Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tegnap este "megjött" az új családtag:

78133324.jpg

További képek:

kép2

kép3

kép4

kép5

Ha jól láttam X18XE1 motor van benne. Sport felszereltség (ez látszik az üléseken, és az SRI belsőn, valamint a díszlécre is fel van írva, és mintha a lengéscsillapítók is keményebbek lennének), van benne 2 elektromos ablak, 4 lufi, elekrtomos tükör, gyári xenon fényszórómosóval, klíma, tempomat, 16"-os aluk, nagy még az újdonság ereje...

Mint mindig ilyenkor, majd tuti jönnek a kérdések, és kihez is fordulhatna ilyenkor a jópolgár, ha nem hozzátok.

Van is rögötön pár:

Mi a különbség az X18XE és az X18XE1 motor között (gondolok itt erő, nyomaték, stb).

Ha nincs a fényszórókapcsolón lámpa magasságállító, az azt jelenti ugye, hogy automata (ha a gyári xenon jellegéből indulok ki).

Ha jól tudom ezt a motort csak 2 vagy 3 évig pakolták opelék a kocsijaikba. Valami rosszul sikerült konstrukció volt?

Link to comment
Megosztás:

Mi a különbség az X18XE és az X18XE1 motor között (gondolok itt erő, nyomaték, stb).

Az opel-infos szerint csak annyi a különbség, hogy az XE1-nek 10.5, az XE1-nek pedig 10.8 a kompresszióviszonya. Mindkettő 116 LE 5400 1/min-fordulatszámon. Előbbi 3400 1/min, utóbbi 3600 1/min fordulatszámon adja le a max nyomatékot, 170 Nm-t.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este "megjött" az új családtag:

Ha nincs a fényszórókapcsolón lámpa magasságállító, az azt jelenti ugye, hogy automata (ha a gyári xenon jellegéből indulok ki).

Így van.Az egy komplett egység, ezért drága bontva is.A szintérzékekő pedig a lengőkarhoz van felfogatva.

Egyébként jópofa verda, még ha rossz oldalon is van benne a kormány! :D

Link to comment
Megosztás:

Képeken annyit látok, hogy az XE úgy néz ki mint az X20XEV az XE1 pedig mint egy 1.6XEL, lehet az egyik nagy a másik pedig kisblokk. És igen :D Google szerint is ^_^ A XE1 lényegében egy felfúrt X16XEL, az X18XE pedig egy kicsi X20XEV.

Ez érdekes, mert a furat-löket ugyanaz. Kétlem, hogy az opel kétféle 1,8-as blokkot gyártott volna. Szerintem csak a szelepfedél burkolat más :P

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, mert a furat-löket ugyanaz. Kétlem, hogy az opel kétféle 1,8-as blokkot gyártott volna. Szerintem csak a szelepfedél burkolat más ^_^

Az X16XEL kisblokkos.Az X18XE meg az X20XEV-vel együtt már nagy blokkos.Méretileg is van különbség. :D

A burkolat dologban lehet v.mi.Hiszen az első generációs X14XE-k is különböznek a későbbiektől, szívóoldalilag.

Link to comment
Megosztás:

Az X16XEL kisblokkos.Az X18XE meg az X20XEV-vel együtt már nagy blokkos.Méretileg is van különbség. :D

A burkolat dologban lehet v.mi.Hiszen az első generációs X14XE-k is különböznek a későbbiektől, szívóoldalilag.

Igen, de ezt senki sem vitatta ^_^ A kérdés, az, hogy az X18XE1 is nagyblokkos-e. Szerintem igen.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, mert a furat-löket ugyanaz. Kétlem, hogy az opel kétféle 1,8-as blokkot gyártott volna. Szerintem csak a szelepfedél burkolat más :D

Link

Kései B2-es vectrák kapták meg a kisblokkos 1.8-at, sri verziók, c corsa.

KÉP

Az X18XE-re márpedig nem is hasonlít, ez tényleg olyan mint egy 1.6-os. Nem csak a szelepfedél más. Link

Link to comment
Megosztás:

Majd holnap csinálok egy képet a motorról is...

Egyébként jópofa verda, még ha rossz oldalon is van benne a kormány! ^_^

Attól eltekintve, hogy most koszos, mint a föld, nekem is tetszik... :D De hát egy Ír srácé volt. Remélem nincs nagyon széthajtva. Csak99e mérföld van benne~160ekm, és itt nem jellemző a km-órás trükközés...

Link to comment
Megosztás:

Majd holnap csinálok egy képet a motorról is...

Attól eltekintve, hogy most koszos, mint a föld, nekem is tetszik... :P De hát egy Ír srácé volt. Remélem nincs nagyon széthajtva. Csak99e mérföld van benne~160ekm, és itt nem jellemző a km-órás trükközés...

Jéé, és nem Vauxhall, hanem Opel. ^_^ Azt hittem minden jobbkormányos Opel Vauxhall. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, de ezt senki sem vitatta :P A kérdés, az, hogy az X18XE1 is nagyblokkos-e. Szerintem igen.

Te szoktál mindig kukacoskodni, gondoltam én is kicsit...... :D ^_^

Attól eltekintve, hogy most koszos, mint a föld, nekem is tetszik... ;) De hát egy Ír srácé volt. Remélem nincs nagyon széthajtva. Csak99e mérföld van benne~160ekm, és itt nem jellemző a km-órás trükközés...

