Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Az ilyen gagyi szarokkal nem árt vigyázni, mert könnyen felgyújthatják a kocsit, ha nem jól vannak bekötve.

Mivel gyárilag elektromos ablakos volt a kocsi, venni kell bele két bontott ablakemelő szerkezetet, kiszórni belőle ezt a tákolmány utólagosat, aztán belerakni a gyárit. Kb 1 órás munka ez egész, ha a vezetékelés nem lett szétbarmolva.

Nem fér a fejembe, hogy ekkora marhaságot hogy csinálhatott akár szerelő akár más. Kidobja a gyárit, aztán belefarag valami szart.

Kíváncsi lennék, hogy oldotta meg felhúzást és a lehúzást. A gyári kapcsolók nem terhelhetők többel, mint pár 10 mA. Gyárilag a motorra menő felhúzó és lehúzó vezeték ilyen kevés áramerősséget szolgáltat. A motorok két vastag vezetéken kapják a meghajtó tápot. Ha a vezérlő szálakkal táplálja az utólagos motorokat, akkor a kapcsolóknak annyi lesz rövid időn belül!

Meg van hagyva a gyári comfort elektronika csak a motorra menő két vezeték van bekötve az utólagos motorjára.

Kérdeztem ismerőst mondott egy tippet hogy lehet megcsinálni úgy hogy minden úgy mennyen mint a gyári.

Felénk ami van bontott az mind meg van eröltetve és azt nem merem beletenni mert ugyan ott vagyok vele ahol a part szakad.

Link to comment
Megosztás:

Meg van hagyva a gyári comfort elektronika csak a motorra menő két vezeték van bekötve az utólagos motorjára.

Kérdeztem ismerőst mondott egy tippet hogy lehet megcsinálni úgy hogy minden úgy mennyen mint a gyári.

Felénk ami van bontott az mind meg van eröltetve és azt nem merem beletenni mert ugyan ott vagyok vele ahol a part szakad.

A gyári komfort elektronika a gyári motorhoz van tervezve, az áramfelvétel hirtelen megnövekedéséből tudja a végállásokat, betítnítani is ez alapján lehet. Ha ehhez valami más motort illesztesz, aminek más az áramfelvétele, nem fog működni.

Egyébként hogy hoztátok össze az utólagos motort a emelő mechanikával?

Amúgy lehet venni postán is, pl topiktársaktól is, az index fórumán mindig van egy két topiktárs, aki bont vectrákat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gyári komfort elektronika a gyári motorhoz van tervezve, az áramfelvétel hirtelen megnövekedéséből tudja a végállásokat, betítnítani is ez alapján lehet. Ha ehhez valami más motort illesztesz, aminek más az áramfelvétele, nem fog működni.

Egyébként hogy hoztátok össze az utólagos motort a emelő mechanikával?

Amúgy lehet venni postán is, pl topiktársaktól is, az index fórumán mindig van egy két topiktárs, aki bont vectrákat.

Ma bontottam meg az ajtót.

Az elektronikát átkötötték és úgy működik mióta megvettem. Ez volt 2 éve.

Igaz a komfort fokozat nincs benne de ez valószínű az áramfelvétel miatt van.

Majd ha több időm lesz megnézem hogy az utánygyártott mechanikára nem e lehet feltenni a gyári motort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Először is Boldog Karácsonyt Minden Klubtagnak !

Lenne, egy kis problémám, 1.7 td isuzu motoros b vectránál olyan gondom van, hogy folyamatosan izzít. Rádom a gyujtást és mérem multiméterrel, nem hagyja abba az izzítást és ha elinditom a motort utána sem. Igaz hideg motornál van utóizzítás, de meleg motornál is folyamatosan izzít. Nincs valami ötletetetek? Én izzítórelére gyanakszom ...

köszi előre is !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 1996-os 2.0 CDX Vectrám, gyárilag riasztós komfortzáras. BEnne van a riasztó, de nem üzemel, sőt a legutolsó elemcsere után nem tudtam újratanítani a kulcsokat sem, mivel ahogy az Opelbn mondták, csak gyári kóddal tanítható fel.

Viszont nincs meg a gyári kódom, a szerviz pedig 7e+áfa összegért kéri le a kódot és további 3-ért programozza újra.

Tud valaki olcsóbb megoldást erre, mint egy tízest leszurkolni azért, ami benne van a kocsiban, csak nem működik.

Kétszer ennyiért már pageres riasztót telepíthetek bele, és azért az valamivel többet tud már mint a régi gyári rendszer. Csak sajnálom kidobni a gyári technikát...

