Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én miért nem tudok soha senkit rajtakapni???Az asszonynak is olyankor szólnak be az "ügyes" sofőrök,amikor egyedül van!

Kimaradok minden jóból! :D Annak azért örülök hogy adtál nekik a pároddal...

Kaptam egy jó ötletet amire eddig nem is gondoltam,pedig nagyon logikus!Garázsban ne zárd be a kocsid!Ha bejutottak elvisznek belőle amit akarnak,de

így legalább az üveget meghagyják!(Kivétel persze ha riasztós)

Hanguci,az árammal csak csípősen,mert mint írtam,pont mint egy emberért,annyit kaphatsz érte! :)

Crime78,inkább ne gyere haza,nem fog tetszeni... :D

http://www.villanypasztor.hu/secu.htm

Link to comment
Megosztás:

BENZINKUTAK ELLENI KAMPÁNY

Január 17, 18 és 19-én fogjunk össze és lássák meg a MILLIÁRDOS kőolaj-ipari cégek és az állam, hogy milyen amikor pénzt vesztenek. A következő a recept, hogy CSÖKKENJEN az üzemanyagok ára: SENKI NE VEGYEN HASZNÁLATBA EGYETLEN BENZINKUTAT SEM – JANUÁR 17,18 és 19-én. Járjunk buszokkal, biciklivel, gyalog vagy az említett három nap előtt tankoljunk.

Link to comment
Megosztás:

Ma este mentem ki a garázsba hogy finomítsak a lámpa beállításon és nem túl szép látvány fogadott miután kinyitottam az ajtót!

Minden össze-vissza dobálva,széttörve stb!Felszakították a palát,lerúgták a tető szigetelést és vittek amit tudtak!

Elvitték a szerszámaimat,az összes gépemet,porszívót,hosszabítókat,krovakészleteket stb... :D

Szerencse a szerencsétlenségben hogy az autó nem állt bent,így nem azon ugráltak és nem arra ment az összes törmelék,vagy verték be az üveget rajta!

Felnijeim túl nehezek lehettek vagy biciklivel voltak,mert csak szét voltak dobálva!

Eddig megtűrtem a szutyok vasazó cigányokat,hogy ott mászkáltak és nézelődtek,de ezek után az összes meg fogja bánni,amelyik arra téved!

Elég nagy az aknám....mondjuk bántani nem lehet szegínyeket,mert annyit adnak érte mint ha egy embert vernél meg,de bicikli és pénz nélkül mennek tovább az biztos... :)

Bocs az OFF-ért,csak kurvára idegesít hogy amit az ember évek alatt összespórolt szerszámokra,gépekre,egy ilyen elviszi!

Ha valaki ilyen helyen tartja a cuccait,szögesdrótozza be,vezessen bele áramot,tanítson be kutyát,vagy az összes arra járó ingyenélő vasazót verje agyon...

erre nem találok szavakat.....

engem is esz az ideg folyton mikor nem vagyok otthon, pedig az autó beriasztva áll a garázsban és a garázs is be van riasztva+a ház elött minden bekamerázva de hát a mai világban semmi se biztos sajnos....

Link to comment
Megosztás:

Ma este mentem ki a garázsba hogy finomítsak a lámpa beállításon és nem túl szép látvány fogadott miután kinyitottam az ajtót!

Minden össze-vissza dobálva,széttörve stb!Felszakították a palát,lerúgták a tető szigetelést és vittek amit tudtak!

Elvitték a szerszámaimat,az összes gépemet,porszívót,hosszabítókat,krovakészleteket stb... :D

Szerencse a szerencsétlenségben hogy az autó nem állt bent,így nem azon ugráltak és nem arra ment az összes törmelék,vagy verték be az üveget rajta!

Felnijeim túl nehezek lehettek vagy biciklivel voltak,mert csak szét voltak dobálva!

Eddig megtűrtem a szutyok vasazó cigányokat,hogy ott mászkáltak és nézelődtek,de ezek után az összes meg fogja bánni,amelyik arra téved!

Elég nagy az aknám....mondjuk bántani nem lehet szegínyeket,mert annyit adnak érte mint ha egy embert vernél meg,de bicikli és pénz nélkül mennek tovább az biztos... :)

Bocs az OFF-ért,csak kurvára idegesít hogy amit az ember évek alatt összespórolt szerszámokra,gépekre,egy ilyen elviszi!

Ha valaki ilyen helyen tartja a cuccait,szögesdrótozza be,vezessen bele áramot,tanítson be kutyát,vagy az összes arra járó ingyenélő vasazót verje agyon...

Aztak_rvaf@szba!

(Bocs a kirohanásért, tényleg átérzem Fort helyzetét...)

