Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok, hátha valaki tud segíteni:

Az autó: Vectra B 99' 1.6/16v X16XEL

A probléma a következő:

Menet közben a fordulatszám mérő és a sebességmérő mutatója remegve leesik nullára a rádió újrabootolásával egyidejűleg, majd 1-2 másodperc után minden visszaáll normálisra. Ez a két jelenség mindig egyszerre lép fel. A műszerfal többi részét nem érinti a probléma.

Volt olyan eset, hogy a mutatók nullán maradtak egy jó pár percig, illetve a sebességmérő mutatója kicsivel a nulla felett remegett, de a rádió akkor is visszatért normál üzemállapotba.

Kérem aki találkozott már hasonló problémával, adjon valami ötletet a hibára és a javítására!

Köszönöm.

Taresz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Színes (KH) kijelzőbe olyan eprom tartalmat, ami "szállítási állapot" -ban van megírva! Kinullázott CID epromra gondolok!

Aki tud kérem segítsen Nekem! Valami ötlet?

Szabolcs

Epromot talán tudok írni, ha megmondod, hogy milyen típus. Hátha tartalmat meg találunk valahol.

Link to comment
Megosztás:

Epromot talán tudok írni, ha megmondod, hogy milyen típus. Hátha tartalmat meg találunk valahol.

Chip: 93C56 (256 Kbyte)

Siemens KH

24439377

G-Astra kijelzőhöz is keresek, csak fordított képpel (nyomógombok alul vannak) :-)

NCDR1500-as rádióhoz kellene párosítani, ami jelenleg szállítási állapotban van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő témában kérném a tapasztaltabbak tanácsát. Derék sedán Vectrám csomagtérajtójánál a vezetékek szinte mindegyike megadta már magát, s '97 is messze volt, így arra gondolta, hogy az öregedő szigetelésű vezetékeket cserélni kellene. (a toldások miatt egyébként is rövidült már a vezeték.)

Két opcióra gondoltam:

1. Tudjátok, hogy merre lehet autóvillamosságis csíkos vezetékeket beszerezni?

2. Nem vagyok saját időm ellensége, jó nekem a gyári is, csak nem tudom merre beszerezhető. (Bontottat nem szeretnék, azt rövidtávú megoldásnak érzem.)

Üdv,

bpityusz

Link to comment
Megosztás:

Chip: 93C56 (256 Kbyte)

Siemens KH

24439377

G-Astra kijelzőhöz is keresek, csak fordított képpel (nyomógombok alul vannak) :-)

NCDR1500-as rádióhoz kellene párosítani, ami jelenleg szállítási állapotban van...

Szia!

Pár oldalt átnéztem már, de semmi tartalamat nem találtam még. Oroszul meg sajnos nem tudok. Nem gondoltam, hogy ennyira nehéz helyzet lesz ez. A 93c56-ot tudnám egyébként programozni...

Link to comment
Megosztás:

Én nem ódzkodnék a helyedben a bontott vezetékkötegtől. Az én vekim 96-os, és abszolút nincs elöregedve. Egyáltalán mitől öregszik el, hisz a nap sem éri.

Sziasztok!

A következő témában kérném a tapasztaltabbak tanácsát. Derék sedán Vectrám csomagtérajtójánál a vezetékek szinte mindegyike megadta már magát, s '97 is messze volt, így arra gondolta, hogy az öregedő szigetelésű vezetékeket cserélni kellene. (a toldások miatt egyébként is rövidült már a vezeték.)

Két opcióra gondoltam:

1. Tudjátok, hogy merre lehet autóvillamosságis csíkos vezetékeket beszerezni?

2. Nem vagyok saját időm ellensége, jó nekem a gyári is, csak nem tudom merre beszerezhető. (Bontottat nem szeretnék, azt rövidtávú megoldásnak érzem.)

Üdv,

bpityusz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő témában kérném a tapasztaltabbak tanácsát. Derék sedán Vectrám csomagtérajtójánál a vezetékek szinte mindegyike megadta már magát, s '97 is messze volt, így arra gondolta, hogy az öregedő szigetelésű vezetékeket cserélni kellene. (a toldások miatt egyébként is rövidült már a vezeték.)

