Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Nekem szerencsére csak egy rugótörés jutott osztályrészül az együtt töltött 50 ezer km alatt.

Az sem volt vészes, mert a mai napig járhatnék azzal a törött rugóval.

Persze,én is mindíg mondom hogy ez kattog,az nyekereg,aztán jön egy ismerős és közli,hogy próbáljam ki az övét!Akkor jövök rá,hogy

nincs az enyémnek semmi baja és még sok ezer kilómétert el lehetne vele menni azokkal a hibákkal,amiket én nagynak gondolok!

Azért ha lesz rá pénzem,biztosan cserélgetek továbbra is amiket tudok,nem várom meg hogy menetképtelen legyen valamitől!

Link to comment
Megosztás:

Persze,én is mindíg mondom hogy ez kattog,az nyekereg,aztán jön egy ismerős és közli,hogy próbáljam ki az övét!Akkor jövök rá,hogy

nincs az enyémnek semmi baja és még sok ezer kilómétert el lehetne vele menni azokkal a hibákkal,amiket én nagynak gondolok!

Azért ha lesz rá pénzem,biztosan cserélgetek továbbra is amiket tudok,nem várom meg hogy menetképtelen legyen valamitől!

Most hogy felöntöttem friss fagyállóval, elkezdett csöpögni a víz a turbó alatt elmenő csőből. Elég cumi helyen van, le kell szdeni miatta a kipuffogósort a turbóval együtt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szedte már szét itt valaki a b2-es fényszóróit?

Ha igen érdekelne, hogy mennyire könnyed enged a ragasztó?

Párásodik az egyik búrám és újraragasztanám, de ha már szétszedem kifújom a lámpa belsejét matt feketére.

Ilyen most:

http://kepfeltoltes.hu/view/110915/kr_m_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ilyenre szeretném:

http://kepfeltoltes.hu/view/110915/fekete_...ltoltes.hu_.jpg

Találtam a szétszedéshez segítséget:

http://bmw.e39.hu/lampaszetszedes.htm

http://www.fiatbravo.hu/leirasok/view.php?id=91

Link to comment
Megosztás:

Szedte már szét itt valaki a b2-es fényszóróit?

Ha igen érdekelne, hogy mennyire könnyed enged a ragasztó?

Párásodik az egyik búrám és újraragasztanám, de ha már szétszedem kifújom a lámpa belsejét matt feketére.

Ilyen most:

http://kepfeltoltes.hu/view/110915/kr_m_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ilyenre szeretném:

http://kepfeltoltes.hu/view/110915/fekete_...ltoltes.hu_.jpg

Találtam a szétszedéshez segítséget:

http://bmw.e39.hu/lampaszetszedes.htm

http://www.fiatbravo.hu/leirasok/view.php?id=91

Én próbáltam középen kettérepedt :lol: lehet nem voltam elég türelmes :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szedte már szét itt valaki a b2-es fényszóróit?

Ha igen érdekelne, hogy mennyire könnyed enged a ragasztó?

Párásodik az egyik búrám és újraragasztanám, de ha már szétszedem kifújom a lámpa belsejét matt feketére.

Csak B1-est szedtem szét!Vigyázni kell hogy óvatosan feszegesd és egyszerre csak mindenhol egy kicsit!Elég jól fogja a ragasztó

és ha a foncsor részre is jutott egy kis anyag,könnyen eltörheted azt is vele!Az állító pöckökkel is óvatosan,mert a műanyag persely is könnyen törik!Megfújni??Hááát,te tudod....Az biztos hogy jól fog kinézni,de hogy a funkcióját hogy fogja utána végezni...

Vectránál nincs N-Joy,mint az Astráknál? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak B1-est szedtem szét!Vigyázni kell hogy óvatosan feszegesd és egyszerre csak mindenhol egy kicsit!Elég jól fogja a ragasztó

és ha a foncsor részre is jutott egy kis anyag,könnyen eltörheted azt is vele!Az állító pöckökkel is óvatosan,mert a műanyag persely is könnyen törik!Megfújni??Hááát,te tudod....Az biztos hogy jól fog kinézni,de hogy a funkcióját hogy fogja utána végezni...

Vectránál nincs N-Joy,mint az Astráknál? :lol:

Amikor nézegettem Angel Eyes lámpákat, abból is a fekete kellett volna, sztem komolyabb, azzal a nagy krómos résszel nekem bazári benyomást kelt.

Ja és a foncsor marad, azt nem fújom meg és a fényt úgyis az vetíti, a többi "dísz króm" csak szórja a fényt a szembejövő szemébe.

Mi az az N-Joy? Gyárilag fekete a lámpa belseje?

Link to comment
Megosztás:

Amikor nézegettem Angel Eyes lámpákat, abból is a fekete kellett volna, sztem komolyabb, azzal a nagy krómos résszel nekem bazári benyomást kelt.

