Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

A hengeres rész az egy csatlakozó aminek közép tájon van egy tekerhető része ami ahogy tekered úgy jön szét a csatlakozó.Ha emlékeim nem csalnak ha a csatit széttekered akkor azzal együtt nyilik a lapos része is

ahha és mik vannak ebbe talán pont az immo relék?

Link to comment
Megosztás:

Azt tudod pontosan, hogy a fényszóró mosó reléje az melyik?

Az 1 ben a klimakompresszor reléje kompresszor bizti éls a hütő venti 2db biztije

A 3 as ba a szekunder levegő pumpa a befecskendező szelepek,üzem anyag szivatyú és fényszóró mosó reléi vannak kinek mennyi van akinek csak 2 relé van benne

Link to comment
Megosztás:

Ma ismét kiszedtem a fűtőventilátort: a múltkor csak tisztítottam kontakt spray+WD40, és ahogy akkor a kenő spray elmaradt, na most teflonos kenő sprével megoldva. :D

10-15 perc szétszed megfúj átforgat 10-15 perc össze rak. Utána egy sör+kávé, kis arcoskodás a szomszédnak hogy már kis újból megy ez a művelet és!?

nem indul!!!

Gondolhatjátok! :lol:

Először nevettem majd még mindig csak nevettem és neki kezdtem. :devlish: :devlish: :icon13:

Na már most az áram szénkeféje b@sz@kszik velem, most megy - most - hogy lehet ezt beazonosítani és venni bele egy párat aztán cserélni?

Aki tud kérem segítsen az is elég ha csak a szénkefe adatait megadjátok , hogy rendelhessek vagy keressek valahol

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem.

Az első ajtókba milyen hangszórót érdemes rakni,Mély,Mélyközép, Magas??

Persze ez kérdés a hátsó ajtókba is?

Attól függ,hány hangszóró van benne!Előre kiemelő kerettel mélyközép!Ha nincs mélyláda akkor hátra is mehet az,amúgy szinte teljesen felesleges!(én még nem hallottam azokat szólni ha a mélyláda is be van kapcsolva) de a hi-fi topicban vannak nagymesterek!

Méretek:előre 165,hátra 130-as kell!

Link to comment
Megosztás:

Attól függ,hány hangszóró van benne!Előre kiemelő kerettel mélyközép!Ha nincs mélyláda akkor hátra is mehet az,amúgy szinte teljesen felesleges!(én még nem hallottam azokat szólni ha a mélyláda is be van kapcsolva) de a hi-fi topicban vannak nagymesterek!

Méretek:előre 165,hátra 130-as kell!

Amikor az autóban kell várakoznom jól jönnek a hátsó ajtó hangszórói :lol: (ajtónként hátul is 4-4 van és az alsó 130-asok két utasok)

7" Tabletem van aminek a tokja olyan mint a könyv borítója így azt behajtva a szemüvegtartóba olyan mintha direkt oda tervezték volna :D Rá az autó rendszerére egy jack kábellel és máris szól 9 hangszóróról a film :devlish: Vagy ha nincs kedvem kábelezni akkor az 5" GPS-ről megy ami FM-en küldi a hangot a fejnek :devlish:

Egyébként le vannak véve nálam is 40%-ra az elsőkhöz képest.

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki belőle vidd el egy villanyos boltba hátha úgy tudnak segíteni.

Ma ismét kiszedtem a fűtőventilátort: a múltkor csak tisztítottam kontakt spray+WD40, és ahogy akkor a kenő spray elmaradt, na most teflonos kenő sprével megoldva. :D

10-15 perc szétszed megfúj átforgat 10-15 perc össze rak. Utána egy sör+kávé, kis arcoskodás a szomszédnak hogy már kis újból megy ez a művelet és!?

nem indul!!!

Gondolhatjátok! :lol:

Először nevettem majd még mindig csak nevettem és neki kezdtem. :devlish: :devlish: :icon13:

Na már most az áram szénkeféje b@sz@kszik velem, most megy - most - hogy lehet ezt beazonosítani és venni bele egy párat aztán cserélni?