Minden javaslatot előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 1996-os 2.0 CDX Vectrám, gyárilag riasztós komfortzáras. BEnne van a riasztó, de nem üzemel, sőt a legutolsó elemcsere után nem tudtam újratanítani a kulcsokat sem, mivel ahogy az Opelbn mondták, csak gyári kóddal tanítható fel.

Viszont nincs meg a gyári kódom, a szerviz pedig 7e+áfa összegért kéri le a kódot és további 3-ért programozza újra.

Tud valaki olcsóbb megoldást erre, mint egy tízest leszurkolni azért, ami benne van a kocsiban, csak nem működik.

Válasszuk ketté a dolgokat... Nem cserencsés összekeverni a centrálzárat az immobiliserrel. Ha márkaszerviz tudatlan telefonos kisasszonyával kulcs programozásról beszélsz, az istenadta értheti az immora is és értheti a centrálzárra is.

A távkapcsolókat a centrálzárhoz tanítani lehet a kínai klón OP COM-mal is, nem szükséges hozzá a gyári Tech2 műszer, car pass kódra meg pláne nincs az égvilágon semmi szükség. Arra kell vigyázni, hogy távkapcsolóból létezik többféle B Vectrák életciklusa alatt, csak típusazonos távkapcsolót lehet hozzá tanítani a centrálzárhoz. De ha nálad előzőleg működtek a távkapcsolók, akkor nem lesz ilyen gond, vissza programozható. Az már más kérdés hogy miért veszítette el a programozást a centrálzár vezérlő. Elemcsere miatt tuti nem...

Car pass kód ahhoz kell, hogy ha egy gyári immo transpondert akarsz felprogramozni a kocsidhoz. Ami előzőleg egy másik kocsihoz lett gyárilag felprogramozva. Ilyenkor a kocsi immo elektronikájának agyába írod bele, hogy fogadja el az új immo chipet is.

Van másik megoldás is ha van egy működő immo chiped, amivel a kocsid indul és akarsz még egyet: Kulcsmásolók, autós biztonságtechnikai üzletek le tudják másolni a működő immo chip tartalmát, és azt bele tudják írni egy új immo chipbe. Nekem így lett használható a második kulcsom. Ez 8000 Ft-ba kerül itt a lakhelyemen.

Kétszer ennyiért már pageres riasztót telepíthetek bele, és azért az valamivel többet tud már mint a régi gyári rendszer. Csak sajnálom kidobni a gyári technikát...

Minden javaslatot előre is köszi.

Az igazat megvallva én is ragaszkodni szoktam a gyári technikához mindenben, amiben csak lehet. Egyrészt megvan és működőképes mindkét gyári távkapcsolóm 17 éves koruk ellenére, másrészt egyelőre komoly riasztóra nincs is szükségem, mert itthon zárt garázsban áll a kocsi a munkahelyemen meg zárt parkolóban :) Ezért is nem építettem bele pl bicskakulcsos centrálzárat riasztóval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Először is Boldog Karácsonyt Minden Klubtagnak !

Lenne, egy kis problémám, 1.7 td isuzu motoros b vectránál olyan gondom van, hogy folyamatosan izzít. Rádom a gyujtást és mérem multiméterrel, nem hagyja abba az izzítást és ha elinditom a motort utána sem. Igaz hideg motornál van utóizzítás, de meleg motornál is folyamatosan izzít. Nincs valami ötletetetek? Én izzítórelére gyanakszom ...

köszi előre is !

Lehet izzítórelé is, de nem feltétlenül. A termosztátházon van két hőgomba. Az egyik a műszeregységnek szolgáltatja a motorhőfok jelet. A másik pedig az izzító elektronikának szolgáltatja a jelet: 55 fok alatt szakadás, felette rövidzár. Ha szakadást jelez, akkor izzít az elektronika. Arra gyanakszom, hogy leszakadt a vezeték erről nálad. Vagy ha nem, akkor folyamatosan szakadást jelez. Nézd meg, ha a vezetéket letesteled, akkor mit csinál. Nem szabadna izzítania.

Link to comment
Megosztás:

Lehet izzítórelé is, de nem feltétlenül. A termosztátházon van két hőgomba. Az egyik a műszeregységnek szolgáltatja a motorhőfok jelet. A másik pedig az izzító elektronikának szolgáltatja a jelet: 55 fok alatt szakadás, felette rövidzár. Ha szakadást jelez, akkor izzít az elektronika. Arra gyanakszom, hogy leszakadt a vezeték erről nálad. Vagy ha nem, akkor folyamatosan szakadást jelez. Nézd meg, ha a vezetéket letesteled, akkor mit csinál. Nem szabadna izzítania.

