Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok, a mostani A vekimet frissitem majd B2esre, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek 1.6os motor elég, vagy 1.8ast keressek? Klima meg minden kellene bele :D Nem kell izomautó, és ne fogyasszon sokat. Pár tippér hálás vónék :wacko:

Én 1 2.2 benyába gondolkodnék.Azok elég jól felszereltek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a mostani A vekimet frissitem majd B2esre, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek 1.6os motor elég, vagy 1.8ast keressek? Klima meg minden kellene bele :D Nem kell izomautó, és ne fogyasszon sokat. Pár tippér hálás vónék :wacko:

Én 1 2.2 benyába gondolkodnék.Azok elég jól felszereltek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a mostani A vekimet frissitem majd B2esre, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek 1.6os motor elég, vagy 1.8ast keressek? Klima meg minden kellene bele :wacko: Nem kell izomautó, és ne fogyasszon sokat. Pár tippér hálás vónék :wacko:

Az előző Vectrám 1.6-os volt, a mostani 1.8-as. A fogyasztáskülönbség kb 0,6l/100km, viszont az tény, hogy az 1.6 kevés a Vectra méretéhez, súlyához.

Én 1 2.2 benyába gondolkodnék.Azok elég jól felszereltek.

Én meg egy 2.5 V6 SRI-ben (vagy Irmscher) gondolkoznék, annál már nincs is jobb felszereltségű, de hát ugye az a fránya ára! :D

Link to comment
Megosztás:

Az előző Vectrám 1.6-os volt, a mostani 1.8-as. A fogyasztáskülönbség kb 0,6l/100km, viszont az tény, hogy az 1.6 kevés a Vectra méretéhez, súlyához.

Én meg egy 2.5 V6 SRI-ben (vagy Irmscher) gondolkoznék, annál már nincs is jobb felszereltségű, de hát ugye az a fránya ára! :D

Nekem 2.5 v6-om van,nem bántam meg.Jah persze i500-as.

Link to comment
Megosztás:

Az aláírásodon gondolkodtam... Volt 2.6 V6 a Vectrában? Ugye a ráncfelvarrás után az Omegákba az került a 2.5 helyére...

A b2-esekba már 2.6-ot raktak.Az már y motor.Nincs rajta egr szelep,meg szekunder levegő pumpa.Azért lett nagyobb a motor,de a teljesítmény maradt.Ha jól tudom az már euro3-mas motor.Jah meg 2 katalizátor van rajta közvetlenül a kipufogócsonk alatt.Elég keveset látni belőle,ez az a széria amit nem nagyon szabad megvenni.Talán már félig CAN-buszos rendszerű.A nagyobb alatt egy i30-ra gondoltam.Limitált széria....

Link to comment
Megosztás:

A b2-esekba már 2.6-ot raktak.Az már y motor.Nincs rajta egr szelep,meg szekunder levegő pumpa.Azért lett nagyobb a motor,de a teljesítmény maradt.Ha jól tudom az már euro3-mas motor.Jah meg 2 katalizátor van rajta közvetlenül a kipufogócsonk alatt.Elég keveset látni belőle,ez az a széria amit nem nagyon szabad megvenni.Talán már félig CAN-buszos rendszerű.A nagyobb alatt egy i30-ra gondoltam.Limitált széria....

Persze ez nem Vectra,de ha már opel,akkor lehetne a Monaro is!Kár hogy nálunk nem látni ilyen autót!

6.0L V8,400LE!Azért én teljesen megelégednék egy I500-al is,ha lenne hozzá egy benzinkutam is,mert a fizetésem így tuti

a benzinre menne el!Az hogy úgy közlekedj vele,hogy 80-90 és alacsonyan tartsd a fogyasztást,lehetetlen,nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Ti hol mosattok, mostok? Mosóba a kerékmosást rá szabab engedni az alufelnire? Otthon szoktam mosni, de most nem tudok beállni, muszáj lesz mosóba. Illetve nem tudom a kézimosóba mennyire vigyáznak az autóra? Rajuk szabad bízni, mik a tapasztalaitok megcsinálják rendesen?

Én legutóbb a MOL-nál voltam gépi mosóba, semmi rosszat nem tudok mondani. "Vadiúj" az alufelnim, de nem tett benne kárt. Kézi mosóval nincs tapasztalatom (csak a sajáttal ^_^ ).

Link to comment
Megosztás:

Ti hol mosattok, mostok? Mosóba a kerékmosást rá szabab engedni az alufelnire? Otthon szoktam mosni, de most nem tudok beállni, muszáj lesz mosóba. Illetve nem tudom a kézimosóba mennyire vigyáznak az autóra? Rajuk szabad bízni, mik a tapasztalaitok megcsinálják rendesen?