Aki tud kérem segítsen az is elég ha csak a szénkefe adatait megadjátok , hogy rendelhessek vagy keressek valahol

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Attól függ,hány hangszóró van benne!Előre kiemelő kerettel mélyközép!Ha nincs mélyláda akkor hátra is mehet az,amúgy szinte teljesen felesleges!(én még nem hallottam azokat szólni ha a mélyláda is be van kapcsolva) de a hi-fi topicban vannak nagymesterek!

Méretek:előre 165,hátra 130-as kell!

Amikor az autóban kell várakoznom jól jönnek a hátsó ajtó hangszórói :lol: (ajtónként hátul is 4-4 van és az alsó 130-asok két utasok)

7" Tabletem van aminek a tokja olyan mint a könyv borítója így azt behajtva a szemüvegtartóba olyan mintha direkt oda tervezték volna :D Rá az autó rendszerére egy jack kábellel és máris szól 9 hangszóróról a film :devlish: Vagy ha nincs kedvem kábelezni akkor az 5" GPS-ről megy ami FM-en küldi a hangot a fejnek :devlish:

Egyébként le vannak véve nálam is 40%-ra az elsőkhöz képest.

Egyenlőre az alap hangszórók vannak benne,elől lent az ajtóban meg a csipogó felül,A hátsó ajtóba is csak 1-1 van.

Egy MNC 4*45w ös fejegységem van,meg van egy 200 w os MNC erősitőm 2 csatornás,van hangváltóm is kettő,plussz van egy 300w os MNC sub láda.

Nem sok minden de egyenlőre elég.

Csak azt nem tudom hogy az ajtókba milyen erősségű hangszórókat vegyek hogy ne legyen kevés.

4-4 hangszóró hova a pikulába raktad be azokat?? :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre az alap hangszórók vannak benne,elől lent az ajtóban meg a csipogó felül,A hátsó ajtóba is csak 1-1 van.

Egy MNC 4*45w ös fejegységem van,meg van egy 200 w os MNC erősitőm 2 csatornás,van hangváltóm is kettő,plussz van egy 300w os MNC sub láda.

Nem sok minden de egyenlőre elég.

Csak azt nem tudom hogy az ajtókba milyen erősségű hangszórókat vegyek hogy ne legyen kevés.

4-4 hangszóró hova a pikulába raktad be azokat?? :D

1 csipogó-1 mélyközép minden ajtóban, a belső kilicsnél lehet magas hangszórót berakni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem

Akkorha jól értem az ajtókba mélyközép megy előre és hátra is.Plussz a csipogók,és a mély pedig a csomiban egy láda pl.

Igen,szerintem ez így jól fog szólni! :lol:

Az ajtókba való hangszórókat pedig meg kell hallgatni előtte!Próbáltam a jelenlegi Hertz-eknél erősebb teljesítményűt és nem szólt szebben,csak egy kicsit erősebben az első kettő!A hátsó kettő hangszóró nálam valami Fenner márka(bontott),de le van róluk véve a hang 30%-ra mert úgy is elnyomja

a két első és a csomagtartóban a mélyláda!Öcsémtől kaptam két darab 130-as Sonyt a hátsók helyére,de próbakor gyengébben szólt

mint ezek a neve sincs hangszórók!Nem is cseréltem ki őket egyenlőre!

Link to comment
Megosztás:

Igen,szerintem ez így jól fog szólni! :lol:

Az ajtókba való hangszórókat pedig meg kell hallgatni előtte!Próbáltam a jelenlegi Hertz-eknél erősebb teljesítményűt és nem szólt szebben,csak egy kicsit erősebben az első kettő!A hátsó kettő hangszóró nálam valami Fenner márka(bontott),de le van róluk véve a hang 30%-ra mert úgy is elnyomja

a két első és a csomagtartóban a mélyláda!Öcsémtől kaptam két darab 130-as Sonyt a hátsók helyére,de próbakor gyengébben szólt

mint ezek a neve sincs hangszórók!Nem is cseréltem ki őket egyenlőre!

