Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Az IRMSCHER honnan is van? Hogyé' adták?:( :)

No, jelentem, küszöb sikeresen leszedve, néhány patent már el volt törve alatta, mi csak egyet törtünk el. De voltam alkatrészboltban és vettem 3 db vadi újat, 305 ft/db-ért. A sérült oldalon volt csak az alvázon egy kevéske rozsda, már le lett kezelve, a napokban remélem mindent befejezünk rajta, küszöb vissza, szín + lakk fújás és hálidéj :hiya:

A díszlécem már egész jól néz ki, hogy szereztem rá ezt-azt. :P]

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomod kicsit a kárpitot akkor kéne találnod a tekerőn egy ilyen omega jel szerű fém pöcköt.Na azt kell lelöknöd egy csavarhúzóval.

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés: a hátsó ajtó kárpitot akarom leszedni, de nem tudok rájönni, hogy az ablakemelő kart hogyan tudom leszedni... Zéger gyűrű tartja, vagy valami benyomható pecket kell keresnem?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomod kicsit a kárpitot akkor kéne találnod a tekerőn egy ilyen omega jel szerű fém pöcköt.Na azt kell lelöknöd egy csavarhúzóval.

Köszi meglett... Így már hogy tudtam mit keresek... Annyira el volt bújva, hogy nem láttam. Pedig a Kadettomon is ilyen megoldás volt.

Link to comment
Megosztás:

Hoppá...

Tegnap megkergettem egy kicsit a kocsit, majd nagyon hosszan hagytam 3.-ban motorfékkel lassulni. Erre cserébe dobott nekem egy check engine lámpát. Na ennek nagyon nem örültem, de újraindítás után nem jelentkezett, pedig megjátszottam vele ugyan ezt a mókát mégegyszer. Csak nem hagyott nyugodni a dolog, ma reggel kivillogtattam a kódot, 1405! Ez ugye EGR szelep bibire utal... Lehetséges, hogy ez csak egy egyszeri hibajelenség volt, vagy érdemes lesz odafigyelni? Elméletileg a szerelő múlt héten kitakarította ezt is, bár azt sem hiszem el neki, ha kérdez. A probléma, hogy ma megy műszakira a kocsi, és nem nagyon kellene megint felvillannia, mert visszadobják! :) Bár már úgysem tudok ma vele mit csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Crime!

Én a motoromat vittem ma műszakira. Kérdezd már meg, hogy besz@rt-e az index odafelé menet! Na jó elárulom, besz@rt. Úgyhogy ampervadászt útbaejt, együttes erővel( meg kontakt spray-vel) problémát ideiglenesen elhárít. Rendes volt, még pénzt se kért. Egy kis késéssel ugyan, de abszolválta a vizsgát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Crime!

Én a motoromat vittem ma műszakira. Kérdezd már meg, hogy besz@rt-e az index odafelé menet! Na jó elárulom, besz@rt. Úgyhogy ampervadászt útbaejt, együttes erővel( meg kontakt spray-vel) problémát ideiglenesen elhárít. Rendes volt, még pénzt se kért. Egy kis késéssel ugyan, de abszolválta a vizsgát.

Na itt ilyen nincs... Kis késés is itt ReTest-et jelent! Egy percet sem várnak rád, csak leveszik az 50€-t.

Amilyen szerencsém meg az ilyen dolgokkal lenni szokott, az most is bemutatkozott. Az országúti visszajelző nem működött, tehát nyertem egy ReTest-et! :) De a jó az egészben, hogy padon mindenhol megfelelt, így nem kell megint felállni vele, így az ismétlés nem kerül semmibe, csak be kell mutatni, és akkor kiadják a disk-et.

Ha valaki kíváncsi, így néz ki a tesztlap:

Image-Kicsi02.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na itt ilyen nincs... Kis késés is itt ReTest-et jelent! Egy percet sem várnak rád, csak leveszik az 50€-t.

Amilyen szerencsém meg az ilyen dolgokkal lenni szokott, az most is bemutatkozott. Az országúti visszajelző nem működött, tehát nyertem egy ReTest-et! :( De a jó az egészben, hogy padon mindenhol megfelelt, így nem kell megint felállni vele, így az ismétlés nem kerül semmibe, csak be kell mutatni, és akkor kiadják a disk-et.

...

Szia!

