Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Mindegy, hogy meddig nyomod a pedált, az adagolón az Adam1 által leírt határoló csavar szabályozza a fordulatot. Ha végállásban van a kar a csavarnál és még tudod nyomni a pedált, akkor már csak a rugó enged, hogy kímélje a bowdent.

Akkor lehet nem érte még el a végállását az adagolón és egy kicsit húzhatott még rajta!Nem hiszem hogy ennyire jó a TDA adalék <_<

Link to comment
Megosztás:

Természetesen ez is lehetséges, gondolom nálad is ez lehetett. De azért a padlólemezt ne vágd ki :D ( csak viccelek)

Ez csak egy kíváncsiság hajtotta próba volt,de rendben,hallgatok rád <_< pedig az anyósülésen már kinyomtam talpal a fék helyét,mert az asszony helyett néha én fékezek :D Gondolom nem csak nálam van így :)

Tisztította már ki valaki a hűtő rendszert?Tavasszal ha ki lesz szedve a hűtő,akkor egyben szeretném átmosni is!Mivel kellene,hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám van!Egy 97-es opel vectra 2.0 DTL-em van nagyon belustúlt.Nem tudom mi lehet a baja!Nemrég nézegettem a turbóhoz tartozó vákuumszelepet nem igazán tudom,hogy kell működnie,de az tény,hogy még 4000-es fordulatnál sem csinál semmit!Mi lehet a probléma? Eddig legalább 2000-től elkezdett húzni rendesen,de most nagyon gyenge!Hol keressem a hibát?

Előre is köszönöm!

Üdv.tarsimon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám van!Egy 97-es opel vectra 2.0 DTL-em van nagyon belustúlt.Nem tudom mi lehet a baja!Nemrég nézegettem a turbóhoz tartozó vákuumszelepet nem igazán tudom,hogy kell működnie,de az tény,hogy még 4000-es fordulatnál sem csinál semmit!Mi lehet a probléma? Eddig legalább 2000-től elkezdett húzni rendesen,de most nagyon gyenge!Hol keressem a hibát?

Előre is köszönöm!

Üdv.tarsimon

Szia!

Elég egy helyre is beírni a problémát! <_< Nem lehet hogy sajnos pont le is írtad hogy mi a hibás alkatrész,a turbó?

Lehet nagy hülyeséget írok,de ha a nyomó oldali töltő levegő csövet leveszed,nem derül ki abból hogy megy e a turbó?

Link to comment
Megosztás:

Ez csak egy kíváncsiság hajtotta próba volt,de rendben,hallgatok rád <_< pedig az anyósülésen már kinyomtam talpal a fék helyét,mert az asszony helyett néha én fékezek :D Gondolom nem csak nálam van így :D

Tisztította már ki valaki a hűtő rendszert?Tavasszal ha ki lesz szedve a hűtő,akkor egyben szeretném átmosni is!Mivel kellene,hogyan?

Én két éve mosatam át a hűtő rendszert . Én nem találtam rajta külön le eresztöt ezért levetem a legalsó csövet fönt pedig amelyik megy a motorba és rá kötötem a slagot és vagy jó tizpercig hagytam hogy mosa ki belöle a mocskot. Aztán vissza minden és feltöltötem .

Link to comment
Megosztás:

Én két éve mosatam át a hűtő rendszert . Én nem találtam rajta külön le eresztöt ezért levetem a legalsó csövet fönt pedig amelyik megy a motorba és rá kötötem a slagot és vagy jó tizpercig hagytam hogy mosa ki belöle a mocskot. Aztán vissza minden és feltöltötem .

Ki lesz véve a hűtő és vízkőoldót tennék bele vagy ami nem marja szét a hűtőt,meg az egész rendszert!

Majd szólok Zozornak,aztán egy tálca sörért rákötik a tömlőt,az biztos átmossa <_<

Link to comment
Megosztás:

Ki lesz véve a hűtő és vízkőoldót tennék bele vagy ami nem marja szét a hűtőt,meg az egész rendszert!

Majd szólok Zozornak,aztán egy tálca sörért rákötik a tömlőt,az biztos átmossa <_<

Szerintem ne tegyél bele semmi maró cuccot.

Egyébként van valami problémád a hűtéssel? Túlmelegedik a motor? Mert ha nincs semmi baj, akkor nem érdemes csinálni magadnak...

Ha le van cserélve a hűtővíz 2-3 évente, és nem hengerfejes a motor, akkor nem lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne tegyél bele semmi maró cuccot.

Egyébként van valami problémád a hűtéssel? Túlmelegedik a motor? Mert ha nincs semmi baj, akkor nem érdemes csinálni magadnak...

Ha le van cserélve a hűtővíz 2-3 évente, és nem hengerfejes a motor, akkor nem lehet gond.

Ha már ki lesz véve a hűtő,gondoltam kitisztítom rendesen mert utána ki tudja mikor lesz rá lehetőség!Nem akarok maró cuccot beletenni,de valamivel

csak ki kellene vízkövezni!Azt mondod elég ha vízzel kimosatom slaggal mondjuk?Hűtéssel nincs gond,inkább a fűtés lehetne jobb!

