Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Lenne egy kérdése.van egy 2.0td b vectrám és olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy lecseréltem az olajszűrőmet már nem egyszer a lényeg hogy 6000km után az olajszűröt valami összehúzza tölcsér alakúra és utánna a turbó is tönkre megy mi lehet ennek az oka?ha valaki tudna rá válaszolni azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Én még ilyet nem hallottam. B) Olajnyomásod van mindig minden körülmények között? Nem lehet hogy valami az olaj köröddel van? Gondolom turbónál nincs elég olaj azért halt meg. De csak fel kéne gyulladnia az olaj nyomásodnak, ha egyáltalán világít.

Lenne egy kérdése.van egy 2.0td b vectrám és olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy lecseréltem az olajszűrőmet már nem egyszer a lényeg hogy 6000km után az olajszűröt valami összehúzza tölcsér alakúra és utánna a turbó is tönkre megy mi lehet ennek az oka?ha valaki tudna rá válaszolni azt nagyon megköszönném.
Link to comment
Megosztás:

Én még ilyet nem hallottam. B) Olajnyomásod van mindig minden körülmények között? Nem lehet hogy valami az olaj köröddel van? Gondolom turbónál nincs elég olaj azért halt meg. De csak fel kéne gyulladnia az olaj nyomásodnak, ha egyáltalán világít.

Lecseréltem az olajat,átmostam a motort motormosóval új olajat kapot,levegőés olaj szűrőt is és az olaj lámpa nem gyúl ki csak összeszükül a szűrő és pár kilóméter után a turbó megadja magát.

Link to comment
Megosztás:

Én biztos valahol az olajkörnél keresném a hibát. Dízelesek majd hátha jobban tudják.

Lecseréltem az olajat,átmostam a motort motormosóval új olajat kapot,levegőés olaj szűrőt is és az olaj lámpa nem gyúl ki csak összeszükül a szűrő és pár kilóméter után a turbó megadja magát.
Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem az olajat,átmostam a motort motormosóval új olajat kapot,levegőés olaj szűrőt is és az olaj lámpa nem gyúl ki csak összeszükül a szűrő és pár kilóméter után a turbó megadja magát.

Izzításkor ég az olajlámpa majd elalszik és utána nem villan már ki,csak jön a jelenség,amit írtál?

Mosás után milyen koszos olajat engedtél le belőle és hogy nézett ki az olajszűrő?Lehet hogy valami

olajsár eldugított valamit,de nekem ha behorpadna a fém házas olajszűrő,ott valami iszonyat vákumnak kellene lennie (dugulás miatt!)

Az meg hogy a turbo megadja magát,nem tudom mit jelent?Nem húz az autó?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdése.van egy 2.0td b vectrám és olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy lecseréltem az olajszűrőmet már nem egyszer a lényeg hogy 6000km után az olajszűröt valami összehúzza tölcsér alakúra és utánna a turbó is tönkre megy mi lehet ennek az oka?ha valaki tudna rá válaszolni azt nagyon megköszönném.

Hát ez érdekes jelenség ,holnap utána nézek .... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan nekem is valami Diesel kombi után kell néznem. Engem is a Vectra B fogott meg. Nézegettem a használt autó piacot, és arra lettem figyelmes, hogy a diesel-ek eggyik gyenge pontja a dieselpumpa, ami nem igazán olcsó.

Ti ,hogy vagytok vele? Milyen dolgokra kell figyelni?

Volt ilyen problémátok?

Melyiket ajánlanátok? 1.7DTI, 2.0DI, 2.0DTI, Vagy talán a 2.2 est

Elöre is köszönöm.

Üdv Ádám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan nekem is valami Diesel kombi után kell néznem. Engem is a Vectra B fogott meg. Nézegettem a használt autó piacot, és arra lettem figyelmes, hogy a diesel-ek eggyik gyenge pontja a dieselpumpa, ami nem igazán olcsó.

Ti ,hogy vagytok vele? Milyen dolgokra kell figyelni?

Volt ilyen problémátok?

Melyiket ajánlanátok? 1.7DTI, 2.0DI, 2.0DTI, Vagy talán a 2.2 est

Elöre is köszönöm.

Üdv Ádám.

Én az Isuzut ajánlanám, mert az nagyon egyszerű és meghibásodásra nem hajlamos motor. Emellett keveset fogyaszt, nem érzékeny a télre sem ebből a szempontból. De abból nincs Caraván. Egyébként is kevés van belőle, mert egyrészt rövid ideig gyártották, másrészt akinek van, nem akarja eladni.

Az 1,7 egyébként nem DTI, hanem örvénykamrás diesel. Vectra B-ben nem volt direkt befecskendezős 1,7 diesel.