Link to comment
Megosztás:

A tetőrezgés oka:

Nekem az volt a téma hogy B oszlopok közötti keresztmerevitö elvált a tetötöl, valami tömitö pasztának volt ott gyárilág csak elporlasztotta az idő és ezért a fém a fémmel érintkezve berezonál. Megoldás: lehet hogy sufni tuningnak tünik de 1xü meg gyors tiszta..... biciklibelsőt vagy valami gumit bevágsz közé, azóta nekem jó semmi hangja. Elötte remeget ajtó csapásra edény hangja volt.

A tetőkárpit leszedése:

Napellenzőkel (2 csavar oldalanként)és a kapaszkodókkal(2csavi /majrévas) kezd, aztán jöhet az A,B,C oszloptakaró(fém bolhákkal van rögzítve uh. kipattinthatók) müa. burkolat. Végül a középső belső világítás és tetőablak vezérlő ha van. (Búra ki, drót le alatta 2 csavar) Plusz nekem a sedánnál még a hátsó ablaknál volt vagy 4 műanyag bolha ami a tetőkárpitot rögzíti a tetőhöz( ezeket is óvatosan(!!!!) kipattintod).

Én személy szerint nem akartam a biztonsági öveket leszedni, ezért a B és C oszlopot nem szedtem le teljesen csak annyira, hogy ki tudjam fordítani a tetőkárpitot.

Remélem ezzel segítettem, ha valami nem lett volna tiszta kérdez bátran! :)

Én tegnap délután csináltam meg, mert nekem is zizgett meg rezgett és nagyon zavaró volt. Főleg mikor be lett csukva az ajtó, az egyszerűen szörnyű volt. Leszedés megcsinálás összerakás kb 2 óra munka volt. Nekem 5 ajtós a veci és szerintem azt könnyebb megcsinálni mert simán kitudtam csúsztatni a tetőkárpitot a csomagtartó ajtón. Én melóhelyemről hoztam 5cm széles polifón szalagot aminek az egyik fele ragasztós, és bivaly erős. Gondolt az biztos jó lesz. Miután szétszedtem nekem is hasonló volt a helyzet mint nálad, csak nálam mind a két merevítő elvolt válva a tetőtől, és nem tudom hogy másnál is e ilyen az autó de nekem semmi szigetelés nemvolt a tetőn. Hát az egész tetőt telibe ragasztottam ezzel a szalaggal. A merevítők alá meg becsúsztattam és utána húztam le a ragasztós feléről a szalagot. Teljesen jó megoldás szerintem mind a kettő. A végeredmény tökéletes lett, és szerintem nyáron se lesz olyan meleg. Akinek hasonló a gondja nyugodtan csinálja meg nem nehéz meló. Még annyit hozzáfűznék hogy a tetőkárpitot ne piszkos kézzel fogjátok meg mert csúnya nyomokat tud hagyni.

Link to comment
Megosztás:

BENZINKUTAK ELLENI KAMPÁNY

Január 17, 18 és 19-én fogjunk össze és lássák meg a MILLIÁRDOS kőolaj-ipari cégek és az állam, hogy milyen amikor pénzt vesztenek. A következő a recept, hogy CSÖKKENJEN az üzemanyagok ára: SENKI NE VEGYEN HASZNÁLATBA EGYETLEN BENZINKUTAT SEM – JANUÁR 17,18 és 19-én. Járjunk buszokkal, biciklivel, gyalog vagy az említett három nap előtt tankoljunk.

Rajtam ne múljon,dobtam MA bele egy ötösért... :D De a következő kampány remélem az lesz hogy minden dízeles tankoljon

használt étolajat a környezetvédelem és az olcsó üzemanyag érdekében!

Támogatók a Meki és az összes lángosos!Micsoda szagok lesznek a nagyvárosokban... :)

Link to comment
Megosztás:

Rajtam ne múljon,dobtam MA bele egy ötösért... :D De a következő kampány remélem az lesz hogy minden dízeles tankoljon

használt étolajat a környezetvédelem és az olcsó üzemanyag érdekében!

Támogatók a Meki és az összes lángosos!Micsoda szagok lesznek a nagyvárosokban... :)

Párom jövő heten kezd dolgozni (szakács) és én is vissza álok a használt étolajra :D

Link to comment
Megosztás:

kezd idegesíteni ez a minden héten +5ft, főleg a 12l-es fogyasztásnál látszik meg... mikor vettem a kocsit (2,5éve) 27-29ft volt 1km díja, most 43-45Ft. Lassan már tényleg kiváltságos lesz aki tele tudja tankolni a kocsiját :/

Meg ha már itt tartunk, nem értem miért kell arányosan az etanol árát is emelni?