Ja és a foncsor marad, azt nem fújom meg és a fényt úgyis az vetíti, a többi "dísz króm" csak szórja a fényt a szembejövő szemébe.

Mi az az N-Joy? Gyárilag fekete a lámpa belseje?

Ilyen! Gondolom a felszereltségét hívják így,de én még csak ezeknél láttam gyárilag ilyet!(nekem tetszik)

Arra a "többi dísz-króm"-ra gondoltam (félreírtam ezek szerint)hogy eltörheted,ami állítja a fény magasságát és oldal irányát,nem csak a szembe jövők szemébe szórja a fényt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma szerelőnél volt az autó. A feladat, turbó alatt egy kis cső könnyezik, minden reggelre apróbb tócsa van az autó alatt.

Az eredmény: A hűtővizet túltöltötték, a motorolajat túltöltötték (generátort le kellett szerelni, vákuumpumpához megy olaj), a kis csövet úgy sikerült odatákolni, hogy meg van törve, teljes keresztmetszetén tutira nem halad át a víz ha egyáltalán átmegy rajta valamennyi, és kevésbé, de most is csöpög. Trehány tróger banda szerelők. Tisztelet a kivételnek.

Link to comment
Megosztás:

Ma szerelőnél volt az autó. A feladat, turbó alatt egy kis cső könnyezik, minden reggelre apróbb tócsa van az autó alatt.

Az eredmény: A hűtővizet túltöltötték, a motorolajat túltöltötték (generátort le kellett szerelni, vákuumpumpához megy olaj), a kis csövet úgy sikerült odatákolni, hogy meg van törve, teljes keresztmetszetén tutira nem halad át a víz ha egyáltalán átmegy rajta valamennyi, és kevésbé, de most is csöpög. Trehány tróger banda szerelők. Tisztelet a kivételnek.

Mért nem csinálod Te magad ?

Link to comment
Megosztás:

ilyenért nem szabad fizetni .

Igen, csak ott nem látni ezeket. El volt indítva az autó, így a valós olajszint nem látszott. A víz szintén feljebb volt, bár gyanusan tele volt a kiegyenlítő. A cső pedig ott nem csepegett. csak itthon láttam, alábújva, lámpával, hogy mi a helyzet. Mikor elindítottam az ABS visszajelző is égve maradt először! Viszont miután kitolattam az aknáról, utánna elaludt, és szerencsére működik is tökéletesen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ott nem látni ezeket. El volt indítva az autó, így a valós olajszint nem látszott. A víz szintén feljebb volt, bár gyanusan tele volt a kiegyenlítő. A cső pedig ott nem csepegett. csak itthon láttam, alábújva, lámpával, hogy mi a helyzet. Mikor elindítottam az ABS visszajelző is égve maradt először! Viszont miután kitolattam az aknáról, utánna elaludt, és szerencsére működik is tökéletesen.

Felemelve szerelhették,azért maradt égve egy kicsit a az ABS előszőr!Ha kaptál papírt,vidd vissza és mond meg nekik hogy próbálják meg újra,mert ez most nem sikerült!Ne várj vele napokat,mert azt mondják te rontottad el!Ha már fizettél,végezzenek normális munkát hogy a................................ az ilyen szerelő!

Link to comment
Megosztás:

Felemelve szerelhették,azért maradt égve egy kicsit a az ABS előszőr!

Igen, ők is ezt mondták, de attól miért marad égve?

Ha kaptál papírt,vidd vissza és mond meg nekik hogy próbálják meg újra,mert ez most nem sikerült!Ne várj vele napokat,mert azt mondják te rontottad el!Ha már fizettél,végezzenek normális munkát hogy a................................ az ilyen szerelő!

Sajnos kell az autó, hétközben nélkülözni nem tudom, úgyhogy rendbe hozom holnap.

Hozzá ne nyúljanak többet. Nem cirkuszolok velük. De jó hírüket nem keltem, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt pakolásztam a garázsban és találtam pár gumicsövet.

Tehát elvihetőek a következő kódszámmal rendelkező víz, levegő és olajcsövek.

90 499 716

90 411 676 -96-

90 500 407

P 4616 B249

B249

90 571 . . .

90 499 810

90 531 482

90 528 432

90 412 281

90 530 373

Fillérekért elvihető, nekem csak a helyet fogja. Átvét: Debrecen.

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt pakolásztam a garázsban és találtam pár gumicsövet.

Tehát elvihetőek a következő kódszámmal rendelkező víz, levegő és olajcsövek.

90 499 716

90 411 676 -96-

90 500 407

P 4616 B249

B249

90 571 . . .

90 499 810

90 531 482

90 528 432

90 412 281

90 530 373

Fillérekért elvihető, nekem csak a helyet fogja. Átvét: Debrecen.

Igykódszám alapján sokat nem mondanak. Milyen motoros autóban voltak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.