A 2.0 és 2.2-nek az adagoló a gyenge pontja. Emellett elektroniksan vezérelt motor, ezért az összes többi, benzinesekre jellemző hiba itt is előfordulhat (jeladók, légtömegmérő, AGR, stb)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan nekem is valami Diesel kombi után kell néznem. Engem is a Vectra B fogott meg. Nézegettem a használt autó piacot, és arra lettem figyelmes, hogy a diesel-ek eggyik gyenge pontja a dieselpumpa, ami nem igazán olcsó.

Ti ,hogy vagytok vele? Milyen dolgokra kell figyelni?

Volt ilyen problémátok?

Melyiket ajánlanátok? 1.7DTI, 2.0DI, 2.0DTI, Vagy talán a 2.2 est

Elöre is köszönöm.

Üdv Ádám.

Szia Ádám!

Azt is írd meg hogy mire használnád!Gondolom a nagy család vagy a munkához kellene a kombi!Esetleg esztétikai szempontból?

A sedanba igaz hogy nagy űrtartalmú a csomagtartó,de a csomagtér kisebb nyílása miatt nem tudsz jól pakolni bele!

Nagyobb TV-t,beépíthető sütőt (ezeket már próbáltam) nem tudsz betuszkolni egyben,hiába férne el benne!

Autópályán való 130-as folyamatos tempóra sem a legjobb a 1.7TD mert ott már eléggé nagy a fordulat és cserébe

meg is eszik annyit mint egy benzines!(Ha már dízel,akkor ez is fontos szempont!)

Az meg hogy mire kellene figyelni,ajánlom az "Egyéb csevegésben" belinkelt oldalt olvasásra!Azaz MINDENRE! B)

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell ötajtóst venni!

Szia Ádám!

Azt is írd meg hogy mire használnád!Gondolom a nagy család vagy a munkához kellene a kombi!Esetleg esztétikai szempontból?

A sedanba igaz hogy nagy űrtartalmú a csomagtartó,de a csomagtér kisebb nyílása miatt nem tudsz jól pakolni bele!

Nagyobb TV-t,beépíthető sütőt (ezeket már próbáltam) nem tudsz betuszkolni egyben,hiába férne el benne!

Autópályán való 130-as folyamatos tempóra sem a legjobb a 1.7TD mert ott már eléggé nagy a fordulat és cserébe

meg is eszik annyit mint egy benzines!(Ha már dízel,akkor ez is fontos szempont!)

Az meg hogy mire kellene figyelni,ajánlom az "Egyéb csevegésben" belinkelt oldalt olvasásra!Azaz MINDENRE! B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem szebb az ötajtós azért is vettem magamnak olyat. F Astrában, meg G Astrában is szebb szerintem, de igen kinek a pap kinek a papné.

Igen,erről már beszéltünk nemrég,hogy ebből a szempontból sokkal előnyösebb lenne,de kinézetre nem tetszik,így ha nagyobb hely kellene,inkább a Caravan!

Most meg van utánfutó,ha valamit hurcolni kell!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombit igazából mindenre használnám. Hétköznapi autóként. A formája is tetszik, de igazából mert nemsokára jön a baba. Meg hazajárni is olcsóbb vele mint egy benzinessel.

Üdv Ádám

Nos, ha mindenképpen dízelt akarsz, és ráadásul kombit, akkor ugye legalább 2.0, de ha már a Bosch adagolóval kacérkodsz, akkor inkább keress egy 2.2-est, az 125 LE-vel már egészen meggyőzően tud lépni. Meg azok többnyire igen-igen jól felszerelt darabok.

Egyébként egy gyerekkel még a négyajtós is simán elég, saját tapasztalat szerint legalábbis. Jó, mondjuk tavaly az első közös utunk előtt asszonykámra kicsit rá kellett szólni, hogy nem kell a kölök összes ruháját bepakolni, mert három bőrönd, babakocsival, utazóággyal fürdetőkáddal már igen-igen necces.

Meg ez az egész dolog nagyon relatív, mert vannak olyan barátaink, akik két gyerekkel 5 ajtós F-Astrában kuksolnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombit igazából mindenre használnám. Hétköznapi autóként. A formája is tetszik, de igazából mert nemsokára jön a baba. Meg hazajárni is olcsóbb vele mint egy benzinessel.

Üdv Ádám

Viszont ha netán be kell nyelned egy adagoló felújítást, akkor már nem is olyan szép a kép B)

Azt sem árt figyelembe venni, hogy aki újonnan egy ilyen 7-8 milliós diesel autót vett, az nem évi 15 ezer km-t ment vele.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha netán be kell nyelned egy adagoló felújítást, akkor már nem is olyan szép a kép B)

Azt sem árt figyelembe venni, hogy aki újonnan egy ilyen 7-8 milliós diesel autót vett, az nem évi 15 ezer km-t ment vele.