Link to comment
Megosztás:

Ha már ki lesz véve a hűtő,gondoltam kitisztítom rendesen mert utána ki tudja mikor lesz rá lehetőség!Nem akarok maró cuccot beletenni,de valamivel

csak ki kellene vízkövezni!Azt mondod elég ha vízzel kimosatom slaggal mondjuk?Hűtéssel nincs gond,inkább a fűtés lehetne jobb!

Ha nem melegszik, akkor sztem hagyd a hűtőt. Inkább a fűtő radiátort tisztítsd ki.

Link to comment
Megosztás:

Ha már ki lesz véve a hűtő,gondoltam kitisztítom rendesen mert utána ki tudja mikor lesz rá lehetőség!Nem akarok maró cuccot beletenni,de valamivel

csak ki kellene vízkövezni!Azt mondod elég ha vízzel kimosatom slaggal mondjuk?Hűtéssel nincs gond,inkább a fűtés lehetne jobb!

Szerintem se tegyél bele maró anyagot anyira nem szoktak elvízkövesedni. Inkább kivülröl a bordákat mosd át alaposan hogy át tudja járni a levegő, mert inkább az szokot a gond leni hogy telemegy bogáral és ezért nincs megfelelő hütés. Ha már ki lesz véve a klima hűtőt is takarisd le mert az is elszokot tömödni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem se tegyél bele maró anyagot anyira nem szoktak elvízkövesedni. Inkább kivülröl a bordákat mosd át alaposan hogy át tudja járni a levegő, mert inkább az szokot a gond leni hogy telemegy bogáral és ezért nincs megfelelő hütés. Ha már ki lesz véve a klima hűtőt is takarisd le mert az is elszokot tömödni.

Klíma hűtő az sajnos nincs se neki, se nekem...

Az Isuzu motor eléggé túlhűtött, szóval nem kell a hűtőn tisztítani semmit.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Elég egy helyre is beírni a problémát! <_< Nem lehet hogy sajnos pont le is írtad hogy mi a hibás alkatrész,a turbó?

Lehet nagy hülyeséget írok,de ha a nyomó oldali töltő levegő csövet leveszed,nem derül ki abból hogy megy e a turbó?

Elég hogyha el szorítod a tömlőt és egy kis gáznál már nem tudod szorítva tartani ,ha műkszik a Turbo

Link to comment
Megosztás:

Elég hogyha el szorítod a tömlőt és egy kis gáznál már nem tudod szorítva tartani ,ha műkszik a Turbo

Olyan kemény az a cső hogy ha elszorítod vagy benyomod kézzel,akkor gratulálni fogok és a sört én állom! <_<

Hiába gumi,nekem az előző is úgy meg volt keményedve hogy öröm volt a helyére rakni!

Egy próbát megér,mert ki tudja neki milyen állapotban van,de nálam nem működne sajnos így!

Link to comment
Megosztás:

Olyan kemény az a cső hogy ha elszorítod vagy benyomod kézzel,akkor gratulálni fogok és a sört én állom! :D

Hiába gumi,nekem az előző is úgy meg volt keményedve hogy öröm volt a helyére rakni!

Egy próbát megér,mert ki tudja neki milyen állapotban van,de nálam nem működne sajnos így!

nekem 1szer nagyon nem ment ,k...ra ideges lettem ,azt hittem be szart a turbo .én el tudtam szorítani (az enyém még puha <_< )és egy gáz adásra helyre állt eredeti állapotban .Végül a tankom tele volt kosszal ,takarítás után helyre állt a "rend".

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Igaz lehet-e az hogy x20xev motorok hajlamosak hamarabb hengerfejtömítést "cseréltetni magukban" mint amúgy egyáltalán

miért kérdezem?

Nekem most csöpög az olajam kb 1 evő kanálnyi egy éjszaka alatt ha előtte mentem vele ha nem akkor nem.

több szerelővel beszéltem h mi lehet elsőként mind a szelepfedél tömítést cserélné.

én kicseréltem nem az volt még mindíg folyik volt amelyik a hengerfej repedést mondta én is olvastam ugyanezt valahol így mikor tömítést cseréltem jobban szemügyre vettem azt is szerintem nem repedt

Így ha szerencsém van akkor tényleg csak a hengerfejtömítés lesz, vagy ha valakinek más ilyen tapasztalata volna nagyon megköszönném a felvilágosítást így tömítés csere előtt ha nem az akkor mire számítsak, vagy ha kisebb munka akkor először azt ellenőrizzem

most kb 600 km alatt ment fél nívóra az olajam tehát biztos hogy nem máshonnan folyik

előre is köszönet minden tanácsért

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Igaz lehet-e az hogy x20xev motorok hajlamosak hamarabb hengerfejtömítést "cseréltetni magukban" mint amúgy egyáltalán

miért kérdezem?

Nekem most csöpög az olajam kb 1 evő kanálnyi egy éjszaka alatt ha előtte mentem vele ha nem akkor nem.

több szerelővel beszéltem h mi lehet elsőként mind a szelepfedél tömítést cserélné.

