Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Amit irtatok a csatlakozo nálam érdekes modon fekete..))

azon kivül még kettő van egy zöld csati meg egy nem tom milyen szinű de ezek nem vég csatik hanem toldatok.

A fekete csatlakozon a felső sorban az első kettő ponton nincs is tüske

Összekötöttem az 5 öst és a 6ost gyujtás fel de semmi....

Tanácstalan vagyok. Lehet opel szerviz huzatással..???

És még mindig csak a Program felirat van a kijelzőn és nem indul a gép.

Ötletek??

Link to comment
Megosztás:

Ha jót kötöttél össze, és ugy tünik jót, akkor a műszerfalon a motor kontroll lámpának villognia kéne azt kell számolnod. A másik 2 vezeték az ablakemelőé ha jól emléxem.

Szólj ha sikerül és írd mit villogott, anélkül csak annyit tudok kérdezni, hogy tuti van benn benzin?

Link to comment
Megosztás:

Van már vagy öt éve hogy megcsináltuk a leömlőt, és semmi baja. Ingyen csináltuk meg, és levettük, mert vagy két tőcsavar el volt törve, ebből az egyik a hengerfej síkja alá vagy 2mm-re. Jó volt kiszedni.

Mennyinél cserélsz te vezérlést?

Vezérlés cseréig nekem még van 10e kilométer... akkor az is idén lesz :)

Kutyacsontok nekem tavaly cserélve lettek a prágai utak után (prága belvárosa katasztrófa még magyar szemmel is de nagyon durván) de most mintha megint az csörögne, majd megnézem ha lesz kedvem :D

Leömlő: kérdeztem szerelőt de elmondta, hogy nem tuti megoldás mert elrepedhet újra. Neked még bírja most is? Mennyiért csináltattad? Levették hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Pedig ha rá adod a gyújtást annak kéne világítania. Csak beindulás után alszik el, hisz akkor tudja leellenőrizni hogy nincs hiba.

Hello Gyujtás után nem világít a check engine lámpa.. Asszem eddig szokott. Motor indult aztán aludt el.

Nem értem ezt az egészet. Most is gyujtás program jelzés a képernyőn indito forog de semmi..

Ötlet?

Opel szerviz 100 ezer???

Link to comment
Megosztás:

Van már vagy öt éve hogy megcsináltuk a leömlőt, és semmi baja. Ingyen csináltuk meg, és levettük, mert vagy két tőcsavar el volt törve, ebből az egyik a hengerfej síkja alá vagy 2mm-re. Jó volt kiszedni.

Mennyinél cserélsz te vezérlést?

60e

Link to comment
Megosztás:

Hello Gyujtás után nem világít a check engine lámpa.. Asszem eddig szokott. Motor indult aztán aludt el.

Nem értem ezt az egészet. Most is gyujtás program jelzés a képernyőn indito forog de semmi..

Ötlet?

Opel szerviz 100 ezer???

Ezek alapján akkor az immora is lehet gondolni, nem? Ha az immo tilt, akkor is a check engine lámpa villog(na, ha működne a te esetedben).

Először is cserélj ott egy izzót, hogy az ECU tudjon veled kommunikálni. Ha az nem segít, akkor ECU-t, mert ha az nem működik, akkor értelemszerűen nem is tud neked hibát jelezni (nekem a kadettom csinálta ezt, hogy nem indult, és ECU hibás volt, de nem emlékszem világított-e a checkengine lámpa).

Link to comment
Megosztás:

Multkor faterral voltam, megállította a rendőr, szolt hogy nem világít a bal első majd cserélje. Megköszöntük és elengedett. Baján nem szokásuk büntetni, inkább csak szólnak. Fél éve lejárt jogsival is elengedtek. Igaz 2 héttel később megláttak és jöttek utánam, de addigra már rendben volt.

Nálam is generátor probléma van, mint már írtam. Kelly az a generátor lehet érdekelni fog.

Költeni nekem is lesz mit: Műszaki februárban, generátor cser, centrálvezérlő csere vagy riasztó, magnó ami kezeli a telóm és kormányról is megy, az oldalán a díszcsíkok és végül téligumi ősszel mert nem érzem ezeket biztonságosnak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Mi lehet a probléma ha a következők történnek:

1) Világítás felkapcsolva motor akár jár akár nem és az ajtót (mindegy melyiket) kinyitom néha csak hang jelzés de néha még villog is a műszerfal fel-le.