Oké, megnézem mindenképpen. Amúgy az izzító relét hol találom, a bizti tábla mellett vagy más helyen van ?

Link to comment
Megosztás:

A motortérben az ABS vezérlő feletti dobozban van. A 13-as számú.

...

Okés, akkor holnap azt is megnézem. Bízom benne, hogy rájövök a hibára, mert hát igy nem lehet vele közlekedni, hogy folyamatosan izzít, mert egyszer csak elcsöppenik a gyertya.

Módosítva : hening
Képpel idézés
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Okés, akkor holnap azt is megnézem. Bízom benne, hogy rájövök a hibára, mert hát igy nem lehet vele közlekedni, hogy folyamatosan izzít, mert egyszer csak elcsöppenik a gyertya.

Meg a generátort is kinyírja előbb utóbb...

Testeld le az izzítás hőkapcsolójára menő vezetéket. Csak akkor meg nem lesz előizzítás se, és nem indul el a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kérdés a következő lenne 97 es b s vecibe bele menne e a fl utani szines kijelzo meg a navis radio? faragni nem fogok ha megy megy ha nem nem. Most sima bc van benne működik meg minden csak egy navi jo lenne. Itt megkérdezném hogy ülésfűtés utolag mehet e? CD felszerelt a kocsim minden van benne kivéve tc meg az ülésfűtés. Esetleg tud e vki segiteni?

thx lacci

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Comfort felszereltsegu 98 decemberi B vectram. Van benne ulesfutes viszont nem mukodik. A kacsolo csak akkor vilagit ha bekapcsolom tehat a sima vilagitas hogy lasd hol a kapcsolo az nem. Lehet hogy maga a kapcsolo a rossz vagy mashol keressem a megoldast? Most vettem az autot es elegge laikus igy nem tudom mi lehet a gond. Koszi elore is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Comfort felszereltsegu 98 decemberi B vectram. Van benne ulesfutes viszont nem mukodik. A kacsolo csak akkor vilagit ha bekapcsolom tehat a sima vilagitas hogy lasd hol a kapcsolo az nem. Lehet hogy maga a kapcsolo a rossz vagy mashol keressem a megoldast? Most vettem az autot es elegge laikus igy nem tudom mi lehet a gond. Koszi elore is :)

A középkonzolon van a jobb és bal sarkában az ülésfűtésnek a gyári kapcsoloja.ha aktiv akkor van benne gy kis led az világit meg melegszik az ülés persze.ha nem fűt akkor ki kellmerni a kapcsolot v ülésben is hiba lehet.képet ha tudsz küldj és p üben tovább

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a kapcsoló világít, amikor megnyomod, akkor a kapcsoló jó. Inkább a fűtőbetét szakadhatott meg az ülésben, vagy kimehetett a biztosítéka. Két kis izzó van benne, egyik a kapcsolót világítja meg, a másik pedig jelzi a bekapcsolt állapotot. Ami megvilágítja a kapcsolót az az izzó valószínűleg kiégett és ezért nem világít. Cseréje nem egyszerű, mert szét kell szedni a kapcsolót és ki kell forrasztani az izzót.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kérdés a következő lenne 97 es b s vecibe bele menne e a fl utani szines kijelzo meg a navis radio? faragni nem fogok ha megy megy ha nem nem. Most sima bc van benne működik meg minden csak egy navi jo lenne. Itt megkérdezném hogy ülésfűtés utolag mehet e? CD felszerelt a kocsim minden van benne kivéve tc meg az ülésfűtés. Esetleg tud e vki segiteni?

thx lacci

Tudtommal kétféle navi létezett a B Vectrákhoz. Az egyik, amikor a BC kijelző színes, a másik pedig lent a hamutartó helyén, egy kisebb kijelző. Egyik ritkább, mint a másik. Beszerezni szerintem kb a lehetetlen kategória. De ha sikerülne is, gondolj bele lassan 20 éves konstrukció mint hardver mint szoftver szinten. Szerintem se térkép nincs hozzá, se semmi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudtommal kétféle navi létezett a B Vectrákhoz. Az egyik, amikor a BC kijelző színes, a másik pedig lent a hamutartó helyén, egy kisebb kijelző. Egyik ritkább, mint a másik. Beszerezni szerintem kb a lehetetlen kategória. De ha sikerülne is, gondolj bele lassan 20 éves konstrukció mint hardver mint szoftver szinten. Szerintem se térkép nincs hozzá, se semmi.

