Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Benzinesben minimum 100A-os van.

Megvan a diagnózis... :D Elfosta magát az egyik dióda, és leégett az egyik tekercs az állórészen. Szóval diódahíd és komplett tekercs csere volt.

Remélem most 100-150 ezer km-ig nem lesz vele gond. A szerelő szerint alulméretezett (70 Amper), főleg az utóizzítás készíti ki hosszú évek alatt.

Egyébként reggel, amikor indítottam, nem volt töltés, és kb 3 mp-ig volt utóizzítás. Utánna kapcsolt is ki egyből. Kissé egyenetlenül járt a motor, és kopogósabb volt mint máskor.

Link to comment
Megosztás:

Láttam nyugi azért írtam így. De várjál mielőtt megveszed a hangszóród, mert a 165 nem megy be a 130-as helyére átalakítás nélkül! Magyarán mondva vágni kell ki a lemezből. Ha nem akarsz kinlódni, akkor inkább 130 vegyél.

Sikerült találnom első hangszórókat!Hertz DCX 165-öt vettem végül!A jobb oldalit szereltem csak egyenlőre be,mert éjjeles után már nem volt kedvem bohóckodni a hidegben,de szépen szól!Fejjel lefelé raktam be,mert gyári kábel olyan rövid hogy csak így ér el a csatlakozóhoz,de a tavasszal

rá szeretném kötni úgy is az erősítőre,amihez már megvannak a kábelek is!Ma akartam a bal elsőt is bekötni,de végre megint esett egy kis hó :D

Mostanában elég sok volt a generátoros,töltéses hiba!A tél-hideg is rásegít erre?

Link to comment
Megosztás:

40e ? hát az mit tud az a szerelő ? :D,mint irtam a vaterán van 25.000 ,le veszed a régit ,fel rakod az ujjat és nyersz 15000 FT :

Tudom, gondolkodtam rajta én is. Mérlegeltem a dolgokat. Lehetőségek:

1.) Leütöm vaterán, jó esetben péntekre megjön. De lehet, hogy csak hétfőre. Addig malmozok otthon, mert 3-4 napon keresztül máshogy nem tudom megoldani a munkába járást. Ez 3-4 nap szabadság. Megjön a cucc, újabb 1 nap, mire beszerelem. A hideg, akna nélküli garázsomban, 0 fokban. Megvan 25+ postaköltségből. Plusz egy kis szentségelés, esetleg megfázás, nátha :lol:

2.) Vagy betolom a szerelőhöz, aki korrektül megjavítja, arra az egy napra megoldom a munkába menetet. Megúszom szabadság nélkül (ez is pénz)

Te melyiket választottad volna? :D

Valahogy az sejlett fel, amikor decemberben spórolni akartam 500 Ft-ot azzal, hogy otthon mosom le a kocsit, és nem mosóban. MEg is tettem, de a talaj úgy felázott az autó alatt, hogy belesüllyedtem a sárba, nagy nehezen kitoltuk, de a nyektetés közben összetörött az index búrám. Az 500 Ft spórolásból lett 2000 Ft költség :)

Inkább amiatt vagyok mérges, hogy a dióda hidat nem cseréltem ki már korábban, hiszen már régóta gyengélkedett. Akkor a tekercset megúsztam volna.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem olyat vettél, amiben külön van a magas? Azt betehetted volna a gyári helyére. Az is olyan 14 körül van. Generátornál lehet van köze a télnek, hogy ilyenkor adja meg magát végleg. Csak gondolj arra, hogy megy a lámpád du 4 óta, meg fűtés, meg magnó, meg hátsóablak fűtés stb. Mondjuk az akksira azt mondják, hogy nyáron megy tönkre csak télen, a hidegben hal meg teljesen.

Sikerült találnom első hangszórókat!Hertz DCX 165-öt vettem végül!A jobb oldalit szereltem csak egyenlőre be,mert éjjeles után már nem volt kedvem bohóckodni a hidegben,de szépen szól!Fejjel lefelé raktam be,mert gyári kábel olyan rövid hogy csak így ér el a csatlakozóhoz,de a tavasszal

rá szeretném kötni úgy is az erősítőre,amihez már megvannak a kábelek is!Ma akartam a bal elsőt is bekötni,de végre megint esett egy kis hó :D

Mostanában elég sok volt a generátoros,töltéses hiba!A tél-hideg is rásegít erre?