Oké akkor még egy kérdés az ajtóban lévő hangszórókat rá szokták kötni az erősítőre,vagy csak a hátsó ajtóét vagy egyáltalán nem?

Mert jelenleg nekem a hátsó rá van kötve.Ami valamiért nem igazán jön be nekem,a gondom az hogy úgy van bekötve hogy az erösitő a csomiban van namost Az elsők ugye rendesen mennek a fejegységről,a hátsónak a vezetékei viszont itt be sincs kötve hanem aRCA a fejtől hátramegy az erősítőhöz és az erősítőtől visszajön a 4 szál vezeték előre a fejhez ahol a csatiból ki van szedve a hátsó ajtók hangszórói és erre a visszajővő 4 vez re vannak rákötve .a gondom csak az hogy igy az a lehetőség hogy a hátsók szóljanak jobban vagy az elsők nem lehet változtatni.

Na tehát ez a hejzet :D :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor még egy kérdés az ajtóban lévő hangszórókat rá szokták kötni az erősítőre,vagy csak a hátsó ajtóét vagy egyáltalán nem?

Mert jelenleg nekem a hátsó rá van kötve.Ami valamiért nem igazán jön be nekem,a gondom az hogy úgy van bekötve hogy az erösitő a csomiban van namost Az elsők ugye rendesen mennek a fejegységről,a hátsónak a vezetékei viszont itt be sincs kötve hanem aRCA a fejtől hátramegy az erősítőhöz és az erősítőtől visszajön a 4 szál vezeték előre a fejhez ahol a csatiból ki van szedve a hátsó ajtók hangszórói és erre a visszajővő 4 vez re vannak rákötve .a gondom csak az hogy igy az a lehetőség hogy a hátsók szóljanak jobban vagy az elsők nem lehet változtatni.

Na tehát ez a hejzet :lol: :D

Szerintem a hátsó ajtóban lévő hangszórókat csak akkor kell erősítőről hajtani, ha az valami minőségi felső kategóriás összeállítás része, amilyeneket itt egyikünk sem használ! Ezek inkább huszon-harminc ezer ft per pár :devlish:

Ha a fej 4 csatornás rá kell azokat kötni, az erősítő meg hajtsa a ládát.

régebben láttam a 4 ajtósban ovált kalaptartóban erősítőről hajtva + láda

Link to comment
Megosztás:

Elég az elsőket rákötni, ezért ajánlott 1 db 4 csatornás erősítőt venni mert az az első ajtókat hajtja 2 csatornáról és a másik 2 csatornáról hídban a mélyládát (persze ha 1 hangszórós de ez az elterjedtebb).

Én kezdésnek a 4 csatornás jblt vettem de csak a mélyláda ment róla hídban 2 csatornát használva az ajtókat nem erősítettem, majd olcsón tudtam venni egy két csatornás szinte kifjezetten sub erősítőt szintén jblt és ugyanazt a szériát mint a másik így került bekötésre végül az összes hangszóró :lol:

Nálam így néz ki ha hifit szerelek: kep1 kep2 kep3

Ovált nem ajánlom...

Link to comment
Megosztás:

Elég az elsőket rákötni, ezért ajánlott 1 db 4 csatornás erősítőt venni mert az az első ajtókat hajtja 2 csatornáról és a másik 2 csatornáról hídban a mélyládát (persze ha 1 hangszórós de ez az elterjedtebb).

Én kezdésnek a 4 csatornás jblt vettem de csak a mélyláda ment róla hídban 2 csatornát használva az ajtókat nem erősítettem, majd olcsón tudtam venni egy két csatornás szinte kifjezetten sub erősítőt szintén jblt és ugyanazt a szériát mint a másik így került bekötésre végül az összes hangszóró :devlish:

Nálam így néz ki ha hifit szerelek: kep1 kep2 kep3

Ovált nem ajánlom...