Egyébként mi a konkrét cél vele.Szétszedős/eladós vagy átalakítós balosra?

Link to comment
Megosztás:

Jéé, és nem Vauxhall, hanem Opel. ^_^ Azt hittem minden jobbkormányos Opel Vauxhall. :D

Az előző is Opel volt, és jobbkormányos. Nem tudom min múlik, de inkább az Angliából behozottak a Vauxhall-ok, Írországban jobbkormányos Opelek vannak.

Egyébként mi a konkrét cél vele.Szétszedős/eladós vagy átalakítós balosra?

Azt hiszem ez jó lesz így nekem itt Írországban... :P

Eszembe jutott még egy kérdés: a régi Vekinél működött, hogy ha gyújtás nélkül nyomva tartottam a napi számláló nullázóját, és közben adtam rá gyújtást, akkor átváltott km számlálásra mérföld helyett, de ennél nem műkszik. Tudja valaki B2-t hogyan kell átállítani, vagy lehet-e egyáltalán? Ezt ha nyomva tartom, akkor kiír valami számokat, de tuti nem km állás, meg ha elengedem visszaáll.

Link to comment
Megosztás:

Vagy saválló. Nekem elől azzal van megtoldva amióta vettem és nincs vele baj. Ha esetleg kell, írd meg, hogy milyen átmérőben.

Köszönöm a javaslatot, de úgy néz ki, egyben cseréljük. Ugyanis annyira nem nagy, hogy sokat kelljen bontani, nem tűnik bonyolultnak a csere. Ma az Oppá-nál sikerült beazonosítani, és annyira nem is vészes az ára, úgyhogy jövő héten, ha megint sikerül alkalmat találni egy aknára állásra, kicseréljük.

Szerencsére már nem csöpög, úgyhogy nem életbevágóan sürgős cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég jártam már itt a fórumon.Bár ennek sok oka van de első sorba az hogy hála égnek a szokásos dolgokon kívül eddig nem nagyon kellett csinálni semmit a kocsin és már több mint egy éve használom.Kicsit szétnézegettem mióta nem jártam és látom azért gyarapodnak a B vekisek itt a fórumon.Olvastam itt bioetanol tankolást is.Ehhez csak annyit szüleim Citroënjének az üzemanyag csöveit megette a fenébe meg a szűrőt.Meg ha kiszámoljuk a km forintba menyivel olcsóbb akkor km-e kb 2-4 forinttal jön ki kevesebbe.Akkor már inkább egy jó minőségű gáz ha olcsón akarunk autózni.

Hétvégén szétszedtem a kocsi elejét mert 50 helyett 20 pízér sikerült zsír új lámpákat (angel eye) szerezni.Igaz a dugója b1 es vekijé de nagyon egyszerűen át lehetett hidalni.Kellett hozzá egy jack dugó és kész a kocsi csatlakozóját levágtam és összekötöttem így a gari se veszett el.De ilyet egy lámpacseréhez egy lökhárítót is le kelljen bontani ez nagyon faxa.Bár olvastam valaki művészi adottságokkal felvértezve sikerült kitekerni az alsó csavart a burából de nekem ez nem ment.Még egy kicsit a angel karikákkal bíbelődtem mikor hogy világítson de az egészet végül a helyzetjelzőre kötöttem.Egy teljes napomat elvette mire mindent összeraktam de úgy gondolom megérte.Nem utolsó sorban a fénye se rossz.

Összességében így egy év után azt tudom mondani szeretem a vekit egy jó kocsi.

További jó fórumozgatást

Üdv Roli

Képek

http://keptarolo.com/share.php?id=3474_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=AC48_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=41A9_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=3518_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=1923_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=3D22_4C3AD76E

http://keptarolo.com/share.php?id=C8B2_4C3ADD47

Link to comment
Megosztás:

És mennyit látsz ezekkel a lámpákkal? Nekem anno nagyon gyászos volt a fényerő. :rolleyes:

Sokkal jobban mint a gyári lámpákkal.Ég és a föld a kettő közt a különbség.Igazából én is féltem tőle de elég jól meggyőzött ahogy vetíti a fényt.

Bár az enyém nem xenon volt eredetileg.Volt xenonos kocsim is és nem tom melyik jobb most ebből a felállásból már.Majd menet közbe este készítek egy fényképet hogy meggyőzzelek.Bár biztos ez is márka függő dolog lehet vagy nem tom ha neked rossz tapasztalatod van vele.

Üdv Roli

Link to comment
Megosztás:

Sokkal jobban mint a gyári lámpákkal.Ég és a föld a kettő közt a különbség.Igazából én is féltem tőle de elég jól meggyőzött ahogy vetíti a fényt.

Bár az enyém nem xenon volt eredetileg.Volt xenonos kocsim is és nem tom melyik jobb most ebből a felállásból már.Majd menet közbe este készítek egy fényképet hogy meggyőzzelek.Bár biztos ez is márka függő dolog lehet vagy nem tom ha neked rossz tapasztalatod van vele.

Üdv Roli

Engem nem kell győzködni, ha te meg vagy vele elégedve akkor használd örömmel. :rolleyes: Mondjuk a bvectra gyári xenonja sem volt túl meggyőző, mondhatni fos volt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.