Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Olyan sok pénzt nem akarok rá szánni. De van ilyen is. Ez nem usb-s. Valakinek nincs hasonló, hogy mik a tapasztalatok vele?

Ez ránézésre nem túl bizalomgerjesztő, de az előzőt jó lenne tudni mit tud kezdeni a mi autónkal.

Találtam oldalt kiválasztom a típust és kiadja az aksit. 241x175x175 méretet ad ki, de ez csak 62Ah-s. 72es pedig méretre nagyobb. Régebben volt róla szó, mintha 72est írtatok volna, nem találom régen volt már.

Link to comment
Megosztás:

Ez ránézésre nem túl bizalomgerjesztő, de az előzőt jó lenne tudni mit tud kezdeni a mi autónkal.

Találtam oldalt kiválasztom a típust és kiadja az aksit. 241x175x175 méretet ad ki, de ez csak 62Ah-s. 72es pedig méretre nagyobb. Régebben volt róla szó, mintha 72est írtatok volna, nem találom régen volt már.

Nekem 1,7 dieselben 70 Ah-s akkumulátor van 640 A-es indítóárammal. Erősen kétlem, hogy 2.0 benzinesbe ekkroa akkumulátor kellene. Bőven elég a 62 Ah-s is, mi a fenének akarsz nagyobbat? Az nem arra való, hogy álló helyzetben órákig nyomjad róla a zenét, persze, hogy lemerül. :excl:

Szerintem még az 55 Ah-s is bőven elegendő lenne bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 72Ah van (720 hidegindítóáram EN/A) és szintén 2.0 16V. Nem bántam meg, elfért, és hifi miatt kellett nagyobb még ha nem is nyomom róla órákig de 9 hangszóró, 2 erősítő már megterheli + 1-2 noti, gps, telefontöltő, hűtőtáska, 230V adapter... inkább nagyobb legyen mint kicsi :excl:

De alapvetően valóban elég lenne egy 55-ös is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1,7 dieselben 70 Ah-s akkumulátor van 640 A-es indítóárammal. Erősen kétlem, hogy 2.0 benzinesbe ekkroa akkumulátor kellene. Bőven elég a 62 Ah-s is, mi a fenének akarsz nagyobbat? Az nem arra való, hogy álló helyzetben órákig nyomjad róla a zenét, persze, hogy lemerül. :excl:

Szerintem még az 55 Ah-s is bőven elegendő lenne bele.

Nem órákig, fél órát ent és merült. Mondjuk öreg is, de akkor is az erősítő meg a láda azért teheli. Szokott olyan helyzet lenni mikor az egyetlen energiaforrés az autó, és egész nap járatni nem szeretném. Inkább legyen nagyobb veszteni nem esztek vele, biztosra megyek :(

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes elektronikai problémába futottam bele. Pénteken vettem először észre, azóta csinálja a kocsi. A hátsóablak-fűtés elég lassan kezdte el végezni a dolgát. Majd miután levitte a párát, kicsit később megint lecsapódott, és mikor megnyomtam a bekapcsolóját, nem csinált semmit. Gondoltam a kapcsolója rossz, de nem mert valamiért félreálltam, motor leállít, gyújtás le, majd miután visszaindítottam megint lehetett kapcsolni a hátsóablak fűtést. Aztán volt olyan is, hogy még nem vitte le a párát teljesen, de már nem égett a kapcsolója, viszont még működött, mert láthatóan folyamatosan vitte le a vizet. Miután így "működésképtelenné válik" a kapcsolója, számomra elég fura hibajelenségeket generál: ablakmosó szivattyúja egyáltalán nem működik, az ablaktörlő sebessége mindegyik fokozatban jóval lassabb, valamint a légbefúvásnál is a fokozatok jóval gyengébbek, 4-esen fúj úgy mintha 3-ason lenne. Kb annyit vettem észre, hogy mikor indítás után bekapcsolom a hátsóablak-fűtést, akkor a reléje hangosabban kattan.

Volt már esetleg valakinek hasonló problémája? Miket érdemes átnéznem?

