Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én még nem láttam Vectra B Caravant 1.7 TD-vel és nem hiszem hogy úgy megy mint a 2.0 benzines :excl: de tuti füstöl annyira :(

Nincs is.

Sedanból van a legtöbb, elvétve akad egy-két ötajtós változat.

Nem azért, de én már láttam jobban füstölő X20XEV-t.

Isuzu motor "egyáltalán nem füstöl", ha nincs széthajtva, vagy nem keveredett valami tuning mester keze ügyébe.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. A közeljövőbe szeretnék venni egy B Vectrát, és lenne 1-2kérdésem ezzel kapcsolatban mégis milyent érdemes venni belőle. Jelenleg X20XEV motoros A vecim van, B Vectra csak 99es évjárattól érdekelne kombiba. Milyen motorosat érdemes venni a dinamikus közlekedéshez? (X20XEV kivételével) De legalább mennyen úgy mint az X20XEV:) Néztem 2.0dti, 2.2dti, és 2.5V6 benzineseket. Ezekről mi a véleményetek?

Ha végül 2.0 DTi-re vagy 2.2 DTi-re esik a választásod, akkor vásárláskor tegyél félre ~200 ezer ft-ot, ha ne adj isten megadná magát az adagolója, ne érjen meglepetés.

A 2,2 DTi egyébként meglehetősen ritka motor, viszont kimondottan dinamikusan mozgatja az autót.

Link to comment
Megosztás:

Ha végül 2.0 DTi-re vagy 2.2 DTi-re esik a választásod, akkor vásárláskor tegyél félre ~200 ezer ft-ot, ha ne adj isten megadná magát az adagolója, ne érjen meglepetés.

A 2,2 DTi egyébként meglehetősen ritka motor, viszont kimondottan dinamikusan mozgatja az autót.

Nálunk ritka motor, lévén 2.2-es, és a "régi" rendszerben az ugye egyel nagyobb kategória volt KGFB-ben, mint a 2.0. Most viszont, hogy eljött a "kánaán", a 125 lóerejével ugyanaz a kategória, mint egy x20xev.

Gondolkodom is egy németországi beszerzésről, van belőle egészen sok, és egészen jól felszerelt változatok. Színes, navis kijelző, full bőr, stb. Csak a rohadék regadó ne lenne... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nálunk ritka motor, lévén 2.2-es, és a "régi" rendszerben az ugye egyel nagyobb kategória volt KGFB-ben, mint a 2.0. Most viszont, hogy eljött a "kánaán", a 125 lóerejével ugyanaz a kategória, mint egy x20xev.

Gondolkodom is egy németországi beszerzésről, van belőle egészen sok, és egészen jól felszerelt változatok. Színes, navis kijelző, full bőr, stb. Csak a rohadék regadó ne lenne... :(

Opel Vectra B 2.2 16V

Ez a regadós dolog nem egyszerű! :lol: Nem tudom a részleteket,de az EU-nak nem tetszik állítólag hogy ezzel korlátozva van a szabad piaci kereskedés...

Ha eltörölnék,fél Magyarország menne autót venni,a másik fele meg nem tudná negyed áron sem eladni az autóját!Ja és csődbe menne a magyar autóipar nagy része!Gondolom én,de ezek ennél komolyabb dolgok... :lol:

Csak egy "donor" beszerzésén gondolkodtam a felszereltség miatt!Autó is meglenne,csak nincs traileres ismerősöm meg 150.000 Ft-om! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Opel Vectra B 2.2 16V

Ez a regadós dolog nem egyszerű! :lol: Nem tudom a részleteket,de az EU-nak nem tetszik állítólag hogy ezzel korlátozva van a szabad piaci kereskedés...

