Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Szívtam ma a légzsákkal. Valamelyik reggelre első indításkor úgy maradt a légzsáklámpám. Na mondom faca megint a kormány alatti átvezető gyűrű kontaktos. Hoztam egyet betettem de nem az volt. Vagy ötször leszedtem a kormányt. Nagy nehezen kiderítettük, hogy az indító elektronika adta meg magát. "vezető oldali srs ellenállás túl nagy. Hoztam egyet, ami egy légzsákos volt :lol: :D hoztam egy másikat ami két légzsákos, de vagy tíz hiba üzenetet írt ki a gép hogy légzsák robbant övfeszítő robbant stb B) :D .Jövő hét folyt köv.....

Link to comment
Megosztás:

Szívtam ma a légzsákkal. Valamelyik reggelre első indításkor úgy maradt a légzsáklámpám. Na mondom faca megint a kormány alatti átvezető gyűrű kontaktos. Hoztam egyet betettem de nem az volt. Vagy ötször leszedtem a kormányt. Nagy nehezen kiderítettük, hogy az indító elektronika adta meg magát. "vezető oldali srs ellenállás túl nagy. Hoztam egyet, ami egy légzsákos volt :lol: :D hoztam egy másikat ami két légzsákos, de vagy tíz hiba üzenetet írt ki a gép hogy légzsák robbant övfeszítő robbant stb B) :D .Jövő hét folyt köv.....

Óvatosan a légzsákkal :D

http://indavideo.hu/video/Legzsak_teszt_1

Link to comment
Megosztás:

Szépen repül a csávó :lol: Annakidején mi is robbantottunk fel egy G astra légzsákot. Elég durva volt. Nem gondoltam hogy ilyen nagyot szól. Amúgy az enyém is jó lett. A harmadik indító lett jó hozzá. És még gépre se kellett tenni mert rádugás után elaludt a hibalámpa. Mondjuk még az akksit sem kötöttem le, gondoltam úgy is gépre kell tenni. B)

Óvatosan a légzsákkal :D

http://indavideo.hu/video/Legzsak_teszt_1

Link to comment
Megosztás:

Szépen repül a csávó :lol: Annakidején mi is robbantottunk fel egy G astra légzsákot. Elég durva volt. Nem gondoltam hogy ilyen nagyot szól. Amúgy az enyém is jó lett. A harmadik indító lett jó hozzá. És még gépre se kellett tenni mert rádugás után elaludt a hibalámpa. Mondjuk még az akksit sem kötöttem le, gondoltam úgy is gépre kell tenni. B)

Akkor szerencsére megoldódott a légzsákproject :D

Link to comment
Megosztás:

Meg oldódott bár nem tudom mi a franc lett vele. Talán öreg volt és elfáradt a nagy figyelésbe hogy mikor kéne nyitni a légzsákot. :D . Bár jobb lett volna ha nem pont vezérlés csere után csinál nekem ilyet!

Akkor szerencsére megoldódott a légzsákproject :lol:
Link to comment
Megosztás:

Bekerültek a B2-es lámpák:

total_before-after_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

close_before-after_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gyönyörűek, bár nem önfeledt a boldogságom. Sztori később....

B2 -es Valeo lámpát szereltem be a régi megvakultak helyére.

Nekem is sikerült bár a csati nem stimmelt így maradt a sarus megoldás.

Sajnos a régi magasságállító motor sem megy be az új lámpába.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nem a vezérléssel függ össze, csak rosszkor jött elő. Ezzel a hibával lehetett volna még menni, de amilyen szerencsém van pont most jött volna belém valami barom. Én szeretem ha minden működik a kocsiban, ha már benne van.Főleg egy ilyen dolog. Amúgy 6000ft volt az indító ára, szóval nem olyan vészes. Látom neked is olyan a motorod mint az enyém. Ha rám hallgatsz az Unixban veszed meg az Unix saját márkás szettjét. Jó áron van és van benne egy Gates szíj, egy kanadai gyártmányú szíjfeszítő meg 2 darab vezető görgő. Amiket kiszedtem belőle is ugyan ilyenek voltak, és nem voltak vészes állapotban. Tehát akkor ez is el kell menjen 60-65 ezret. Amúgy a hosszbordás szíjat rosszabb volt kicserélni mint az összes vezérlést. Ki kellett emelni a motort a jobb oldali bölcsőből. Két ember vagy 3 pajszer kellett hozzá, meg egy kis ima hogy a motortartó csavar meglazuljon, és ne törjön. :D Ja meg nézd meg a hosszbordás szíj feszítő görgőt is milyen állapotban van, mert szerintem mióta ment az autó az enyémen nem volt cserélve. Az + 6000ft

Lassan nekem is vezérlés csere, remélem nálam nem hasonlóan fog alakulni a dolog. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a központi kijelző csatlakozójánál melyik az a kábel, amelyik rádiótól jön, és azt vezérli, hogy kikapcsolt rádiónál a dátumot írja ki? Nem gyári rádióm van és szeretném, ha a dátumot mindig kiírná. Ha a rádiónál kötöm ki a megfelelő vezetéket, az nem jó mert a rádió antennájának az erősítőjének is az kábele.

