Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem. Mi mindent ügyesen hiba nélkül kicserélünk :lol:

Na, "sikeresen" kicseréltem a ködlámpákban a H3-asokat, NB+ ra, ha már a balos ki volt égve.

A ""-t pedig azért érdemeltem ki, mert mindkét oldalon elpattant vmi műanyag. ;) ;) :lol:

A balon amibe illeszkednek a kis fehér ajtó pöckei, a jobboson pedig a fehér ajtó egyik pöckét sikerült törni. Szerencsére így is vissza lehet rendesen tenni, talán nem fog beázni.

Járt már valaki így?

Link to comment
Megosztás:

Gumicső nem jött ki mert akkor tócsa lenne a kocsi alatt. Arra meg meg már 8 év alatt rájöttem, hogy bekapcsolt lámpával működik ;)

Ki tud jönni a gumicső a szórófejből, nekem már volt szerencsém ehhez. Nomeg csak bekapcsolt fényszórónál mükszik, szval nemtom hogy van bekötve :\
Link to comment
Megosztás:

Érdekes hibajelenséggel lettem ma gazdagabb. Hajnalban a melóhelyem felé kocsikázva tűnt fel, hogy nem világít a TID, ráadásul - bár ez lehet, hogy eddig is így volt, csak nem vettem észre - a lámpakapcsoló piktogramjai mögül is eltűnt a háttérvilágítás. Közös biztosítékon lehetnek? Esetleg ötlet, hogy melyiket kellene ellenőriznem?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hibajelenséggel lettem ma gazdagabb. Hajnalban a melóhelyem felé kocsikázva tűnt fel, hogy nem világít a TID, ráadásul - bár ez lehet, hogy eddig is így volt, csak nem vettem észre - a lámpakapcsoló piktogramjai mögül is eltűnt a háttérvilágítás. Közös biztosítékon lehetnek? Esetleg ötlet, hogy melyiket kellene ellenőriznem?

Két sárga azaz 20-as biztosítéknak van közé azokhoz a világításokhoz. Az egyik alul középen a másik jobb fent, a belsőtér, ajtók világáítása is a kettő közül valamelyikhez kapcsolódik, tegnap szereltem az egyik ajtón és előbb az egyik égett ki majd a másik.

Link to comment
Megosztás:

B1-esbe ha egy ilyen szettet átszerelek, működik egyáltalán?

Miért ne működne... De ha már új vezérlőt raksz bele, akkor miért akarsz gyárit?

Ennek az árnak a töredékéért tudsz venni bicskakulcsosat riasztóval együtt. Olyat keressél, aminek a távirányítóján legalább 4 db gomb van. Egyikkel nyitasz, másikkal zársz, harmadikkal riasztasz+reteszelsz.

A csomagtér ajtóra szerelsz egy behúzómágnest, és a negyedik gombbal meg azt vezéreled: Gombnyomásra felnyitódik a csomagtartó. Nagyon menő lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lábkiosztása meg a vezetékek száma is ugyanannyi lenne?

Miért ne működne... De ha már új vezérlőt raksz bele, akkor miért akarsz gyárit?

Ennek az árnak a töredékéért tudsz venni bicskakulcsosat riasztóval együtt. Olyat keressél, aminek a távirányítóján legalább 4 db gomb van. Egyikkel nyitasz, másikkal zársz, harmadikkal riasztasz+reteszelsz.

A csomagtér ajtóra szerelsz egy behúzómágnest, és a negyedik gombbal meg azt vezéreled: Gombnyomásra felnyitódik a csomagtartó. Nagyon menő lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem a G Astra chip-je nagyobb valamivel mint a Vectra, úgyhogy szerintem bele.

Jelenleg is van gyári riasztó és bicskakulcsos is :lol: A cél az lenne, hogy a B2-es kulcsa vezérelné a bicskakulcsosat is. A B1-es kulcsban található immo chipet át lehet rakni a B2-es kulcsba?
Link to comment
Megosztás:

Jelenleg is van gyári riasztó és bicskakulcsos is :lol: A cél az lenne, hogy a B2-es kulcsa vezérelné a bicskakulcsosat is. A B1-es kulcsban található immo chipet át lehet rakni a B2-es kulcsba?

De az miért jó neked? Egy opelra specializálódott tolvaj simán hatástalanítja azt. Még csak nem is ugrókódos, hanem sima alap.

Ezekre a kérdésekre az angliai srác biztosan tudja a választ, szerintem kérdezd meg.

