akartam a xenon rendszert járatni.

Tudom. Mondjuk én nem aggatnám tele az autómat ilyen utólagos kütyükkel. De nyilván nem vagyunk sokan ezen a véleményen. Bár azt is megértem, hogy sokba kerül a xenon cucc, ha cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Tudom. Mondjuk én nem aggatnám tele az autómat ilyen utólagos kütyükkel. De nyilván nem vagyunk sokan ezen a véleményen. Bár azt is megértem, hogy sokba kerül a xenon cucc, ha cserélni kell.

Ezért próbáltam én is valami "szolidat" választani.. Mostanában látok olyanokat, hogy nem tudom majd decemberben a karácsonyfával rá tudok-e licitálni...

A xenonban nem is igazán az izzó a húzós (10ezetől darabja) hanem a vezérlő.. Az új gyári ára horror, utángyári félhorror, a bontott meg lutri:))

Link to comment
Megosztás:

Én is azt használtam LED-es izzóval. Most épp nem volt baj belőle, de jobb ha nem használod, mert megkúrnak érte.

Amúgy LED-es izzó van benne neked? Csak mert ha nem, akkor ráadásul nincs értelme használni, mert ugyanannyi áramot fogyaszt, mint a tompított, és ugye a ködlámpához helyzetjelző is kell.

Normál izzó van benne. Nem spórolás miatt használom. Jobban néz ki, ha az világít. :) Amúgy meg nem félek a sünitől. Itt nem Zsanetteznek miatta. Legfeljebb szól miatta.

Link to comment
Megosztás:

Normál izzó van benne. Nem spórolás miatt használom. Jobban néz ki, ha az világít. :) Amúgy meg nem félek a sünitől. Itt nem Zsanetteznek miatta. Legfeljebb szól miatta.

Jobb esetben elnézik hogyha világít a ködlámpád akár LED-es akár eredeti izzójával, azért kúrnak meg, hogy nem használod a tompítottat. Ha a te környékeden nem ilyen szigorúak az már a te szerencséd, de sajnos itt az én környékemen nem ilyen elnézőek.

Link to comment
Megosztás:

Tudom. Mondjuk én nem aggatnám tele az autómat ilyen utólagos kütyükkel. De nyilván nem vagyunk sokan ezen a véleményen. Bár azt is megértem, hogy sokba kerül a xenon cucc, ha cserélni kell.

Meg a másik, hogy tök feleslegen világít nappali fényben 160-180 Wattnyi teljesítmény, ami feleslegesen terheli a generátort, illetve feleslegesen emeli a fogyasztást. Nekem már 3 szor volt generátor problémám, isuzu motorknál típushiba úgyhogy különösen indokolt, hogy ne terheljem feleslegesen :)

Én sem szeretem teleaggatni az autót ilyenekkel, de ezzel most kivételt teszek. DRL-es tuning lámpa lenne a másik alternatíva, de azért 120 ezret az nem ér meg. Az lenne a jó, ha lenne olyan gyári megoldás, mint pl a H Astrákhoz, a ködlámpa keretet kell cserélni, abba be van építve a LED-es DRL.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget seretnék kérni. Már említettem, hogy szeretném meghekkelni az izzítást, hogy szükség esetén könnybben induljon a motor. Mivel csak egy egész éjszakai állás után izzít, akkor nem, ha délelőtt leállítom, és este el akarom indítani. Kb 4-5 másodpercig teker olyankor. Nem hosszú idő, de bosszantó.

A termosztát háznál van két csati. Az egyik, egy vezetékes a termosztát ház tetején, gondolom ez megy a műszeregységhez. Felette van egy két vezetékes csatlakozó. Ezt ma meleg motornál lehuztam, és folyamatosan ment az izzítás. Ebből arra következtetek, hogy ilyenkor hidegnek érzékeli a motort, Tehát ha egy kapcsolóval megszakítom ennek az egyik szálát, akkor lőn izzítás. De ugye ha ott a csatlakozónál szakítom meg, akkor két szálat kell bevezetnem az utastérbe. Szépen elvezetve ez kb 3 méter kábel. Ez nem okoz valami másnál gondot? Ennek a vezetéknek az ellenállása, nem ad fals éréket valami másnak? Nem tudom ez a csatlakozó minek ad még hőmérséklet információt.

Szerintem ez lenne a leg korrektebb megoldás az izzítás hiányának megoldására. Igy csak hőmérséklettel van átverve, nem plusz reléket építek be, mint olvastam már másnál.