Link to comment
Megosztás:

Miért nem olyat vettél, amiben külön van a magas? Azt betehetted volna a gyári helyére. Az is olyan 14 körül van. Generátornál lehet van köze a télnek, hogy ilyenkor adja meg magát végleg. Csak gondolj arra, hogy megy a lámpád du 4 óta, meg fűtés, meg magnó, meg hátsóablak fűtés stb. Mondjuk az akksira azt mondják, hogy nyáron megy tönkre csak télen, a hidegben hal meg teljesen.

Mert nem volt hozzá magas és mondhatni NAGYON olcsón tudtam ezt megvenni!Legközelebb ha jó áron lesz úgy is szeretnék 2 db 13-ast hátra venni

és akcióban talán megkapom a csipogókat is akkor!

Szóval ilyenkor nagyobb terhelésnek van kitéve,ami hamarabb haza is vághatja!Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Adam1 plusz én. Az sok? :lol: Vagy esetleg kihagytam valakit? :D

Sok,az arányokat nézve :D de más is írt töltési hibákról,vagy rosszul emlékszem?Én is írtam a lassan működő ablaktörlőről,hátsó ablakfűtés későn kapcsolásáról,ami lehet igaz más miatt is,de nem szeretnék 30-40-et generátor felújításra vagy vételre költeni!Ez miatt aggódom,ez gondolom érthető!

Mérni meg a rossz multiméterem miatt nem tudtam egyenlőre!

Link to comment
Megosztás:

Sok,az arányokat nézve :D de más is írt töltési hibákról,vagy rosszul emlékszem?Én is írtam a lassan működő ablaktörlőről,hátsó ablakfűtés későn kapcsolásáról,ami lehet igaz más miatt is,de nem szeretnék 30-40-et generátor felújításra vagy vételre költeni!Ez miatt aggódom,ez gondolom érthető!

Mérni meg a rossz multiméterem miatt nem tudtam egyenlőre!

Lehet, hogy a te autód már túlvan rajta. Egyébként hogyha szarakodik a diódahíd, akkor érdemes kicserélni mielőtt úgy nem jár, mint én, hogy elfossa magát, rövidre zár, és leég a tekercs. Isuzunál erre viszonylag könnyű rájönni, mert szarakszik miatta a fordulatszámmérő pl esőben ha vizet kap, vagy ha nagyon párás a levegő.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a te autód már túlvan rajta. Egyébként hogyha szarakodik a diódahíd, akkor érdemes kicserélni mielőtt úgy nem jár, mint én, hogy elfossa magát, rövidre zár, és leég a tekercs. Isuzunál erre viszonylag könnyű rájönni, mert szarakszik miatta a fordulatszámmérő pl esőben ha vizet kap, vagy ha nagyon párás a levegő.

Még mielőtt megvettem a generátorhoz azt a műanyag takarót,esőben égett néha a töltés lámpa,na akkor a fordsz. mérő is hol mutatott valamit,hol nem!

Ugrált össze-vissza!Aztán elkezdett nyekeregni a szíj és cserélve lett!Azóta mentem,esőben,hóban,fagyban de nem csinálta!

Mennyi egy ilyen diódahíd és menyire bonyolult cserélni?Esetleg méréssel megállapítható az állapota?

Link to comment
Megosztás:

Még mielőtt megvettem a generátorhoz azt a műanyag takarót,esőben égett néha a töltés lámpa,na akkor a fordsz. mérő is hol mutatott valamit,hol nem!

Ugrált össze-vissza!Aztán elkezdett nyekeregni a szíj és cserélve lett!Azóta mentem,esőben,hóban,fagyban de nem csinálta!

Mennyi egy ilyen diódahíd és menyire bonyolult cserélni?Esetleg méréssel megállapítható az állapota?

Holnap teszek fel fényképet a rosszról. Vaterán 8 ezerért láttam egyet. Ki kell szerelni hozzá a generátort, vákuumszivattyút leszerelni róla. Akna vagy csápos emelő nélkül elég nehézkes, de megoldható. Azt tudom, hogy már kezdetek óta (1,5 éve) szarakodott, esőben ingadozott a fordulatszámmérő.