Két opcióra gondoltam:

1. Tudjátok, hogy merre lehet autóvillamosságis csíkos vezetékeket beszerezni?

2. Nem vagyok saját időm ellensége, jó nekem a gyári is, csak nem tudom merre beszerezhető. (Bontottat nem szeretnék, azt rövidtávú megoldásnak érzem.)

Üdv,

bpityusz

Én épp a hétvégén fogom javítani a kábel átvezetést, mert nekem is megtörött.

Én 0,75-ös 3 szálas villanyszerelő kábelből fogom megcsinálni, az a dupla szigetelt, amilyenből a 230V-os hosszabbító vezetékek is vannak, csak fekete. Tökéletes megoldás, dupla szigetelt, belefér a gégecsőbe, és éppen 3 db vezetékre van szükség: 2 a centrálzárhoz és 1 a csomagtérajtó világítás kapcsolójához. Tökéletes megoldás.

Szerintem ne törd a fejed semmiféle bontott, vagy gyári kábelkötegen, csináld te is hasonlóan. Ha nincs ilyen darab hosszabbító vezetéked, akkor 3 db sima vezeték is megteszi. Körbe kell tekerni szigetelőszalaggal, vagy bandázs szalaggal, így van gyárilag is. A két végét pedig bele kell forrasztani a csatlakozókba.

Link to comment
Megosztás:

Szilikon szigetelésű vezetéket kell beszerezni, azzal meg csinálni. Az életbe nem fog ki törni többet.

Én épp a hétvégén fogom javítani a kábel átvezetést, mert nekem is megtörött.

Én 0,75-ös 3 szálas villanyszerelő kábelből fogom megcsinálni, az a dupla szigetelt, amilyenből a 230V-os hosszabbító vezetékek is vannak, csak fekete. Tökéletes megoldás, dupla szigetelt, belefér a gégecsőbe, és éppen 3 db vezetékre van szükség: 2 a centrálzárhoz és 1 a csomagtérajtó világítás kapcsolójához. Tökéletes megoldás.

Szerintem ne törd a fejed semmiféle bontott, vagy gyári kábelkötegen, csináld te is hasonlóan. Ha nincs ilyen darab hosszabbító vezetéked, akkor 3 db sima vezeték is megteszi. Körbe kell tekerni szigetelőszalaggal, vagy bandázs szalaggal, így van gyárilag is. A két végét pedig bele kell forrasztani a csatlakozókba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki megtudná mondani nekem hogy Opel Vectra b kombi. 1998.évj. 2.0 benzines 16szelepes. x20xev motorkódos autómba milyen vezérműtengely jeladó való? Mer hallottam hogy van kocka és oválisabb formájú. Megakarom venni mert elromlott, csak sajnos van egy kis árkülönbség a kettő között, és nem mindegy hogy melyiket veszem... Sajnos nem tudom kiszerelni mert nem értek hozzá. Előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni autódiagnosztika ügyben?

Vectra B '96 motor:X16XEL

Vettem egy USB/OBD kábelt (16 púlusú a csati)

A kábel elektronikája annyi, hogy van benne egy USB/soros átalakító és egy szint illesztő, plusz egy dip kapcsoló amivel különböző lábakra lehet rákapcsolni a kommunikációs vonalat.

Az eladó szerint a TECH2 progival mennie kell, de nem akar összejönni. Azt írja a progi, hogy az ECU nem válaszol.

Ráadásul néhány próbálkozás után leáll a progi windows hibával (win xp 32bit)

Nagyon meg kellene nézni az adatokat, mert az autó igencsak haldoklik...

Légyszi írja meg valaki, akinek már összejött a kapcsolat, hogy milyen kábellel, progival sikerült.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni autódiagnosztika ügyben?

Vectra B '96 motor:X16XEL

Vettem egy USB/OBD kábelt (16 púlusú a csati)

A kábel elektronikája annyi, hogy van benne egy USB/soros átalakító és egy szint illesztő, plusz egy dip kapcsoló amivel különböző lábakra lehet rákapcsolni a kommunikációs vonalat.

Az eladó szerint a TECH2 progival mennie kell, de nem akar összejönni. Azt írja a progi, hogy az ECU nem válaszol.