Ha eltörölnék,fél Magyarország menne autót venni,a másik fele meg nem tudná negyed áron sem eladni az autóját!Ja és csődbe menne a magyar autóipar nagy része!Gondolom én,de ezek ennél komolyabb dolgok... :(

Csak egy "donor" beszerzésén gondolkodtam a felszereltség miatt!Autó is meglenne,csak nincs traileres ismerősöm meg 150.000 Ft-om! :excl:

A 2.2 benzines tényleg 147 LE, de az nem is egyezik az x20xev 136 LE-s kategóriájával a KGFB számításban. Én a 2.2 DTI-re gondoltam, ami Adam1 írt, az 125 ló.

A regadó ettől függetlenül gáz, és már a kezdetek óta böki az EU-csőrét, de ahogy te is írtad, eléggé felkavarná az autópiac állott vizét. Annyi kiegészítéssel, hogy a magyar autóipar nem menne bele tönkre, mert az itthoni beszállítók és gyártók forgalmának nagyon kis százalékát teszik ki azok az autók, amiket itthon adnak el.

Link to comment
Megosztás:

x20xev vagy x18xev amit ajánlok, nincs azzal semmi baj :excl:

2.5-ös v6-ost drága fenntartani, fogyaszt és szinte minden javítás úgy kezdődik hogy szedd ki a motort...

jó a diesel is, csak jót kell kifogni belőle :( 1.7-es a legjobb

Sokat fogyaszt a v6???Mennyit is eszik a tiéd??Nekem 2000km alatt autópálya /város/ közúton 8.2 az átlag.Akkor miről is beszélünk??Most 205/55/16-os téli gumik vannak rajta..Minden javítás úgy kezdődik,h. vett ki v6-nál a motort??Szerintem sokszor meglehet másképp is oldani dolgokat...Én is megilyedtem tőle először,de azért annyira nemvészes a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sokat fogyaszt a v6???Mennyit is eszik a tiéd??Nekem 2000km alatt autópálya /város/ közúton 8.2 az átlag.Akkor miről is beszélünk??Most 205/55/16-os téli gumik vannak rajta..Minden javítás úgy kezdődik,h. vett ki v6-nál a motort??Szerintem sokszor meglehet másképp is oldani dolgokat...Én is megilyedtem tőle először,de azért annyira nemvészes a dolog.

na, le ne kapd már a fejem :excl:

népítélet oldalból szoktam kiindulni, ott senki sem említett még 8.2-őt. pályán nekem is csak 5.2-őt eszik de attól még városban bőven zabálja a benyát. nem hinném, hogy a tied városban ne így tenne. mikor itt van akinek 1.6-os motorral sem sikerül 10 alá vinnie.

Az pedig, hogy x20xev motornál sem lehet leejteni egy tűt sehol, úgy hogy az átessen.. v6-nál még annyi hely sincs ha van benne klíma meg ez az. Azért ez tény, te is tudod. Nem feltétlen kell motort kiemelni, de nagyban nehezíti és drágítja a szerelést, hogy sok mindent bontani kell hogy elérjünk benne ezt azt.

De mindenkinek szíve joga mit vesz, én biztos csak dieselt veszek a jövőben és olyat, amit könnyű szerelni.

Link to comment
Megosztás:

Én vennék 2.5-est :excl: a szerelhetősége legyen a szerelőm gondja :( Nem hiszem hogy higgadt vezetésnél sokkal többet enne az enyémnél, viszont ha haladni kell... :lol: Dízel nem kéne, első autónak jó volt, nem haltam meg vele, de az én stílusomhoz nemvaló :lol:

Én is gondolkoztam már egy donor behozatalán Nem tudom, ha bontásra hozom akkor is kell regadót fizetni?