Márpedig Hegyeshalomtól keletre igen! :D

Az én autóm céges volt, 6 másik példánnyal együtt. A rendszámaik között csak számbeli eltérés volt. Tavaly megtaláltam az egyiket, a tulaj pár hónapja vette 180 000km-el. Az enyémben 320 000 van. No comment.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombit igazából mindenre használnám. Hétköznapi autóként. A formája is tetszik, de igazából mert nemsokára jön a baba. Meg hazajárni is olcsóbb vele mint egy benzinessel.

Üdv Ádám

Így eléggé leszűkült a kör!Ha már 2.0-es dízel,akkor a DI helyett az erősebb DTI-t venném meg!A 2.2-estől egyedül az tartana vissza,hogy szerintem eléggé

ritka nálunk,ezért lehetnek gondok ha bontott alkatrészt keresel hozzá!

Kár hogy Zozor nem szólt még hozzá,mert ő is most vett egyet!

Link to comment
Megosztás:

Így eléggé leszűkült a kör!Ha már 2.0-es dízel,akkor a DI helyett az erősebb DTI-t venném meg!A 2.2-estől egyedül az tartana vissza,hogy szerintem eléggé

ritka nálunk,ezért lehetnek gondok ha bontott alkatrészt keresel hozzá!

Kár hogy Zozor nem szólt még hozzá,mert ő is most vett egyet!

B Vectrában ritka, de van Zafirában, és C Vectrában is.

Link to comment
Megosztás:

...Kár hogy Zozor nem szólt még hozzá,mert ő is most vett egyet!

Nos itt vagyok ám! :D Mivel még friss a gép, sokat nem tudok még róla mondani, de eddig minden rendben! Jól húz, olaj- és szűrőcserék megvoltak, a szíjcserék még váratnak magukra, de asszem nem sokáig. Tegnap utánfútóztam egyet, kb 400kg-t húztam, rángatásmentesen vitte a gép, még fateréknál is a lejtőn (udvarba beállásnál) sem volt gond, de hát csak majd' 1,5t a vas:)

Szóval minden oké, nincs gond... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos itt vagyok ám! :) Mivel még friss a gép, sokat nem tudok még róla mondani, de eddig minden rendben! Jól húz, olaj- és szűrőcserék megvoltak, a szíjcserék még váratnak magukra, de asszem nem sokáig. Tegnap utánfútóztam egyet, kb 400kg-t húztam, rángatásmentesen vitte a gép, még fateréknál is a lejtőn (udvarba beállásnál) sem volt gond, de hát csak majd' 1,5t a vas:)

Szóval minden oké, nincs gond... B)

Nem csalódtam benned :D Holnap még én is kiutánfutózom magam,aztán csütörtökön vagy pénteken olajcsere!

Kíváncsi leszek mennyi súlyt tudok bepakolni az utánfutóba,amíg nem ér bele a kerékbe! :D

Link to comment
Megosztás:

Normális az, hogy városban megy csak fel 80 fok fölé a hűtővíz? Főúton szinte fix 80-ra áll be mindig. Vagy ismét rossz a termosztátom? Városi használattal jó időben megvan a 90 fokos üzemi hőmérséklet és azt tartja is.

Csak a szokásosat lehet mondani ilyenkor, a hűtő csöveit nézd meg 60-70 fokos motornál.

Nálam az Isuzu motor ugyanolyan nehezen melegszik be most is, mint télen -10 fokban. Legalábbis a hőmérője szerint. Finoman közlekedve picivel 80 fok felett áll. Viszont, ha "elkenem a száját", vagy 25 fok felett városban araszolva pillanatok alatt felmegy 86-88 fokra is.

Link to comment
Megosztás:

Normális az, hogy városban megy csak fel 80 fok fölé a hűtővíz? Főúton szinte fix 80-ra áll be mindig. Vagy ismét rossz a termosztátom? Városi használattal jó időben megvan a 90 fokos üzemi hőmérséklet és azt tartja is.

Én is télen cseréltem termosztátot, de nem megy 90-ig megint (télen betudtam a nagy hidegnek, csere után felkúszott 85-ig, előtte fix 80 alatt). Most 85 nekem mindenhol, pedig jó termosztátot vettem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem megy fel kint kilencvenre, de soha nem is ment fel mióta megvan, pedig tavaly cseréltem én is termosztátot. Városban igen, és akkor kapcsol is a venti. Engem már nem érdekel, mert télen szabtam bele egy szép plexi lapot és így gyári érték volt télen is, meg ha melegedett, a venti vissza tudta nyomni a hőfokot. Ugyhogy nekem az a gyári termosztátom télre :D Nyáron meg benyomod a klímát oszt két perc múlva 90.

Egyáltalán van valakinek 90 fokos hűtővize főúton? Az enyém is 2 éves termosztát...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.