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes elektronikai problémába futottam bele. Pénteken vettem először észre, azóta csinálja a kocsi. A hátsóablak-fűtés elég lassan kezdte el végezni a dolgát. Majd miután levitte a párát, kicsit később megint lecsapódott, és mikor megnyomtam a bekapcsolóját, nem csinált semmit. Gondoltam a kapcsolója rossz, de nem mert valamiért félreálltam, motor leállít, gyújtás le, majd miután visszaindítottam megint lehetett kapcsolni a hátsóablak fűtést. Aztán volt olyan is, hogy még nem vitte le a párát teljesen, de már nem égett a kapcsolója, viszont még működött, mert láthatóan folyamatosan vitte le a vizet. Miután így "működésképtelenné válik" a kapcsolója, számomra elég fura hibajelenségeket generál: ablakmosó szivattyúja egyáltalán nem működik, az ablaktörlő sebessége mindegyik fokozatban jóval lassabb, valamint a légbefúvásnál is a fokozatok jóval gyengébbek, 4-esen fúj úgy mintha 3-ason lenne. Kb annyit vettem észre, hogy mikor indítás után bekapcsolom a hátsóablak-fűtést, akkor a reléje hangosabban kattan.

Volt már esetleg valakinek hasonló problémája? Miket érdemes átnéznem?

reggeli indításnál nekem is csinálja. Egyéb jelenség: műszerfalvilágítás gyengébb, tompított is gyengébb, levegőt is kisebb fokozaton fújja. Többit ami nálad van nem próbáltam még. Ha rögtön indulok kb 200m és erőre kap a világítás és már indul is az ablakfűtés. ha indítok és utána még bemegyek készülődni szoktam nyomni egy gázfröccsöt kb 2500ig akkor megjön a műszerfalon a fények ereje és már nem kapcsol ki az ablakfűtés.

Vill. szerelőmet vártam pont mikor először lemerült az aksi, mert rajtamaradt a világítás. Bebikáztuk és mondta pörgessem meg egy kicsit mert addig nincs töltés alapjáraton, csak utána. A generátor hibája szerinte. Gondolom addig visszaveszi a fogyasztókat az elektronika míg nincs áramutánpótlás. Próbáld ki te is ezt a módszert.

Link to comment
Megosztás:

reggeli indításnál nekem is csinálja. Egyéb jelenség: műszerfalvilágítás gyengébb, tompított is gyengébb, levegőt is kisebb fokozaton fújja. Többit ami nálad van nem próbáltam még. Ha rögtön indulok kb 200m és erőre kap a világítás és már indul is az ablakfűtés. ha indítok és utána még bemegyek készülődni szoktam nyomni egy gázfröccsöt kb 2500ig akkor megjön a műszerfalon a fények ereje és már nem kapcsol ki az ablakfűtés.

Vill. szerelőmet vártam pont mikor először lemerült az aksi, mert rajtamaradt a világítás. Bebikáztuk és mondta pörgessem meg egy kicsit mert addig nincs töltés alapjáraton, csak utána. A generátor hibája szerinte. Gondolom addig visszaveszi a fogyasztókat az elektronika míg nincs áramutánpótlás. Próbáld ki te is ezt a módszert.

Kipróbálom, de eddig nem volt gond, mert a reggeli páralecsapódások miatt mindig azt csináltam hogy beindítottam (semmi gázfröccs), hátsóablak-fűtés be, majd ablaklehúzóval a többi üvegről leszedtem a külső páralecsapódást, addigra már annyira leszedte a hátsóablak-fűtés hogy ki lehetett látni.

Egyébként nekem sem a műszerfalvilágításom, sem a tompítottam nem gyengébb.

Link to comment
Megosztás:

Nem órákig, fél órát ent és merült. Mondjuk öreg is, de akkor is az erősítő meg a láda azért teheli. Szokott olyan helyzet lenni mikor az egyetlen energiaforrés az autó, és egész nap járatni nem szeretném. Inkább legyen nagyobb veszteni nem esztek vele, biztosra megyek :excl:

Az 55 Ah és a 72 Ah között 30 % különbség van. Kisegít ez téged? :(

Link to comment
Megosztás:

Az 55 Ah és a 72 Ah között 30 % különbség van. Kisegít ez téged? :excl:

30% az rengeteg.... gondolj bele hogy 30% lóerő pluszba milyen sok.... :(

Én azt mondom ha valaki meg tud venni egy 72-est akkor tegye! Hátránya nincs belőle semmi max előnye van az más kérdés, hogy ki tudja-e használni.