Link to comment
Megosztás:

Nem sokkal hangosabb. Én is így mentem vele 300 km-t :excl:

Fater autóján a kipuf teljesen megadta magát, szétvált a hátsó dob és a cső közti illesztés. Holnap amugy is ment volna cserére, de most a gumigyűrűkön himbálózó dobbal vicces lessz elmenni a szerelőhöz >.<
Link to comment
Megosztás:

Én vennék 2.5-est :excl: a szerelhetősége legyen a szerelőm gondja :( Nem hiszem hogy higgadt vezetésnél sokkal többet enne az enyémnél, viszont ha haladni kell... :lol: Dízel nem kéne, első autónak jó volt, nem haltam meg vele, de az én stílusomhoz nemvaló :lol:

Én is gondolkoztam már egy donor behozatalán Nem tudom, ha bontásra hozom akkor is kell regadót fizetni?

A lényeg hogy ki legyen vonatva a forgalomból!Se rendszám,se semmi és mehet fel a trailerre,úgy behozhatod!Ha van rajta "rendszám"és bontásra hozod,akkor már bonyolultabb,de van elég sok oldal a neten ahol ezzel foglalkoznak és pontosabb infókkal tudnak szolgálni!

Nem árt ha előtte utána olvasol,nehogy többe kerüljön a büntetés mint a "donor"!

Én is nagyon szeretnék egy 2.5 V6-ot!Biztos megvan a maga élménye,de nem tudnám fenntartani sajnos!

Gondolom az alkatrészek is drágábbak hozzá mert erősebb a futómű,fékek stb!2000-es felett szerintem csak dízelem lesz!

Megnézegettem a 2.2 16V Sport változatú Vectrákat!Gyönyörűek vannak az e-bayen!

Link to comment
Megosztás:

Csak egy "donor" beszerzésén gondolkodtam a felszereltség miatt!Autó is meglenne,csak nincs traileres ismerősöm meg 150.000 Ft-om! :excl:

Ha csak ennyibe kerülne, már rég ott állna az udvaromban egy. De sajnos, ami eddig a "kezem ügyébe akadt", az mind 300.000 Ft környékén volt. Ennyit meg nem lehet belőle kiárulni.

Link to comment
Megosztás:

Én is nagyon szeretnék egy 2.5 V6-ot!Biztos megvan a maga élménye,de nem tudnám fenntartani sajnos!

Gondolom az alkatrészek is drágábbak hozzá mert erősebb a futómű,fékek stb!2000-es felett szerintem csak dízelem lesz!

Megnézegettem a 2.2 16V Sport változatú Vectrákat!Gyönyörűek vannak az e-bayen!

Szerintem az Isuzu után bőven elég lenne neked egy X20XEV is :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha végül 2.0 DTi-re vagy 2.2 DTi-re esik a választásod, akkor vásárláskor tegyél félre ~200 ezer ft-ot, ha ne adj isten megadná magát az adagolója, ne érjen meglepetés.

A 2,2 DTi egyébként meglehetősen ritka motor, viszont kimondottan dinamikusan mozgatja az autót.

Csakhogy tényekkel is alátámasszam :excl:

Ha szerencséd van, akkor még marad is 30 ezer Ft-od a félretett 200-ból :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az Isuzu után bőven elég lenne neked egy X20XEV is :lol:

Ha már lúd,legyen kövér.... :lol:

Nincs semmi bajom ezzel a motorral,kimondottan szeretem!Annyi talán hogy lehetne kicsit erősebb!

Azért egy 2000-es motornál van ami jobban meglep! :excl:

Öcsém BMW-je (520i 24V)papíron erősebb és hátsó kerekes,még sincs semmi bajom vele!(majd ha leesik a hó) :(

A meglepődést az okozta hogy 2 évig motoroztam és alig vezettem közben autót!

Előzéseknél volt érdekes a dolog,mert azt hittem az autó is úgy gyorsul,aztán hamar kiderült hogy nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ennyibe kerülne, már rég ott állna az udvaromban egy. De sajnos, ami eddig a "kezem ügyébe akadt", az mind 300.000 Ft környékén volt. Ennyit meg nem lehet belőle kiárulni.