Link to comment
Megosztás:

kezd idegesíteni ez a minden héten +5ft, főleg a 12l-es fogyasztásnál látszik meg... mikor vettem a kocsit (2,5éve) 27-29ft volt 1km díja, most 43-45Ft. Lassan már tényleg kiváltságos lesz aki tele tudja tankolni a kocsiját :/

Meg ha már itt tartunk, nem értem miért kell arányosan az etanol árát is emelni?

Há mit mondjunk mi "dieselesek"?? :)

Link to comment
Megosztás:

amúgy ha valaki nem tudná, 120Ft adót fizetünk minden L benzin után (egy tank után pedig 7200Ft-ot :S ). Tehát a benzin ára 245Ft/l a többit az állam zsebeli be. Bele se merek gondolni, milyen hatalmas pénzösszeg amit ezzel évente az állam nyer majd zsebre dug vagy szétszórja segélyre.. :/

Amit pedig nem értek, hogy miért nem csökkentik, Ugyanis ha olcsóbb a benzin, többen használják a kocsijukat tehát az adóbevétel ugyan annyi marad, viszont elégedettebb lesz a nép... Így meg lassan utcára vonulnak...

Amcsiban amúgy most hogy "drága" volt a benzin átszámolva 200Ft volt 1l, amiért már panaszkodtak. Most pedig 155Ft a legolcsóbb államban. Ennyinél 18Ft lenne 1km a vectrával. Itthon pedig 44Ft. Nem is beszélve arról, hogy kint a minimálbér se 300dollár...

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem pontos.

A benzinre most 120Ft jövedéki adót fizetünk kb. De erre még rájön a 25% áfa is. Az úniós szabályok jelenleg minimum 99ft-os jöv. adót írnak elő benyára, és 91 a gázolajnál. Szval ha a kormány ami 2éve azt harsogta, hogy ne az emberekkel fizettessük ki a drága benzint, hanem csökkentsék a jövedéki adót most megcsinálná ezt, 25ft-al azonnal olcsóbb lenne a benzin, és kb 8ft-al a gázolaj. (A jövedéki adóból is adózunk...)

Ja és:

Az OPEC a napokban bejelentette: ameddig a hordónkénti olajár nem éri el a 110 dolláros szintet (jelenleg 90), addig nem emeli a kitermelési kvótát (ez értelemszerűen az olajárak csökkenését hozná magával). Az üzemanyagárak így várhatóan tovább emelkednek majd.

Link to comment
Megosztás:

Kis matek! 155 Ft Ukrajnában a dízel literje,itthon legyen 355!60 liter belefér a tankba!1 literen spórolsz 200 Ft-ot!60 literen 12.000 Ft-ot! :D

Nagyjából ez a felállás a benzinnél is gondolom!

Bakker, erős túlzással majdnem megéri Győrből az ukránokhoz járni tankolni. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Bakker, erős túlzással majdnem megéri Győrből az ukránokhoz járni tankolni. :D :)

lassan már egy árkot ásni és abban csövet átvezetni is jobban megéri...

Más. Tudom hogy opel fórum, de végülis autóról van szó, szóval annyira nem távoli téma. Szóval most veszek a cégemnek kishaszongépjárművet, 98 körüli ford transit lesz. Megbízható és jó típus, leszámítva a rohadásra való hajlamot (tiszta opel...) Először is akinek van eladó szóljon :D Másodszor pedig, mennyire tesz jót egy ilyen típusú autónak, ha éjszakánként egy meredek útszakaszon parkol? 2500 szívó diesel, semmi különleges extrával. Azért meredek a parkoló, mert az utcán nem szívesen hagynám kint a jövőben, viszont a beálló elég meredek és csak oda tudok megállni úgy vele, hogy telken belül legyen... Ugyan ez kérdés a benzines vectrára is. Mi kárt okoz ha ferdén tölt napi 10órát?

Link to comment
Megosztás:

lassan már egy árkot ásni és abban csövet átvezetni is jobban megéri...

Más. Tudom hogy opel fórum, de végülis autóról van szó, szóval annyira nem távoli téma. Szóval most veszek a cégemnek kishaszongépjárművet, 98 körüli ford transit lesz. Megbízható és jó típus, leszámítva a rohadásra való hajlamot (tiszta opel...) Először is akinek van eladó szóljon :) Másodszor pedig, mennyire tesz jót egy ilyen típusú autónak, ha éjszakánként egy meredek útszakaszon parkol? 2500 szívó diesel, semmi különleges extrával. Azért meredek a parkoló, mert az utcán nem szívesen hagynám kint a jövőben, viszont a beálló elég meredek és csak oda tudok megállni úgy vele, hogy telken belül legyen... Ugyan ez kérdés a benzines vectrára is. Mi kárt okoz ha ferdén tölt napi 10órát?

Semmit nem tud okozni .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.