Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

A macska fura jószág, balatonon van egy nyaralónk, ott egy macska mindig ugyanazon a helyen mászik fel a szélvédőn, és ugyanott csúszik le (látszik a szép agyagos lábnyoma <3) A vicces az volt amikor hollandiába mentünk és megálltunk németországba aholis egy ottani macsek pontosan ugyanazt az útvonalat választotta a kocsi összekoszolására, és még oda is szart a tetejére. Szóval szoktass oda egy macskát a kocsira és mindegyik oda fog járni!

Nekem mindig a csomagtartóm jobb hátsó részén hagynak egy szeretetcsomagot....

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok ajánlani olyan autó bontókat, ahol kifejezetten opelekkel (is) foglalkoznak? A sümegi dorka-car-on kívül..

A mechanikus tempomat vezérlő motor 10 pines, a kuplungkapcsoló 2 pines, illetve a fékkapcsoló 4 pines csatlakozójára lenne szükségem egy 5-10 cm-es darab vezetékkel együtt.

Dorka-car-nál nincs egyik sem (ezt mondjuk nehezen hiszem el, de ezt mondták), illetve az angol vaterás srác sem tud szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok ajánlani olyan autó bontókat, ahol kifejezetten opelekkel (is) foglalkoznak? A sümegi dorka-car-on kívül..

A mechanikus tempomat vezérlő motor 10 pines, a kuplungkapcsoló 2 pines, illetve a fékkapcsoló 4 pines csatlakozójára lenne szükségem egy 5-10 cm-es darab vezetékkel együtt.

Dorka-car-nál nincs egyik sem (ezt mondjuk nehezen hiszem el, de ezt mondták), illetve az angol vaterás srác sem tud szerezni.

Ha mindegy a távolság (Komárom mellett)akkor hívd fel amit írtam számot,szinte csak B1,B2-es Vectrákkal foglalkozik a srác!Hátha...

Ki van még írva pár internetes telefonszámom,de őket nem ismerem!Ha kellenek,csak szólj!

Link to comment
Megosztás:

Ha mindegy a távolság (Komárom mellett)akkor hívd fel amit írtam számot,szinte csak B1,B2-es Vectrákkal foglalkozik a srác!Hátha...

Ki van még írva pár internetes telefonszámom,de őket nem ismerem!Ha kellenek,csak szólj!

Köszi!

Elég fura dolgot vettem a fejembe, tempomatosítom az autót :) És már csak ez a három cucc hiányzik hozzá.

Meg lehetne kókányolni csatik nélkül is a dolgot, de jobb ha meglesznek.

Link to comment
Megosztás:

Ha mindegy a távolság (Komárom mellett)akkor hívd fel amit írtam számot,szinte csak B1,B2-es Vectrákkal foglalkozik a srác!Hátha...

Ki van még írva pár internetes telefonszámom,de őket nem ismerem!Ha kellenek,csak szólj!

Ez a komáromi srác érdekelne,közel vok hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Elég fura dolgot vettem a fejembe, tempomatosítom az autót :D És már csak ez a három cucc hiányzik hozzá.

Meg lehetne kókányolni csatik nélkül is a dolgot, de jobb ha meglesznek.

Szívesen...

Gondoltam hogy megint valami "őrültségen" töröd a fejed :) Sok sikert hozzá,ha kell még telefonszám,írj! <_<

Link to comment
Megosztás:

A héten lecseréltem az olajat Castrol Magnatec 10W-40 megint.Olajszűrőt igencsak kisebbet kaptam most mint ami előzőleg volt benne!Menet stimmelt,így nem is érdekelt nagyon!Légszűrő cserélve,pollenszűrő még jó,csak kitisztítottam!Üzemanyagszűrő idő hiányában később lesz cserélve!

Lehet nem is kellene cserélnem még,de nem mindig a kútra megyek,így jobb a biztonság! :)

Nyári gumik le,felnik letisztítva,glicerinnel gumik lekenve,elrakva!Téli gumikat is lekentem,így a színük is szép marad egy ideig! :D

Letisztítottam és lekentem glicerinnel az összes ajtónál,csomagtartónál a gumit,így remélem hidegben nem ragad majd be!Zárakat befújtam!

Ablakmosó csere még vár,mert a "tacskóban" elfogyott az összes és gumiszőnyeget kell még egy szettet vennem!

Hűtővíz cserével egy két kérdés!