Ne a magyarországi autókat nézd!Vagy ezek szerint rossz helyen kerested eddig :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha már lúd,legyen kövér.... :lol:

Nincs semmi bajom ezzel a motorral,kimondottan szeretem!Annyi talán hogy lehetne kicsit erősebb!

Azért egy 2000-es motornál van ami jobban meglep! :excl:

Öcsém BMW-je (520i 24V)papíron erősebb és hátsó kerekes,még sincs semmi bajom vele!(majd ha leesik a hó) :(

A meglepődést az okozta hogy 2 évig motoroztam és alig vezettem közben autót!

Előzéseknél volt érdekes a dolog,mert azt hittem az autó is úgy gyorsul,aztán hamar kiderült hogy nem :lol:

Én egy keleti blokkból származó tragacs után ültem át a Vekibe, szóval nekem csendes, biztonságos, nagy, keveset fogyaszt és kifejezetten jól megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Na végre működik a tempomatom.A hülye féklámpakapcsoló megszívatott.Hiába 4 vezeték ment rá,a kapcsoló csak 2 érintkezős volt.Amikor lehúztam a csatit akkor jöttem rá,de akkor már feltettem 1 másik tempomat modult.:)Eddig arra gyanakodtam ,h.a vezérlő nem jó...Tanúság:mindent lekell alaposan ellenőrizni.A 4 érintkezős kapcsoló 5300 pénz volt a bárdiba.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Na végre működik a tempomatom.A hülye féklámpakapcsoló megszívatott.Hiába 4 vezeték ment rá,a kapcsoló csak 2 érintkezős volt.Amikor lehúztam a csatit akkor jöttem rá,de akkor már feltettem 1 másik tempomat modult.:)Eddig arra gyanakodtam ,h.a vezérlő nem jó...Tanúság:mindent lekell alaposan ellenőrizni.A 4 érintkezős kapcsoló 5300 pénz volt a bárdiba.

Nem árt először az olcsóbb dolgokat ellenőrizni, és cserélni :excl:

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni: Januárban autóvásárlás lesz. Két változat fut, mely szerint asszony kap egy 5 ajtós F Astrát és enyém lesz dolgozós autónak a meglévő F TD kombi, vagy ezt kapja meg anya én meg veszek egy B Vectrát diesel, kombiban. Utóbbihoz lenne kérdésem: A DI jelzésű motorokkal olcsóbbak, gyengébbek mint a DTI.

Nekem mondjuk nem versenyezni kell és mint az 5. éve meglévő F kombi mutatja, nem vagyok kihegyezve a dinamikus menetteljesítményre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi a két Vectra motor között a különbség? Megbízhatóságban, fogyasztásban, fenntarthatóságban mennyiben térnek el? (Ha van konkrét Vectra ajánlat, akkor azt a mail@dovi.hu-ra várom.)

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni: Januárban autóvásárlás lesz. Két változat fut, mely szerint asszony kap egy 5 ajtós F Astrát és enyém lesz dolgozós autónak a meglévő F TD kombi, vagy ezt kapja meg anya én meg veszek egy B Vectrát diesel, kombiban. Utóbbihoz lenne kérdésem: A DI jelzésű motorokkal olcsóbbak, gyengébbek mint a DTI.

Nekem mondjuk nem versenyezni kell és mint az 5. éve meglévő F kombi mutatja, nem vagyok kihegyezve a dinamikus menetteljesítményre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi a két Vectra motor között a különbség? Megbízhatóságban, fogyasztásban, fenntarthatóságban mennyiben térnek el? (Ha van konkrét Vectra ajánlat, akkor azt a mail@dovi.hu-ra várom.)

A két motor néhány apróságot leszámítva teljesen egyforma.

A DTi-n nagyobb turbo van, illetve van rajta intercooler is. A DI-n nincs.

Nagy gond nincs velük az adagoló hibát leszámítva, ez utóbbi ~200 ezer Ft-os beruházás szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.