Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Igen :lol:

Tápkábelt azt így leírni elég nehéz, hogy hol tudod áthúzni de megpróbálom:

A motortérből nézve az ABS tömb mögött lehet látni, hogy megy be egy kábelköteg, ott be lehet húzni a tápot is, mekkora teljesítményű erősítőt akarsz beépíteni és hány darabot? A kábelt pedig úgy tudod továbbvezetni, hogy a biztosítéktáblát megbontod , hogy be tudj nyúlni mögé és ott lesz a kábel is. A küszöb lejön könnyen, gumi ajtótömítést kell lehúzni és utána csak simán felpattintod. A tápot és a hangszórók kábeleit ne egy oldalon vezesd mert generátorzaj lesz a hangszórókban azaz sípolni fognak + A bal oldalon nem is sok kábel fér el mert ott már alapból is lesz több köteg is ellenben a jobb oldali üres, nekem is ott megy 4 pár rca és 8 pár hangszórókábel ;)

Ülések kijönnek könnyen és úgy hozzá is lehet férni mindenhez :)

Ha még van kérdésed akkor az elektromos topikban folytassuk :lol:

Köszönöm a segítséget, egyelőre kielégítő volt a válasz :P estleg beépítésnél merülhetnek majd fel kérdéseim de megpróbálom megoldani. egy blaupunkt GTA 400 Flash erősítő fog bekerülni és egy Blaupunkt GTB 300 Dual láda. 4 pár RCA és 8 hangszórókábel az nem kevés :lol: szívesen megnézném mi került ott beépítésre :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a cső mi?Félre van benne tekerve a csavar és nem nagyon férni hozzá,de ha fontos,akkor meghúzom rendesen!

1234566_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ezen keresztül kering a víz a motorban amíg nem nyit ki a termosztát. Nekem itt szivárog a víz.

Alatta az a vékony cső pedig a turbó csapágyazásának hűtése/fűtése.

Látom neked is van hővédő lemez a turbón. Na nekem ez hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Ezen keresztül kering a víz a motorban amíg nem nyit ki a termosztát. Nekem itt szivárog a víz.

Alatta az a vékony cső pedig a turbó csapágyazásának hűtése/fűtése.

Látom neked is van hővédő lemez a turbón. Na nekem ez hiányzik.

Nekem is valahol ott folyik 1pár napja ,nagyon vész ? ,mert jövő héten "szülünk" és azért jó lenne ha nem hagyna az úton ....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne hogy nektek az X16Xel kódos ecotec moci mennyi olajat eszik? Nekem úgy 10.000km alatt 3.5 liter ment bele... kívánta. benzin/lpg a kocsi,és 90% ban csak LPG vel járok!

Plusz most hidegben ha elindítom pici cicergő hangot hallok egy percig kb a motortérből.. de nem tudtam beazonosítani a helyét.. :/ Ötlet?

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Azt kell mondjam sajnos, hogy ez normális ;) Az X16XEL van akinél nem eszik több olajat mint más motor (haverom g astrájában is 2 csere között kb 1 liter fogy el) de van akinél 1000km/1 liter a fogyasztása és ennyi is a gyári érték hozzá.

Cicergő hang: a levegőszűrőnél nincs valami kis műanyag henger? x16xel g astrának az kattog bár lehet nem ugyanaz a hang sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs is baj,ezzel a 10ezer/3 literrel ;)

cicergés nem a légszűrő lesz mert direktszűrő van rajta,valami ékszíj tájéki gyapágycicergésnek tűnik... Nem tűnik feszesnek a szíj hogy túlfeszítve lenne.

Jah és nagyon nagyon ritkán produkál olyat, hogy leállíton,nem áll le,és ha kihúzom a kulcsot akkor sem ,de minden ilyen alkalommal fixen 10mp után leáll!

Gyújtáskapcsolóbetétet cseréltem már,és nem az .

Az az érdekes ha egyszer produkálja és az autóval nem mozdulok meg akkor onnéttól fogva csak így áll le,ha megmozdítom a kocsit csak egy picit is,akkor már jó,és ki tudja mikor jön elő megint.Szerelők Dióda hidat mondták...

Bár eddig szinte sosem tudtam szerelőnél produkálni a hibát természetesen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs is baj,ezzel a 10ezer/3 literrel ;)

cicergés nem a légszűrő lesz mert direktszűrő van rajta,valami ékszíj tájéki gyapágycicergésnek tűnik... Nem tűnik feszesnek a szíj hogy túlfeszítve lenne.