2) Irányjelző megy (mindegy merre) ajtó kinyit index folyamatosan világít és nem lehet kikapcsolni ajtó becsuk kikapcsol

3) Motor jár, belső világítás felkapcsol index nem megy csak folyamatosan világít, belső világítás lekapcsol, kikapcsolható az index

Oda jutottam, hogy a belső világítás kavar be az elektronikába mert mind a három esetben világít ugye?

A kérdés hogy mihez nyúljak, hol keressek hibát?

Segítséget kérnék ha már tapasztalt ilyet vagy tudja mi a baj

Előre is Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Mi lehet a probléma ha a következők történnek:

1) Világítás felkapcsolva motor akár jár akár nem és az ajtót (mindegy melyiket) kinyitom néha csak hang jelzés de néha még villog is a műszerfal fel-le.

2) Irányjelző megy (mindegy merre) ajtó kinyit index folyamatosan világít és nem lehet kikapcsolni ajtó becsuk kikapcsol

3) Motor jár, belső világítás felkapcsol index nem megy csak folyamatosan világít, belső világítás lekapcsol, kikapcsolható az index

Oda jutottam, hogy a belső világítás kavar be az elektronikába mert mind a három esetben világít ugye?

A kérdés hogy mihez nyúljak, hol keressek hibát?

Segítséget kérnék ha már tapasztalt ilyet vagy tudja mi a baj

Előre is Köszi

Nekem is volt hasonló furcsaság: Menet közbe belsővilágítás fel-felvillan, ha irányjelző megy akkor vele ellentétesen villog, majd kb 20km után már folyamatosan világít.,illetve irányjelzőre villog.Csak a középső lámpa, ajtóknál nem. Lehúztam, majd 2-3 hónap mulva mikor villszerelőhöz vittem az autót előtte visszadugtam hogy majd megcsinálja, de jó volt és azóta sincs semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

nekem most olyan furcsaság van a kocsiban, hogy minden hideg indításnál (lehet melegnél is) picit halványabb a belső és külső világítás, az ablakfűtés pedig be se kapcsol. Aztán ha adok neki egy gázt akkor 2500 fordulat felett minden kivilágosodik és az ablakfűtés is működik. Utána semmi gond, csak 1x kell adni neki kakaót.

Mitől lehet ez? Addig nem zavar, amíg ennyitől megoldódik a gond..

Link to comment
Megosztás:

nekem most olyan furcsaság van a kocsiban, hogy minden hideg indításnál (lehet melegnél is) picit halványabb a belső és külső világítás, az ablakfűtés pedig be se kapcsol. Aztán ha adok neki egy gázt akkor 2500 fordulat felett minden kivilágosodik és az ablakfűtés is működik. Utána semmi gond, csak 1x kell adni neki kakaót.

Mitől lehet ez? Addig nem zavar, amíg ennyitől megoldódik a gond..

Én kérdeztem ugyanezt ősszel. A villamosságszerelőm szerint addig nincs töltés, de nem lett kimérve meg semmi. Szerinte a generátor hibája. A probléma még mindig fennáll, nem volt vele semmi gond. Ill mikor pár napig csak a faluban jártam vele és sokat is állt lemerült az aksi. feltöltöttem és azóta jó.

Azért fura hogy pont 2500nál neked is.

Link to comment
Megosztás:

nekem most olyan furcsaság van a kocsiban, hogy minden hideg indításnál (lehet melegnél is) picit halványabb a belső és külső világítás, az ablakfűtés pedig be se kapcsol. Aztán ha adok neki egy gázt akkor 2500 fordulat felett minden kivilágosodik és az ablakfűtés is működik. Utána semmi gond, csak 1x kell adni neki kakaót.

Mitől lehet ez? Addig nem zavar, amíg ennyitől megoldódik a gond..