én kicseréltem nem az volt még mindíg folyik volt amelyik a hengerfej repedést mondta én is olvastam ugyanezt valahol így mikor tömítést cseréltem jobban szemügyre vettem azt is szerintem nem repedt

Így ha szerencsém van akkor tényleg csak a hengerfejtömítés lesz, vagy ha valakinek más ilyen tapasztalata volna nagyon megköszönném a felvilágosítást így tömítés csere előtt ha nem az akkor mire számítsak, vagy ha kisebb munka akkor először azt ellenőrizzem

most kb 600 km alatt ment fél nívóra az olajam tehát biztos hogy nem máshonnan folyik

előre is köszönet minden tanácsért

Először is meg kellene nézni, hogy honnan, a motor melyik szegletéről folyik az olaj. Mert addig, amíg ezt nem tudod, értelmetlen a tömítéseket hasra ütés szerűen cserélgetni.

Szivároghat a szelepfedél tömítésnél, olajteknő tömítésénél, olajszűrőnél, a hengerfej alól is ha olyan helyen égett át a tömítés, ahol olajjárat van. Ezer meg egy helyről szivároghat. Főtengely szimmering, stb.

Ha a szelepfedél tömítés fosta össze magát, akkor végig folyik a motor oldalán az olaj, és az jól látható (ha nem a vezérmű burkolat felőli oldalon szivárog. Ha a hengerfej alól, az is látható, plusz még más tünetek is lehetnek. A legegyszerűbb dolog behatárolni a hiba helyét.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Igaz lehet-e az hogy x20xev motorok hajlamosak hamarabb hengerfejtömítést "cseréltetni magukban" mint amúgy egyáltalán

miért kérdezem?

Nekem most csöpög az olajam kb 1 evő kanálnyi egy éjszaka alatt ha előtte mentem vele ha nem akkor nem.

több szerelővel beszéltem h mi lehet elsőként mind a szelepfedél tömítést cserélné.

én kicseréltem nem az volt még mindíg folyik volt amelyik a hengerfej repedést mondta én is olvastam ugyanezt valahol így mikor tömítést cseréltem jobban szemügyre vettem azt is szerintem nem repedt

Így ha szerencsém van akkor tényleg csak a hengerfejtömítés lesz, vagy ha valakinek más ilyen tapasztalata volna nagyon megköszönném a felvilágosítást így tömítés csere előtt ha nem az akkor mire számítsak, vagy ha kisebb munka akkor először azt ellenőrizzem

most kb 600 km alatt ment fél nívóra az olajam tehát biztos hogy nem máshonnan folyik

előre is köszönet minden tanácsért

A szelepfedél tömítést gyakorlatilag lehetetlen jóra kicserélni. Nekem 3 év alatt 5x cseréltek, de sosem lett igazán jó, valahol mindig szivárgott a rohadék. Néha kívül, néha belül, a gyertyákra csorgott, de volt olyan is, hogy a motor elején a kipufogó csonkra.

Most talán sikerült rendesen letömíteni, hogy vittem hozzá Loctite tömítőt.

Az alap gond egyébként ott van, hogy a szelepfedél iszonyatosan vetemedik, nekem is hullámos az egész, ezért nagyon nehéz letömíteni.

Ettől függetlenül a hengerfej tömítésed is lehet rossz, bár az ritkább. Ellenben azt lehet rendesen síkoltatni.

Nekem még az olajteknő tömítések is elfosták magukat, azokat is cseréltetnem kellett.

Link to comment
Megosztás:

A szelepfedél tömítést gyakorlatilag lehetetlen jóra kicserélni. Nekem 3 év alatt 5x cseréltek, de sosem lett igazán jó, valahol mindig szivárgott a rohadék. Néha kívül, néha belül, a gyertyákra csorgott, de volt olyan is, hogy a motor elején a kipufogó csonkra.

Most talán sikerült rendesen letömíteni, hogy vittem hozzá Loctite tömítőt.

Az alap gond egyébként ott van, hogy a szelepfedél iszonyatosan vetemedik, nekem is hullámos az egész, ezért nagyon nehéz letömíteni.

Ettől függetlenül a hengerfej tömítésed is lehet rossz, bár az ritkább. Ellenben azt lehet rendesen síkoltatni.

Nekem még az olajteknő tömítések is elfosták magukat, azokat is cseréltetnem kellett.

Nekem amikor megvettem kicseréltettem a tömítést, tömítő anyag nincs csak maga a gumi és nem ereszt :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem amikor megvettem kicseréltettem a tömítést, tömítő anyag nincs csak maga a gumi és nem ereszt :D

Jóóó, azt már eddig is tudtuk, hogy a tied egy különösen kímélt darab volt. :lol:

Az enyémmel ez nem működött sajna, de most faja. Kopp...kopp...

Link to comment
Megosztás:

Jóóó, azt már eddig is tudtuk, hogy a tied egy különösen kímélt darab volt. :D

Az enyémmel ez nem működött sajna, de most faja. Kopp...kopp...

Ne érts félre,de miért nem vittél már második vagy harmadik alkalommal (vagy inkább miért nem ajánlotta fel a szerelő) a tömítő pasztát??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.