Megnéztem, és bár nem értem ezt a "külvárosi szlenget" :hiya: azért egész komolynak látszik. Úgy értem ahhoz képest amit itthon néznek egy autón. A KPM-nél nyilván nem vártak volna rám, de ahova hordom a vackaimat akkor csinálják, amikor odaérek. :D :lol:

Egyébként Neked nem furcsa, hogy 2 napja csak ketten vagyunk a vectrás topicban? A többiek talán egyszerre indultak nyaralni, vagy beszedtek vmi "fogalmazás-gátlót",, :) :P :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként Neked nem furcsa, hogy 2 napja csak ketten vagyunk a vectrás topicban? A többiek talán egyszerre indultak nyaralni, vagy beszedtek vmi "fogalmazás-gátlót",, :) :( :hiya:

Vagy csak opelostali volt vadkerten a hétvégén, és még nem tértek magukhoz... :P

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Megnéztem, és bár nem értem ezt a "külvárosi szlenget" :P azért egész komolynak látszik. Úgy értem ahhoz képest amit itthon néznek egy autón. A KPM-nél nyilván nem vártak volna rám, de ahova hordom a vackaimat akkor csinálják, amikor odaérek. :D :lol:

Egyébként Neked nem furcsa, hogy 2 napja csak ketten vagyunk a vectrás topicban? A többiek talán egyszerre indultak nyaralni, vagy beszedtek vmi "fogalmazás-gátlót",, :) :( :D

Én is itt vagyok, hello! Csak nem mindig van időm a hozzászólások olvasásán túl írni is. Meg próbálom valahogyan besúvasztani a munka utáni pár órába a klímaventilátor kiszedését, de félek, hogy rámsötétedik, az meg eléggé kellemetlen lenne. :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Mégiscsak "itt" van mindenki, csak sunnyognak! :(

Meg próbálom valahogyan besúvasztani a munka utáni pár órába a klímaventilátor kiszedését, de félek, hogy rámsötétedik, az meg eléggé kellemetlen lenne. :P

Hozd el ide hozzám, itt később sötétedik, úgy 10 óra után, nem is kellene messze jönnöd, csak úgy 24 óra folyamatos vezetés... :)

Link to comment
Megosztás:

Mégiscsak "itt" van mindenki, csak sunnyognak! :(

Hozd el ide hozzám, itt később sötétedik, úgy 10 óra után, nem is kellene messze jönnöd, csak úgy 24 óra folyamatos vezetés... :)

No-no! Aztán augusztusban elvétem a lehajtót a Németeknél, aztán kicsit tovább megyek, aztán ott kötök ki! :P

Link to comment
Megosztás:

No-no! Aztán augusztusban elvétem a lehajtót a Németeknél, aztán kicsit tovább megyek, aztán ott kötök ki! :P

Hát nagyon rám ijesztettél... :hiya: Én szívesen látlak mondjuk egy hétvégére, ha kíváncsi vagy Írországra! :( Idegenvezetni nem tudlak, de lenne hol lehajtanod a fejed! :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nagyon rám ijesztettél... :hiya: Én szívesen látlak mondjuk egy hétvégére, ha kíváncsi vagy Írországra! :P Idegenvezetni nem tudlak, de lenne hol lehajtanod a fejed! :(

No persze csak vicceltem, a szállás ajánlatot mindenesetre köszi. Sajnos nem idén lesz, amikor én eltöfögök Írországig. :) Pedig érdekelne a környék is, meg a jobbos vezetés. Mennyi idő alatt lehet megszokni?

Link to comment
Megosztás:

Én már csak azért is kimennék hogy szanaszét verjem a jobb könyökömet a Vekidben :(

Hehe... Ez tényleg így lenne.

No persze csak vicceltem, a szállás ajánlatot mindenesetre köszi. Sajnos nem idén lesz, amikor én eltöfögök Írországig. :) Pedig érdekelne a környék is, meg a jobbos vezetés. Mennyi idő alatt lehet megszokni?

Én egy <OFF> Mazda 323-on <ON> kezdtem a kinti vezetést, és rögtön egy kis kiránduláson 60-70km vezetéssel, és számoltuk, 6x koppant a könyököm. De érdekes módon csak amikor egyesből kettesbe váltottam, egyébként nem. Gyorsan elmagyarázták, a leghamarabb akkor szokom meg, ha a bal kezem a váltón tartom eleinte. Már nem is keresem a jobb kezemmel a váltót, de már azért vezetgetek 3 hónapja. Ami viszont sokkal rosszabb, hogy a bajuszkapcsolóknál nincs "rend". Gyártmányfüggő, hogy annak az elrendezését is felcserélik-e a kormánnyal együtt. Az előbb emlegetett tanulóautón pl rendszeresen ablakot töröltem irányjelzés helyett. Azt nehezebb volt megszokni. De szerencsére a Vekiben minden az otthon megszokott helyen van bajuszkapcsolóügyileg...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.