Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Akkor csak nálam ugyanolyan :o Nekem riasztó, ablakfűtés, belső keringtetés meg eco gomb van, mindegyik asszem "impulzusos" ahogy mondanád. Ezek szerint modell/évjárat függő lehet.

Az enyém '96-os B1, lehet, hogy a Tied már másként működik, azt nem ismerem. Mikor Ledeztem akkor néztem a belsejüket, hogy mások. Aminek két egymást követő nyomása különböző kattanással jár az kapcsol - ki be kapcsolás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bekötöttem a gyári lejátszó helyére egy pioneer cd lejátszót. A problémám az volt vele, hogy a kulcs kivételekor pár másodpercig sípolt a "kulcs bennhagyás" figyelmeztető. Itt olvastam, hogy a piros és sárga kábeleket meg kell cserélni a csatiban. Ezt megcsináltam, viszont a lejátszó ugyanúgy nem kapcsol be, ha nincs rajta gyújtás és a kulcs kivételekor már 5 rövid sípolás hallható..

Tudna valaki segíteni?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elég sok minden hiba összejött az autóval kapcsolatban, elektromos és nem elektromos is. Kezdődött azzal hogy még nyáron észrevettem, hogy néha megy felfelé a bal első ablak néha meg nem. Mindig sikerült a második gombnyomásra felhúzni. Most viszont ez nem sikerült, az ablak teljesen lehúzva maradt. Nagyon örültem neki. Városból hazamentem gyorsan, megállok a ház előtt megpróbálom megint felhúzni és akkor lám jön felfelé de nagyon lassan. Egyből arra gondoltam hogy kezdi megadni magát az ablakemelő motor. Interneten egyből néztem hogy mennyi az új és mennyi bontva. Hát egyből a bontott mellet döntöttem. Azért végig gondoltam az egészet mielőtt megrendeltem, és szétszedtem az ajtót. Hát teljesen száraz volt az egész mechanika, egy csepp kenőanyag sem volt ott. Szépen szilikon zsírral bekentem az egészet és bejárattam egyből úgy ment mint újkorában. Összeraktam és megnyugodtam hogy nem kell cserélni a motort. Másnap megint nem akart felmenni az ablak, ekkor már kicsit mérges voltam, nem tudom megmondani hogy mért de a kapcsolóra ráütöttem tenyérrel egy kicsit mintha kapna egy pofont :) Hát egyből fel is ment. Otthon kiszedtem a kapcsolót a helyéről és érintkező tisztítóval befújtam. Azóta működik :D Még nyáron észrevettem hogy a középkonzolon semmi világítás nincs. Azt is szétszedtem és az összes izzót kicseréltem, most már szépen világít minden :D Nekem sem világít a szivargyújtó meg a hamutartó de nemvolt kedvem szétszedni az egész középkonzolt, majd legközelebb cserélem azt is. Vettem T10 7 ledes helyzetjelzőt beraktam azt is. Este mikor kimentem hogy megnézzem milyen sötétbe akkor vettem észre hogy nincs rendszámtábla világítás :o Hát nem bírtam magammal és este 10 felé nekiálltam szerelni :) Hát olyan rozsdás volt ott minden hogy 10 percig csak kapargáltam, rozsdaoldó azt vakarás azt megint rozsdaoldó, nézem hogy még az égő is kivan égve. Nehezen de találtam olyat ami kellet. Berakom csati vissza, azt még mindig semmi. Az égő valahogy nem érintkezett rendesen kicsit a fémeket meghajlítgattam és már jó is volt.