Ráadásul néhány próbálkozás után leáll a progi windows hibával (win xp 32bit)

Nagyon meg kellene nézni az adatokat, mert az autó igencsak haldoklik...

Légyszi írja meg valaki, akinek már összejött a kapcsolat, hogy milyen kábellel, progival sikerült.

Köszi!

A kínai klón OP COM-mal szoktuk diagnosztizálni a kocsit. Tudtommal ez az egyetlen olcsón beszerezhető készülék, ami kommunikál az Opelekkel. Egy interfészből, és egy USB kábelből áll a készülék. Ez automatikusan a megfelelő lábat kapcsolja össze a számítógéppel. Windows XP-vel működik. Én még nem prüóbáltam a Win7-el, de úgy emlékszem, szenvedtek vele a topiktársak.

Link to comment
Megosztás:

A kínai klón OP COM-mal szoktuk diagnosztizálni a kocsit. Tudtommal ez az egyetlen olcsón beszerezhető készülék, ami kommunikál az Opelekkel. Egy interfészből, és egy USB kábelből áll a készülék. Ez automatikusan a megfelelő lábat kapcsolja össze a számítógéppel. Windows XP-vel működik. Én még nem prüóbáltam a Win7-el, de úgy emlékszem, szenvedtek vele a topiktársak.

OP COM progival próbálkoztam, de ezzel a kábellel persze nem megy. Az OP COM-os kábelben van valami "hardverkulcs"?

Mennyibe kerül ez a cucc?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nálatok hogyan működik az elektromos ablakemelő? A kezelési útmutató szerint ha hosszabban megnyomom majd elengedem a gombot akkor autómatikusan leengedi vagy felhúzza az ablakot. De az enyém csak a gomb nyomvatartásával működik. Igazából ettől nem esik le a gyűrű az ujjamról hogy nyomva kell tartani, de a nagykönyv szerint többet tud ennél az az elektronika.

Link to comment
Megosztás:

Nálatok hogyan működik az elektromos ablakemelő? A kezelési útmutató szerint ha hosszabban megnyomom majd elengedem a gombot akkor autómatikusan leengedi vagy felhúzza az ablakot. De az enyém csak a gomb nyomvatartásával működik. Igazából ettől nem esik le a gyűrű az ujjamról hogy nyomva kell tartani, de a nagykönyv szerint többet tud ennél az az elektronika.

Nálam ezt azután csinálja, ha leveszem a sarut az akuról.

Valahogy fel lehet okosítani, asszem a felhúzás után még nyomvatartani vagy 5 másodpercig...

A használati utasításban van benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elolvastam amit tanácsoltatok, meg kocsi kezelési útmutatójában is ezt az 6 másodperces nyomvatartást de nekem nem okosodott ki az ablakemelőm :blush: . Na sebaj, majd rajtatartom az ujjam a gombon :unsure: .

Fel kell húzni, nyomvatartani vagy 5 másodpercig még a gombot, lehúzni, ott is nyomvatartani, majd utána már mennie kell. Akkusaru levételkor szokta elfelejteni.

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam amit tanácsoltatok, meg kocsi kezelési útmutatójában is ezt az 6 másodperces nyomvatartást de nekem nem okosodott ki az ablakemelőm :blush: . Na sebaj, majd rajtatartom az ujjam a gombon :unsure: .

Gyári, utólagosan beszerelt gyári, vagy utólagosan beszerelt univerzális az ablakemelőd?

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg gyári mivel CD jelzés van a kocsi oldalán. A kapcsolója is gyári típusú.

Gyári, utólagosan beszerelt gyári, vagy utólagosan beszerelt univerzális az ablakemelőd?

Akkor pedig működnie kellene az automata felhúzónak. A motoroknál van egy elektronika, ami mindezt csinálja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Próbáltam én már régebben is azt a "betanítást" ami a könyvben van. Felhúzott ablaknál kb 5 másodpercig nyomva tartani a gombot, de semmi. Lehet hogy ez a funkciója valami hiba miatt nem működik. Nade nem baj, ez legyen a kocsim legnagyobb gondja. Köszi mindenkinek aki válaszolt.

Akkor pedig működnie kellene az automata felhúzónak. A motoroknál van egy elektronika, ami mindezt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.