Jah és nagyon nagyon ritkán produkál olyat, hogy leállíton,nem áll le,és ha kihúzom a kulcsot akkor sem ,de minden ilyen alkalommal fixen 10mp után leáll!

Gyújtáskapcsolóbetétet cseréltem már,és nem az .

Az az érdekes ha egyszer produkálja és az autóval nem mozdulok meg akkor onnéttól fogva csak így áll le,ha megmozdítom a kocsit csak egy picit is,akkor már jó,és ki tudja mikor jön elő megint.Szerelők Dióda hidat mondták...

Bár eddig szinte sosem tudtam szerelőnél produkálni a hibát természetesen... :lol:

Azért bajnak baj, csak sajnos nem egyedi. Mégis csak gyújtás gond lehet, 10mp után szerintem az immobilizer állítja le mivel nem érzékeli a kulcsot.

Aham, az a cicergés sajnos nagyon sokminden lehet még így is :) Csapágy feszítő, vízpumpa, generátor, kb minden ami mozog :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért a 3,5 lityi az már nem kevés. Majdnem van egy olajcseréd 10000km alatt. :lol: Bár nem tudom hogy a gázos autóknál nem fogy-e több olaj valamiért.

Sziasztok!

Érdekelne hogy nektek az X16Xel kódos ecotec moci mennyi olajat eszik? Nekem úgy 10.000km alatt 3.5 liter ment bele... kívánta. benzin/lpg a kocsi,és 90% ban csak LPG vel járok!

Plusz most hidegben ha elindítom pici cicergő hangot hallok egy percig kb a motortérből.. de nem tudtam beazonosítani a helyét.. :/ Ötlet?

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Kocsiddal mi van?

Azért bajnak baj, csak sajnos nem egyedi. Mégis csak gyújtás gond lehet, 10mp után szerintem az immobilizer állítja le mivel nem érzékeli a kulcsot.

Aham, az a cicergés sajnos nagyon sokminden lehet még így is :lol: Csapágy feszítő, vízpumpa, generátor, kb minden ami mozog ;)

Link to comment
Megosztás:

Mit tudok tenni az olajfogyasztás ellen ami nem kerül csillagászati árba?

nem sajnálom az olajat tőle,mert ha ilyen és nem változik,akkor is inkább töltögetem és időben cserélem mintsem hanyagoljam...

Eddig MAX Life volt benne ebből fogyott picit több mint 3L .. most cseréltem pár hete olajat, most liqui moly van benne 10W40

cicergés az meg igencsak az lesz hogy vd40 el fújok sorba mindent.. vezérlésben nem lehet a hiba ,valami más a hosszbordás szíj környékén...

leállításnál mikor nem áll le nem az imo az ami leállítja mert ha a kulcsot benne hagyom akkor is ugyan ez.

az a fura hogy leállítom,minden világítás,és műszer leesik alap helyzetbe mint ahogy azt kell,felgyullad a töltés jelző lámpa középen,még megy a gáz szett is,és ha benne van a kulcs ha nincs 10 mp és leáll a motor. de ez alatt a 10 mp aslatt tudok gázt is adnimeg minden,csak egyszercsak megáll.

Ritkán csinálja csak egyszer csinálná ezt szerelő jelenlétében is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit tudok tenni az olajfogyasztás ellen ami nem kerül csillagászati árba?

nem sajnálom az olajat tőle,mert ha ilyen és nem változik,akkor is inkább töltögetem és időben cserélem mintsem hanyagoljam...

Eddig MAX Life volt benne ebből fogyott picit több mint 3L .. most cseréltem pár hete olajat, most liqui moly van benne 10W40

Mennyi km alatt fogy el a 3 liter? Ezzel igazából semmitsem tudsz csinálni, az X16XEL ilyen.

Lehet próbálkozni szelepszár szimmering cserével, ahhoz nem kell annyira szétdönteni a motort.

Az igazi megoldás szerintem a gyűrűk cseréje lenne.

leállításnál mikor nem áll le nem az imo az ami leállítja mert ha a kulcsot benne hagyom akkor is ugyan ez.

az a fura hogy leállítom,minden világítás,és műszer leesik alap helyzetbe mint ahogy azt kell,felgyullad a töltés jelző lámpa középen,még megy a gáz szett is,és ha benne van a kulcs ha nincs 10 mp és leáll a motor. de ez alatt a 10 mp aslatt tudok gázt is adnimeg minden,csak egyszercsak megáll.

Ritkán csinálja csak egyszer csinálná ezt szerelő jelenlétében is :lol:

Tovább kap áramot valami miatt az ECU, ezért nem áll le a motor.