Valamelyik nap este barátnőm vezetett, beülünk az autóba indít övet bekapcsolja azt nézi hogy merre is van a világítás kapcsoló tudja hogy merre keresse de nem vezeti olyan sokszor hogy rutinból tudja. Mondom neki hogy biztos ott világit nézze meg. Mondja hogy nem lát ott semmit se. Kitapogatta hogy hol is van azt már lett fény is. Másnap megnéztem hogy mért nem világit. Kiszedem a kapcsolót azt nincs is benne égő :( Hát röhögtem mint állat. Nekiálltam keresgélni ilyen égőt azt mikor már az 5.-ik boltban jártam és nem tudtak segíteni elmentem Opelékhoz. Szerviz anyagbeszerzés vagy mi mondom mi kéne, megnézte a srác, van de megkel rendelni, kérdem mennyibe kerül. Hát azt hittem hogy aranyból van, 1040 Ft. Mondtam hogy okés rendelje meg. Másnap reggel kapok egy sms-t hogy megjött az égő. Elmentem érte és mondja hogy 450 Ft lesz majd :( Nem is kérdeztem hogy mért csak ennyi kifizettem azt eljöttem. Beraktam otthon és az is jó már. Egy kérdés. Nem kellene világítania ott a kapcsoló tetején a helyzetjelzős meg tompított jelnek? Nézegettem de csak egy égő helyét láttam ott. Ha tud valaki erre mondani valamit azt megköszönném. Még érdekelt volna az is hogy a beltér világítást hogyan lehet felkapcsolni (egyégős az enyém). Mikor babráltam a kapcsolóval rájöttem hogy kikel húzni egyszer lámpakapcsolót :D Elektromos részen ennyi ami történt, sok kis apróság, de rettentően zavaróak tudnak lenni.

A kocsi még futómű javításon is átesett de azt nem itt írom le.

További szép napot mindenkinek :P

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene világítania ott a kapcsoló tetején a helyzetjelzős meg tompított jelnek? Nézegettem de csak egy égő helyét láttam ott. Ha tud valaki erre mondani valamit azt megköszönném.

Így kell kinéznie, ha minden világít (ez a ledezett állapot, de a lényegen nem változtat):

73199535.jpg

Link to comment
Megosztás:

Így kell kinéznie, ha minden világít (ez a ledezett állapot, de a lényegen nem változtat):

73199535.jpg

Nekem a tekerőgombig minden stimmel de a tompított meg a helyzetjelzős jel nem világít. Ott is van valami kis égő? Mert én nem láttam ott semmit se, még a helyét se. Esetleg belülről lehet hozzáférni? Tipp?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tekerőgombig minden stimmel de a tompított meg a helyzetjelzős jel nem világít. Ott is van valami kis égő? Mert én nem láttam ott semmit se, még a helyét se. Esetleg belülről lehet hozzáférni? Tipp?

Az idézetben vedd le az IMG tagokat, hogy a kép ne jelenjen meg, csak a linkje!

Így néz ki a kapcsoló belülről:

vilsz3.jpg

A fehér fényvetőben van az a sárga led, ami az ikonokat világítja meg. Elvileg nem is éghet ki...

Link to comment
Megosztás:

Az idézetben vedd le az tagokat, hogy a kép ne jelenjen meg, csak a linkje!

Így néz ki a kapcsoló belülről:

A fehér fényvetőben van az a sárga led, ami az ikonokat világítja meg. Elvileg nem is éghet ki...

Na majd megnézem, de az nem mostanában lesz :o Még vagy 6 hét. Külföldön melózok az autó meg otthon pihen a garázsban. Köszönöm a segítséget. Még annyi hogy hogyan lehet szétszedni a kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Na majd megnézem, de az nem mostanában lesz :o Még vagy 6 hét. Külföldön melózok az autó meg otthon pihen a garázsban. Köszönöm a segítséget. Még annyi hogy hogyan lehet szétszedni a kapcsolót?

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, elég sok ilyen infót megtalálsz ott.

Link to comment
Megosztás:

neked elöl nincs ködlámpád? :o Azt hittem az mindbe van.

Amúgy az első ködlámpának a műszerfalon nincs visszajelzője vagy csak nekem nem világít?

Abban a Vekimben nem volt, a mostaniban van, és van neki visszajelzője a műszerfalon, csak valószínűleg a tied nem világít...

Link to comment
Megosztás:

Abban a Vekimben nem volt, a mostaniban van, és van neki visszajelzője a műszerfalon, csak valószínűleg a tied nem világít...

Köszi akkor megnézem majd, de szerintem még nem most lesz. Kéne szerezni egy fedélzetis kijelzőt ami működik és sárgacsatis. Akkor fogom megbontani a műszerfalat, meg akkor szeretnék ledesíteni is.

Link to comment
Megosztás:

neked elöl nincs ködlámpád? :o Azt hittem az mindbe van.

Amúgy az első ködlámpának a műszerfalon nincs visszajelzője vagy csak nekem nem világít?

Nekem sincs csak hátul ködlámpám!Viszont ha bekapcsolom,akkor a műszerfalon és a gombnál is visszajelez!

Műszerfalon külön lenne első és hátsó ködlámpa visszajelező?

