Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Van itt dízeles,aki használ adalékot az autójához?Castrol TDA-t mondjuk?

Nem csak dieselhez, én ahhoz használtam akkori autó vásárlásakor (Renó 19 1.9 D) csak úgy "minőség megőrzésre" minden második olajcserénél kitudja mit kapott az előző 60E km-en.

Tőlem megkapta minden 2. hoz majd 220E-nél a motorfelújítás után már nem raktam bele.

Ártani nem árt de pl mikor anno elkezdtük használni 21-22-ről felhozta 29-30-ra a motor kompressziót.

Liqui Moly

MoS2-Motorolaj adalék

Az MoS2 egy kis súrlódási együtthatójú, szilárd ásványi kenőanyag, mely minden súrlódó és csúszó felületen egy nagy terhelést bíró csúszófilmréteget képez. Csökkenti a súrlódást és garantálja a motor könnyebb futását. Előnyei: jelentős üzemanyag- és olajmegtakarítás, tudományosan bizonyítottan 50 % feletti hatásfokú kopáscsökkenés, kevesebb üzemzavar és kényszerfutás. Turbo- és katalizátortesztelt.Alkalmazása: Motorolajhoz történő adagolás minden benzin- és dieselüzemű motornál. Minőségét korlátlan ideig megőrzi.

részletek és árak:

http://shop2.auto-doktor.hu/index.php?refe...&honnan=kat

jó tanács nem mindig kedvezőbb a nagyobb kiszerelés

én 150 ml-t adtam 5 literhez

Üdv JL

Link to comment
Megosztás:

Nem csak dieselhez, én ahhoz használtam akkori autó vásárlásakor (Renó 19 1.9 D) csak úgy "minőség megőrzésre" minden második olajcserénél kitudja mit kapott az előző 60E km-en.

Tőlem megkapta minden 2. hoz majd 220E-nél a motorfelújítás után már nem raktam bele.

Ártani nem árt de pl mikor anno elkezdtük használni 21-22-ről felhozta 29-30-ra a motor kompressziót.

Liqui Moly

MoS2-Motorolaj adalék

Az MoS2 egy kis súrlódási együtthatójú, szilárd ásványi kenőanyag, mely minden súrlódó és csúszó felületen egy nagy terhelést bíró csúszófilmréteget képez. Csökkenti a súrlódást és garantálja a motor könnyebb futását. Előnyei: jelentős üzemanyag- és olajmegtakarítás, tudományosan bizonyítottan 50 % feletti hatásfokú kopáscsökkenés, kevesebb üzemzavar és kényszerfutás. Turbo- és katalizátortesztelt.Alkalmazása: Motorolajhoz történő adagolás minden benzin- és dieselüzemű motornál. Minőségét korlátlan ideig megőrzi.

részletek és árak:

http://shop2.auto-doktor.hu/index.php?refe...&honnan=kat

jó tanács nem mindig kedvezőbb a nagyobb kiszerelés

én 150 ml-t adtam 5 literhez

Üdv JL

Vannak olyan olajpk, ami már alapból MoS2-vel van adalékolva, például a Fuchsnak van ilyen,

Újkorában is szürkés feketés színű, az ember fáradtolajnak nézné.

Link to comment
Megosztás:

Liter????Vagy ezt arra értetted hogy pár hónapja mikor írtam,összekevertem a litert a decivel a mérőpálcán?? :D

Előző csere alkalmával maxig töltöttem a cserekor,majd másnap rátöltöttem még egyszer és ha jól emlékszem 12.000 km-t mentem vele és nem kellett utána töltenem!Nem azért mert spóroltam vele,de a jelző háromnegyedéig sem ment le a szint!Most a tél előtt cseréltem és maximum 4-5 ezer lehet azóta benne

de a szint kb 2mm-rel van a max alatt!

Tavaly március óta ez a második csere volt,de egyszeri rátöltés után nem kellett többször!

Nekem azért bőven bekajálja az 1 litert 10 ezer km alatt. Alap 10W40-ből is, Valvoline maxlife dieselből is, és most a Castrol Edge 5W40-ből is.

Szerintem a turbonál fogy el ez a mennyiség.

A kompresszió rendben lehet, mert mindig nagyon könnyen indul.

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért bőven bekajálja az 1 litert 10 ezer km alatt. Alap 10W40-ből is, Valvoline maxlife dieselből is, és most a Castrol Edge 5W40-ből is.

Szerintem a turbonál fogy el ez a mennyiség.

A kompresszió rendben lehet, mert mindig nagyon könnyen indul.

Eddig csak ezt olajat tettem bele(második alkalom) és az elején naponta többször is néztem mert azt hittem ferdén állok hogy ennyit mutat,de ezek szerint nem eszi!

Motor tartó bak tetején attól félek van egy repedés körben,vagy csak így sajtolták?Képeket újról még nem találtam!

Üzemanyag adalékra gondoltam hogy használsz e télen a dízelhez,a motor olajhoz én sem öntök semmit!

Link to comment
Megosztás:

Eddig csak ezt olajat tettem bele(második alkalom) és az elején naponta többször is néztem mert azt hittem ferdén állok hogy ennyit mutat,de ezek szerint nem eszi!

Motor tartó bak tetején attól félek van egy repedés körben,vagy csak így sajtolták?Képeket újról még nem találtam!

Üzemanyag adalékra gondoltam hogy használsz e télen a dízelhez,a motor olajhoz én sem öntök semmit!

Nem használok semmiféle adalékot. Sem üzemanyaghoz, sem motorolajhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki választ arra ,hogy 2.0 dti 16v Vectra hidegen szép hangja van,és mikor elkezd bemelegedni akkor nagyony csúnya kopogós hangja lesz.