A síma kis kijelzőm van egyébként, sárga csatlakozóval.

Köszi!

Bazsó

Nekem is ilyen problemam van de ha kikapcsolom a radiot akkor is hianyosan mutat,van lehetoseg javitani vagy mas kell?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Vasárnap leállítottam az autóm (vectra b2 2.0 CDX) és tegnap reggel indultam volna vele, de se kép, se hang. Annyira nem volt áram a kocsiban, hogy az elakadásjelző sem villogott. Minden néma. Akksit kivettem, töltöttem kb. 9 órán át (érdekes, hogy az automata töltő kb. 3 óra töltés után azt mutatta, hogy fel van töltve). Multival rámérte, 14V volt. Éjszakára kiraktam a hidegbe, kíváncsian vártam a reggelt. Ma reggel megmértem és szintén 14V volt. Beraktam a kocsiba, lett belső világítás és gyújtás. A computer is elindult. Vártam míg az elektromotorok elhallgatnak, majd indítási próba. Igenám, de rögtön eltűnt megint az áram. Csak gyenge fogyasztók mennek.... Akksira rámértem, épphogy 12V volt, terhelés nélkül...

Most töltöm megint az akksit, hátha...

A kérdésem az volna, hogy az akksival lehet gond? Mélykisülés esetleg?

Köszönöm a válaszokat!

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen problemam van de ha kikapcsolom a radiot akkor is hianyosan mutat,van lehetoseg javitani vagy mas kell?

Hiányosan az azt jelenti hogy nem mutat minden számot vagy csak részeket belőle vagy hiába kapcsolod ki a rádiót,akkor sem jelenik meg

a dátum kijelzés?Ha az első verzió,akkor tudok egy szerelőt,aki javít ilyeneket,ha a második,akkor seth vagy aki már megcsinálta megírja biztos hogy

melyik kábellel mit kell tenni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most töltöm megint az akksit, hátha...

Üdv!

Nagyon nem értek az elektromossághoz,de ha van ismerős,barát akinek az akkumulátorának kipróbálásával minden rendben van az autódban

akkor már meg is van a hiba forrása!Talán ez a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás!

Kivéve ha mindjárt írja valaki itt hogy ő is így járt és az akksi ment is a szemétbe! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Vasárnap leállítottam az autóm (vectra b2 2.0 CDX) és tegnap reggel indultam volna vele, de se kép, se hang. Annyira nem volt áram a kocsiban, hogy az elakadásjelző sem villogott. Minden néma. Akksit kivettem, töltöttem kb. 9 órán át (érdekes, hogy az automata töltő kb. 3 óra töltés után azt mutatta, hogy fel van töltve). Multival rámérte, 14V volt. Éjszakára kiraktam a hidegbe, kíváncsian vártam a reggelt. Ma reggel megmértem és szintén 14V volt. Beraktam a kocsiba, lett belső világítás és gyújtás. A computer is elindult. Vártam míg az elektromotorok elhallgatnak, majd indítási próba. Igenám, de rögtön eltűnt megint az áram. Csak gyenge fogyasztók mennek.... Akksira rámértem, épphogy 12V volt, terhelés nélkül...

Most töltöm megint az akksit, hátha...

A kérdésem az volna, hogy az akksival lehet gond? Mélykisülés esetleg?

Köszönöm a válaszokat!

Sanyi

Ez az akksi kukás, vegyél másikat. Ilyen egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Ja az akksid zárlatos. :D Vidd el egy olyan emberkéhez akinek van terhelővillája, és mindjárt megmondja hogy jó-e vagy sem.

Köszi Fort és Adam! Én is akksira gondoltam, de bele is ültették a bogarat a fülembe, hogy lehet valami zárlatos a kocsiban stb... Holnap akksivétel :lol:
Link to comment
Megosztás:

Kérdezném hogy kb mennyiért javítanak egy ilyen kijelzőn szegmenseket?N

ekem sima mono sárga fekete van.

Sajnos nem olcsón csinálja,akit tudok!Utoljára 8-10e Ft volt,ami már szinte egy kijelző ára :lol:

de garanciát vállalt rá hogy működni is fog sokáig és eddig (kb.4-5 hónapja) minden rendben van az enyémmel!

Ha érdekel,holnap megkérdezhetem az aktuális árat!

Nekem egy kicsit jobb áron csinálta,így érdemes volt megcsináltatnom és nem rendelnem egy másikat!

