Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

keresek kipufogó leömlőt a vekihez! Valaki???? motor X18XE

Nekem is van egy repedt csonkom de az z18xe-s :D

Szval anno nézegettem és ezt találtam:

http://www.dinamit-dob.hu/content/katalizator-csonk

Nekem nem volt jó mer úgy is túl drága volt (enyémnél egybe van katalizátorral), úgyhogy bontottat vettem, de neked jó lehet. 28k 1.5 év garival és nem öntvény, szval javítható ha elreped.

Link to comment
Megosztás:

na, megvolt ma a hátsó lengéscsillapító csere és a stabilizátor rúd belső szilentjei is cserélve lettek. Most már sokkal halkabb a futómű, de még mindig nem tökéletes hátul. Milyen további szilentet érdemes még cserélni, ami gyakran kopik?

Sajna kicsit drágább lett a csere, mert a lengéscsillapító felső felfogatása teljesen szétrozsdásodott :/

És találtam egy egész jó karnádalagutat könyöklővel egész olcsón itt. Egész faja, jó állapotban van, de ami a legjobb, hogy a hülye pohártartók helyett egy tároló rekesz van! Végre lehet hova tenni a telefont... Holnap be is szerelem!

Link to comment
Megosztás:

na, megvolt ma a hátsó lengéscsillapító csere és a stabilizátor rúd belső szilentjei is cserélve lettek. Most már sokkal halkabb a futómű, de még mindig nem tökéletes hátul. Milyen további szilentet érdemes még cserélni, ami gyakran kopik?

Sajna kicsit drágább lett a csere, mert a lengéscsillapító felső felfogatása teljesen szétrozsdásodott :/

És találtam egy egész jó karnádalagutat könyöklővel egész olcsón itt. Egész faja, jó állapotban van, de ami a legjobb, hogy a hülye pohártartók helyett egy tároló rekesz van! Végre lehet hova tenni a telefont... Holnap be is szerelem!

A hosszlengőkar szilentek szoktak legtöbbször tönkremenni.Kikell venni hozzá az egész hátsó futóművet.A pohártartóba a 0,33 kólás doboz és a mekis poharak mennek bele.Sajna a hell-es nemáll meg benne,bánatomra.Gondolkoztam,h.ragasztok bele vmi gumigyűrűt.

Link to comment
Megosztás:

na, megvolt ma a hátsó lengéscsillapító csere és a stabilizátor rúd belső szilentjei is cserélve lettek. Most már sokkal halkabb a futómű, de még mindig nem tökéletes hátul. Milyen további szilentet érdemes még cserélni, ami gyakran kopik?

Sajna kicsit drágább lett a csere, mert a lengéscsillapító felső felfogatása teljesen szétrozsdásodott :/

És találtam egy egész jó karnádalagutat könyöklővel egész olcsón itt. Egész faja, jó állapotban van, de ami a legjobb, hogy a hülye pohártartók helyett egy tároló rekesz van! Végre lehet hova tenni a telefont... Holnap be is szerelem!

Én is ugyanilyet vettem, és ugyanennyiért. Annyi különbséggel, hogy pohártartó van.

Link to comment
Megosztás:

És találtam egy egész jó karnádalagutat könyöklővel egész olcsón itt. Egész faja, jó állapotban van, de ami a legjobb, hogy a hülye pohártartók helyett egy tároló rekesz van! Végre lehet hova tenni a telefont... Holnap be is szerelem!

Azért ez elég olcsó ehhez képest.

Én is utálom a pohártartót, de sokba lenne cserélni. Egyszer próbáltam mekissel, de nem mertem, mert mire szexárdon kikanyargok a driveból (fekvőrendőr nagykanyar körforgó forgalmasútrakihajtás) tuti leborult volna...

Link to comment
Megosztás:

na, megvolt ma a hátsó lengéscsillapító csere és a stabilizátor rúd belső szilentjei is cserélve lettek. Most már sokkal halkabb a futómű, de még mindig nem tökéletes hátul. Milyen további szilentet érdemes még cserélni, ami gyakran kopik?