De pl nekem is jól jön amikor reggel 10-től este 6-ig vagyok az autóban, megy a laptop inverterről, néha rádió, megy az 5" gps-en valami film, esetleg egy kis keringtetést is bekapcsolok és utána is ugyanúgy indul mint előtte.

Az előző 72-esem egyszer sikerült lemeríteni, zene ment az autóban kb 8 órán át és akkor vettem észre, hogy baj van amikor az erősítő (akkor még csak egy) protectelt és nem szólt a mély... be lett bikázva, kereken 1 órát hagytam járni alapjáraton és ment és töltött is annyit, hogy ne legyen gond. (Ja és alapjáraton is tölti az akkut a generátor csak azért írom mert sokan azt szokták írni, hogy nincs értelme alapjáraton hagyni bikázás után mert úgysem tölt.)

Egyébként másik oldalról is meg lehet közelíteni: nem az akkut növelni hanem a fogyasztók áramfelvételét csökkenteni, a megoldás a xenon és a led :lol: A xenon is kevesebbet eszik (35W), a ledek pedig egy izzóhoz képest elenyésző áramfelvétellel rendelkeznek. Műszerfal, helyzetjelző, belsőtér világítás, rendszámtábla világítása és máris sok sok Watt fogyasztás meg is van takarítva.

Pl ha megy a helyzetjelző és a belsőtér világítás az kb: 80W fogyasztás és csak a helyzetjelzők égnek, a műszerfal, fedélzeti, ajtókban 4 izzó és a belsőtér világítás.., ugyanez ledből szerintem nem túlzok ha azt mondom, hogy a 10%-a.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem túlzok ha azt mondom, hogy a 10%-a.

Szerintem még annyi sincs :excl:

Egyébként tudja valaki hogy melyik relé felelős a hátsóablak-fűtésért? A délután felvázolt problémám folyományaként elsőként ezt szeretném leellenőrizni. Aztán jöhet az hogy kevesebb fogyasztó mellett is hasonlót produkál-e. Szerelőm szerint szép kis játék lesz kideríteni mi a ludas. Autóvillamossági végzettsége (is) van úgyhogy hiszek neki...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még annyi sincs :(

Egyébként tudja valaki hogy melyik relé felelős a hátsóablak-fűtésért? A délután felvázolt problémám folyományaként elsőként ezt szeretném leellenőrizni. Aztán jöhet az hogy kevesebb fogyasztó mellett is hasonlót produkál-e. Szerelőm szerint szép kis játék lesz kideríteni mi a ludas. Autóvillamossági végzettsége (is) van úgyhogy hiszek neki...

Ha szerinte nehéz lesz kideríteni, hogy miért nem fűt akkor szerintem vidd máshova :excl:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még annyi sincs :excl:

Egyébként tudja valaki hogy melyik relé felelős a hátsóablak-fűtésért? A délután felvázolt problémám folyományaként elsőként ezt szeretném leellenőrizni. Aztán jöhet az hogy kevesebb fogyasztó mellett is hasonlót produkál-e. Szerelőm szerint szép kis játék lesz kideríteni mi a ludas. Autóvillamossági végzettsége (is) van úgyhogy hiszek neki...

Ha a gázfröccs működik akkor szerelőm szerint generátor. Ő is autóvillamosságis.

Link to comment
Megosztás:

Ha szerinte nehéz lesz kideríteni, hogy miért nem fűt akkor szerintem vidd máshova :(

Nem az a baj hogy nem fűt... :excl:

Régebben úgy vettem észre, hogy magától kikapcsol a hátsóablak-fűtés. Miután leszedte a párát + x idő. Vagy alapból x ideig megy csak és ez az x idő tuti alatt leszedi a párát? Jól emlékszem?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem időre dolgozik hanem hőmérsékletre amit a tükröknél mér és ha elérte akkor kapcsol ki, de lehet csak álmodtam :excl:

Akkor viszont alapos hóesésben télen, -10°C-ban ugyanannyi idő alatt fűti föl a tükröt, mint +10°C-ban, esőben. Meg mi van azokkal, akiknek nincs tükörfűtésük? Szerintem inkább megy időre, de 100%-ig biztos én sem vagyok. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem az a baj hogy nem fűt... :excl:

Régebben úgy vettem észre, hogy magától kikapcsol a hátsóablak-fűtés. Miután leszedte a párát + x idő. Vagy alapból x ideig megy csak és ez az x idő tuti alatt leszedi a párát? Jól emlékszem?