Nekem gyári Opel alufelnik vannak fent, kerékőrös fedéllel. Úgy vettem, hogy sajna a jobb első meg volt igen alaposan karcolva, ami miatt nekiállt hólyagosodni a festék rajta. Gépi mosó kerékmosó keféje meg frankón le is kapta róla az Opel-logót. ^_^ Eléggé gázul néz ki szegény, így végképp letettem róla, hogy javíttassam a felniket, jó az karcosan is.

Link to comment
Megosztás:

Ti hol mosattok, mostok? Mosóba a kerékmosást rá szabab engedni az alufelnire? Otthon szoktam mosni, de most nem tudok beállni, muszáj lesz mosóba. Illetve nem tudom a kézimosóba mennyire vigyáznak az autóra? Rajuk szabad bízni, mik a tapasztalaitok megcsinálják rendesen?

Gépi kapcsán régebben egy fórumtárs igen szemléltesssssssen megfogalmazta, hogy mi a baj vele, ha régi a kefe :

vízkő lerakodás miatt olyan, mintha ezernyi kis kalapácsfej ütné a fényezést

Kézivel kapcsolatban pedig nehéz általános véleményt mondani, mondok óbudán jó helyet, de asszem ezzel nem vagy kisegítve ^_^

Link to comment
Megosztás:

Keress egy Agip kutat, és nézd meg a kézi mosójukat most cserélgetik le az egész országban. Piros fehér a színe és azt hiszem 4 program van rajta. Na azzal próbáld meg lemosni és a 4-es öblítő fázis után át sem kell törölnöd, nem lesz vízköves. Szerintem most jelenleg azok a legjobb mosók az országban. Mármint kézi. Gépibe soha nem vinném és nem is vittem.

Ti hol mosattok, mostok? Mosóba a kerékmosást rá szabab engedni az alufelnire? Otthon szoktam mosni, de most nem tudok beállni, muszáj lesz mosóba. Illetve nem tudom a kézimosóba mennyire vigyáznak az autóra? Rajuk szabad bízni, mik a tapasztalaitok megcsinálják rendesen?
Link to comment
Megosztás:

Biztos ithon is lehet még kapni. Én kb 4 éve vettem és olyan 1500ft volt. Csak azért linkeltem külföldit mert nem volt időm keresgélni. Tapasztalat? Jó cucc:) amióta megvettem ezt az egyet használom rendszresen. Télen nyáron a kocsiba van. Nem foszlik nem szakad és nagyon szépen le lehet vele törölni az autót.

Nem olcsó "mulaccság"!Mit tud?Olvastam hogy extra szuper megagyors száradás stb,de mi a tapasztalat?
Link to comment
Megosztás:

Biztos ithon is lehet még kapni. Én kb 4 éve vettem és olyan 1500ft volt. Csak azért linkeltem külföldit mert nem volt időm keresgélni. Tapasztalat? Jó cucc:) amióta megvettem ezt az egyet használom rendszresen. Télen nyáron a kocsiba van. Nem foszlik nem szakad és nagyon szépen le lehet vele törölni az autót.

Absorber tisztító kendőként árulnak 1-2 helyen 1300-1500 Ft-ért,de kép sehol sincs róla hogy ugyan arról a termékről van e szó,mint amit te is linkeltél!Ha 4 évet kibír az tényleg nem semmi,de ha csak 2évet kibírna már megéri!

Esetleg valami pontosítás a nevével kapcsolatban tudnál írni hogy könnyebb legyen keresni?

Link to comment
Megosztás:

Na majd megnézem ha kocsi közelében leszek.

Absorber tisztító kendőként árulnak 1-2 helyen 1300-1500 Ft-ért,de kép sehol sincs róla hogy ugyan arról a termékről van e szó,mint amit te is linkeltél!Ha 4 évet kibír az tényleg nem semmi,de ha csak 2évet kibírna már megéri!

Esetleg valami pontosítás a nevével kapcsolatban tudnál írni hogy könnyebb legyen keresni?

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek

kép1

kép2

kép3

Igaz most egy kicsit piszkos, de kb 4 éve van meg és nem szakad vagy foszlik. Pedig télen is a kocsiban van és nedvesen bizony összefagy. Van a dobozon egy mail cím. Írj nekik, ha meg nem válaszolnak akkor szólj és elmegyek megnézem személyesen hogy forgalmazzák-e még.

Absorber tisztító kendőként árulnak 1-2 helyen 1300-1500 Ft-ért,de kép sehol sincs róla hogy ugyan arról a termékről van e szó,mint amit te is linkeltél!Ha 4 évet kibír az tényleg nem semmi,de ha csak 2évet kibírna már megéri!

Esetleg valami pontosítás a nevével kapcsolatban tudnál írni hogy könnyebb legyen keresni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.