Link to comment
Megosztás:

Valaki kötött már be nem elektromos külső tükör helyére fűthető tükörlapot? Már tavasszal megvettem a fűthető tükörlapokat, de még mindig nem szereltem be. Egyre nagyobb szükségét érzem ebben a ramaty időben. :lol:

Szerintetek hány méter, és legalább milyen vastag vezeték kell, hogy mindkét tükörtől a biztosítéktábláig be lehessen húzni? (gondolom elég egy vezeték, egyik lába a tükörnek mehet testre?) Ha jól tudom a gyári megoldásnál a hátsóablakfűtéssel párhuzamosan működik a külső tükör. Az elég lehet ha a hátsó ablakfűtés vezetékeire kötöm? Vagy mindenképp húzzam el a biztosítéktábláig, és ott a biztosítékhoz kössem rá?

Link to comment
Megosztás:

Igen a hátsó ablak fűtéssel indul, és szerintem elég ha rá kötöd valahogy mert az úgy is relézve van. Nem hiszem hogy vastag vezeték menne rá. Talán 035? Csak tipp

Valaki kötött már be nem elektromos külső tükör helyére fűthető tükörlapot? Már tavasszal megvettem a fűthető tükörlapokat, de még mindig nem szereltem be. Egyre nagyobb szükségét érzem ebben a ramaty időben. :lol:

Szerintetek hány méter, és legalább milyen vastag vezeték kell, hogy mindkét tükörtől a biztosítéktábláig be lehessen húzni? (gondolom elég egy vezeték, egyik lába a tükörnek mehet testre?) Ha jól tudom a gyári megoldásnál a hátsóablakfűtéssel párhuzamosan működik a külső tükör. Az elég lehet ha a hátsó ablakfűtés vezetékeire kötöm? Vagy mindenképp húzzam el a biztosítéktábláig, és ott a biztosítékhoz kössem rá?

Link to comment
Megosztás:

Valaki kötött már be nem elektromos külső tükör helyére fűthető tükörlapot? Már tavasszal megvettem a fűthető tükörlapokat, de még mindig nem szereltem be. Egyre nagyobb szükségét érzem ebben a ramaty időben. :lol:

Szerintetek hány méter, és legalább milyen vastag vezeték kell, hogy mindkét tükörtől a biztosítéktábláig be lehessen húzni? (gondolom elég egy vezeték, egyik lába a tükörnek mehet testre?) Ha jól tudom a gyári megoldásnál a hátsóablakfűtéssel párhuzamosan működik a külső tükör. Az elég lehet ha a hátsó ablakfűtés vezetékeire kötöm? Vagy mindenképp húzzam el a biztosítéktábláig, és ott a biztosítékhoz kössem rá?

A vezetékeket hol szándékozod kivezetni a tükörhöz? ;) Mert az elektromos és fűthető tükörhöz a vezeték ott jön be, ahol manuálisnál a kar. Biztos megoldható a dolog, csak most így nincs előttem a kép, hogyan :)

Párhuzamba van kötve a hátsó ablak fűtéssel, de külön reléje van a fűthető tükörnek. Feltételezem nem poénból.

Én úgy csinálnám, hogy az akksitól hoznék be egy vastag vezetéket (2,5 mm2), amit bekötnék egy 30A-es biztosítékhoz (van ki nem használt hely a táblán). Innen menne a tápfeszültség a reléhez, a relétől meg a tükörfűtésre. A relét pedig a középkonzolról egy kapcsolóval kapcsolnám. Ehhez a tápfeszültséget pedig a szivargyújtótól venném: a relé működtetéséhez ez bőven elég, gyújtás után működik, és a szivargyújtó biztosítva van: Előnye: Nem terheled a gyújtáskapcsolót, mert nem tudhatod, mennyire van méretezve, illetve mennyire van igénybe véve.

Nagyon kell vigyázni, mert egy meggondolatlan bekötéssel haza lehet vágni a gyújtáskapcsolót, vagy ha valamelyik vezeték nem bírja a terhelést, felmelegszik, elolvad a szigetelés, és kiéghet az autó.

Vezeték mennyi kell? Szerintem elegendő 2-3 méter. De azért vegyél többet. Az egyik szál mehet a testre, de ne az ajtó fém részére legyen rákötve, hanem az elektromos ablakhoz megy egy vastag barna vezeték, arra kösd rá.

Én tavasszal szándékozom villanyosítani illetve fűthetővé tenni a tükreimet (ködlámpa, klíma és még sokminden más mellett :) ), de én külön kapcsolót fogok neki felszerelni a középkonzolra (a tápellátása úgy lesz megoldva, ahogy írtam). Egyik vakdugó helyére megy fel egy oda való kétállású kapcsoló (klíma vagy belső levegő keringető kapcsoló) és azzal fogom tudni külön kapcsolni a tükörfűtést. Nem tartom jó megoldásnak a hátsó ablakkal való párhuzamba kötést, mert sokszor nem egyszerre kell, és a hátsó ablak fűtés feleslegesen terheli az generátort.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.