Link to comment
Megosztás:

Na majd megnézem, de az nem mostanában lesz :D Még vagy 6 hét. Külföldön melózok az autó meg otthon pihen a garázsban. Köszönöm a segítséget. Még annyi hogy hogyan lehet szétszedni a kapcsolót?

Jól le volt amortizálva "fényügyileg" az autód :o

Valószínűleg nekem sem jó az a rizsszem izzó,mert nem világít a visszajelző!Műanyagokat kipattintod és szét jön az egész!Kivenni viszont nem tudtam,úgy bele lehet szorulva az izzó,majd legközelebb határozottabban próbálkozom!(ha lesz izzóm)

Link to comment
Megosztás:

Nincs első ködlámpa visszajelző tudtommal.

Ne felejtsük, hogy nekem facelift modell van... Az országúti visszajelzője mellett jobbról van az első ködlámpa visszajelzője (zöld), majd még jobbra a hátsóé (borostyán)... Viszont nekem nem rémlik, hogy a kapcsolón is visszajelezné (az előző visszajelzett).

Link to comment
Megosztás:

Ne felejtsük, hogy nekem facelift modell van... Az országúti visszajelzője mellett jobbról van az első ködlámpa visszajelzője (zöld), majd még jobbra a hátsóé (borostyán)... Viszont nekem nem rémlik, hogy a kapcsolón is visszajelezné (az előző visszajelzett).

Megnéztem, a refi mellett a hátsót jelzi. Akkor valószinű nem jelzi.

Szerk.: A comp. kijelző mindegy hogy facelift előtti vagy utáni a lényeg hogy sárga csatis legyen ugye?

Link to comment
Megosztás:

Sima kormányba belehet valahogy tenni a gyári rádióvezérlőt? Vagy nem, és ne is gondolkodjak rajta? Mert kábelezni kell és nem is működne ha nem a gyári magnó van benne? Csak mert a neten találtam egészen olcsón és megfordult a fejembe hogy ha belehet rakni akkor mért ne. De ha bonyolult vagy neméri meg vele foglalkozni mert nem működne akkor hagyom az egészet.

A másik ami még érdekelne. Nekem nincs az anyós felőli oldalon légzsák, helyette egy tartórekesz van. Oda belehet tenni légzsákot vagy nem? Ha plusz elektronika meg vezérlés kell meg ilyenek akkor hagyjuk. Ez is csak akkor érdekel ha megvan minden vezeték csak nem lett oda légzsák rakva.

Kösz előre is. Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sima kormányba belehet valahogy tenni a gyári rádióvezérlőt? Vagy nem, és ne is gondolkodjak rajta? Mert kábelezni kell és nem is működne ha nem a gyári magnó van benne? Csak mert a neten találtam egészen olcsón és megfordult a fejembe hogy ha belehet rakni akkor mért ne. De ha bonyolult vagy neméri meg vele foglalkozni mert nem működne akkor hagyom az egészet.

A másik ami még érdekelne. Nekem nincs az anyós felőli oldalon légzsák, helyette egy tartórekesz van. Oda belehet tenni légzsákot vagy nem? Ha plusz elektronika meg vezérlés kell meg ilyenek akkor hagyjuk. Ez is csak akkor érdekel ha megvan minden vezeték csak nem lett oda légzsák rakva.

Kösz előre is. Üdv

Tulajdonképpen válaszoltál is magadnak... A kormányt ha lecseréled, akkor az átvezetőt is cserélni kell a kormány alatt valószínűleg, mert ugye a multikormánynak a többszálas átvezető kell. A kormány mögötti csatlakozó sem biztos, hogy be van kábelezve.

A légzsák kérdés még bonyolultabb. A műszerfali kábelköteg valószínűleg OK, de a vezérlő az nem. Nem tudom, hogy TECH-el lehet-e aktiválni a vezérlőben az anyós légzsákot, de inkább cserés az is...

Link to comment
Megosztás:

Ne felejtsük, hogy nekem facelift modell van... Az országúti visszajelzője mellett jobbról van az első ködlámpa visszajelzője (zöld), majd még jobbra a hátsóé (borostyán)... Viszont nekem nem rémlik, hogy a kapcsolón is visszajelezné (az előző visszajelzett).

Nekem is hasonlóképp van első ködlámpa visszajelzésem, szintén faceliftes kivitel. Valamint a kapcsolónál nekem sincs lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.