Link to comment
Megosztás:

Igen, színre szagra ugyan ez, csak erről hiányoznak azok a bizonyos számok meg betűk:)

A DRL vezérlő is ebayről jött szintén nevetséges pénzért, de azt nyugodt szívvel nem ajánlom... 2 db-ot vettem anno, az enyém megy a mai napig a spanomé viszont talán 1 napot tudott...

Képek témában körbenézek, valahol van egy-két szerelős kép. Viszont nekem le kellett hozzá vennem a lököst nem úsztam meg...

Milyen árkategóriában nézzem E jóváhagyással?

Eddig a 2-3 ezres árkategóriában nem találtam olyan, ami E-s lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget seretnék kérni. Már említettem, hogy szeretném meghekkelni az izzítást, hogy szükség esetén könnybben induljon a motor. Mivel csak egy egész éjszakai állás után izzít, akkor nem, ha délelőtt leállítom, és este el akarom indítani. Kb 4-5 másodpercig teker olyankor. Nem hosszú idő, de bosszantó.

A termosztát háznál van két csati. Az egyik, egy vezetékes a termosztát ház tetején, gondolom ez megy a műszeregységhez. Felette van egy két vezetékes csatlakozó. Ezt ma meleg motornál lehuztam, és folyamatosan ment az izzítás. Ebből arra következtetek, hogy ilyenkor hidegnek érzékeli a motort, Tehát ha egy kapcsolóval megszakítom ennek az egyik szálát, akkor lőn izzítás. De ugye ha ott a csatlakozónál szakítom meg, akkor két szálat kell bevezetnem az utastérbe. Szépen elvezetve ez kb 3 méter kábel. Ez nem okoz valami másnál gondot? Ennek a vezetéknek az ellenállása, nem ad fals éréket valami másnak? Nem tudom ez a csatlakozó minek ad még hőmérséklet információt.

Szerintem ez lenne a leg korrektebb megoldás az izzítás hiányának megoldására. Igy csak hőmérséklettel van átverve, nem plusz reléket építek be, mint olvastam már másnál.

Be is relézheted, és akkor nem 2-3 méter vezetéken ketresztül szakítod meg, hanem direktben a relé szakítja meg. Kell egy normál zárt relé, aminek ha áramot adsz, akkor megszakítja azt a vezetéket, amit mondasz. A relé vezérlését meg bekötöd egy nyomógombos kapcsolóra. Ha a középkonzolon van vak kapcsoló, akkor oda. Egy hátsó ablakfűtés szimbólumos kapcsoló pont jó lenne neked, mert az épp nyomókapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nem tudja vki ,hogy a gyári gázolajszűrő előmelegíti az anyagot vagy nem ?

mert sajnos az én gyári szűrőm elkezdet szivárogni úgyhogy kicseréltem egy hagyományosra de hogy jött a hideg ugy kicsit nehezebben indul x20dth vagy valakinek van valami ötlete erre ?

A másik pedig nem tudom bekapcsolni a hátsó ablaktörőm a relé kattog de nem megy

Ha bekapcsolom az elektromos ablakfűtét akkor meg megyen magától addig míg ki nem kapcsolom az ablakfűtést :s

Link to comment
Megosztás:

Be is relézheted, és akkor nem 2-3 méter vezetéken ketresztül szakítod meg, hanem direktben a relé szakítja meg. Kell egy normál zárt relé, aminek ha áramot adsz, akkor megszakítja azt a vezetéket, amit mondasz. A relé vezérlését meg bekötöd egy nyomógombos kapcsolóra. Ha a középkonzolon van vak kapcsoló, akkor oda. Egy hátsó ablakfűtés szimbólumos kapcsoló pont jó lenne neked, mert az épp nyomókapcsoló.

Igazad van. Épp azom agyaltam, hova tegyem be az utólagos nyomógombos kapcsolót. A rádió mellett, a jobb oldali ülésfűtés kapcsoló vakdugó alatt is van egy vakdugó. Ebben csatlakozók sincsenek. Voltam bontóban, vettem egy hátsóablak fűtés kapcsolót. Igaz csak B1 est sikerült. :( De ez majd megoldódik. :) Vettem relét is. Remélem jót, elmagyaráztam a boltban, mire kell. Amugy teljesen sötét vagyok ezen a téren. :) Kapcsolási razhoz sem értek, így itthon próbalámpával kitotóztam a bekötést. Javítsatok ki, ha valamit elnéztem.