Link to comment
Megosztás:

Holnap teszek fel fényképet a rosszról. Vaterán 8 ezerért láttam egyet. Ki kell szerelni hozzá a generátort, vákuumszivattyút leszerelni róla. Akna vagy csápos emelő nélkül elég nehézkes, de megoldható. Azt tudom, hogy már kezdetek óta (1,5 éve) szarakodott, esőben ingadozott a fordulatszámmérő.

Lehet hogy a műanyag takaró miatt most már nem kap vizet?!Azóta legalább is nem csinálja!Ha ez lehetséges,akkor ajánlanám neked is hogy szerezz be egyet,mert olcsóbb,mint ha még egyszer a generátorhoz kellene nyúlni!Én nem állok neki ilyet szerelni,mert azzal csak nagyobb bajt okozok!A legegyszerűbb dolgokat próbálom csak megoldani és inkább a szerelőt figyelem,hogy tudjam mi hol van és mi hogyan lett cserélve!

Megkérdezem majd a szerelőt,hogy rá e tud mérni vagy meg e tudja állapítani hogy cserélni e kell benne mielőtt triplázódnak az összegek! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1996-os X20XEV motoros 5 ajtós B Vectrám van és egy olyan gonddal küzdök, hogy folyamatosan világít a TC visszajelző lámpa ha jár a motor. Ilyenkor nem reagál a kapcsoló nyomogatására sem. Amikor a gyújtást ráadom, a visszajelző világít, majd a többi viszajelzővel együtt kialszik, de mihelyt a motor beindul világítani kezd de ennek ellenére nem működik a TC. Az esetben még az az érdekes, hogy egy kisebb motorgenerálon esett át az autó, melyet egy hivatalos műhelyben végeztek. A felújítás után úgy jött haza az autó, hogy világított a check engine és a tc folyamatosan és az autón alapjárat sem volt. Az alapjáratot részben megoldotta egy lamda szonda csere és egy új alapjárati motor, de a TC problémájára nincs ötletem. Előre is köszönöm a segítségetek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1996-os X20XEV motoros 5 ajtós B Vectrám van és egy olyan gonddal küzdök, hogy folyamatosan világít a TC visszajelző lámpa ha jár a motor. Ilyenkor nem reagál a kapcsoló nyomogatására sem. Amikor a gyújtást ráadom, a visszajelző világít, majd a többi viszajelzővel együtt kialszik, de mihelyt a motor beindul világítani kezd de ennek ellenére nem működik a TC. Az esetben még az az érdekes, hogy egy kisebb motorgenerálon esett át az autó, melyet egy hivatalos műhelyben végeztek. A felújítás után úgy jött haza az autó, hogy világított a check engine és a tc folyamatosan és az autón alapjárat sem volt. Az alapjáratot részben megoldotta egy lamda szonda csere és egy új alapjárati motor, de a TC problémájára nincs ötletem. Előre is köszönöm a segítségetek.

ABS műxik? Elvileg - legalábbis úgy tudom - egy szenzorról veszik a jelet. Mondjuk ha nem menne, akkor annak a lámpája is világítana.

Kiváncsian várom majd a megoldást, mert egyszer nekem is csinált menet közben olyat, hogy TC hibát dobott, de egy újraindítás után elmúlt neki.

Link to comment
Megosztás:

ABS műxik? Elvileg - legalábbis úgy tudom - egy szenzorról veszik a jelet. Mondjuk ha nem menne, akkor annak a lámpája is világítana.

Kiváncsian várom majd a megoldást, mert egyszer nekem is csinált menet közben olyat, hogy TC hibát dobott, de egy újraindítás után elmúlt neki.

Már ha van benne izzó vagy nem égett ki!De ez a következő indításkor kideríthető gyorsan!