Az AC pumpa viszont lekapcsol a műszerekkel együtt, ezért áll meg 10 mp múlva a motor. Kb addig elég az a benzinnyomás, amit a gyújtás levételéig fenntartott.

Az is lehet, hogy az LPG vezérlő zavar bele a dologba. Mikor leállítanád, akkor visszakapcsol benzinüzemre, és a rendszerben lévő benzinymomás ameddig elég, addig jár a motor.

Link to comment
Megosztás:

...

cicergés az meg igencsak az lesz hogy vd40 el fújok sorba mindent.. vezérlésben nem lehet a hiba ,valami más a hosszbordás szíj környékén...

Nekem például lóg a légszűrőház és az mondjuk cicereg :)

...

leállításnál mikor nem áll le nem az imo az ami leállítja mert ha a kulcsot benne hagyom akkor is ugyan ez.

az a fura hogy leállítom,minden világítás,és műszer leesik alap helyzetbe mint ahogy azt kell,felgyullad a töltés jelző lámpa középen,még megy a gáz szett is,és ha benne van a kulcs ha nincs 10 mp és leáll a motor. de ez alatt a 10 mp aslatt tudok gázt is adnimeg minden,csak egyszercsak megáll.

Ritkán csinálja csak egyszer csinálná ezt szerelő jelenlétében is :P

TotyaSzuprámnál a turbó lehülési védelmére volt egy plussz elektronikus késleltető! Na nálad nem ezért jár tovább :lol: ;)

Rönyómnál a gyújtáskapcsoló megtakarítása után elmúlt ugyanez volt a tünet - lehet hogy ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

10.000km alatt evett meg 3 liter...

Gyújtáskapcsoló volt az első dolog amit kicseréltem...

Itt bizony nem a turbó védelme dolgozik :lol:

egyébként ha leállítom nem vált vissza benzinre,addig megy abba az üzembe amibe volt amíg le nem áll.. Ha benzinnel mentem akkor az ,ha gáz akkor addig él a gáz szett amíg jár a moci. VIszont lpg nél nincs AC csak eleve nyomás. Valami kóbor áram lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én új vagyok itt Olyan kérdésem lenne hogy az ABS hideg motornál jo de általában 5perc után elkezd világitani és nem is müködik menetközben nem alszik el viszont ha a gyújtást leveszem és újból indítok általában megint jó 5 percig valaki találkozott már ilyennel?

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én új vagyok itt Olyan kérdésem lenne hogy az ABS hideg motornál jo de általában 5perc után elkezd világitani és nem is müködik menetközben nem alszik el viszont ha a gyújtást leveszem és újból indítok általában megint jó 5 percig valaki találkozott már ilyennel?

előre is köszi

Igen,már találkoztunk!ABS jeladó gyűrűnk volt eltörve!

IGENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN ;)

Gratulálok!Vagy ha túl korai volt,akkor előre is! :) Gondolom egy jó pár napig most el leszel foglalva! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kocsiddal mi van?

Szétkapták a motort meg a fél motorteret, csapágyak, főtengely, szelepek stb rendben van így az olajpumpa ami valószinűleg hibás, még a héten lesz egy azzal majd össze lesz szerelve és kiderül mit mutat. amire a szerelő is gondolt még, hogy a főtengely csapágyas ezt ki lehet húzni, ha lesz fejlemény majd jelentkezem ismét :lol:

Szerk:

Fejlemény, holnap megyek egy szivattyúért és azzal kiderül majd, hogy kell-e még hibát keresgélni vagy sem. (10e ft, ha esteleg nem lenne jó cserélik másikra).

Link to comment
Megosztás:

Az még a kisebbik kár ha a szivattyú adta meg magát. Bár én nem sok olyat hallottam, hogy az adja meg magát. A főtengelyes téma már kicsit zsebbenyúlósabb sajna.

Szétkapták a motort meg a fél motorteret, csapágyak, főtengely, szelepek stb rendben van így az olajpumpa ami valószinűleg hibás, még a héten lesz egy azzal majd össze lesz szerelve és kiderül mit mutat. amire a szerelő is gondolt még, hogy a főtengely csapágyas ezt ki lehet húzni, ha lesz fejlemény majd jelentkezem ismét :lol:

Szerk:

Fejlemény, holnap megyek egy szivattyúért és azzal kiderül majd, hogy kell-e még hibát keresgélni vagy sem. (10e ft, ha esteleg nem lenne jó cserélik másikra).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.