Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tetőkárpit cserével. Ragasztani nem hiszem hogy tudod mert olyan vékony hogy átüt rajta a ragasztó. csak nem megtakarítottad a tetőkárpitot? :D

nem hanem le lettek engedve az ablakok és németbe amikor mentem 200km/H akkor utána láttam meg hogy megereszkedett :D

na gondoltam magamba itt a forumba lesz aki tud nekem benne segiteni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha gyári Opel alkatrész cikkszámát keresem, hol érdemes megpróbálni? Van erre a neten valami online megoldás, esetleg szoftver kell hozzá? Az EPC az erre való? Nem szívesen bajlódnék vele, úgy látom, hacker vizsga kell ahhoz is, hogy felrakjam a számítógépemre.

Ha tudod pontosan mit akarsz,megnézem neked és megírom! ;)

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem ! a vectra b kocsim belsö tetö kárpitja lebeg olyan mintha el vált volta mind a két oldalt

eslö és hátso ulés felet ..

Kérdésem a következö hogy tudom ezt ujrra feszesé tenni ?

Ha csak a széle engedett el,nyomasd fel tűzőgéppel a szélénél!(Főleg ha takarja is valami,azért ne csúfoskodjon ott középen egy-egy darab)Nekem a hátulja engedett el egy kicsit,ott nem is látni hogy úgy tűztem vissza!

Link to comment
Megosztás:

Helló! :) Köszönöm, hogy - ezúttal is- számíthatok a segítségedre! A jobb első ajtó belső kapaszkodója két részből áll; van egy keményebb, fényes műanyag, ami az utastér hátulja felé néz, illetve ennek másik, kvázi belső oldalán egy puhább műanyag, ami pedig nagyjából előrefelé mutat. No, ez utóbbi tört meg / renyhült el a használattól, szeretném kicseréltetni, gyári cikkszám nélkül viszont nehézkes lesz. fényképet csináltam róla, de ide linkelni képet nem egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Helló! :) Köszönöm, hogy - ezúttal is- számíthatok a segítségedre! A jobb első ajtó belső kapaszkodója két részből áll; van egy keményebb, fényes műanyag, ami az utastér hátulja felé néz, illetve ennek másik, kvázi belső oldalán egy puhább műanyag, ami pedig nagyjából előrefelé mutat. No, ez utóbbi tört meg / renyhült el a használattól, szeretném kicseréltetni, gyári cikkszám nélkül viszont nehézkes lesz. fényképet csináltam róla, de ide linkelni képet nem egyszerű.

Nem mondod komolyan, hogy ebből a szarból gyári újat akarsz venni? Egy vagyon lesz.

Menj be egy bontóba, és 500 Ft-ért kapsz egy hibátlant.

Link to comment
Megosztás:

Helló! :) Köszönöm, hogy - ezúttal is- számíthatok a segítségedre! A jobb első ajtó belső kapaszkodója két részből áll; van egy keményebb, fényes műanyag, ami az utastér hátulja felé néz, illetve ennek másik, kvázi belső oldalán egy puhább műanyag, ami pedig nagyjából előrefelé mutat. No, ez utóbbi tört meg / renyhült el a használattól, szeretném kicseréltetni, gyári cikkszám nélkül viszont nehézkes lesz. fényképet csináltam róla, de ide linkelni képet nem egyszerű.

Igazán nincs mit.... ;)

Fedél,fogantyú,mellső ajtó,jobb oldali,fekete

Alkatrész száma: 90432658

Katalógus sz: 22 41 218

Sajnos nem tudtam róla PrtSc-t csinálni,mert nyomtatni akar állandóan a gépem,de a kapaszkodón arra a gumi borítású

alsó részre gondolsz,ami egyszerűen kipattintható,ugye?Mert akkor a fenti száma!

Valószínűleg németből tudnak csak hozatni,mert nem lehet egy sűrűn keresett alkatrész!Én így jártam a gázpedál rugóval és kiderült hogy kétezer pár száz forintért lehet gyárit rendelni!Lehet hogy ez is pár száz forintos ajánlat,de akkor rendelni fogok én is,mert nekem is szétmállott már a vezető oldali!

Bontóban nem fogják odaadni csak a komplett kapaszkodóval,igaz azt is olyan 1000-2000Ft között lehet venni!A kérdés az,hogy van e még ép,le nem kopott,szét nem mállott gumi borítású darab Magyarországon!

Link to comment
Megosztás:

Igazán nincs mit.... ;)

Fedél,fogantyú,mellső ajtó,jobb oldali,fekete

Alkatrész száma: 90432658

Katalógus sz: 22 41 218

Sajnos nem tudtam róla PrtSc-t csinálni,mert nyomtatni akar állandóan a gépem,de a kapaszkodón arra a gumi borítású

alsó részre gondolsz,ami egyszerűen kipattintható,ugye?Mert akkor a fenti száma!

Valószínűleg németből tudnak csak hozatni,mert nem lehet egy sűrűn keresett alkatrész!Én így jártam a gázpedál rugóval és kiderült hogy kétezer pár száz forintért lehet gyárit rendelni!Lehet hogy ez is pár száz forintos ajánlat,de akkor rendelni fogok én is,mert nekem is szétmállott már a vezető oldali!

Bontóban nem fogják odaadni csak a komplett kapaszkodóval,igaz azt is olyan 1000-2000Ft között lehet venni!A kérdés az,hogy van e még ép,le nem kopott,szét nem mállott gumi borítású darab Magyarországon!