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nem a vezérléssel függ össze, csak rosszkor jött elő. Ezzel a hibával lehetett volna még menni, de amilyen szerencsém van pont most jött volna belém valami barom. Én szeretem ha minden működik a kocsiban, ha már benne van.Főleg egy ilyen dolog. Amúgy 6000ft volt az indító ára, szóval nem olyan vészes. Látom neked is olyan a motorod mint az enyém. Ha rám hallgatsz az Unixban veszed meg az Unix saját márkás szettjét. Jó áron van és van benne egy Gates szíj, egy kanadai gyártmányú szíjfeszítő meg 2 darab vezető görgő. Amiket kiszedtem belőle is ugyan ilyenek voltak, és nem voltak vészes állapotban. Tehát akkor ez is el kell menjen 60-65 ezret. Amúgy a hosszbordás szíjat rosszabb volt kicserélni mint az összes vezérlést. Ki kellett emelni a motort a jobb oldali bölcsőből. Két ember vagy 3 pajszer kellett hozzá, meg egy kis ima hogy a motortartó csavar meglazuljon, és ne törjön. :D Ja meg nézd meg a hosszbordás szíj feszítő görgőt is milyen állapotban van, mert szerintem mióta ment az autó az enyémen nem volt cserélve. Az + 6000ft

Az az igazság, hogy én itt győrben a 4Jet-ben vásárolok, mert nagyon korrektek és segítőkészek mindig, valamint ha kéred, számla nélkül adják az árút, de számlával is olcsóbbak a többieknél. Vezérlésnél én csak azt szoktam nézni, hogy a vezműszíj eredeti Gates legyen, ne más és főleg ne hamisított Gates Kínából. Én 50.000-nél mindig lecserélem, mert 99%-ban pályán megyek és bizony 140-150-es tempóval. Biztos ami biztos alapon. Ezért nem rakok bele pl. olcsó olajat sem. Amúgy hosszbordásszíjat nekem is cserélni illene már, de pont azért amit leírtál, húzom halasztom. Kuka voltam, mert motorcserénél könnyen megtehettem volna :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem az volna, hogy az akksival lehet gond? Mélykisülés esetleg?

Olyat neked korábban nem produkált a kocsi, hogy pl lassabban ment az ablaktörlő, előbb kikapcsolt a hátsóablakfűtés amit utána nem lehetett visszakapcsolni, max fokozaton 1-es fokozatú tempóval fújta be a levegőt a légbefúvó, stb.?

Mert nekem régebben csinált ilyet olykor-olykor, majd relatív egyre gyakrabban, és végül ott kaptam észbe mikor menet közbe már annyira nem volt töltésem, hogy a motorvezérlő nem tudta normálisan tenni a dolgát. A generátorom ugyanis megadta magát... És a végkifejlet közben jöttem rá, hogy valószínű a korábbi eseteknél a vezérlő elkezdte lekapcsolgatni a nagyobb, nem épp fontos elektromos fogyasztókat (ablakfűtés, stb...), és ez mind-mind a generátor halálának előjele volt. Szerencsére nem halt meg, szervcserével meg lett mentve :lol: Szerencsére az akksim is túlélte.

Úgyhogy ha meglesz az új akksid, mindenképp mérj töltést!

Link to comment
Megosztás:

Olyat neked korábban nem produkált a kocsi, hogy pl lassabban ment az ablaktörlő, előbb kikapcsolt a hátsóablakfűtés amit utána nem lehetett visszakapcsolni, max fokozaton 1-es fokozatú tempóval fújta be a levegőt a légbefúvó, stb.?

Mert nekem régebben csinált ilyet olykor-olykor, majd relatív egyre gyakrabban, és végül ott kaptam észbe mikor menet közbe már annyira nem volt töltésem, hogy a motorvezérlő nem tudta normálisan tenni a dolgát. A generátorom ugyanis megadta magát... És a végkifejlet közben jöttem rá, hogy valószínű a korábbi eseteknél a vezérlő elkezdte lekapcsolgatni a nagyobb, nem épp fontos elektromos fogyasztókat (ablakfűtés, stb...), és ez mind-mind a generátor halálának előjele volt. Szerencsére nem halt meg, szervcserével meg lett mentve :lol: Szerencsére az akksim is túlélte.

Úgyhogy ha meglesz az új akksid, mindenképp mérj töltést!

Köszi szépen! Tavaly szeptember óta van nálam az autó, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Ködlámpák is mentek, ablakfűtés egymás után többször is kapcsoltam (ha kellett). Köszönöm az észrevételt, ha bent lesz az új akksi, mindenféleképpen nézek töltést!

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy én itt győrben a 4Jet-ben vásárolok, mert nagyon korrektek és segítőkészek mindig, valamint ha kéred, számla nélkül adják az árút, de számlával is olcsóbbak a többieknél. Vezérlésnél én csak azt szoktam nézni, hogy a vezműszíj eredeti Gates legyen, ne más és főleg ne hamisított Gates Kínából.

Azt honnan állapítod meg hogy eredeti Gates, vagy kínai? :lol:

Mert én is Gates-t tervezek bele rakni majd, ha arra kerül sor.

Egyébként gyárilag 120 ezer km vagy 8 év a csere intervallum. Egy Gates szíjjal mennyit mehet el biztonságosan szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.