15 percig megy. Kezelési kézikönyvben a pdf 88. oldala

Link to comment
Megosztás:

15 percig megy. Kezelési kézikönyvben a pdf 88. oldala

Köszi :excl: Nálam most nem tudom mennyi ideig megy, de miután kikapcsolna, a visszajelző lámpája kikapcsol, és még működik tovább és nem kapcsolható. Ilyenkor van az, hogy a többi fogyasztóm (nem mind, csak a légbefúvó, az ablaktörlő és az ablakmosó szivattyúja) nem, vagy csak kevésbé működik. Remélem csak a relével lesz gond...

Most olvasom a szerelési kézikönyvben hogy a hátsóablak-fűtést (is) az univerzális időtartammérő (multitimer) vezérli. Legalábbis a működési idejét.

Szerk: Közben azt is megtaláltam melyik relé felelős a hátsóablak-fűtésért

Link to comment
Megosztás:

Nekem a hátsó ablak fűtés szinte biztos hogy nem meghatározott ideig megy!Ha kevésbé párás,max 5 perc,ha vizes,akkor jóval tovább!Ha kikapcsol pár perc után és benyomom,újra világít az izzó benne!Nem hiszem hogy akkor is menne tovább 15 percig ha nem világít az izzó!

Lehet ez így,ha a kezelésiben 15 perc van írva? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy akkor is menne tovább 15 percig ha nem világít az izzó!

Épp ez a bajom, hogy most akkor is ment mikor nem világított (nem én kapcsoltam ki, és jóval hamarabb lekapcsolt a kapcsoló alapján mint régebben egyébként normálisan szokta), és miután magától kikapcsolt (a kapcsoló szerint) utána már nem tudtam kapcsolgatni, csak gyújtás levétele után.

Link to comment
Megosztás:

Épp ez a bajom, hogy most akkor is ment mikor nem világított (nem én kapcsoltam ki, és jóval hamarabb lekapcsolt a kapcsoló alapján mint korábban), és miután magától kikapcsolt (a kapcsoló szerint) utána már nem tudtam kapcsolgatni, csak gyújtás levétele után.

Értem,én a saját példámra írtam hogy 5 perc után kikapcsol és nem hiszem hogy mint a kézikönyvben írva van,még 10 percet menne az izzó világítása nélkül!

Övfeszítőhöz ért valaki?Állítólag egy újra forrasztással javítható lenne a légzsák hibám,de ez a 6000Ft-os kérdésbe nem fért bele már,hogy elárulják

hogy hol!Övfeszítő csatlakozó! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Értem,én a saját példámra írtam hogy 5 perc után kikapcsol és nem hiszem hogy mint a kézikönyvben írva van,még 10 percet menne az izzó világítása nélkül!

Övfeszítőhöz ért valaki?Állítólag egy újra forrasztással javítható lenne a légzsák hibám,de ez a 6000Ft-os kérdésbe nem fért bele már,hogy elárulják

hogy hol!Övfeszítő csatlakozó! :excl:

nálam világít is 15 percet mert kb annyi mire hazaérek és vagy épp kikapcsol vagy még mindig szokott menni. Ha meg lekapcsol idő elött akkor kell neki a gázfröccs és megjönnek a fények utána vissza is tudom kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Értem,én a saját példámra írtam hogy 5 perc után kikapcsol és nem hiszem hogy mint a kézikönyvben írva van,még 10 percet menne az izzó világítása nélkül!

Övfeszítőhöz ért valaki?Állítólag egy újra forrasztással javítható lenne a légzsák hibám,de ez a 6000Ft-os kérdésbe nem fért bele már,hogy elárulják

hogy hol!Övfeszítő csatlakozó! :excl:

biztos az övfeszítő a hibás? az ülés alatti oldallégzsák is gyakran lesz kontakthibás és ott kell forrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.