20141111_172633_1__www.kepfeltoltes.hu_.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Tehát én úgy gondolom, hogy a hőérzékelő két vezetékéből az egyiket elvágom, és két rövid kábellel rácsatlakozok erre a relére. Egyik vezeték a 87A , a másik a 30 as lábra. a 86 os láb fix test, a 85- ös pedig a kapcsolótól a 12 volt. Így nyugalmi helyzetben zárva van a két megszakított vezeték, ami áramot adva a relének, megszakad. Nyugtassatok meg, hogy jól gondolta,. és hogy a megszakított vezetékek, nem kapnak 12 voltot. Bocs de tényleg ennyire értek az elektronikához. :)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nem tudja vki ,hogy a gyári gázolajszűrő előmelegíti az anyagot vagy nem ?

mert sajnos az én gyári szűrőm elkezdet szivárogni úgyhogy kicseréltem egy hagyományosra de hogy jött a hideg ugy kicsit nehezebben indul x20dth vagy valakinek van valami ötlete erre ?

A másik pedig nem tudom bekapcsolni a hátsó ablaktörőm a relé kattog de nem megy

Ha bekapcsolom az elektromos ablakfűtét akkor meg megyen magától addig míg ki nem kapcsolom az ablakfűtést :s

A gyűri szűróházra ment áram? Ha ment akkor előmelegítette.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Tudom,hogy nem idevágó de nincs valakinek egy B1 jobbos első lámpája ,az enyémben felrobbant az izzó és most egy olyan van benne ami csak 3 méterre világít.Holnap Drégelypalánkra megyek,arra felé valakinek?

Mi a szösztől robbanhatott fel?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

igen ment és én azt a csatlakozást leszigetelő szalagoztam

lehet ez a probléma ? vagy mi lehet még ?

Akkor meg miért csodálkozol rajta, hogy nem fűti a szűrőt?

Én nem próbáltam szűrőfűtés nélkül, szóval nem tudok nyilatkozni róla, hogy van-e hatása vagy nincs. De gondolom a gyárban nem poénból terveztek a szűrőhöz fűtést.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Tudom,hogy nem idevágó de nincs valakinek egy B1 jobbos első lámpája ,az enyémben felrobbant az izzó és most egy olyan van benne ami csak 3 méterre világít.Holnap Drégelypalánkra megyek,arra felé valakinek?

Mi a szösztől robbanhatott fel?

Köszönöm.

Károsodott a lámpatest?

Link to comment
Megosztás:

Be is relézheted, és akkor nem 2-3 méter vezetéken ketresztül szakítod meg, hanem direktben a relé szakítja meg. Kell egy normál zárt relé, aminek ha áramot adsz, akkor megszakítja azt a vezetéket, amit mondasz. A relé vezérlését meg bekötöd egy nyomógombos kapcsolóra. Ha a középkonzolon van vak kapcsoló, akkor oda. Egy hátsó ablakfűtés szimbólumos kapcsoló pont jó lenne neked, mert az épp nyomókapcsoló.

Túl vagyok rajta. Bekötöttem. Relé elrejtve az ABS fölött9 dobozban. :) Hátsó ablak fűtés kapcsolóval oldottam meg, ahogy irtad. De jobb lenne egy olyan kapcsoló, amit nem kell nyomva tartani. Hanem ki, és bekapcsol. Mert ha a gyujtás ráadása után nyomom meg a gombot, akkor már nem izzít, csak motorkontroll lámpa gyullad ki. Tehát előbb kell megszakítani így a hőgomba vezetéket, utána ráadni a gyujtást. Ekkor érzékeli hidegnek a motort. Ebben csak az a gáz, hogy elég érdekesen nézek ki olyankor. Ugye bal kézzel nem igazán férek hozzá a gyujtáskapcsolóhoz. Tehát bal kézzel átnyul a rádió jobb oldalánál található kapcsolóhoz, megnyom, és ugy jobb kézzel gyujtás ráad. Közben balla nyomom a gombot pár másodpercig. Utána indítás. Jobb lenne egyszerűen egy mozdulattal bekapcsolni, gyujtás ráad, pár másodperc után kikapcsolni, és indítás. :) Ehhez melyik kapcsoló jó? Klíma? Belső levegő keringetés?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

98-as 20DTH caravannál jött elő az a probléma, hogy elszállt a műszerfalvilágítás, mivel biztosíték rendben volt késtkaptam a műszerfalat kicseréltem az izzókat (egyik volt kiégve csak), összeraktam semmi, következő ötlet a világítás erősségét szabályzó kapcsoló volt, bontóból cseréltem a kapcsolótáblát szintén semmi (nem 100%-hogy jó volt a bontott), így már ötletem sincs mi lehet a probléma, valaki tudna esetleg segíteni mi lehet a gond? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.