Ez a behúzó fogangyún lévő gumiborítás lenne?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, Fort! Szerintem egyre gondolunk! :)

jobbkapaszkodo.JPG

És hogy miért mindig a jobb oldali reccsen be? Nagyon egyszerű! Egyrészt, a nők zöme sohasem tudja elsőre becsukni a kib@szott ajtót (Hosszú évek megfigyelésén alapuló tények ezek, így hát elnézést Hölgyeim, de ezt kár vitatni!), magyarán alapból kétszer több terhelés éri, mint a vezető oldalit. Másrészt egy-egy szerpentines mókázásnál is igen erősen rámarkolnak a leányok a fogantyú(nk)ra! ;) Esetemben is valami hasonló történhetett...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Mennyit ér egy Vectra B gázrendszer? ( ha már benne van, ki lehet szerelni és eladni) ?

Nem hiszem hogy sokat, a kiszerelt gázrendszert még 1x már nem szokták beszerelni hivatalosan. Legalábbis tudtommal, mert ahoz nem vállalnak garanciát +felelősséget. Legalábbis így tudom. Az új meg 190-220e között van műszakival.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy sokat, a kiszerelt gázrendszert még 1x már nem szokták beszerelni hivatalosan. Legalábbis tudtommal, mert ahoz nem vállalnak garanciát +felelősséget. Legalábbis így tudom. Az új meg 190-220e között van műszakival.

Maximum úgy, ha le van papírozva már az autó, de szar benne a gázrendszer, olyankor ér valamit.

Link to comment
Megosztás:

Ötleteket kérnék aki tud segitsen :

A kocsiban a tetö kárpitom megereszkedett , vagyis log .

Mit tudok vele kezdeni hogy ujra jo legyen és feszes?

köszi a válaszokat

az hogy cseréljem ki az nem jo ezt ne is mondjátok :D

végre egy olyan kérdés amiben egészen profin tudok segiteni, ugyanis nagyjából 1 honapja teljesen ujra huztam az egész tetö kárpitot.

ehhez ki kell venni a tetö kárpitot. leszerelni az összes kapaszkodót. hátul a 3 bolhát kiszedni. majd kiügyeskedni a kocsiból az egészet. ha ferdehátu a járgány csak hajtsd le a hátsó üléseket és ugy kijön.

szóval amit én csináltam az ugy néz ki. hogy:

1 kevettem a tetökárpitot.

2 lehuztam a régi anyagot róla.

3 ledörzsöltem a maradék szivacs réteget.

4 elmentem boltba és vettem 2 méter fekete filc anyagot másfél méter széleset.

5 másik boltból spray ragasztót (2 flakonnal lehetöleg 80 fokig hőállót)

6 ha napfénytetös a járgány akkor azon részéröl kezd el az anyagot felvinni ahol van felület.

7 fontos! ragasztózd be a tetöt és az anyagot is. de mindig csak egy kis részt majd várj 1 percet és ragaszd össze a kettöt.

8 ismételd a 7 est amig nem végzel

9 a széleknél hagyd az anyagot nagyobbra mert ezt vissza tudod hajtani a tetö másik oldalára és esztétikailag is szebb lesz. ne feledd hogy már amikor el kezded ragasztani már akkor hagyj rá vagy 4 5 cm nyi anyagot.

10 miután végeztél várj 10 percet.

11 vágd le a felesleget.

12 vágd ki minden lyuknál. (itt is hagyj rá anyagot majd ragaszd a tetö másik oldalára)

13 tedd vissza a tetöt

14 örülés fénykép készités facbookra feltöltés gyönyörködés az uj tetökárpitban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

http://www.hasznalta..._16v_gl-6022657

Ezmiez? ez b1-es átalakítva b2-esre? milyen kormány ez ?

Na igen

elsőre amúgy tök jól néz ki.

Másodikra viszont a jobb oldalon elég össze-vissza álnak az ajtók, az eleje sem túl egyenes

Kívül cserélve a lökösök, díszrács lámpák, + küszöb spoiler és ha jól látom egy dti-ről an mindez illetve ha jól tudom a b2-k nek 5x110 a kerékagy, amúgy ez a legkevesebb.

mindettől függetlenül ez lehet a legjobb vétel csak jó sokat kell belőlle alkudni, mondjuk 230-250-ért meg kell venni :evilgrin: :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Na igen

elsőre amúgy tök jól néz ki.

Másodikra viszont a jobb oldalon elég össze-vissza álnak az ajtók, az eleje sem túl egyenes

Kívül cserélve a lökösök, díszrács lámpák, + küszöb spoiler és ha jól látom egy dti-ről an mindez illetve ha jól tudom a b2-k nek 5x110 a kerékagy, amúgy ez a legkevesebb.

mindettől függetlenül ez lehet a legjobb vétel csak jó sokat kell belőlle alkudni, mondjuk 230-250-ért meg kell venni :evilgrin: :evilgrin:

Cserélve még: csomi ajtó, hátsó lámpák.

Az első üléshuzat mintha kissé viseltes lenne (lehet szét van ülve az ülés).

G astra-ban szokott lenni ilyen kormány de nem zárható ki hogy volt veciben is.

Utólagos villanyablak elöl.

Ha jól emlékszem gyárilag fordítva van a csomin a felirat (bal oldalt Opel jobb oldalt Vectra).

Nagyon alap felszereltség (1 lufi, no klíma)

Szerintem is 250 ért jó vétel volna :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.