Gyújtás ráadásakor,szinte csak az izzító lámpát figyelem és ha nem menet közben villanna ki valami,lehet napokig fel sem tűnne,hogy hopp,induláskor hiányzott

egy!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors reakciót. Az izzó nincs kiégve. Ha ráadom a gyújtást, világít is a többiekkel együtt. Az ABS működik rendesen. A visszajelzője is működik. A gyújtás ráadása után a TC világít, majd elalszik az ellenőrzést követően mindennel együtt. Ilyenkor ha a gombjával bekapcsolom, akkor újra világít, ha kikapcsolom akkor ki is alszik. Ebből én arra következtetek, hogy a gomb jó, az egység jó. De mihelyt a motort beindítom abban a pillanatban elkezd világítani. A gombjára ilyenkor nem reagál semmit. Az még fontos információ lehet, hogy az autó egy motor felújításon esett át mielőtt ez a probléma jelentkezett. A generál hengerfejsíkolást, gyűrű cserét, szimering és tömítés cseréket tartalmazott. A szervizet egy VW szervíz végezte. Mielőtt odavittem a kocsit annyi baja volt h füstölt mint egy IFA. Mikor mentem érte, már világított a check és a tc :S. Tönkrement a szervíz alatt a lambda szonda és az alapjárati motor is. Ezeket cseréltem , így jár alapjáraton, bár néha kissé ingadozik vagy akár le is áll. Szerintetek mi történhetett?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors reakciót. Az izzó nincs kiégve. Ha ráadom a gyújtást, világít is a többiekkel együtt. Az ABS működik rendesen. A visszajelzője is működik. A gyújtás ráadása után a TC világít, majd elalszik az ellenőrzést követően mindennel együtt. Ilyenkor ha a gombjával bekapcsolom, akkor újra világít, ha kikapcsolom akkor ki is alszik. Ebből én arra következtetek, hogy a gomb jó, az egység jó. De mihelyt a motort beindítom abban a pillanatban elkezd világítani. A gombjára ilyenkor nem reagál semmit. Az még fontos információ lehet, hogy az autó egy motor felújításon esett át mielőtt ez a probléma jelentkezett. A generál hengerfejsíkolást, gyűrű cserét, szimering és tömítés cseréket tartalmazott. A szervizet egy VW szervíz végezte. Mielőtt odavittem a kocsit annyi baja volt h füstölt mint egy IFA. Mikor mentem érte, már világított a check és a tc :S. Tönkrement a szervíz alatt a lambda szonda és az alapjárati motor is. Ezeket cseréltem , így jár alapjáraton, bár néha kissé ingadozik vagy akár le is áll. Szerintetek mi történhetett?

És Te még nem mentél vissza hozzájuk?! Én legalább is így el sem hoztam volna. Gondolom a szonda +alapjárati nem volt kis összeg, meg amiért megcsinálták. Szerintem nem jó helyre vitted! Hogy lehet egyáltalán az :D alapjáratit+szondát felújítás közben meggyilkolni???

Link to comment
Megosztás:

Na azt én sem tudom. Szerencsére sikerült netről használt szondát szereznem, az alapjárati motor nem volt olcsó. Igazából az öcsém hozta el, neki azt mondták, hogy ők nem tudják mi lehet vele :S.mivel ők nem autóelektromosság szerelők. Lehet talán, hogy elkötöttek valamit?

Link to comment
Megosztás:

Már ennek fél éve sajnos. egyébként visszamentünk és azt mondták, hogy ők nem tudják mi lehet vele :S. Nekem már az is megtenné, ha valaki tudna ajánlani nekem Miskolc közelében egy olyan szerelőt aki ért az Opelekhez és esetleg még szereti is csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek aki segíteni próbál. Az a baj, hogy sikerült kifogni egy eladásra felkészített példányt. Aztán mivel megszerettük, elkezdtük javítgatni. De az a gond, hogy nehezen lehet olyan szerelőt találni aki ért is a szakmájához és nem csak a haszonra hajt. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek aki segíteni próbál. Az a baj, hogy sikerült kifogni egy eladásra felkészített példányt. Aztán mivel megszerettük, elkezdtük javítgatni. De az a gond, hogy nehezen lehet olyan szerelőt találni aki ért is a szakmájához és nem csak a haszonra hajt. :D

Hát együtt érzek mélységesen "típustestvérem" én eredetileg miskolci vagyok és a faterom szervízeli az enyémet , az övét és nagyapámét is na mi opelosok vagyunk ám igazán.

Ja és Miskolcon lakik

(Vectra B, Ascona C és egy Astra F)

Nem ígérhetek semmit mert elektronikában ő sem mindig van képben viszont mindig talál valakit aki megoldja vagy megközelíti a probléma helyét.

Megkérdezem mennyire ér rá aztán jelentkezek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.