Esetleg a generátor feszültségszabályzója? Lehet hogy amíg nem éri el a 2500-as fordulatot a motor, addig nem termel elég áramot, vagyis egyáltalán nem tölt, és gázfröccs után kezd el, mert akkor generál elég áramot. És a fogyasztók addig nem mennek mind, illetve teljes funkcionalitással míg csak az akksiról megy az autó.

Hétvégén nekem ugyanez volt. Vagyis mivel egyáltalán nem töltött a generátor, ezért az elektronika sorba elkezdte lekapcsolni az elektromos dolgokat míg az akksi bírta. Kezdte a hátsóablakfűtéssel, majd jött az ablaktörlő sebessége, levegőbefújó venti sebessége, ABS sem ment, majd műszerfal-világítás, sőt, a műszeregység sem ment a végén.

Mindenesetre ki kellene mérned/mérnetek hogy a gázfröccs előtt van-e töltés. Én a szombati esetemen után ezt gyanítom az esetetekben.

Sőt amit már korábban írtam én is a fogyasztók teljesítménycsökkenésével kapcsolatban, az már lehet hogy a generátor haldoklásának előjele volt.

Link to comment
Megosztás:

99,9% hogy a generátorodban szállt el a dióda híd, vagy valamelyik dióda láb engedte el magát. Nálam ez utóbbi volt és pont ugyanezt csinálta.

nekem most olyan furcsaság van a kocsiban, hogy minden hideg indításnál (lehet melegnél is) picit halványabb a belső és külső világítás, az ablakfűtés pedig be se kapcsol. Aztán ha adok neki egy gázt akkor 2500 fordulat felett minden kivilágosodik és az ablakfűtés is működik. Utána semmi gond, csak 1x kell adni neki kakaót.

Mitől lehet ez? Addig nem zavar, amíg ennyitől megoldódik a gond..

Link to comment
Megosztás:

nekem most olyan furcsaság van a kocsiban, hogy minden hideg indításnál (lehet melegnél is) picit halványabb a belső és külső világítás, az ablakfűtés pedig be se kapcsol. Aztán ha adok neki egy gázt akkor 2500 fordulat felett minden kivilágosodik és az ablakfűtés is működik. Utána semmi gond, csak 1x kell adni neki kakaót.

Mitől lehet ez? Addig nem zavar, amíg ennyitől megoldódik a gond..

Szia! szén kefe lesz a ludas ,majd a fesz .szab. Általában igy szokott .én ezt végig csináltam ,és be gurultam ,vettem egy zsír ujjat 27.000-ért ,azóta semmi gond. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Na fejlemény. Az immobilisert mondták hogy az lehet a gondd. Azt mondta a srác hogy a potkulccsal kéne inditani. Nem sikerült. A kulcsokkal minden rendben.

HOgy lehet kiütni az immot?

Vmi ötlet?

Egy Opelek lopására szakosodott ismi biztosan tudna segíteni :D

Link to comment
Megosztás:

tölteni biztos tölt a generátor, mert az akku mindig zöld és nem merül le még hidegben sem 1hét állás után se. és az is biztos, hogy csak első indulásnál kell neki a nagyobb fordulat, utána alapjáraton is minden tökéletesen működik tovább.

pont fél éve lett felújítva, persze kérdés mit végeztek el, mert sajnos az egy szar bagázs aki csinálta... de csak ők voltak a közelben.. :/ (3.kerület, csillaghegyi autószerviz a hét megálló mellett - kerülje el aki tudja) azt mondták cserélve lett rajta egy két dolog, már nem tudom mi...

99,9% hogy a generátorodban szállt el a dióda híd, vagy valamelyik dióda láb engedte el magát. Nálam ez utóbbi volt és pont ugyanezt csinálta.

és ezt lehet cserélni, ha igen milyen összegű a tétel?

Link to comment
Megosztás:

Aki nem tudná... Reggel motor indit.. beindul és le is állt. Kijelzőn a program felirat olvasható. Akksi benzin ok önindítio forgat semmmi.

Potkulcs proba semmmi.

Ma beszéltem egy kulcsmásolos emberkével aki ellenorizte a kulcsokban a chip-eket minden ok.

Azt mondta az immo tiltott Holnap jön remélem beprogramozza. Remélem nem kerül sokba. Ha ez a baja egyáltalán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.