Dízelnél hol lehetne leengedni úgy,hogy minden víz kijöjjön?A jobb oldalon,ahol leengedtem a vizet szerintem annyira magasan van hogy a hűtőben még benne marad vagy 1,5 liter a lerakódott kosszal együtt,nem?Van esetleg van valami csavar a hűtőn?Eléggé koszos volt a víz,és ahol cseréltem a bilincseket,ott a vízcső belseje sem volt valami tiszta!Nem volt más,átöblítettem desztillált vízzel,aztán 60-40%-ban ment bele a fagyálló!

Azt észrevettem hogy a fűtésem sokkal jobb lett még így is,de legközelebb jó lenne teljesen leengedni és átmosatni valami hűtő mosóval az egészet!

Link to comment
Megosztás:

Téligumikat most vettem...nyári mint kiderült '99es szval megy a kukába (autó újabb). Egyébként tesco-ba ne nagyon vegyél téli ablakmosót, tavaly belefagyott a -30fokos feliratú az a vekimbe. Vmi csoda folytán nem ment tönkre semmi, de b-vekibe nem kockáztatom idén :)

Szegény autóm most vittem el az (remélhetőleg) utsó szervízre a megvétele után, maradt a műszaki+check engine+szivargyújtó :D

Link to comment
Megosztás:

Téligumikat most vettem...nyári mint kiderült '99es szval megy a kukába (autó újabb). Egyébként tesco-ba ne nagyon vegyél téli ablakmosót, tavaly belefagyott a -30fokos feliratú az a vekimbe. Vmi csoda folytán nem ment tönkre semmi, de b-vekibe nem kockáztatom idén :D

Szegény autóm most vittem el az (remélhetőleg) utsó szervízre a megvétele után, maradt a műszaki+check engine+szivargyújtó <_<

Pont most vettem a tacskóban egyet! :)

Nem volt már benne semmi,úgy hogy kellett egy (-19C-os)!1-2 hetet kibír,max -2-3 fokig :icon13: aztán ha elfogy,bekeverek egy izmosabb ablakmosót!

Link to comment
Megosztás:

Pont most vettem a tacskóban egyet! :)

Nem volt már benne semmi,úgy hogy kellett egy (-19C-os)!1-2 hetet kibír,max -2-3 fokig :D aztán ha elfogy,bekeverek egy izmosabb ablakmosót!

A Metro-ban láttam (biztos máshol is kapni) TurtleWax téli ablakmosó-koncentrátumot. Ezzel van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom reklámozni a régi cégemet de ezt garantálom hogy jó cucc:

http://einszett.hu/shop/page.php?dmenu=fm_...m+Plusz+-70%B0C

És a jégoldójuk is nagyon jó, egyszer ráfujsz a szélvédőre lenyalod az ablaktörlővel és nem fagy vissza.

Van még nekik W99 ipari tisztító ami olyan cucc hogy a tintafoltot kiszedte az ülésemből. És nem mar mint a zsíroldó, és ami senkit se érdekel de biológiailag lebomlik.

Link to comment
Megosztás:

Hmm, egyébként anno vki mondta h csinál nekem egy képet a csomagtérajtón lévő lehúzófülről, h legalább tudjam hogy néz ki és merre kéne lennie :D

Bakker, az én voltam, csak elfelejtettem. Ezer bocs. :)

Ellenben nekem kárpittal együtt van buszkapaszkodóm.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ott csak egy kicsit mozgó müanyag rögzítőbigyó van, mivel a másik nem lötyög gondolom télleg letépték vagy vmi történt vele <_< Nem mintha olyan hü de megerőltető volna kinyújtani a kezem és lecsukni ^^ De legalább kárpitos :icon13:

Azért jó az a fül mert ha csupa sár akkor nem kell összekoszolni a kezed :)

Nekem kárpit is és fül is van de oda egy csavar + valamilyen heveder és már van is fül 0 forintból :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem ott csak egy kicsit mozgó müanyag rögzítőbigyó van, mivel a másik nem lötyög gondolom télleg letépték vagy vmi történt vele :) Nem mintha olyan hü de megerőltető volna kinyújtani a kezem és lecsukni ^^ De legalább kárpitos :D

Arra tényleg jó hogy nem koszolod össze magad!Kíváncsi leszek mit szerkesztesz be a helyére (már ha teszel be valami hasonlót) <_<

Csomagtartód teleszkópos vagy rugós?Mert ha telós akkor meg is érteném hogy nincs benne!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.