Nem füstöl,nincs kartelgáz ismerősöm szerint későn kezd el húzni ez mitől lehetséges? :D

Üdv.:Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki választ arra ,hogy 2.0 dti 16v Vectra hidegen szép hangja van,és mikor elkezd bemelegedni akkor nagyony csúnya kopogós hangja lesz.

Nem füstöl,nincs kartelgáz ismerősöm szerint későn kezd el húzni ez mitől lehetséges? :D

Üdv.:Gábor

Rosszul beállított előtöltés netán?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg akad itt valaki aki ezt "orvosolni" tudná?

És esetleg válalná is?

Tud ez a hiba kárt tenni a motorba?

Előbb kezdődik el az égés, mint kellene, még mielőtt a dugattyú a felső holtponthoz ér. Ez kicsit visszaveti a dugattyút, ezért csökken a nyomaték, és a teljesítmény. Hasonló a történet, mint amikor a benzinesen túl nagy az előgyújtás.

Használni semmiképpen nem használ.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg akad itt valaki aki ezt "orvosolni" tudná?

És esetleg válalná is?

Tud ez a hiba kárt tenni a motorba?

Ezzel inkább menj megbízható szerelőhöz vagy szervizbe, ahol műszerrel megnézik és ha kell, állítanak rajta. Otthon és főleg hozzá nem értőt (kontárt) ne engedj hozzá nyúlni, mert ilyenkor szokott sokkal rosszabb lenni a végeredmény.

Link to comment
Megosztás:

Motortartó gumibak-csere előtt állok. Segítsetek légyszi választani. A generátor felőli hátsó kutyacsontszerű billenésgátlóról van szó. Nézem a unix oldalát, és van több márkájú, elég nagy a szórás. Melyiket ajánljátok? Ár szerint sorban az alábbi márkák vannak: Optimal (3090Ft), Hans-Pries, Ocap, Corteco, Febi (6994Ft), Lemförder, Ruville, Meyle (10116Ft)

Kérdésem hogy a drágábbak vannak-e annyival jobbak hogy érdemesebb legyen őket megvenni, mégiscsak egy motortartó bakról van szó... Én mondjuk már nem egy Febi alkatrészt vettem, teljesen meg vagyok velük elégedve, így most is arra tenném a voksom, árban is a középmezőnyben van.

FEBI4050.JPG

Link to comment
Megosztás:

Motortartó gumibak-csere előtt állok. Segítsetek légyszi választani. A generátor felőli hátsó kutyacsontszerű billenésgátlóról van szó. Nézem a unix oldalát, és van több márkájú, elég nagy a szórás. Melyiket ajánljátok? Ár szerint sorban az alábbi márkák vannak: Optimal (3090Ft), Hans-Pries, Ocap, Corteco, Febi (6994Ft), Lemförder, Ruville, Meyle (10116Ft)

Kérdésem hogy a drágábbak vannak-e annyival jobbak hogy érdemesebb legyen őket megvenni, mégiscsak egy motortartó bakról van szó... Én mondjuk már nem egy Febi alkatrészt vettem, teljesen meg vagyok velük elégedve, így most is arra tenném a voksom, árban is a középmezőnyben van.

az olcsó biztos gagyi, én is azt vettem 2e-ért kb (kedvezménnyel) de beszerelés után pár napra már picit megszakadt. persze tart még bőven, de hát akkor is idegesítő hogy már megszakadt..

én a febit ajánlom, az jó márkának mondható.

Link to comment
Megosztás:

az olcsó biztos gagyi, én is azt vettem 2e-ért kb (kedvezménnyel) de beszerelés után pár napra már picit megszakadt. persze tart még bőven, de hát akkor is idegesítő hogy már megszakadt..

én a febit ajánlom, az jó márkának mondható.

Szintén így jártam, ugyancsak olcsó hússal. Mondjuk nekem csak a nagy belső gumi tömbnél van egy gumihártya, mindössze csak az szakadt el. Legalábbis anno mikor néztem, még csak az volt. Mondjuk ez volt már egy éve, de lehet kettő is, lesek majd rá egyet. :D

Más dolgokat vettem már én is Febi-t, azokkal meg voltam elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Hellotok!

Érdeklődnék, hogy van-é tapasztalat X20DTH motorkódú Vectrával kapcsolatban? Egy rokonnak van egy 2000/12 évjáratú Caravánja, Edition /német/ kiadás, ami jó állapotban van. Ősszel volt adagolófelújításon, ami 240e km-t bírt.

Szóval pedzegetem, hogy ezt kéne megszerezni...:D És most várom a véleményeket... Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Hellotok!

Érdeklődnék, hogy van-é tapasztalat X20DTH motorkódú Vectrával kapcsolatban? Egy rokonnak van egy 2000/12 évjáratú Caravánja, Edition /német/ kiadás, ami jó állapotban van. Ősszel volt adagolófelújításon, ami 240e km-t bírt.

Szóval pedzegetem, hogy ezt kéne megszerezni...:D És most várom a véleményeket... Köszi! :)

Itt ha jól tudom(azok,akik sűrűbben szoktam írni)nincs senkinek 2.0DTH motorral szerelt autója!

Amiket olvastam és hallottam róla,az adagoló problémájuk!Népítéleten viszont van egy pár vélemény róla... :)

Link to comment
Megosztás:

Itt ha jól tudom(azok,akik sűrűbben szoktam írni)nincs senkinek 2.0DTH motorral szerelt autója!

Amiket olvastam és hallottam róla,az adagoló problémájuk!Népítéleten viszont van egy pár vélemény róla... :D

Szia. nekem 20DTL-es van. szintén a második adagoló de azon kívül semmi bajom az autóval.

Uraim, köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.