igazad van meggyőztél :D a másik kérdésemre is tudsz vmit mondani? 97.10 havi 1.8 16v cd felszerelt vectra digit klimás plűss stb de űlésfűtés nincs benne sajna. meg légzsák sincs az űlésekben. Elvileg ha veszek 2 első fűthetö ulést megkapcsolot menni fog? elö van kábelezve szted vagy feleslegesen álmodozok??kérem aki tud segiteni irjon. Köszönet

lacci

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló ha benyomom akkor világít, csak üresjáratban nem világit. A biztosítékot majd megnézem, relé is van hozzá vagy csak biztosítékot kell keresnem? Lehet már az ülés rossz, de ugyis szeretném majd cserélni bőrbelsőre akkor majd ez orvosolásra kerül, csak jó lenne ha addig is menne, ezért keresem a hiba okát, hátha javítható. Délután megnézem, köszi az infót!

Ha a kapcsoló világít, amikor megnyomod, akkor a kapcsoló jó. Inkább a fűtőbetét szakadhatott meg az ülésben, vagy kimehetett a biztosítéka. Két kis izzó van benne, egyik a kapcsolót világítja meg, a másik pedig jelzi a bekapcsolt állapotot. Ami megvilágítja a kapcsolót az az izzó valószínűleg kiégett és ezért nem világít. Cseréje nem egyszerű, mert szét kell szedni a kapcsolót és ki kell forrasztani az izzót.

Link to comment
Megosztás:

97.10 havi 1.8 16v cd felszerelt vectra digit klimás plűss stb de űlésfűtés nincs benne sajna. meg légzsák sincs az űlésekben. Elvileg ha veszek 2 első fűthetö ulést megkapcsolot menni fog? elö van kábelezve szted vagy feleslegesen álmodozok??kérem aki tud segiteni irjon. Köszönet

lacci

Erre sajnos így nem tudok válaszolni. A felszereltség, nem garancia arra, hogy egyéb extrák elő vannak készítve. Ilyenkor mindig át kell nézni az autót, hogy mi van meg és mi nincs. Hazépkonzolt kicsit szétkapod, a rádió körül, akkor meglátod, hogy be vannak-e kábelezve az ülésfűtés kapcsolók (két szélső). Utánna pedig nézd meg, hogy az ülés alá menő csatlakozóig elmegy-e 4 vezeték, vagy csak kettő (2 az övfeszítőhüz megy). Ha elmegy pdáig 4 vezeték, akkor valószínűleg az a +2 az ülésfűtésé lesz. Következő játszma, beszerezni a két ülésfűtés kapcsolót, berakni a helyére, bekapcsolni, és figyelni multiméterrel, hogy kimegy-e a 12V. Mennie kell, mert a biztosítékja közös a szivatgyújtóval a javítási kézikönyv szerint. Így biztosíték gond nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló ha benyomom akkor világít, csak üresjáratban nem világit. A biztosítékot majd megnézem, relé is van hozzá vagy csak biztosítékot kell keresnem? Lehet már az ülés rossz, de ugyis szeretném majd cserélni bőrbelsőre akkor majd ez orvosolásra kerül, csak jó lenne ha addig is menne, ezért keresem a hiba okát, hátha javítható. Délután megnézem, köszi az infót!

A biztosítékja közös a szivargyújtóval a javítási kézikönyv szerint. Így biztosíték gond nemnagyon lehet. Elektromos kapcsolási rajzon meg kellene nézni, hogy van-e reléje, vagy direktben a kis kapcsolók vezérlik.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a kapcsoló vezérli, inkább a biztosítéktáblában lévő elektronika.

Pedig de! :) Nézd meg a kapcsolási rajzot.

(nem tudom sajna feltolteni most szarakodik a kepfeltoltes.hu)

Engem is meglep, nem lehet valami nagy teljesítményű a fűtőlap, ha a kapcsoló elbírja a felvett áramot.

Mondjuk a biztosíték az bírja, mert 20 Amperes.

Nekem autodata az F36-os biztosítékot írja az ülésfűtés biztosítékának, a szivargyújtóét pedig F37-nek.

Az ülésfűtést a rajz is és a javítási útmutató is a 36-osnak írja, viszont a szivargyújtót is a 36-oshoz.

De ez lesz igazság szerintem, nem az autodatás adat, mert nekem pl a 37-es üres is! Tehát azon nem lehet a szivargyújtó.

Visszatérve az ülésfűtésre, az én kocsimban ki van építve a vezetékelés a középkonzolon, beleraktam a kapcsolót és áram is volt benne. Annak ellenére hogy a kocsi full fapad (volt gyárilag). A donor pedig CD, azon viszont nincs kiépítve ez a kábelezés. Az ülésekhez menő vezetékeket nem néztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.