Az összeset! :D Eddig amiket cseréltünk,mind szét volt szakadva vagy lötyögött a helyén,amitől kopoghatott a hátsó futómű!

De amiktől látványosan csendesedett:

Pár napja nekem cserbinszky által is említett hosszlengőkar belső szilentjei lettek cserélve!Ha nem is komplett futóművet,de a lengőkart ki kell szedni

hozzá!Stab rudakat összekötő "kutyacsont" gumijai voltak kikopva és azt hiszem a keresztlengőkarnál a kétoldali!

Ezek csendesítettek rajta az biztos és jelenleg "csend" van...Kérdés hogy meddig?1 hét??Kettő??

Link to comment
Megosztás:

Azért ez elég olcsó ehhez képest.

Én is utálom a pohártartót, de sokba lenne cserélni. Egyszer próbáltam mekissel, de nem mertem, mert mire szexárdon kikanyargok a driveból (fekvőrendőr nagykanyar körforgó forgalmasútrakihajtás) tuti leborult volna...

Drága ez a srác nagyon. Plusz még a postaköltség.

Link to comment
Megosztás:

most nézegetem ebayen a dolgokat, ott is 6-7ezer. rengeteg a pohártartós, de ilyen tárolós alig van.

találtam króm ajtógombot, mennyire kell megbontani az ajtót hogy cserélni tudjam?

Az eredeti gombot a piros rész tartja a helyén (bepattintós elven). Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem azt nem is tudod kivenni, csak ha az ajtókárpit le van emelve. Viszont azt mindenképpen le is kellene venned, mert ezt meg ahogy néztem két csavar fogja, és azoknak is jó volna kárpit alatt lenniük szerintem... :D

Link to comment
Megosztás:

na beszereltem nagyon faja. Csak azt nem tudom megérteni, miért kell vastag filcel a külső oldalára írni az autó típusát minden kereskedőnél :/ nem lehet teljesen leszedni róla :D Szerencsére az ülés viszonylag takarja..

az a vaterás angliai pedig nagyon el van szállva az áraitól. Mondjuk tényleg jó minőségű cuccokat árul, de ilyen áron?! Angliában fillérekbe kerülnek ezek az alkatrészek...

Link to comment
Megosztás:

na beszereltem nagyon faja. Csak azt nem tudom megérteni, miért kell vastag filcel a külső oldalára írni az autó típusát minden kereskedőnél :/ nem lehet teljesen leszedni róla :D Szerencsére az ülés viszonylag takarja..

az a vaterás angliai pedig nagyon el van szállva az áraitól. Mondjuk tényleg jó minőségű cuccokat árul, de ilyen áron?! Angliában fillérekbe kerülnek ezek az alkatrészek...

Én a könyöktámaszt tőle vettem, 5k volt plusz 2,5 a posta. Korrekt, gyors, hibátlan terméket küld, viszont igen, az árai nem túl barátiak.

Link to comment
Megosztás:

az a vaterás angliai pedig nagyon el van szállva az áraitól. Mondjuk tényleg jó minőségű cuccokat árul, de ilyen áron?!

Gyári bontott cuccokat árul, szóval a minőséget kár dícsérni, hisz a gyári cucc az etalon, mindent ahhoz hasonlítasz.

Angliában fillérekbe kerülnek ezek az alkatrészek...

Pont ezt használja ki, és nagyot kaszál rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

Én a könyöktámaszt tőle vettem, 5k volt plusz 2,5 a posta. Korrekt, gyors, hibátlan terméket küld, viszont igen, az árai nem túl barátiak.

Ennyiért itthon komplett középkonzolt kapsz, könyöktámasszal, és a pohártartó-szivargyújtó résszel együtt. Csak berakod, a régi helyére, és nem kell faragni bele a könyöktámaszt.

Link to comment
Megosztás:

Ennyiért itthon komplett középkonzolt kapsz, könyöktámasszal, és a pohártartó-szivargyújtó résszel együtt. Csak berakod, a régi helyére, és nem kell faragni bele a könyöktámaszt.

hát igen... én is nettó áron vettem, tehát 8e volt, és teljesen jó állapotban van. ennyit bőven megért :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.