Bakker ott oszt van madzag rendesen :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a hátsó ajtóban lévő hangszórókat csak akkor kell erősítőről hajtani, ha az valami minőségi felső kategóriás összeállítás része, amilyeneket itt egyikünk sem használ! Ezek inkább huszon-harminc ezer ft per pár :D

Ha a fej 4 csatornás rá kell azokat kötni, az erősítő meg hajtsa a ládát.

régebben láttam a 4 ajtósban ovált kalaptartóban erősítőről hajtva + láda

4 csatornás csak azt hittem van valami titok :lol: Mert némely autóban hallok olyan szép hangzást és nincs benne 100 ezres rendszer az enyém meg hát nem egy hajde jó hangzású cucc lehet a hangszórókat le kellene cserélnem valami jobb tipusra,

Mindegy a hétvégén lessz egy szusszanásnyi időm akkor nekiugrok széttkötöm a mostani cucot és visszakötöm a fejre a 4 hangszórót és csak az ládát hajtom az erősítőről

Köszönöm a segítségeteket

Link to comment
Megosztás:

Elég az elsőket rákötni, ezért ajánlott 1 db 4 csatornás erősítőt venni mert az az első ajtókat hajtja 2 csatornáról és a másik 2 csatornáról hídban a mélyládát (persze ha 1 hangszórós de ez az elterjedtebb).

Én kezdésnek a 4 csatornás jblt vettem de csak a mélyláda ment róla hídban 2 csatornát használva az ajtókat nem erősítettem, majd olcsón tudtam venni egy két csatornás szinte kifjezetten sub erősítőt szintén jblt és ugyanazt a szériát mint a másik így került bekötésre végül az összes hangszóró :lol:

Ovált nem ajánlom...

Ugyan így akarom megoldani én is!Megvannak a kábelek,de még nem volt időm az első szettet erősítőre rakni csak a mélyláda van egy 4 csatornáson hídba kötve!

Sokan nem ajánlják az ovál hangszórókat,hogy hátulról szól a méllyel stb,de a G Astránkba a gyári hangszórókon kívül van a kalaptartóban 2 Sony XPlod nagy ovál is,egy Kenwood mélyládával a csomagtartóban rákötve egy 4 csatornás 1000W-os Sony erősítőre!Hatalmasat szól és nem hátulról jönnek a hangok!

Ettől függetlenül én sem raknék a kalaptartóba ovált! :D

Link to comment
Megosztás:

Ovál mehet hátra HA nincs mélyláda ha van akkor az a baj, hogy a mélyláda zavarja az ovált, egyszerűen a légnyomása az ovál hangszórót is mozgatja ezzel működés közben részben kioltja, nagynak nagyot szólnak de mégsem jók ezek a megoldások. (kadettben nekem is volt, oválból egészen valódi 300W JBL-ig jutottam el :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Ovál mehet hátra HA nincs mélyláda ha van akkor az a baj, hogy a mélyláda zavarja az ovált, egyszerűen a légnyomása az ovál hangszórót is mozgatja ezzel működés közben részben kioltja, nagynak nagyot szólnak de mégsem jók ezek a megoldások. (kadettben nekem is volt, oválból egészen valódi 300W JBL-ig jutottam el :lol: )

Igen,valami hasonlót olvastam én is,de érdekes módon az Astránkban nem veszem észre!240W-osak ezek is!Na majd szólok valami vájtfülünek,lehet nekik feltűnik valami!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'95-ös B vectrámban elszállt a rádió/óra/hőmérő kijelzője, kérdésem az lenne hogy a későbbi évjáratok közül bármelyiké jó bele? Mert találtam használtat de mintha nagyobb lenne mint az enyém ( kb 2 szer akkoranak tunik)

Köszi előre is a segítséget:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'95-ös B vectrámban elszállt a rádió/óra/hőmérő kijelzője, kérdésem az lenne hogy a későbbi évjáratok közül bármelyiké jó bele? Mert találtam használtat de mintha nagyobb lenne mint az enyém ( kb 2 szer akkoranak tunik)

Köszi előre is a segítséget:)

A Tiéd valószínűleg TID típus, amit pedig néztél az a MID. Utóbbi a multifunkciós kijelző az Opelekben, tehát a felszereltebb változatok ezen keresztül jelenítenek meg fogyasztást, megtett távot, ilyesmit. Keress rá TID-ként.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.